Skocz do zawartości

Ghostman

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    132
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana Ghostman w dniu 13 Sierpnia 2017

Użytkownicy przyznają Ghostman punkty reputacji!

Ghostman's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputacja

  1. Ghostman

    Obudowa do 450zł

    Wypowiem się na temat be quiet, bo mam. Wprawdzie model 600, ale większych różnic nie ma. Wygląd jak na zdjęciach, konstrukcja solidna, łatwo się montuje i demontuje elementy obudowy. Porty usb pod skosem na górnym rogu, nie wchodzą na siebie podczas podłączania większych urządzeń. Wentylatory mają regulowaną moc na przełączniku. Nie da się ich wyłączyć całkowicie, przełącznik mógłby być lepszy. Same wentylatory to Pure Wings 2. Jeśli oczekujesz kompletnej ciszy to się zawiedziesz, bo jednak je trochę słychać. Na plus jeszcze należy dodać, że z załączonymi wentylatorami jest spory wiatr w budzie, więc jeżeli procesor czy grafika mają średniej jakości chłodzenie to te wentylatory to nadrobią. W innym wypadku nie ma potrzeby przepłacać za model 800 i wystarczy kupić model 600. W obudowie mieszczą się długie karty graficzne i wysokie chłodzenie procesora. Na uwagę zasługuje ciekawe miejsce na montaż dysków 2.5". Ogólnie z obudowy jestem zadowolony, z chłodzenia tej obudowy tak średnio jeśli chodzi o kwestię hałasu. Obudowa ma niby wnętrze wyciszać, ale nie oszukujmy się - nie robi tego. Musiałaby być bardzo gruba i ciężka.
  2. Ghostman

    Obudowa do 450zł

    A napisz jeszcze czego oczekujesz od obudowy np. łatwość montażu komponentów, wygląd, cisza itp.
  3. Ghostman

    SSD M2 250GB

    Jeśli go potrzebujesz do VS to tak na prawdę zapis musisz mieć dobry, bo to kompilacja najbardziej daje kopa dyskowi. Ten plextor ma bardzo kiepski zapis. Ja mam w stacjonarce samsunga 960 evo i odczyty są takie jak podaje producent. Nie próbowałem go na VS, więc nie powiem jak sobie radzi.
  4. Ghostman

    Mikrofon do 100 zł

    ja mam mikrofon tracer trs-mc v3 jest bardzo dobry, kosztował 36 zł i jak chcesz to możemy się zgadać na jakąś konwersację skype sprawdzisz czy słychać dobrze czy szumy.
  5. Te nowe czarne latitudy są bardzo awaryjne. Trochę w firmie ich mamy i chłopaki z IT praktycznie codziennie się z nimi użerają. Lepszym wyborem jest precision. W budżecie 11K na spokojnie znajdziesz taki z dyskim M.2 NVME i intelem i7 HQ lub nawet xeonem. Te Precisiony mają dodatkowo port na stację dokującą. Stacja dokująca 500zł + 2 monitory nie wiem czy masz. Na taki przykład o: http://www.kuzniewski.pl/p41655,dell-precision-15-7520-50752004-intel-core-i7-7820hq-15-6-full-hd-32-gb-1256-256-m-2-ssd-1000-ssd-gb-1-x-m-2-ssd-oraz-1-x-ssd-nvidia-quadro-m2200-windows-10-pro-pakiet-uslug-i-wysylka-w-cenie.html. Konfiguracji jest dużo dowolnych. Trzeba tylko podpytać jakie parametry ma ten dysk m.2. Są wersje z odczytem 1900 MB/s i są wersje odczytem 3200MB/s. Ostatnio takiego testowałem. Realnie miał nieco ponad 3000MB/s. Należy uważać na niektóre sklepy internetowe, bo sprzedają delle z gwarancją nie polską.
  6. Jest ustawione tak jak mówisz. Taki laptop i szybciej nie będzie. Crystal Disk Mark na windowsowych sterownikach na tym goodramie pokazał mi odczyt 170MB/s, zapis 114MB/s. Na intelu był odczyt wolniejszy. Ale jak włożyłem mechaniczny dysk to mam odczyt 45MB/s i zapis 46 MB/s.
  7. Jeśli chodzi o bios to mam możliwość ustawienia tylko tryb enhanced albo compatible. Jeżeli zaś chodzi o sterowniki systemowe to nie robiłem testu prędkości na tym felernym dysku kiedy były zainstalowane, ale na samym uruchamianiu systemu działem około 5 sekund różnicy. Coś mi się wdaje, że sobie spokój z tym dyskiem ssd, bo jak widać na tym kompie nawet ssd z zainstalowanymi sterownikami daje tyle ile zwykła talerzówka 7200.
  8. Zrobiłem rozpoznanie w dyskach. Kumpel mi dał najpierw jakiegoś corsara na sata 2 i nie był wykrywalny wcale, a potem zrobiłem instalację na intel ssd 1500 series 180GB i przeszło bez kłopotu i sterowniki też nie robią kłopotu. Jedyne co mnei zastanawiało, że tam podobno maja byc transfery na poziomie 500MB/s a ja ledwo osiągałem 140MB/s chociaż sata 2 daje możliwość do 300MB/s. Pytanie teraz czym mam się kierować kupując jeszcze jeden SSD, żeby nie było kolejnej wtopy. Znalazłem np SanDisk Z400s.
  9. Zrobiłem tak. Włożyłem dysk do drugiego lapka dell e6440 zainstalowałem na nim windows. Przełożyłem do Asusa i się uruchomił. Doinstalował sobie wszystkie sterowniki. Zaciagnąłem sterowniki z asusa do chipsetu, zainstalowałem, zrobiłem restart i zaczął crashować. Przywróciłem sterownik microsoftu dla kontrolera IDE ATA/ATAPI no i przestał crashować. Problem wiec znalazłem tylko zauważyłem, że jak był ten sterownik zainstalowany to winda trochę szybciej sie ładowała i działała. Ściągnąłem z nvidii stery do nforce730i i też zaczęły krzaczyć.
  10. Partycja 100MB się zawsze tworzy. Próbowałem rozszerzania, ale nie pomogło. Próbowałem resetować ustawienia biosu, ale nie pomogło. Instalowałem tylko na jednej kości pamięci, ale nie pomogło.
  11. Cześć Mam laptopa Asus K70IC. Kupiłem do niego RAM i dysk SSD Goodram Iridium PRO 240GB. Założyłem ram i posprawdzałem czy działa na obecnym systemie win7 32bit. Działało wszystko ok. Założyłem nowy dysk i chciałem zainstalować. Podczas rozpakowywania plików około 70% otrzymałem komunikat 0x8007045d. Poszukałem sterowników asusa do sata na win7 64 bit i podczas instalacji dałem załadowanie sterowników. Udało mi się zainstalować windowsa, ale po 3 uruchomieniu zaczął mi crashować dostawałem błędy typu uszkodzone winsxs, jakieś błędy odczytu pamięci z adresami. Pomyślałem, że ram jest niestabilny. Wyjąłem, włożyłem to co wcześniej było. Nie pomogło. Po, którymś restarcie dostałem bluescreena KERNEL DATA INPAGE ERROR i system już się nie uruchomił. Zabrałem się jeszcze raz za instalację, ale mimo załadowania sterownika sata komunikat 0x8007045d nie pozwala mi iść dalej. Próbowałem jeszcze z dwoma innymi instalatorami, ale tak samo. Win10 też się wywalił. Wyciągnąłem dysk podpiąłem gdzie indziej, sprawdziłem różnymi softami do smart łącznie z tym od goodram i wszystkie pokazują, że szafa gra. Dysk ma temperaturę 30*C Ja wiem, że ten dysk znacząco przewyższa możliwości sata 2 dostępne w moim lapku, ale uznałem, że będzie kompatybilny wstecz. O co więc chodzi? Czy mój laptop nie będzie współpracował z tym dyskiem ssd? Czy mój laptop nie będzie współpracował z windowsem 64bity i dyskiem na sata 3? Mimo wszystko chciałbym jakiś SSD tam wsadzić. Na tego znajdę miejsce gdzie indziej, ale w takim razie jaki inny dysk mam kupić SSD, żeby był kompatybilny z moim lapkiem?
  12. Ja mam coś takiego w domu ART L-02. Fajna sprawa, produkt chiński, ale bardzo solidny. Spokojnie można się na tym huśtać.
  13. Rzeczywiście warto poczekać, ale jedynie w kwestii obniżki ceny Kaby. Jak tam niekompatybilne są chipsety serii 200 i dodatkowo procki w 10nm nie będą kompatybilne od razu z nowym z370 to nie ma co się w to ładować. Poczekam jaka będzie cena. Aktualnie i7-7700 kosztuje 1300zł + mobo MSI B250 PC MATE 355zł. Zobaczymy ceny we wrześniu.
  14. Sorki. Chodziło mi o samą ideę stosowania szybszych pamięci kiedy procesor ich nie obsługuje a płyta tak.
  15. Cześć Założyłem temat w dziale co kupić z prośbą o weryfikację. http://forum.purepc.pl/topic/376556-weryfikacja-zestawu-programistyczno-grywalnego/?do=findComment&comment=4056527 Jeden z forumowiczów zalecił mi abym do płyty głównej MSI Z270-A PRO kupił sobie szybszy RAM niż 2400mhz. Płyta obsługuje owszem, ale w dokumentacji technicznej procesora Intel i7-7700 3.60GHz 8MB jest napisane: Moje pytania są takie: Czy rzeczywiście mogę wybrać szybsze pamięci np: HyperX 16GB 3000MHz Predator CL15 Black Jeżeli tak to czy się rozchodzi o to, że jakieś XMP będę musiał włączyć i wtedy pamięci pójdą na te 3000mhz? Co oznacza zapis @ 1.35V. To jest maksymalne napięcie ramu czy takie musi być?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...