Skocz do zawartości

quba102

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    26
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Profile Information

  • Płeć
    Mężczyzna

quba102's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

3

Reputacja

  1. SLi na tym zasilaczu latało bez najmniejszego problemu, obie karty podkręcone, procesor i pamięci też. Owszem mocniej się grzał bo czuć było że wentyl szybciej zasuwa ale poza tym bez problemu. Niestety nie mam nic do zmierzenia ile komputer bierze ze ściany ale w tej chwili i tak zmieniłem zasilacz na model z certyfikatem platinium a nie bronze więc bez względu na obciążenie zużywa mniej prądu od poprzedniego.
  2. BQ... żeby było śmieszniej okazał się wadliwy, piszczał jak diabli. Wysłałem do bq i przysłali nowy. Normalne jaja.
  3. Ze swojej strony mogę tylko powiedzieć że MSI 970 sprawuje się nieźle w sli aczkolwiek górna karta ma po 70*C, dolna juz 60 bo dostaje świeże powietrze z wentyla na dnie obudowy. Wynik robią taki: http://www.3dmark.com/3dm/4436786 GBT powinien śmigać jeszcze lepiej, w 980-tce to chyba jedyna niereferencyjna opcja na jaką bym się skusił ale w sumie dwie niereferencyjne wywalają powietrze na zewnątrz i łatwiej je zwodować.
  4. Zasilacz 850W kupiony na przekór malkontentom. Temat można zamknąć.
  5. Moj paździerz widzę jest o wiele ciekawszy od twojej rakiety z podpisu. Moderator a niegrzeczny i zero merytoryki wypowiedzi tylko ot, serio nie mogłeś się powstrzymać? Skąd taka wredna przypadłość zaglądania koniecznie do cudzego portfela. Piszę że będę rozbudowywał komputer, do poziomu gdzie spokojnie osiągnę 400-450W czyli poziom największej efektywności takiego zasilacza 850W. Pytam tylko który lepszy a nie czy w ogóle. Nie wiecie, brak wam wiedzy na temat różnic i zalet ale za to sypiecie mądrości które nic nie wnoszą. Dzięki panowie nie wysilajcie się już.
  6. Zdaję sobie sprawę że jego moc na tą chwilę nie będzie w pełni zagospodarowana jednak tak czy siak jakiś zasilacz muszę kupić, nie wiem czy doczytałeś że w innym komputerze padło psu i obecny bq l8 wędruje do niego. Zasilacz się nie zestarzeje w taki sposób jak karty, nie widzę potrzeby przekładania zakupu, bo zasilacz takiej klasy powinien służyć bardzo długo, skoro już jestem przy zakupię chcę wybrać bez poprawki, po co potem kupować dwa razy i na styk? Oczywiście masz sporo racji, chwała Ci za to że starasz sie racjonalnie podejść do tej kwestii ale jednak wymienione argumenty nie przeważyły w żaden sposób. Eh, uprzejmie proszę o radę w zakresie wyboru najlepszego zasilacza o wymienionych parametrach, a nie o wnikanie w to jak bardzo jest mi w tej chwili potrzebny.
  7. Jak wspomniałem na tą chwilę zestaw nie jest wyzwaniem nawet dla zasilacza 500W: 4690K i GTX 970, 2xSSD, 2xHDD, 1xDVD, 5x wiatraków + swiftech h220. Wiadomo taki zestaw za wiele nie bierze, nawet mocno podkręcony ale planie mam SLI za jakiś czas plus pełne wodowanie. Nie wiem jeszcze tylko czy będą to gtx'y 980 czy ati wypuści coś ciekawego w odpowiedzi na maxwelle a równie prądożernego jak stare karty. Tak czy siak przy odrobinie szczęścia, zasilacz zostanie ze mną na lata i nie chciałbym już więcej martwić się o kwestię prądu czy stabilności w OC, bez względu co wstawię. Seasonic przy obecnym obciążeniu miałby szanse chodzić większość czasu totalnie pasywnie. Z jednej strony to kusi, tym bardziej że kurz się mniej zbiera a z drugiej to trochę bez znaczenia na tle praktycznie niesłyszalnego wiatraka bq p10. Oba zasilacze i tak zginą akustycznie przy hałasie ze swiftecha.
  8. Mam pytanie jak w temacie - który zasilacz wybrać? Dla mnie to totalny dylemat. Do wydania kwota absolutnie max 800zł. Priorytetem jest przede wszystkim cisza i max stabilność do OC aczkolwiek obecny system nie powinien stanowić żadnego wyzwania dla takich potworow. Z tego co mi wiadomo bq P10 jest na bazie starszego 860XP, w układzie quad-rail a XP2 to prawdziwy single-rail... w prawdzie w bq jest możliwość połączenia linii tylko nie mam pojęcia czy to w jakikolwiek sposób przekłada się na walory użytkowe. Kusząca jest też perspektywa pracy półpasywnej Seasonic'a bo obecny powinien się spokojnie łapać na tryb pasywny, mimo filtrów zawsze to mniej kurzu w środku. Natomiast widzę że potrafią się zdarzyć piszczące cewki, kable tak samo liche jak bq chociaż mają złocone piny. 7 lat gwarancji. Do Bq mam już zbudowane zaufanie, używałem L8 600W do tej pory (wędruje do innej skrzynki gdzie wykitował modecom) i nie sprawiał najmniejszego problemu, był niesłyszalny. Niestety krótsza gwarancja bo 5 lat. Tyle z różnic które wychwyciłem z recenzji.. Podpowiedzcie.. jestem w kropce
  9. Ciekawa sprawa, komp z taktowanie jak wyżej wspomniane czyli +250mhz i +500.. zrobił godzinę furmarka, 2h crysis'a 3, kilka benchmarków, stabilnie zero problemu, zero artefaktów. Restart, to samo ustawienie przez EVGA Precision i się wywala... Jak mogę sprawić zaniżanie napięcia. Softowo czy miernikiem? Jeśli miernikiem to gdzie szukać instrukcji jak się wpiąć?
  10. Na tą chwilę mogę powiedzieć że EVGA Precision faktycznie pomaga, karta kończy spokojnie 3dmarka na nastawie +250/+500 i power target 110% bez sypania artefaktami. Jeszcze musi zaliczyć furmarka ale będę się dziś bawił. Niestety skok z 1,5ghz na 1,55ghz nie szczególnie przełożył się na wynik w teście, na niższym ustawieniu wykręcił wręcz wyższy o 50ptk wynik niż na wyśrubowanym. http://www.3dmark.com/3dm/4406544 http://www.3dmark.com/3dm/4413674
  11. Zasilacz to be quiet L8 600W, wydaje mi się ze to nie on jest przyczyną, bo ciągnie nawet 2 takie karty w SLI i to w pełni stabilnie. Do tego 4690k na 4,5ghz fixed + Swifteh H220, Z97 Msi Gaming 7, G.skill 2x4 2133mhz CL9, SSD Intel 520 Karta dosłownie w oczach zaczęła słabnąć osiągając poziom drugiej sztuki którą mam w innym komputerze.
  12. Przyjechała do mnie MSI GTX 970, zarzuciłem jej afterburnera i +200 na dzeniu, +500 na pamięciach. Poszła jak burza, zaliczyła firestrike'a, zwiększałem co 10 na rdzeniu aż do poziomu +250, przechodziła każdy benchmark bez zająknięcia, bez fraktali. Byłem zachwycony. Osiągnęła 1564mhz na rdzeniu gdzie inna sztuka latała mi na max 1450. Wróciłem do ustawień stockowych, pograłem trochę, zaliczyła jakiegoś tam furmarka i innych pierdół, wracam do Afterburnera, +250 na rdzeniu i znów benchmark, bach.. brązowy ekran... zmniejszam do 240 i brązowy ekran, 230.. to samo, 220 - sypie fraktalami, 210 - zaliczyła stabilnie firestrike'a ale wywala się na furmarku, zszedłem do +190mhz wytrzymała 30min w furmarku i crash. Teraz testuje niższe ustawienia. Ostudzenie komputera nic nie wniosło. Dodram również ze w tej sztuce słychać cewki :( Spotkaliście się z takim zachowaniem kraty? Nie umiem tego pojąć. Czy to moja wina bo przesadziłem z OC, czy może kata musi się w jakiś sposób ustabilizować? Na procku też zauważyłem że nowy szedł na 4,7ghz a po czasie ma problem ze stabilnością na 4,6.
  13. Witam, będę miał możliwość przetestowania u siebie konfiguracji z 2 kartami w SLI, zastanawiam się czy mój PSU udźwignie taki zestaw: 2x MSI GTX 970 OC, 4690k 4,5ghz oc (1,220V) +Swiftech H220 (pompka + 2 wiatraki), msi z97 gaming 7, 2x4gb 2133mhz cl9 1,65V, do tego 2xSSD, 2xHDD, 1xDVD, 3x wiatraki obudowy. Mam 2 kable PCI-E, każdy zakończony końcówką 2x 6+2pin.1sz. GTX'a podpinałem już pod pojedynczy kabel, działał normalnie chociaż obecnie mam go wpiętego pod dwa kable a dodatkowe końcówki sobie wiszą. Czy możecie podpowiedzieć, czy nie przeciążę PSU lub czy karty dostaną dostatecznie dużo mocy? Czy podpięcie karty pod jedną linię jest poprawne? Wg. kalkulatora PSU cooler mastera, wypada 550W, więc na styk. Są może jakieś podobne stronki które liczą zużycie ?
  14. 5*C to jeszcze bym zignorował ale min. 10*C z chwilowymi skokami 15-20? coś tu jest chyba jednak nie halo. Po poprawieniu docisku chłodzenia nic się w tym względzie nie zmieniło.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...