Skocz do zawartości

kicur

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    97
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

kicur's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Szczerze, to ja też mało wierzyłem, bo przecież 5400 a 7200 to duża różnica. Ale powyżej jeden user wytłumaczył, może niezbyt uprzejmie, ale zdaje się, że ma rację: na F2 jest większa gęstość zapisu danych, a to praktycznie w całości kompensuje mniejszą prędkość talerza. Tak czy siak, rzeczywiście F2 500 jest wolniejszy od F1 320 o jakieś... 2-3% :lol2: Czyli tyle co nic. :rolleyes:
  2. O porównaniu F1 320 z F2 500 GB - pisałem już niejednokrotnie wcześniej. Albo jedni drugim nie wierzą, albo... nie czytają. :rolleyes: Albo i to i to. :lol:
  3. F2 jest MINIMALNIE wolniejszy od F1 - jakieś ok. 2%, więc nie masz się czym przejmować! :)
  4. Ja mam słuch muzyczny - sporo cichszy: ale największa różnica na korzyść F2 jest w wibracjach.
  5. F1 ma dużo większe wibracje, F2 takowych praktycznie nie ma. Osobiście nie spotkałem żadnego o porównywalnej pojemności (lub nawet mniejszej) dysku 3,5" tak cichego jak Samsung.
  6. kicur

    Windows Vista

    X86: Po zainstalowaniu jest lepiej, nic się nie pogorszyło, ale... X64: MASAKRA! Rozwala ułożenie gadżetów, w tym oryginalnych Microsoftu, Visty - również! Do tego system uruchamia się ponad minutę (wcześniej 15-20 sekund)!! MASAKRA!!
  7. kicur

    Problem

    No trudno, nikt nie wie - proszę o skasowanie.
  8. Czytałem - nie mam pojęcia do czego "pijesz". To że w realu jest wolniejszy, wiem. Ale dlaczego testy wszelakie wychodzą inaczej - nie wiem. Może wyjaśnisz?
  9. Intel X25 też...? Chyba nie... Czyli - jak kasa nieważna, to Intela (X25?) a jak ważna, to Vertexa - tak?
  10. A jak on wychodzi w praktycznych testach np. HDTach? ...w sumie tańszy od Intela, ale chyba droższy od Kingstona... ech... na razie chcąc taki trzeba przepłacić tak czy siak: coś jak cyfrówki 5-8 lat temu :(
  11. Ma być wersja 128 GB, ale jakiś mniejszy też może być (30gb oczywiście odpada!) - na system (Vista x64), magazyn zrobię sobie na posiadanym, praktycznie bezgłośnym 502hi Samsunga. Słuch mam niestety wyczulony, zasilacz Fortrona bez wentyla, więc wszystko słyszę, więc myślę o SSD. Jednak wiem, że tylko Intel ma w miarę szybkie dyski SSD (cena zabójcza!), ostatnio Kingston wypuścił ww. serię, więc może albo 64 GB albo 128 GB bym kupił, bo ponoć to na Intelu Kinston robi... tylko: JAKIE wykresy taki SSD Kingstona ma np. w HDTach? Co podaje producent to wiem, ale jak jest w rzeczywistości - CZY KTOŚ MÓGŁBY podać jakieś wykresy, wartości albo linki do rzeczywistych testów? Googlałem, ale nic co chciałem się nie dowiedziałem, poza całym stadem notek prasowych albo testów SSD, ale NIE TEGO akurat dysku:( Chodziło by o to, żeby taki SSD nie był wolniejszy, a najlepiej (mniej lub więcej) szybszy od np. serii F1 Samsunga.
  12. ...że w HDTach wychodzi, że 322hj jest... WOLNIEJSZY od 500-tki? :unsure: To są wykresy: http://kicur.ovh.org/322hjxp.jpg http://kicur.ovh.org/502hixp.jpg Chodzi mi oczywiście o prędkość średnią a nie maksymalną odczytu.
  13. A mój wykres jest całkiem... INNY: kicur.ovh.org/502hi.jpg ...choć w sumie to tylko mało znaczący max speed - tylko skąd na wykresie tego samego programu inny wynik? Nota bene - ma ktoś gdzieś pod ręką wynik 322hj, 1-talerzowca Samsunga?
  14. Ja mam 231 MB w HD Tach, nie wiem skąd u Was takie słabe wyniki... P5Q/12GB/Q9550
  15. No więc tak... głośniki dojechały :rolleyes: Na pewno NIE grają gorzej od Audigy2, moim zdaniem, odsłuchowo - LEPIEJ! Nie ma jakiejś przepaści, ale czuć od razu, że dźwięk jest lepszy :) Z minusów głośników (i karty): - nie ma mikrofonu ani wejścia dla niego (jak ktoś rozmawia przez Skype, to odpada!): dla mnie to bez znaczenia, no ale dziwne za tą kasę... :blink: - wybieranie np. stacji radiowych zaprogramowanych pod guzikami 1-4 jest... dziwne: tzn. aby działało, to muszę uruchomić WMP. Potem już same przyciski uruchamiają WMP, ale za pierwszy razem nie da rady... albo ja nie umiem? :unsure: - nie da rady włączyć je (jak klasyczne głośniki) na listwie: pozostaje albo ich nie wyłączać, albo za każdym razem wyłączać/włączać. Głośniki pobierają ok. 8 lub 9 lub 10 W w stanie włączonym (ale jak nie grają) - wartości odpowiednio dla różnych stopni jasności LCD. W stanie wyłączonym (stanby) pobierają 3,6 W. Generalnie wrażenia pozytywne. Głośniki zostają. :rolleyes: Muszę jeszcze obadać czy - dopasowana do przodu - jest na nich folia czy nie, bo się nie przyglądałem jeszcze a nie chcę odrapać. Wracając do wejścia audio i USB: nie wiem czy to kwestia innego poprowadzenia sygnału, czy może przesterowania z Audigy2, ale im dłużej słucham, to tym większą widzę różnicę na korzyść USB :) Za 600 zł tych głośników bym nie kupił, ale za niewiele ponad połowę: w pewnym sensie warto - w sensie takim, że to głośniki komputerowe. Do kina domowego, samodzielnie stojących, dobrych kolumn głośnikowych oczywiście nie ma co porównywać. Ale też do zestawu T6060 Creativa mają się trochę jak... Mercedes do Fiata: na korzyść Logitecha :) Trochę mnie denerwuje, że nie mogę ich wyłączać na listwie, bo się potem nie włączą - ma ktoś pomysł jak to rozwiązać? Nie chce mi się ciągle ich włączać, z drugiej strony nie lubię włączonego urządzenia jak nie używam, tym bardziej, że wali po oczach "Z-10"? Aha! Jak podłączymi przez wejście audio, to na LCD właśnie Z-10 widać, działa regulacja głośności, basów i sopranów. I tyle. No i - mute. Jak ktoś ma pytania odnośnie produktu - zapraszam :) P.S. Audigy2 wyrzucam - jak też z T6060 zrobiłem :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...