Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Today
 3. Wychodzi na to, że lepiej poczekać na nowe zeny i ewentualnie wtedy wziąć wszystko na raz. Gdybym jednak się dalej upierał przy 32gb RAM to jaką płytę główną polecacie i jakie kości 2x16 czy może 4x8?
 4. Nie rozumiesz... Nie bez powodu zapodałem linki do materiałów youtube w nazwiązaniu do informacji podawanych przez niemalże każdą stacje TV!. w KTÓRYCH INFORMUJĄ NAS OFICJALNIE - ŻE TO PYŁKI! a jak się okazuje - żółtawy osad ( który pojawia się z dnia na dzień ) to NIE PYŁKI TYLKO METALE CIĘŻKIE - W TYM I RADIOAKTYWNE! i ot po to został założony ten temat. Masz rację pisząc OGÓLNIE o zatruwaniu środowiska, tego co się wydobywa z samochodów kominów czy innego ustrojstwa... ale tu jest kwestia tego CO SIĘ NAM MÓWI - A CO JEST NA RZECZY! rozumiesz? Ja nie wywodzę się tym elaboratem jak mi źle z tym, bo wiem że truje się dziennie otwierając chociażby okno mieszkając na Śląsku - ale tutaj problem jest opisany w pierwszym wpisie i tylko o to mi chodzi. pozdrawiam Cię
 5. Nie, złoto to surowiec z którego da się coś zrobić w przeciwieństwie do bitcoina, który jest czymś, czego nie ma.
 6. Jak kupił na górce to na zysk poczeka jeszcze z 2 lata , znam takich co złoto kupili na górce w 2012/2013 i do dziś są na minusie czy złoto to też scum biznes i przekręt ??? tu macie hisotrie kursu złota : https://zloto.bullionvault.pl/wykres-cen-zlota.do# BTC jeszcze będzie wart minimum 30tyś USD ale pewnie nie wcześniej niż za 2 lata. Mnie osobiście interesuje LTC , Binance coin , DASH i ETH bo z nieco ponad jednym BTC to furrory nie zrobię a tych innych jeszcze trochę zostało
 7. Oczywiście, wszak ilość lajków świadczy o mnie. Zastanawiasz się nad metalami ciężkimi importowanymi z pyłami Sahary, a tymczasem byle miejska elektrociepłownia napędzana jak zwykle u nas węglem wypluwa na dobę całe tony radioaktywnego syfu, metali ciężkich i innych dobroci. Produkty spalania owegoż węgla składowane są na hałdach, beztrosko rozwiewanych przez wiatr i przenikających do wód gruntowych. Naprawdę w tej sytuacji cynk saharyjski to żadne grubsze zmartwienie. Swego czasu nawiało tego rdzawego piachu w zimie i śnieg zrobił się pomarańczowy, ot atrakcja.
 8. Mam odpalonego, ale to juz miałem jak wyszły sterowniki do tego. A monitor zaczął gasnąć jakies 2-3 tygodnie temu
 9. Nie odpalałeś przypadkiem freesynca? :P
 10. To jedyny monitor podpięty pod kartę graficzną ?
 11. Witam, Co jakiś czas gaśnie mi monitor na 2-3 sekundy, co może byc problemem? Ryzen 5 2600, chlodzenie macho rev b Rtx 2070 windforce B450 tomahawk 2x8 gb Aegis 3000(ustawione na 2933) Ssd su800 Zasilacz fm2 600 Temperatury procesora w grach nie przekraczają 60 stopni, w occt max 73 stopnie. Karta ustawiona na 77stopni max i tego nie przekracza.
 12. lubisz zbierać punkty za QL komentarze na forum czy jak? rozumiem, że dla Ciebie to norma - albo ew. temat kompletnie Cię nie obchodzi... więc PROSZĘ nie pisz zbędnych komentarzy nic nie wnoszących do wątku. pozdr.
 13. Przez chwilę się nawet zastanawiałem jak sacharyna może pylić, a potem mój AIDS dostał raka od "Sachary". A wyjaśnienie jest proste - jaszczuroludzie rządzący światem rozpylają metale ciężkie, żeby dobić tych, co nie chcieli się szczepić. Pył jest cięższy od powietrza, więc opada i powoduje autyzm, logiczne. Czy wiesz, że ... jak obalisz na hejnał sześć litrów monotlenku diwodoru w postaci płynnej, to zaburzysz równowagę elektrolityczną organizmu i umrzesz?
 14. Jest bardzo mały sens kupować na raty. I5 2500k + 1050ti to dobre połączenie, obniż detale z Ultra na High i masz 60 fps. Na tym da się da grać praktycznie we wszystko oprócz najbardziej procesorowo wymagających gier np BF5 multi, AC:O, ect Jak kupisz teraz lepszą karte to procek będzie ją hamował. Natomiast wymiana procka dla 1050ti jak Zen 2 wychodzi za 2 miesiące jest mało opłacalna. Wstrzymaj sie i czekaj na Zen 2 + ewentualnie Navi i kup wszystko razem. Zastanów się także nad wymianą monitora. Do gier nie ma zupełnie sensu brać więcej niż 16gb ram (2x8). Kompletna strata $$$ chyba że 32gb potrzebne do jakiejś pracy.
 15. sam pamiętam takie czasy, kiedy bawiąc się - kopałem tunele w śniegu a młody nie jestem. wracając do tematu - dziwią mnie te "metalocieżkie-pyłki znad sahary"
 16. Wiesz po II Wojnie Światowej Polaków było 24 mln, a teraz jest 38 mln. Samochodów wtedy nie było, no i na pewno nie było tak wielu fabryk itp, czy elektrowni z ogromnymi kominami. No i klimat był inny, mój ojciec pamięta zimy takie, że chodził do szkoły w tunelach wyżłobionych w chodnikach, a po obu stronach było 1,5 metra - 2 metry śniegu - i to nie w górach tylko w zachodnio-pomorskim :)
 17. No nie wiem, z dzieciństwa pamiętam jeszcze ulice pełne dymu w latach 80, tyle, że w tamtych latach to była normalka.
 18. smogu nie pamiętają... bo go wtedy nie było po prostu... dziś ( w zimie ) czasami nie widać na odległość kilku metrów... a to dziś własnie mamy wybór kilkudziesięciu produktów "do palenia" prócz gumy... biedota była taka sama jak wtedy ( a może i nawet większa ) ...
 19. smogu nie pamiętają, bo nikt w mediach o tym wtedy nie trąbił tak jak dziś. Smog był zawsze tylko pewnie nikt nie zwracał na to uwagi. Inna jest też jakość samego węgla, kiedyś ludzi było stać na koks a dzisiaj palą byle czym, ot bogate państwo na wąglu.
 20. Dziwne w temacie smogu jest to, że moja zarówno matka ( lat 75 ) jak i babka od strony ojca nie pamiętają czegoś takiego jak SMOG za swoich czasów, gdzie WSZYSCY palili w piecach kominowych. A Dziś przy eko-centralno-gazowo-prądowych ogrzewaniach i familokach "gdzieniegdzie" SMOG? a może to więcej samochodów jeździ zimą? w okresie wiosenno-letnim... ;)
 21. Bardziej nam zimą szkodzi smog :);) apropo takich tematów to 7 maja masz premierę serialu Czarnobyl na HBO, powinien ci podpasować :)
 22. No na północy to akurat wieje od trzech dni ze wschodu a dzisiaj z południowego wschodu i to bardzo mocno.
 23. Ślązacy są chyba najbardziej odporni z naszej pięknej ojczyzny - tyle co sie MY nawdychamy to nikt w rejonie PL nie zdoła przetrawić przez płuca. zaś wracając do sedna - najlepsze we wszystkim jest to... że nad Polskę wieje z Północy od 3 dni..., a z tego co mnie uczyli na geografii to Sahara jest na południu naszej kuli czy tam płaskoziemia... nawet dziś wieje z północy o co kaman?
 24. Tak jak pisze michalmx0 - zostaw temperaturę cieczy w spokoju. To że procek ma 70 stopni to płyn nie będzie miał tyle. Z innej strony poczytaj u producentów płynów - że nie zalecają aby płyn w układzie miał powyżej 50 stopni. Teraz masz 70+ stopni na cpu i 60 na gpu. Po zamontowaniu LC powinieneś mieć temperatury 40+ na cpu (przy wyświetlaniu jedynie pulpitu) i 55 - 60+ stopni w stresie. Temperatura płynu nie powinna przekroczyć 50 stopni. Tak że starowanie na podstawie temperatury płynu jest złe. Sterowanie z jednego miejsca 6 czy 8 wentylami też może nie przypaść ci do gustu. Możesz to rozdzielić na 2 lub 3 zestawy. Aby mieć większą kontrolę nad wentylami. Czasami wystarczy że 3 wentyle na największej chłodnicy pokręcą się chwilę szybciej aby zbić temperatury - zamiast walić od razu 8 wentyli. Jak podłączysz wszystkie pod jedno złącze to stracisz możliwość takiego ustawiania. Jak się upierasz nad czujnikiem temperatury płynu to w sumie za pompką - między pompką a gpu możesz dać. Dla aquacomputer coś takiego Albo wkręcić w rezerwuar (jeśli ma wolne miejsce ) Ale coś mi mówi że za dużo myślisz nad tym co będzie jak będzie. Proponuję - z kręć LC do kupy, podłącz wentyle tak jak się uda (masz 5 gniazd w płycie - to podłącz po jednym wentylku) - sprawdź jakie masz temperatury - i dopiero wtedy zobaczysz czego potrzebujesz. Jak się okaże że temperatury jakimś cudem są zadowalające to dokupisz huba na wentyle i po sprawie. A jak układ będzie gotował się to dokupisz elektryczny młynek do kawy i zrobisz ekspers :). Zmontuj całość - sprawdź jak działa - nanieś ewentualne poprawki.
 25. Hej, Kup dowolny router WiFi (do wyboru, do koloru), wyłącz serwer DHCP na nim, przydziel adres IP z puli Twojego LAN-u, podłącz kabel do któregoś portu LAN, ustaw SSID dla nowo utworzonej sieci WiFi. Będzie działać. Model - np. coś z tanich TP-Linków (C20 w wersji budżetowej (LAN 100Mb/s), C2 optymalnie (LAN 1Gb/s)) pzdr
 26. Na Śląsk i tak nie dotrze, mamy zbyt gęste powietrze :D Poza tym u nas i tak w powietrzu jest cała tablica okresowa prócz metali szlachetnych które zdążyli rozkraść ;)
 1. Load more activity

Aktualności

Artykuły×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.