Skocz do zawartości

Pavulon83

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Pavulon83's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Witam! Bardzo proszę o opinie na temat dwóch zestawów. Zastosowanie: CAD + program do projektowania instalacji w środowisku trójwymiarowym, ale bez renderowania (Revit MEP) - pliki potrafią być spore. + normalne użytkowanie + za około rok czasu jakaś gierka, ale nie najnowsza i nie najbardziej wymagająca - nie jest to priorytet. Aktualnie nie mam czasu na gry ze względów rodzinnych ale w przyszłości chciałbym dokupić jakąś kartę graficzną ze średniej półki i nadrobić kilka tytułów. Obecnie integra mi wystarczy:-) Zestaw płyta/procesor/pamięć ma wystarczyć na kilka lat bez żadnych modernizacji. Rozważane zestawy: 1) -Płyta główna: Asus Z97-PRO Gamer s.1150 -Procesor: Intel Core i7 4790k -RAM: G.Skill DDR3 16GB (8GBx2) 2400MHz, CL11, SNIPER -Dysk SSD SanDisk Plus 120GB SATA3 (odczyt 520, zapis180) Alternatywnie za dopłatą 150zł: -G.SKILL DDR3 16GB (2x8GB) TridentX 2400MHz CL10 XMP cena ok 2630 (2780 z pamięcią CL10) 2) Płyta główna: MSI Z170A Gaming M3, Z170, DDR4, SATA3, USB 3.1, ATX Procesor: Intel Core i7-6700K Skylake RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8GB 2400MHz DDR4 CL14 Dysk SSD SanDisk Plus 120GB SATA3 (odczyt 520, zapis180) cena ok 2800 Wydaje mi się, że zestaw 1 będzie szybszy mimo starego procesora przez dobre ceny DDR3. W przypadku zestawu 2 założony budżet nie pozwala na zastosowanie przyzwoitych pamięci ram i boję się że zabije to różnice w wydajności procesora. Nie znam się za bardzo ale chyba nawet DDR4 3000MHz Cl 15 które już są drogie będą wolniejsze niż nawet te relatywnie tanie Snipery o tych które wybrałem do zestawienia nie wspominając. Płyta w drugim zestawie też jest bardziej kompromisowa. Z drugiej jednak strony trochę mnie męczy brać procesor o dwie generacje starszy i w wyższym procesie (zużycie energii). Chłodzenie już mam MACHO REV.A. Bardzo proszę o radę.
  2. Niestety nie pomogło. Dysk dalej nie jest widoczny. Co śmieszne po zainstalowaniu windy na tym dysku zainstalowanym w starym komputerze dwa razy włączał się i nie widział dysku w ogóle, dopiero za trzecim razem. Potem było tak że raz go widział system a raz nie... Koniec:-/
  3. Odpaliłem MHDD na innym komputerze, który stoi wolny, przetestowałem obydwa dyski (wyszedł świetny stan powierzchni dysków), następnie użyłem funkcji ERASE, po czym przetestowałem z opcją REMAP. Sprawdziłem SMART i na jednym dysku dalej pozostał problem spin-up time, ale drugi jest w świetnej kondycji. Po podłączeniu do mojego komputera przez SATA dyski są dalej niewidoczne!!! Masakra! Ma ktoś jakiś pomysł?
  4. Krok do przodu: Dzięki DMDE wyzerowałem dysk pod windą i już uruchamia się komputer z dyskiem, ale To nie koniec problemów. Dalej nie wykrywa mi go poprawnie, nie da się go zainicjować, a SMART wyrzuca błąd spin up time - "bad". Teraz mogę przynajmniej spróbować z MHDD, jak tylko kupię płytę cd.
  5. Rzeczywiście nie pomyślałem o tym. Problem polega jednak na tym, że dysku nie da się podłączyć inaczej niż przez kieszeń usb, bo nawet post nie przechodzi. Po podłączeniu dysku do sata muszę bios czyścić. Potrzebuję jakiegoś programu do LLF pod 7.
  6. Witam! Zwykle znajduję na forum odpowiedź na pytanie, dlatego się nie udzielam, ale tym razem mam problem, z którym nie mogę sobie poradzić. Po awarii starego komputera zmieniłem bebechy na GA-Z87X-UD3H + Haswell 4670K + dysk SSD. Po starym systemie zostały mi cztery HDD, z których 2 pracowały w macierzy RAID 1. Postawiłem nowy system na dysku SSD, następnie podłączyłem stare HDD i tu pojawiły się problemy. Płyta rozpoznała bez problemu dyski, które nie były w macierzy, natomiast te z macierzy były oznaczone jako nieznane wolumeny i rozwaliły BIOS. NIe można było nawet zmieniać ustawień magistrali SATA w Biosie, system się nie uruchamiał. Dopiero odpięcie dysków i CMOS przywróciło sprawność komputera. Bez problemu podłączyłem te dyski poprzez kieszeń USB, zarchwizowałem dane, sformatowałem je...i nic to nie zmieniło. Tym razem dyski nie są widoczne w ogóle w sterowniku RAID, a bios się wysypuje dalej. Dodam, że dyski są na 100% sprawne i nie było z nimi ani jednego problemu dotychczas.
  7. Hej! Polecam Mushkin 996576, takie jak moje. Chodzą 24/7 z takimi ustawieniami jak u mnie w sygnaturze bez żadnego dodatkowego nawiewu. Są trochę droższe niż przedział który podałeś, ale IMHO warto. SinRock Jeszcze raz dziękuję TR HR-05 SLI już do mnie jedzie :razz:
  8. Ja podałem temperaturę z czujnika w panelu Scythe, ale odczyty zgadzają się (w granicach błędu) z FoxOne. Dzięki SinRock, uspokoiłeś mnie. U ciebie sli wszedł bez problemu? Ja musiałbym skierować go prosto w dół ze względu na cooler cpu i boję się że zahaczę o kondensator... sterczy tam taki jeden cwaniak zaraz poniżej NB. A jak już będę kręcił dalej to radzicie zmienić fsb/dram na 1:1 czy opóźnienia na 5-5-5-15 i cisnąć dalej na 5:6?
  9. Witam wszystkich! Mam ustawienia jak w sygnaturze na stałe i wyższych nie próbowałem bo martwi mnie temperatura chipsetu. Przy orthosie i ATItool dochodzi do 55st i radiator jest gorący. czy zmienić radiator, żeby wyciągnąć więcej z kompa? myślałem nad Thermalright HR-05 SLI / IFX, ale to w cholerę kasy i zastanawiam się czy warto. Komp służy mi też do pracy więc nie chcę przegiąć i zbytnio skrócić jego żywotności. Z drugiej strony szkoda mi że nie mogę wycisnąć więcej z procka który bez problemu robi ponad 3,3GHz na standardowym napięciu i skręconym wentylatorze na minimum. Co radzicie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...