Skocz do zawartości

przelip

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    80
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Profile Information

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd
    Poznań

przelip's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. My w firmie również używamy ESET Endpoint Antivirus 5 i sprawuje się bardzo dobrze. Nie zdarzyło się, żeby przepuścił wirusa w Thunderberdzie a przychodzi ich trochę (kilka dziennie) :) Jeżeli chcesz spróbować czegoś innego to może Comodo Antivirus - jest darmowy nawet do zastosować komercyjnych.
  2. Skoro dane SMART są ok to sprzedaj dyski i tyle, ale najpierw wykasuj wszystkie dane jakimś programem do zerowania dysków jeżeli się boisz o to, że ktoś będzie się bawił w odzyskanie Twoich danych. Jeżeli nie jesteś przestępcą i nie masz tam dowodów, które Cię obciążają to nie ma się o co bać :) a po zerowanie dysku nikt domowymi sposobami tego nie odczyta. Tutaj link do kilku aukcji, jednak są ludzie którzy chętnie kupią używany dysk zwłaszcza w dobrej cenie, bo jeżeli wszystkie inne próby uruchomienia dysków zawiodły to co pozostaje? Albo zmień płytę główną ;) chociaż nie ma pewności, że na innej będzie działać.
  3. Sprawdź dyski jakimś programem diagnostycznym z odczytem SMART, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś. U mnie okazało się, że Spin up time (czy jakoś tak) był dużo poza normą, czyli dysk nie zdążył się rozkręcić zanim reszta sprzętu wystartowała i UEFI go nie widział, chociaż podpinając go pod inny komputer z płytą na zwykłym BIOSie i zainstalowanym Linuksem, dysk ruszał bez zająknięcia, może nowe UEFI są bardziej wrażliwe na usterki dysków? Jeżeli to nie to, zostaje kwestia jakichś ustawień w UEFI związanych z dyskami, może zmiana z trybu AHCI na IDE lub odwrotnie. Do jakich portów podpinasz dyski SATA 2 czy SATA 3? To samo się dzieje, gdy podpinasz tylko 1 dysk? Miałem już podobny problem z płytą MSI i portem SATA 3, dysk nie startował natomiast po podpięciu do SATA 2 nie było problemu, ale była to płyta na chipsecie Intel. Sam wiem, że nie ma nic bardziej denerwującego jak to, że po złożeniu nowego sprzętu coś nie działa Jak wszystko zawiedzie sprzedaj oba dyski i kup jeden nowy dysk 1 TB jak dobrze je sprzedaż to nie będziesz musiał dokładać ani złotówki, a zawsze to mniej wibracji w czasie pracy.
  4. Napisz jaką masz płytę główną chociaż żeby było wiadomo gdzie szukać tych opcji poza tym jeżeli jest na auto to bardziej prawdopodobne, że jest to tryb IDE - bardziej kompatybilny.
  5. U mnie niestety padł dysk. Wysłałem go na gwarancję (na szczęście jeszcze była ważna) i dostałem odnowiony fabrycznie egzemplarz. Sprawdź SMART jeżeli ci jakoś zaskoczy. U mnie na drugim kompie z Linuksem wykrywał go bez problemu. Może masz możliwość podłączenia go pod inny sprzęt?
  6. Może tak, chociaż u mnie z płyty instalacja trwała około 15 minut z tym, że na SSD :) Czysta instalacja oczywiście
  7. Na jakim dysku udało ci się osiągnąć taki czas? SSD czy zwykły twardziel?
  8. Przeskanuje go jeszcze jakimś programem i zobaczę co się da zrobić. Jeszcze raz dzięki.
  9. Dzięki za pomoc, zmieniałem na samym początku i nic to nie dało. Właśnie sprawdziłem SMART przez Cristal Disk Info i niestety pokazuje status "ZŁY" :/ Nawet nie brałem tego pod uwagę bo nigdy nie miałem problemów z tym dyskiem, pod Linuksem nie ma żadnych problemów. Chyba czeka mnie zakup nowego dysku a ten posłuży jeszcze w drugim kompie.
  10. Witam, mam problem taki jak w temacie. W niedzielę składałem nowy komputer (jak w podpisie) i po złożeniu okazało się, że UEFI nie wykrywa dysku HDD Samsung. Próbowałem różnych kombinacji i nic nie pomogło, w końcu postanowiłem zainstalować system. W systemie oczywiście dysk również nie był widoczny. Wszedłem w Zarządzanie dyskami i tam też nie był widoczny. Po ponownym uruchomieniu komputera już się pokazał i wykrył go UEFI, więc myślałem, że wszystko jest OK. Niestety dziś po powrocie z pracy włączyłem komputer i dysk oczywiście nie był widoczny :/ Znowu ta sama historia i po ponownym uruchomieniu jest OK. Czy ktoś wie co może być przyczyną? Dodam tylko, że poprzednio HDD był podpięty pod komputer z Linuxem. Na dysku znajdują się 2 partycje, obie utworzone jeszcze na innym komputerze pod Win 7, obie sformatowane na NTFS. Czy jest na to jakiś sposób? Na SSD Samsung mam system i ten jest wykrywany bez problemu. System jest w systemie GPT natomiast HDD cały czas ma MBR, czy to może być przyczyną, że BIOS go nie wykrywa?
  11. Wygląda na to, że chyba tylko ja miałem takiego "farta" i mnie od razu przełączyło do Klasycznego pulpitu.
  12. Dziwna sprawa z tym :) Napisałem do pomocy MS, zobaczymy czy coś odpiszą. A jak było u Tych, którzy instalowali na czysto?
  13. Rozdzielczość była natywna dla mojego monitora czyli 1680x1050, po instalacji sterowników też ok, dopiero po pierwszej aktualizacji włączył się MUI. W sumie zainstalowało się 5 aktualizacji z czego jedna miała ponad 150 MB, może to ta aktualizacja nagrzebała coś w systemie? A u Was jak było na świeżo po instalacji? Pulpit czy Modern UI?
  14. Dzięki makak_ ale to chyba całkowicie wyłącza Modern UI a on się jednak czasem przydaje ;) Miałeś tak samo, że po instalacji ładował ci się pulpit, a może masz tak cały czas?
  15. Wczoraj zainstalowałem Win 8 64 bit. Po instalacji przywitał mnie pulpit a nie jak się spodziewałem Modern UI, co było miłym zaskoczeniem. Zacząłem sobie ustawiać wszystko po mojemu, zainstalowałem sterowniki uruchomiłem ponownie, było ok. Później włączyłem aktualizację, po instalacji komputer musiał zostać uruchomiony ponownie. Gdy się uruchomił zobaczyłem zamiast pulpitu Modern UI :/ Czy ktoś też już tak miał? Co dziwne po formacie (kolejnym) znowu przywitał mnie kafelkowy interfejs!!! Dodam, że instalowałem system w trybie UEFI (tak jakby ustawienia zostały gdzieś zapisane, tak samo nie musiałem po kolejnej instalacji aktywować systemu bo był już aktywny!) Dopiero po zresetowaniu ustawień UEFI i kolejnej instalacji wróciło wszystko do normy czyli uruchamianie do klasycznego pulpitu, ale po aktualizacji znowu to samo :/ Czy da się przywrócić jako domyślne ustawienie - pulpit?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...