Skocz do zawartości

Devil - zdjęcie

Devil

 • 12402

  Posts
 • 54034

  Profile Views
 • 8

  Friends
 • 1260

  Lubiane

Moje posty

W temacie: Dylemat pod Z370 (wymagany slot PCI)

18 listopad 2017 - 15:12

Zawsze możesz uzbierać na nową kartę jak wspomniałem. Nie są takie drogie wcale i nie trzeba brać tej z górnej półki. Zalezy od wymagań i co tam masz zamiar podpiąć . Jakie glośniki itd. Co do Turbo to może tak być że na płytach  z Chispertami B i H, będzie osiągał niższą wartość niż fabryka daje. 


W temacie: Dylemat pod Z370 (wymagany slot PCI)

18 listopad 2017 - 14:16

Tu chodzi o inwestycje na dłużej. Teraz są tylko Z370 i są drogie to fakt.  Ale jak kupisz dobrą dźwiękówkę to masz spokój na dłuższy czas. Nie patrzysz wtedy jaka integra siedzi w płycie. Przekładasz kartę do nowej płyty z PCI-ex. Nie musi mieć dużej ilości slotów PCI-ex i podświetleń LED.  Sam nie trawię żadnych LED'ów. Nawet nie mam okna w obudowie bo mi to nie potrzebne. Nie zagładam do środka, więc jaki kolor będzie miała płyta czy karta to mnie to nie rusza. Nigdy zresztą nie przykładałem wagi do wyglądu bebechów w komputerze.  Ma działać i ma być na tyle ciche i sprawne. Wracając do tematu XiFi to ja znam te sterowniki od Daniela K. Ale mi gubiło ustawienia za każdym razem po resecie komputera.  Tak że musiałem wszystko ustawiać od nowa. Druga sprawa to, że potrzebowałem wejścia COAX na dźwękówce, by podłączyć Z-5500 jako drugie urządzenie, a konsole PS4 po optyku, bo Z-5500 ma tylko 2 wyjścia cyfrowe. Czyli optyk i COAX. A że trafiła mi się wtedy okazja kupić zachowaną w magazynie nówkę tych głośników w dosć dobrej cenie to kupiłem bez wahania.    I tak na X-fi bym tego nie podłączył inaczej niż  analogowo co zresztą próbowałem i efekt był taki że po przesiadce na Xonara i podłączeniu przez COAX wiadomo że i tak ten dźwięk był o niebo lepszy niż na XiFi   Rozumiem że ci zależy na tym XiFi bo to dobre dźwiękówki były, ale kiedyś.   Moze zaczekaj do tych tańszych chipsetów od Intela skoro nie masz zamiaru podkręcać  i zależy ci na tym PCI.    


W temacie: Seriale

18 listopad 2017 - 12:51

Nigdy nie przepadałem za ST i nie zamierzam to mi to rybka.  Obejrzałem może kiedyś z kilka odcinków  w TV jak miałem kilkanaście lat. Nie podszedł mi w ogóle. A lubię bardzo ten gatunek seriali.   Do dziś  wspominam SeaQuest no i  StarGate. Bardzo dobre seriale chociaż wiadomo że to co innego niż Star Trek.  

 

 

Ale fakt że coraz wiecej powracających  seriali są po prostu słabsze. X-Files, Prison Break..   Pewnych rzeczy po prostu nie powinno się już ruszać po latach.


W temacie: Dylemat pod Z370 (wymagany slot PCI)

18 listopad 2017 - 12:20

Dobrą dźwiękówkę kupisz już mniej niż 200 zł, więc nie przesadzaj. Tak czy inaczej będziesz musiał ją  kiedyś wymienić, więc pchanie się w PCI to bezsens. Niedługo tego slotu całkowicie zabraknie lub będzie w jednym lub dwóch modelach powiedzmy Z470 czy jak tam nazwą kolejne chipy.  Kup coś  od ASUS'a, jakiegoś Xonoara DGX. Grają całkiem przyzwoicie. Na pewno dużo lepiej niż integra.  Masz wsparcie w sterownikach, wzmacniacz słuchawkowy i przyzwoitą jakość dźwięku.   

 

 

Zakładam że ta dźwiękówka co masz to jakiś  XiFi ?   Sam miałem taki na PCI i faktycznie grał bardzo dobrze zwłaszcza w grach (EAX robił wtedy swoje), ale i tak przełamałem się  i go się  pozbyłem na rzecz Xonara.  Zwłaszcza że było coraz gorzej ze sterownikami od Creative pod Windows 10.  W nowych grach EAX nie istnieje od lat, ale jakosć dźwięku nie jest taka zła. Chociaż do dziś pamiętam jak odpalałem niektóre gry z EAX 3.0 czy OpenAL. Dźwięk wprawiał w osłupienie w tamtych czasach. Ale że mam dobry zestaw audio + DTS to nie narzekam.  Po słuchawkach też można uzyskać niezły efekt i ten Xonar DGX, który ci poleciłem ładnie gra na słuchawkach właśnie. 


W temacie: Komputer do gier za ok. 3500

16 listopad 2017 - 10:27

Nie będzie 2 zmieniał, bo ma dołączone chłodzenie boxowe.  Czy takie głośne to trzeba by zapytać kogoś kto je posiada w i5 8400.