Skocz do zawartości

SmiechuKamil

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    308
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana SmiechuKamil w dniu 14 Lipca 2016

Użytkownicy przyznają SmiechuKamil punkty reputacji!

O SmiechuKamil

  • Urodziny 08/30/1991

Profile Information

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

SmiechuKamil's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

6

Reputacja

  1. A próbowałeś z samym TP-Linkiem, tj. bez ASUSa? Czyli w Huaweiu wyłączasz Wi-Fi, wpinasz TP-Linka do niego i dalej on się zajmuje siecią. Archer C80 to kawał porządnego routera i jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że ustawiony na środku mieszkania będzie w stanie dostarczyć stabilne i dość szybkie Wi-Fi. Oczywiście istotne jest, jaki te pomieszczenia są u Ciebie rozmieszczone.
  2. Jeśli we wspomnianych przez barwniaka Zaawansowanych ustawieniach udostępniania -> "Wszystkie sieci" jest zaznaczona opcja "Włącz udostępnianie chronione hasłem", to Windows będzie zawsze żądał hasła podczas pierwszej próby dostępu do folderu (później sobie to hasło zapamięta, ale wydaje mi się, że to będzie trwało tylko do momentu restartu systemu). Oczywiście, do udostępnionego katalogu muszą być przydzielone odpowiednie uprawnienia dla konkretnego użytkownika (tak na zakładce "Zabezpieczenia" we właściwościach folderu, jak i dla udostępniania). Zastanawia mnie to, co napisałeś o użytkowniku, który nie jest chroniony hasłem. W Windowsie (raczej w każdym systemie) chyba nie da się stworzyć użytkownika bez hasła ;) Choć może o czymś nie wiem albo mi umknęło.
  3. Kurcze, umknęła mi Twoja odpowiedź, mimo, że wątek śledziłem... A co do tematu, to przede wszystkim, czy kabel od ISP to klasyczna skrętka z RJ-45 na końcu? W przypadku tych trzech kabli LAN, to faktycznie, jak mówi Crazzylwan, switch może zostać pominięty. Router umieszczasz w miejscu blisko ISP (pytanie, jak ta skrzynka wygląda i z czego jest zrobiona, może faktycznie router się tam nie zmieści ;)), do niego wpinasz się z kablami od ISP jako WAN oraz tymi na mieszkanie do reszty portów i w sumie tyle. Zasięg Wi-Fi w przypadku jakiegoś dobrego routera 802.11ac ASUSa czy TP-Linka powinienieś mieć w całym mieszkaniu, choć idealnym na niego miejscem byłoby właśnie to oznaczone jako LAN1. Tylko, że to wiązałoby się z "przesunięciem" wszystkich kabli do LAN1 z ISP, co jak rozumiem, odpada. W LAN1 nie dajesz żadnego switcha, tylko bezpośrednio wpinasz NAS do sieci. Wszystkie urządzenia będą ten serwer widzieć bez problemu - ta sama pula adresów sieciowych. Z routerów, można rozważyć tańsze - TP-Link Archer C1200 / ASUS RT-AC1200G+, a jeśli możesz dołożyć - ASUS RT-AC66U (kilkuletnia już konstrukcja, ale nadal bardzo dobra).
  4. Ogólnie rzecz biorąc, to przydałby się jakiś poglądowy rozkład mieszkania wraz z lokalizacją tych elementów, które wymieniłeś. Co do zaś samego połączenia - nie bardzo rozumiem. Ta skrzynka teletechniczna, od której idą trzy przewody Ethernet LAN jest oznaczona jako ISP? Masz jakieś informacje o tym, jak to ma działać? Bo z tego, co napisałeś wynika, że w owej skrzynce istnieje już jakiś router/switch, który po prostu rozdziela łącze od ISP na trzy (cztery?) kable. W takim wypadku wygląda na to, że nie potrzebowałbyś routera (zakładam, że tę funkcję pełni klocek oznaczony jako ISP), a właśnie access point, by mieć w mieszkaniu sieć Wi-Fi. Jeśli chcesz podłączyć w miejscu Gniazda LAN 1 serwer NAS, to w Twojej sytuacji możesz zakupić jakiś niedrogi switch i kabel z tego gniazda wpiąć do switcha, a obok - access point oraz właśnie NAS. Jakim dysponujesz budżetem na całe zakupy?
  5. No to jeszcze możesz sprawdzić, czy nie masz jakiegoś proxy w przeglądarce ustawionego (sprawdź też w ustawieniach IE) albo jakichś dziwnych wpisów w pliku hosts.
  6. To jeszcze dla pewności wyczyść cache DNS (ipconfig /flushdns) i odśwież IP (ipconfig /release, ipconfig /renew). No i reset routera też nie zaszkodzi zrobić.
  7. To tak, jakby problem z DNSem. Spróbuj spingować te adresy, które są nieosiągalne z poziomu przeglądarki.
  8. No i każdy z Was ma rację :) Co do kwestii języka to jasne, że najważniejsza jest idea, a sposób przelania tego w kod to sprawa drugorzędna. Dzięki @Bonusso3 i @Ancient za rady :) To jest myśl - zacząć od prostego programiku okienkowego wyjaśniając po kolei z czym to wszystko się je i następnie rozbudowywać projekt, dodając coraz to nowe funkcje obrazujące coraz bardziej zaawansowane kwestie. Jak już się uzna, że temat został wyczerpany, to można przejść do innych technologii z tym samym projektem (lub powiązanym) i od nowa - od podstaw do rzeczy bardziej zaawansowanych..
  9. Wiesz co, według mnie, nie do końca. Taki Visual Studio tylko wydaje się skomplikowany, ale w rzeczywistości jest on bardzo "programmer's friendly" :) Co do języków, to od obiektowości się w przypadku projektu chyba nie ucieknie, poza tym ostateczny efekt (tak, także ten wizualny :)) z pewnością będzie dla takiego początkującego programisty znacznie bardziej, że tak to określę, atrakcyjny niż miałyby to być w przypadku listy na wskaźnikach w C :P Dlatego rozpocząłbym od ogólnego wyjaśnienia co z czym się je, a dopiero później zagłębiał się w to, co w obiektach najlepsze. Po nitce do kłębka, jak to się mówi.
  10. Z tym projektem to 100% racji - dokładnie tak to bym chciał zrobić, ale właśnie - "o czym" ten projekt miałby być ;) Co do języka, to preferuję albo Javę, albo C#. W przypadku aplikacji mobilnych można pokazać co nieco na przykładzie Xamarina, jako ciekawej technologii międzyplatformowej (C# + Visual Studio). Co do projektów webowych, to prawdopodobnie wolałbym albo coś na podstawie Spring MVC, albo ASP.NET MVC. Desktop - znowu Java (JavaFX8) lub C# (WPF). Także wybór jakiś jest.
  11. Wizję jako taką mam: chciałbym zrobić właśnie jak mówisz - przedstawić jeden projekt, możliwie maksymalnie wyczerpujący możliwości danej technologii. Wiadomo, że nie da się wszystkiego całościowo ująć, ale po to byłby podział poradnika na części, że z czasem do tego poziomu by się człowiek zbliżył :) Choć z drugiej strony, celem tego poradnika byłoby zachęcenie ludzi do programowania, ewentualnie do poszerzania wiedzy, a nie rozpiska możliwości języka :) Problem polega na braku pomysłu na projekt. Jak już wspomniałem, może to być aplikacja desktopowa/webowa/mobilna. Jak już to będę wiedział, to wtedy wybierze się jakąś technologię. Poradnik starałbym się napisać tak, by był zarówno zrozumiały dla początkujących, jak i ciekawy dla tych, którzy już coś tam wiedzą. Trudne, ale nie niemożliwe :)
  12. Jakiś czas temu pojawił się pomysł na stworzenie poradnika podejmującego tematykę programowania. Posiadam w tym zakresie pewne doświadczenie, zatem chętnie podzieliłbym się swoją wiedzą (a także oczywiście przy okazji, nabył nowej :)). Chciałbym jednak prosić was o pewne sugestie, pomysły na temat tego, o czym najchętniej w takim poradniku byście przeczytali, np. o jakiej technologii lub jakimś specyficznym obszarze IT, którego to można ująć w projekcie. Przyjąłbym następujące założenia: poradnik podzielony na kilka części, poradnik pisany zrozumiale zarówno dla osoby nie mającej wcześniej styczności z programowaniem, jak i dla tych, którzy już co nieco wiedzą w temacie, jeden projekt/grupa powiązanych ze sobą projektów prowadzony przez wszystkie części poradnika, ma służyć jako przykład, technologie mobilne/webowe/desktopowe, na podstawie w/w sprawa pokazana zarówno od strony czysto technicznej, jak i tzw. "dobrych praktyk", I tu właśnie pojawia się moje pytanie do was: co sądzicie o takim pomyśle? Co chcielibyście właśnie w takim poradniku zobaczyć (technologie, jakiś konkretny projekt)?
  13. Faktycznie, osiągnąć 100 Mb/s po Wi-Fi 802.11n (nawet 2.4 GHz) to żaden wyczyn, a co dopiero w 802.11ac. Teoretycznie nie powinno być problemów z ruchem w drugą stronę, bo anten nadawczych jest najczęściej tyle samo, co odbiorczych. Myślę, że do trybu repeatera/bridge nie potrzeba routera za 500 zł (mimo wszystko, polecamy tego ASUSa), a takiego, który w ogóle taką funkcję obsługuje.
  14. To zależy oczywiście od tego, jakie trasy są brane jako pierwsze pod uwagę. Skoro jest to VPN typu Site-to-Site, a więc skonfigurowany na routerach, należy przyjrzeć się routingowi właśnie na nich i ustawić tak, by trasa domyślna (a więc wszystko to, co do Internetu) leciało nie przez interfejs VPN, tylko normalnie przez ten do ISP. Nie jestem do końca pewien, ale wydaje mi się, że na tych routerach nie da się tego zrealizować.
  15. Próbowałeś połączenia przez kabel? Jeśli i tu by wystąpiły opisane problemy, to z prawie na pewno jest to coś ze stosem sieciowym w Windowsie. Z drugiej strony, wspomniany tryb samolotowy bardzo lubi płatać różne figle i to, że jest wyłączony wcale nie musi oznaczać, że tak faktycznie jest ;) Proponuję poeksperymentować z włączaniem/wyłączaniem tego trybu, a także z włączaniem/wyłączaniem karty Wi-Fi/Ethernet (jeśli i na kablu takie problemy wystąpią).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...