Skocz do zawartości

Radzio1234

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    133
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Contact Methods

  • GG
    3421223

Profile Information

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd
    Zawiercie

Radzio1234's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputacja

  1. Napiszę Ci najlepiej z własnego doświadczenia. Na przełomie 2005/2006 roku też składałem sobie komputer i chciałem wziąć jak najlepszy procesor, żeby starczył na dłużej i abym nie musiał tego szybko wymieniać. Przepłaciłem sporo bo 800zł za AMD Athlona 3500+ o zegarze 2,2GHz. Nie dość, że rok później za 500-600zł szło kupić dużo lepszy dwurdzeniowy x2 4200+ to wydając mniej np. 400zł na 3200+ nie straciłbym wiele na wydajności, a miałbym kasę na dającą duży skok zmianę w przyszłości, czy zakup lepszych innych komponentów. Dlatego według mnie nie warto kupować od razu 980, a 970. Może i 980 jest wydajniejsza, ale jeśli nie potrzebujesz ultra na ponad FullHD i w 100Hz to obecnie nie będziesz czuł różnicy, a w przyszłości ta karta i tak będzie przestarzała. Niby taki GeForce 8800GTX też był drogi i wypasiony, ale dziś już nie jest, podobnie np. Radeon HD4870. Dlatego według mnie kupuj 980 tylko, jeśli będziesz mógł zobaczyć różnicę od razu, bo w przyszłości i tak zrobią energooszczędniejsze i wydajniejsze karty :) Warto za to dołożyć więcej SSD. Nawet stara gra czyli Crysis z 2007 roku, czy GTA IV wczytują się znacznie szybciej z SSD, a co dopiero przy nowszych tytułach. Obecnie dysk SSD to podstawa :) Daje to niesamowity komfort użytkowania. W TrackManiaNations grając na lanie trasy wczytywały mi się szybciej niż u kumpli z HDD :D . Jeszcze co do ramu: mam dość biurowego laptopa i 8GB to minimum. 4GB bardzo szybko kończą się nawet przy przeglądarce i niestety komputer zaczyna używać SWAP, a to spowalnia okrutnie pracę komputera. Obecnie jestem w stanie wykorzystać ok. 4-5GB ramu nie odpalając gry (kilkanaście lub więcej :P zakładek w przeglądarce). Mając więcej niż 8GB zapewnisz sobie większy komfort pracy. Przy 8GB byłem w stanie nie wyłączając przeglądarki i Visual Studia odpalić Robocrafta i dopiero po ponad godzinie wyskoczyło, że ram się kończy, było zajęte coś 7,85GB (SWAP wyłączony). Warto więc rozważyć 2x8GB, będziesz mógł spokojnie SWAP wyłączyć, ograniczając tym zużywanie się SSD, a ramu Ci nie braknie. No chyba, że nie korzystasz z wielu zakładek a do grania będziesz wyłączał inne programy to póki co wystarczy 8GB. Drugie 8GB możesz zawsze dokupić później. Pozdrawiam :)
  2. Aktualizacja 17.10.2014 Co sądzicie o BenqVW2245Z? Już byłem pewny, że kupuję IIyamę XB2483HSU, czekałem tylko na zwrot pobrania na konto bankowe, gdy na drodze do jego zakupu pojawił się w/w Benq. Widziałem go u kolegi i do zastosowań typowo biurowych prezentuje się całkiem ok. Bardzo mało o nim informacji w internecie, ale w którymś ze sklepów komentarze kupujących są tylko pozytywne. Także naprawdę zastanawiam się czy warto wydać 830zł na Iiyamę, czy wystarczy zaledwie 350zł na Benq.. 350zł przemawia do wyobraźni, choć z drugiej strony monitor kupuje się na lata..
  3. Witajcie. EDIT 17.10.2014: Co sądzicie o BenqVW2245Z? Już praktycznie byłem pewny, że kupuję IIyamę XB2483HSU, gdy na drodze do jego zakupu pojawił się w/w Benq. Widziałem go u kolegi i do zastosowań typowo biurowych prezentuje się całkiem ok. Bardzo mało o nim informacji w internecie, ale w którymś ze sklepów komentarze kupujących są tylko pozytywne. Także naprawdę zastanawiam się czy warto wydać 830zł na Iiyamę, czy wystarczy 350zł na Benq.. Poniższy wywód już nieaktualny ale zostawiam: Od kilku dni przeglądam internet w poszukiwaniu "nowego" monitora do akademika. Obecnie jestem zmuszony pracować na wbudowanej w laptopa matrycy co nie jest komfortowe, ani dla oczu, ani dla kręgosłupa.. W domu mam zwykłą TNkę W2252V i daje radę, choć tym razem chciałbym coś lepszego na VA albo IPS. Nie chcę przesadnie szaleć z budżetem na zakup monitora, dlatego planuję nie przekroczyć 500zł-700zł, chyba, że przekonacie mnie, że warto. Choć też znowu tak dokładając po kilka stówek można się zatrzymać w okolicach 2k, co nie jest dobrym rozwiązaniem :D Ogólnie wkurza mnie strasznie srebrzenie monitorów, choć nie wiem czy to wina bardziej samych matryc czy moich oczu. Zarówno w W2252 jak i laptopie mam takie wrażenie i chciałbym kupić coś z bardziej gładkim obrazem, ale nie błyszczący. Skłaniałem się już prawie na 100% do Della W2209WA czy innych używanych monitorów, ale za niewiele więcej idzie dostać nowe z gwarancją, za 520zł idzie dostać np. takiego AOC i2369Vm chwalonego za świetne kolory. Wadą jak dla mnie jest format 16:9, ale do wszystkiego idzie się przyzwyczaić. W laptopie mam i nie narzekam przesadnie, więc jeśli na serio warto brać któryś z nowych modeli to piszcie. Pozdrawiam :)
  4. Sorry, że odkopuję, ale za nic nie mogę wybrać opcji zapłaty kartą.. Czy udało się komuś tego dokonać? Opcja karty pojawia mi się dopiero powyżej 10$, a poniżej niby jest "Paypal or credit card", ale nie ma pól do wpisania danych karty, a po przejściu do podsumowania wyświetla jako payment method: paypal
  5. Nie 124 tylko własnie iHAS524. Jako, że korzysta się z płyt coraz rzadziej warto mieć coś fajniejszego niż zwykłą wypalarkę, a ta posiada LabelTag czyli możliwość pisania, rysowania po płytach (każdych nie specjalnych!) Poza tym reszta to samo co wielbiony wszędzie 124.
  6. Jeśli chodzi o napęd to szczerze polecam LiteOn iHAS 524
  7. H61 różni się od nowego B75, tylko tym, że SATA 3 i USB 3.0 obsługują zewnętrzne układy czy ma jakieś inne wady? Czy Celek będzie dobrze sobie radził na Windowsie XP 32bit? Myślę, że nie ma co kupować przyszłościowej płyty głównej, bo i tak wejdą nowe podstawki i trzeba będzie zmieniać komplet, więc H61 wydaje się być korzystniejszy. EDIT: Zauważyłem, że płyty na H61 są znacznie tańsze niż te nowsze, także czy warto inwestować np. w Asus P8H61-M LX2/SI ?? Co polecacie na H61? Byłoby dobrze jeśli posiadałaby slot PCI, żeby zamontować Audigy i USB 3.0, ale jeśli miałoby znacznie zawyżyć to cenę to USB 3.0 być nie musi
  8. Ok. Skoro zdecydowanie Celeron niech i tak się stanie. Podobno są jakieś problemy w zastosowaniach multimedialnych na integrze? Tylko integra będzie używana. Którą płytę główną warto wybrać? Wymagania: stabilne działanie, trwałość i USB 3.0 chociaż na tylnym panelu. Żadnego OC. -MSI B75MA-P45 -Gigabyte B75M-D3V -ASRock H61M/U3S3 czy może jakąś inną?
  9. Witajcie Wstęp (nieobowiązkowy): Otóż ostatnio karta graficzna z sygnatury zaczęła sypać artefaktami podczas normalnej pracy w Windowsie, aby po pewnym czasie obraz na komputerze całkowicie zniknął. Zmiana portów DVI nie przyniosła rezultatu. Obecnie podczas uruchamiania komputera obrazu nie widać, a BIOS nie daje żadnego sygnału, bez karty prawidłowo informuje o jej braku. Aby sprawdzić czy winną jest karta graficzna pożyczyłem od sąsiada jakiegoś nowego GeForca, który również nie wymaga dodatkowej wtyczki zasilającej. Komputer jak i karta uruchomiły się prawidłowo, lecz niestety nadal obrazu brak, a BIOS nie wydaje, żadnego sygnału. Następnie zaniosłem swojego 8600GT do sąsiada, u którego po włączeniu komputera BIOS dawał sygnał długi po czym trzy albo cztery krótkie, a obrazu jak nie było tak nie ma. Na jego GeForce komputer pracuje prawidłowo. Wygląda to tak jakby oprócz uszkodzenia karty graficznej uszkodziło się również PCI-E na płycie.. W tym przypadku wymiana płyty i karty graficznej staje się nie opłacalna, szczególnie, że już nikt na tym komputerze nie gra. Poza tym procesor radzi sobie już słabo nawet w pracy biurowej. Temat główny: Tak więc co nowego warto kupić, a przy tym bardziej energooszczędnego i cichego niż obecny PC ? (patrz sygnatura) Czy warto inwestować w AMD Zacate E-350? Sądzę, że wydawanie około 550zł na zestaw AMD A6-3500 będzie zakupem zbytnio na wyrost, szczególnie, że nikt tu nie potrzebuje dużej wydajności. Zastosowanie komputera to: -zdjęcia -pasjans (gra systemowa ) -filmy (bardzo dobrze byłoby gdyby radził sobie z dekodowaniem tych HD i to chyba jedyna rzecz do której będzie potrzebna jako taka wydajność) -internet (aby najnowsza przeglądarka przy włączonym antywirusie nie zamulała tak jak na obecnym konfigu, szczególnie przy stronach obładowanych flashem) Co będzie lepsze? AMD Zacate E-350 + 2GB czy standard intela G540 + Gigabyte B75M-D3V + 2GB ? Dysk, zasilacz, obudowa i napęd zostaje, nie ma nic na IDE, więc z tym nie będzie problemu.
  10. Przedwczoraj padła karta graficzna GeForce 8600GT w kompie stacjonarnym z sygnatury. Co polecacie do około 100zł? Oczywiście może być używane. Nie chcę wydawać więcej, bo nikt już na tym nie gra, a i za więcej kasy można by kupić całkiem lepszego kompa ;) Wydajność byłoby dobrze, żeby była podobna. Pozdrawiam.
  11. Radzio1234

    PC do 5600zł

    Ale jak już wydać kasę na napęd optyczny to chociaż mieć w nim coś ciekawego, oprócz niezawodnego działania . W sumie masz racje z tym napędem. Sam do 2010 może używałem, a od tamtej pory coraz rzadziej i rzadziej... Co jak co, ale pendrivy i szybki internet wyparły napędy definitywnie. Chyba, że ktoś ma jakiś konkretny CD w zestawie audio, to może jeszcze napęd będzie mu potrzebny do robienia własnych składanek audio . Bo tak to już nie widzę przyszłości. Ewentualnie może jak Blue-Ray się spopularyzuje. Sorry za offtopic i dzięki za wyjaśnienia. Z mojej strony koniec tematu Jedynie co to warto czasem polecić 524 zamiast 124, a nuż się ktoś zainteresuje
  12. Radzio1234

    PC do 5600zł

    Ja mam takie ogólne pytanie, bo nurtuje mnie już od dłuższego czasu. Dlaczego wszędzie polecacie LiteOn'a iHAS 124 ? Szczególnie przy drogich zestawach, gdzie spokojnie możnaby wstawić iHAS 524.. LabelTag jest na prawdę świetną sprawą, nie potrzeba, żadnych specjalnych płyt jak przy zbędnym LightScribe, a w czasach gdy coraz rzadziej używa się płyt, taka ładnie podpisana, szczególnie ze względu na małą popularność LabelTagowania jest czymś wyjątkowo fajnym Szczególnie, że iHAS524 jest średnio zaledwie 20zł droższy.
  13. U mnie W2252V też posiada wyjście na słuchawki z tyłu, a z boku nie ma żadnych złącz. Z tyłu również nie ma żadnych wejść audio dodatkowych, także raczej dobrze napisał ;) .
  14. Nieproporcjonalnie dobrana konfiguracja - i właśnie temu chcemy zapobiec. Aby nie wkładać wydajnej karty do komputera razem z procesorem, który ją będzie ograniczał. Ma to być dobrane proporcjonalnie, czyli odpowiednio wydajny procesor z odpowiednio wydajną kartą i choć może słabszą to dającą dużo lepsze detale i dużo więcej klatek w odpowiednim zestawieniu. Jak to się kiedyś mówiło: mimo, że do malucha wsadzisz silnik 1,9 TDI to i tak nie wykorzystasz go w pełni i nie będzie to to samo co fajny samochód z mniejszym silnikiem. A co do zasilacza to bardzo dobrze, że zwracasz na to uwagę, bo wielu sprzedawców bagatelizuje niestety tę sprawę. Ale pomysł łączenia dwóch starych zasilaczy jest niestety zły (co opisałem w poprzednim poście). Więc najlepiej kupić nowy, markowy i klient będzie bardziej zadowolony niż z komputera z dwoma wtyczkami. Poza tym jest to dużo mniej kłopotliwe rozwiązanie.
  15. Pomysł z dwoma zasilaczami chory! Nie dość, że będzie to bardziej prądożerne niż jeden porządny współczesny z certyfikatem 80+, będzie trzeba podpinać dwie wtyczki!, będzie syf w środku obudowy z kablami i zaburzona cyrkulacja powietrza!, to jeszcze fanswap na wentylatory za 10zł jest już totalnym zwieńczeniem tej kpiny :lol2: Druga sprawa: Obecnie procesory i5 posiadają wbudowaną kartę graficzną czy tego się chce czy nie, więc jeśli płyta główna będzie posiadać do niej wyprowadzenia nie skomplikuje to zbytnio jej budowy (to nie płyta ma zintegowaną/wbudowaną kartę graficzną). Trzecia sprawa: i5 będzie wydajniejszy od C2D i nie opierając się na benchmarkach, tylko na praktyce wielu, wielu ludzi tutaj z forum. Zawsze tak było, że stary procesor dusił wypasioną kartę graficzną i nie może ona rozciągnąć swoich skrzydeł jeśli ten ją ogranicza. Na szczęście to już zostało mam nadzieję wyjaśnione do końca :) Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...