Skocz do zawartości

Tyran1918 - zdjęcie

Tyran1918

 • 236

  Posts
 • 13785

  Profile Views
 • 0

  Friends
 • 28

  Lubiane

Moje posty

W temacie: AMD Vega pogromca Pascala

31 maj 2017 - 18:18

Słyszałeś może o "bitcoinach"? Chyba nie skoro nie wiesz czemu brakuje Polarisów w sklepach.

Wiem o co chodzi, ale to żaden argument, bo przed premierą RX 500 można było dostać w łatwością całą serię RX 400 w dobrej cenie względem Nvidii. Teraz u nas RX'ów obu serii praktycznie nie ma, to samo za granicami naszego państwa, więc jak ktoś kupuje kartę do gry to jest całkowity monopol Nvidii. Potem zdziwienie, że ludzie wybierają Nvidię, a skąd mają znać alternatywę jak jej nie ma. Może moi znajomi to nie jest jakiś wyznacznik, ale jak kogoś spytam co jest najlepsze do komputera lub jaki wybrać laptop, to większość odpowie, że oczywiście Intel plus Nvidia.

Ostatnie zagrywki AMD nie napawają optymizmem jeśli chodzi o GPU. Przypuszczam, że Vega będzie niewypałem przez HBM i raczej udziałów rynkowych wśród graczy nie odbiją zielonemu obozowi. Ciekawe kiedy wreszcie AMD obudzi się, że w laptopach też ich nie ma. No i pytanie czy ARM to nie jest przyszłość dla rynku konsumenckiego, a AMD z pewnością nie dostosuje się szybko jeśli np. Nvidia stworzy coś ciekawego dla graczy i stanie się to standardem. Intel też może eksperymentować, a AMD tylko nieśmiało goni. Jestem bardzo zawiedziony tym co się dzieje, a do tej informacji bardzo wierzyłem w karty od AMD. Dopóki AMD nie nauczy się zarabiać na tym co może być opłacalne, dopóty będą walczyć o przetrwanie. Może i wprowadzanie nowości jest dobre dla konsumenta, ale wynikają z tego problemy dla AMD i zamiast zarabiać, to tracą rynek. AMD chce gwiazdorzyć z HBM, a Nidia będzie golić rynek nabijając sobie portfel stosując GDDR5X i w najbliższej przyszłości GDDR6.


W temacie: AMD Vega pogromca Pascala

31 maj 2017 - 16:31

Widać, że obecnie AMD wszystko postawiło na CPU, a GPU poszło w siną dal. Seria 500 miała niby premierę już jakiś czas temu, a karty dostępne w sklepach były tylko na początku. Od dłuższego czasu jest tylko RX 550, a reszty nie widać. Seria 400 zniknęła ze sklepów i obecnie to AMD praktycznie nic nie sprzedaje na rynku. Nvidia ma całkowity monopol! Vega z kolei to już jest porażka pokroju kart Fury. Nie wiem tylko dlaczego idą drogą, która jest tak wyboista, zamiast kopiować w poczynaniach Nvidie. Po co ładują HBM jak jest z tym problem, GDDR5X stosuje Nvidia z powodzeniem i zarabiają na tym grubą kasę.

Dochodzi jeszcze kolejny problem AMD, a mianowicie brak ich GPU w laptopach, które są jednak dosyć popularnym sprzętem. Od lat nie widziałem w sklepach modeli z ich kartami graficznymi. APU w 14 nm to chyba nadal odległa przyszłość.


W temacie: Karta graficzna do 900 zł

20 maj 2017 - 11:48

Odpowiedź jest prosta. RX 470 lub 570 4 GB. Niestety ciężko z ich dostępnością w sklepach.


W temacie: AMD Vega pogromca Pascala

15 maj 2017 - 15:57

http://wccftech.com/...at-599-499-399/ trochę więcej przecieków i domysłów. Ciekawe na ile to sprawdzi się, bo jak wszystkie te karty dostaną HBM2 to boję się, że dostępność będzie tragiczna, a bez tego konkurencji dla Nvidii nie ma. Czego nie zastosują chociażby w najtańszej wersji GDDR5X.


W temacie: AMD Vega pogromca Pascala

15 maj 2017 - 11:47

Nowa karta AMD z 16 GB pamięci https://compubench.c...&testgroup=info