Skocz do zawartości

Kyle

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    12101
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    56

Ostatnia wygrana Kyle w dniu 4 Kwietnia

Użytkownicy przyznają Kyle punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

29284 wyświetleń profilu

Kyle's Achievements

Rising Star

Rising Star (9/14)

  • Conversation Starter Rare
  • Dedicated Rare
  • Reacting Well Rare
  • Very Popular Rare
  • Posting Machine Rare

Recent Badges

444

Reputacja

  1. Tak tylko nadmienię, że sam codec/układ AUDIO płyty głównej, przy analogowym przesyłaniu, to jest tylko ~połowa układanki (reszta to prowadzenie fizycznych ścieżek toru analogowego, w laminacie płyty, ścieżki ekranujące, obecność od najbliższych potencjalnych "zakłócaczy" na płycie).
  2. Kyle

    Problem z rtx 4060ti

    Niespecjalnie patrzcie na temp. średnią - już nie raz o tym pisałem. Jak macie nowoczesną kartę, to patrzycie tylko na HotSpot (choćby z tego powodu, że przy średniej 53 stopni karta może throttlować, jeśli hot spot jest 100 stopni plus - bywają takie przypadki, przy uszkodzonej karcie/źle zamontowanym chłodzeniu gdzie np. na części rdzenia pasty brakuje)
  3. @B@nita Słuchawki to jest zupełnie inna para kaloszy (zmienna impedancja/"trudne" obciążenie i wychodzą z tego tytułu problemy, w których karty zintegrowane na płytach głównych spisują się najgorzej). W przypadku kiedy byś zasilił owe słuchawki z integry, podłączonej do wzmacniacza słuchawkowego, to te problemy odpadają. Nie mniej jednak w przypadku kolumn ta kwestia odpada (wzmacniacze mają stałą impedancję na wejściu). I tak ... jeśli tor audio na płycie głównej nie jest skopany (w pomiarach są niskie zniekształcenia i SNR wyraźnie ponad 100dB) to różnice zaczynają zanikać, szczególnie na tanim sprzęcie (kilkaset zł - kilkanaście stówek za zestaw kolumn aktywnych lub pasywnych ze wzmacniaczem) nie będą słyszalne. Także jak kolega ma kolumny za 600-1600zł i chce progresu, to lepiej niech przemyśli wymianę tych kolumn (na ew. kolumny aktywne + DAC albo z wbudowanym DAC i połączenie z płytą optykiem, dzięki czemu eliminujesz cały śmietnik z masy od PC czy inne problemy z pętlą mas) ps. wiem, że pieniądze nie grają, ale przypadek typu kolumny za 400zł i zakup karty za 400zł, to już absolutny bezsens
  4. Zapytam nieco przewrotnie: ile tysięcy złotych wydałeś na swoje kolumny, że myślisz o karcie dźwiękowej? 😉
  5. Sprawdź na pierwszym wyjściu video tego RTX 4060Ti od strony płyty głównej. Miałem ciekawy przypadek u siebie, że też mi po jakiejś aktualizacji czy czymś tego typu, nie dawało obrazu ...więc przepiąłem kabel w inny port DisplayPort (bliżej płyty głównej) i cudownie był obraz jakby nigdy nic - niezbadane są wyroki Windows. Zapytaj ich co w nim słabego i co radzą w zamian w tych samych pieniądzach :]
  6. @steve69 Kiedyś zdarzyło mi się o tym pisać - szybkość kontrolera RAM w i5 14500 powyżej 4800 MT/s to jest OC. Jeden egzemplarz podkręci się do 6400, a inny nie podkręci się tak wysoko. Płyty główne też mają znaczenie. Nie baw się "timingami" tylko obniżaj taktowanie z gotowego profilu, który generuje błędy.
  7. Niektórzy testujący wprowadzają w błąd, podając energię pociągniętą z gniazdka w ścianie (np. PurePC). Także na takie testy bym nawet nie patrzył.
  8. 57 stopni różnicy w temperaturze jednej części rdzenia wzgl. innej, to jest kosmos ... w każdym GPU. Jak taka masakra zachodzi, to coś poszło w fabryce nie tak. Miałem różne GPU i ta temperatura zwykle była naście stopni C (11-13 - w GPU nVidii, bo w AMD RX460 którego miałem jako ostatnią kartę AMD chyba nie było pomiaru średni i HotSpot). Tak oglądam tą kartę i chłodzenie jest na wypasie (10 ciepłowodów, kawał kloca). Cóż - może nieudany egzemplarz?
  9. Ruletka. Na ASRock LGA1700 ustawiło PowerLimity domyślnie jak należy. Natomiast na Gigabyte LGA 1700 domyślnie były ściągnięte (4095W). Takie tylko info z mojej strony - to czy zasilacz ma wyższą sprawność (certyfikat GOLD) czy niższą (BRONZE) ma wpływ na stosunek oddanej mocy do kompa, do mocy pobranej ze ściany, jednakże zasilacz GOLD 500W, jak i BRONZE 500W, muszą być w stanie oddać do bebechów taką samą moc maksymalnie (500W) - różnica będzie tylko w poborze ze ściany (np. GOLD pobierze (strzelam) 540W, a bronze (też przykładowo strzał) 580W. Tak, dobry zasilacz przy przeciążeniu, powinien po prostu zrobić "OFF".
  10. Kyle

    Jaki model RTX 4080 Super lepszy?

    @karro sprawdziłem u siebie tego Furmark (1 i 2) i faktycznie udało mi się dobić do PowerLimit na RTX 4060Ti. Także nie wiem jak ten "Black" testował tego RTX 3060, że w tak kiepskim stopniu go obciążył.
  11. Single Rank, czy Dual Rank? ... a obecne są Single Rank czy Dual Rank? Ile godzin czekałeś aż przeszedł jeden przebieg? 😉
  12. ... to znaczy co ta łapa tam naklikała? Generalnie przy Ryzen 5700X, przy 4 kostkach dual rank, szybkość RAM ponad 2666 MT/s to już jest OC: https://en.wikichip.org/wiki/amd/cores/vermeer ... nikt nie da Ci gwarancji, że po OC do 3200 MT/s to będzie działać stabilnie. ... ale nie tego wbudowanego w Windows? (on mało co wykrywa) Najlepiej odpalić z płyty DVD jakiegoś nowego MemTest x86 tak by przeszedł minimum jeden przebieg przy 0 błędów.
  13. No tutaj minimalnie niżej niż 320W: ... a czy będzie te 450W po ściągnięciu samych limitów mocy - testu nie widziałem, ale nie zapowiada się.
  14. Jak najbardziej PowerLimity są do ochrony nie tylko rdzenia, ale też elementów sekcji zasilania (szczególnie w tandetniejszych kartach, gdzie one są z mniejszą rezerwą), jak też chłodzenia. Po prostu taka specyfikacja. Nie mniej jednak, wracając do tego Furmark, to widać, że tam jest daleko do osiagnięcia PL ... a temperatury też niskie. Po prostu coś ten Furmark nie bardzo wygrzał tą kartę (przynajmniej powinniśmy widzieć generowaną moc w Watach na poziomie PowerLimitu)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...