Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Today
  3. Yesterday
  4. Ale który model, żeby było w miarę tanio, chłodno i cicho?
  5. Testów, recenzji, benchmarków sprzętu komputerowego w obecnych czasach zdecydowanie nie brakuje, więc można się opierać na konkretnych informacjach zamiast na utartych opiniach w stylu "najlepsze telewizory to robi Panasonic". To, że miałeś kiedyś grzejący się procesor nie ma nic do rzeczy, to był inny produkt. Gwoli ścisłości, na nic nie próbuję Cię namawiać, tylko proponuję skorygować tok myślenia i starać się opierać na faktach a nie stereotypach. W czasie wypada tak, że te procesory podobnie się zestarzeją, ciężko coś więcej wróżyć. Co najwyżej, jak już mówiłem, większa ilość rdzeni może w przyszłości dopomóc, ale zanim do tego dojdzie procesor może i tak być już za stary i za wolny.
  6. W przypadku wcześniejszych modeli złącza 22xx wiele zależało od konstrukcji samej płyty i ile jest miejsca w miejcu gdzie jest port M.2 , choć z reguły krótsze modele wchodziły w gniazda przystosowane do dłuższych modeli - bo tylko długość jest zmienna , szerokość już nie . W teorii ten Kingston powinien pasować do gniazda 22110 , nie wiem tylko czy radiator będzie pasował .
  7. Tzn co do bycia fanem chodzi o to miałem amd i intela i z tym amd były naprawdę dziwne problemy w postaci 100stopni xD nie na boxie ale na jakimś tam spc. No nie chodzi ze trzeba się tego trzymać tylko ze to taki jakby schemat. Nie widziałbym problemu żeby zakupić takiego 3600x bo to mega procesor aby ciekawi mnie jak to wypada w czasie. Nie planuje aktualnie zakupu chciałem wywołać jakąś dyskusje ponieważ jest to coś co mnie jakoś zaczęło nurtować.
  8. Kup taki procesor jaki obecnie jest najlepszy w Twoim budżecie, natomiast jeśli rozważasz procesory o podobnej wydajności w podobnej cenie to warto wziąć ten z większą ilością rdzeni. Historia pokazuje, że mają szansę dłużej się utrzymać, aczkolwiek i tak do tego czasu będzie to już stary cpu. Intela warto wziąć jeśli będziesz gonił wysoki fps (np. 144) i masz zamiar porządnie podkręcić. Za to w AM4 jeszcze da się wsadzić przyszłoroczne Ryzeny. Czy jeszcze kolejną generację - wątpliwe. To nie jest takie proste, komunikacja między ccx wprowadza opóźnienia (chociaż z każdą generacją Ryzenów coraz mniejsze), za to opóźnienia między rdzeniami w obrębie tego samego chipletu są wyraźnie mniejsze niż między rdzeniami w cpu intela. Przede wszystkim dlaczego i po co w ogóle być fanem jakiejkolwiek firmy? Gdybanie i nieaktualny stereotyp. A może AMD odleci? Bywały już czasy gdy górowało AMD. A Ryzeny jak najbardziej nadają się do gier. No chyba że tak... skoro się tak utarło to nie ma wyjścia, trzeba się trzymać Intela.
  9. To wszystko wygląda jak pompowanie balonika przez marketingowców, aby tylko sprzedać...wincyj rdzenióf i wątkóf....hajs się musi obracać.
  10. W sumie masz rację. Już chyba sie utarło ze amd jest do pracy a Intel to bardziej gaming
  11. Do tego czasu intel dołoży rdzeni, obniży cenę i znowu odleci czerwonym. Jak do gier to tylko intel. Po za tym, czy gry się aż tak drastycznie zmienią przez najbliższe kilka lat?? Czy od czasu ostatniego Crysis 3 nastąpiła jakaś rewolucja w grach? A to już parę lat minęło...To całe podniecanie się rdzeniami, wątkami...AMD można powiedzieć, dogoniło stara architekturę intela, dopiero.
  12. Mam pytanie, bo już mętlik w głowie mam. RX 5700 XT czy RTX 2060 Super (i przy okazji, którą odmianę) Chciałbym żeby było w miarę tanio, cicho i chłodno :D
  13. Ale zauważyłem że z biegiem lat ta różnica się zatarła. Widuje może 4-5 klatek różnicy na korzyść intela a w 4k gdzie karta jest już bardziej odpowiedzialna to rzędu 1-2klatek. Jakoś zacząłem się zastanawiać czy nie przestać być takim fanem intela bo w sumie AMD już ładni nadrobiło . Zen3 ma mieć podobno mega wydajność z tego co czytałem na Purepc 100-200mhz wyższe taktowanie i 10% wzrostu współczynnika IPC
  14. mam dysk: Kingston A2000 500GB M.2 PCIe 3.0x4 NVMe (SA2000M8/500G) o wymiarach 2280 i kluczu M. moge w dobrej cenie miec plyte Gigabyte Aorus B450 Elite. rozumiem ze ta plyta ma dwa zlacza na M.2: - 3.0 x 4 dlugie tzn 22110 z radiatorem - 3.0 x 2 krotkie tzn 2280 bez radiatora czy moj dysk wloze w zlacze dlugie? czy bede musial skorzystac ze zlacza krotkiego a tym samym jaka strata bedzie w przypadku 3.0 x 2 (gdzie dysk jest 3.0 x 4)? Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
  15. z architektury. architektura typu ring ma dużo mniejsze opóźnienia niż architektura ryzena z ccx-ami. ten sam powód dlaczego procesory intel 2066 są wolniejsze w grach od tych 1151
  16. Jak na moje to byłby to procesor, którego akurat nie wymieniłeś czyli 3700X. Może na ten moment ciut przegrywa z Intelami w grach, ale ma 8 rdzeni i 16 wątków. No i można go teraz dostać za 1400zł, czyli w całkiem rozsądnej cenie. Patrząc stricte na ten moment, na już pod względem cena/jakość to zdecydowanie najlepiej wypada Ryzen 3600. Natomiast pewnie z upływem lat w RTSach zacznie się zaznaczać przewaga 3700X.
  17. Witam, od jakiegoś czasu nurtuje mnie pytanie co do rynku procesorów. Czy bardziej przyszłościowym wyborem jest zakup np Ryzena 7 3800x/Ryzena 5 3600x czy i7 9700k/i5 9600k. Chodzi mi stricte o gaming i na to żeby platforma była najwydajniejsza jak najdłużej. Nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział ale bardzo jestem ciekaw waszych opinii na ten temat EDIT: ciekawi mnie również skąd wynika ta różnica gdy Intel ma 3-4 klatki więcej pomimo ze na wielu rdzeniach lub jednym rdzeniu wydajność na amd jest większa
  18. Dzięki piękne za pomoc i rzucone propozycje. Samsung na pewno odpada - zależy mi na tym by ten monitor zawiesić na wieszaku mocowanym do biurka. Cena również nie jest kluczowa, mogę dołożyć pare zł, jeśli różnica "klas" jest mocno zauważalna. Monitor będzie mi służył do streamowania różnego rodzaju gier stąd myśle czy faktycznie 1500R czy 1800R. Widzę że podane przez Ciebie modele są w rodzielczości 2560x1440 - ta i tylko ta przy wyborze modelu ?
  19. Nie wiem czy to nie jakas pomylka RX5700XT Nitro za 1999PLN ale wklejam jakby ktos byl zainteresowany: https://allegro.pl/oferta/sapphire-nitro-radeon-rx-5700-xt-8g-8192-mb-gddr6-8591016126
  20. Dzięki śliczne za odpowiedzi. Zależy mi na możliwości dodania w przyszłości jeszcze jednego szybkiego dysku i ew. wymianie procesora/OC w ciągu kilkunastu-kilkudziesięciu miesięcy. Jeśli jednak kupię Intela, to też na OC i wymianie CPU. Pierwszy m.2 może być pod sam OS, na inne rzeczy przełożę stary HDD. Więc liczy się przede wszystkim trwałość i prędkość. W ogóle nie jestem w temacie procków AMD, dlatego celowałem w Intela. Wiem, że tamten i5 mogę za rok-dwa wymienić na wyższy model, albo podkręcić (oczywiście nowe chłodzenie, pasta), lub wymienić i podkręcić nowy, kiedy zacznie być dla mnie za wolny. Jednak, jeśli Intel jest aż tak daleko za AMD, to mogę przeprosić się z tą 2 marką. Grafikę na przeczekanie już mam. Z czasem dokupię jakieś GF (Radosław odpada na 100%). Z zakupami na spokojnie mogę czekać do końca listopada. Podoba mi się obudowa w tym zestawie! Brak okna ani trochę mi nie przeszkadza, gniazda i przyciski w górnej, przedniej części na plus. Chociaż wolę przedni panel u góry, ale i tak jest dobrze. Przede wszystkim jest dość duża, co uważam za jej wielką zaletę, no i te wiatraki wydają się być ok. PS W swoim zestawie zapomniałem o chłodzeniu CPU... Coś na poziomie SilentiumPC Grandis 2 XE1436 z tego zestawu z AMD wydaje się być w sam raz :)
  21. Cziplety w nowych ryzenach są zbyt małe by dobrze oddawać ciepło na czapę, więc niższych temperatur nie osiągniesz. I z tego powodu nie wróżę tym procesorom długiej żywotności, ale mogę się mylić. Kultura pracy może i tak, ale podczas grania to chyba macie włączony dzwięk...:)
  22. Te większe zakrzywienie gorzej się sprawdza w przypadku takiego codziennego korzystania z PCta, czyli internet, filmy, seriale. W grach wielkiej różnicy się nie uświadczy między 1500R a 1800r. To jest oczywiście tylko i wyłącznie twoja decyzja co ci bardziej odpowiada natomiast zwróć też uwagę, że możesz kupić bestseller zdecydowanie taniej np. AOC CQ32G1 albo Samsung LC32JG50QQUXEN a tu masz np. taki z najnowszą technologią ELMB Sync https://www.komputronik.pl/product/645126/asus-tuf-gaming-vg32vq-curved-wqhd-144hz-elmb-sync-freesync-.html
  23. jeżeli nie rozumiesz tematu to proponuję w YouTubie wpisać odświeżanie monitorów różnica między 60 a 144hz i zobaczysz dokładnie materiał przedstawiający co się odbywa przy takich rozdzielczościach. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
  24. Może czegoś nie rozumiem, więc oświeć mnie czy monitor 144Hz to wyświetla obraz tylko w 144 klatkach na sekundę - o ile sprzęt pozwala ? Czy jeśli sprzęt przykładowo średnio wyświetla 100-110FPS to co ? Nie wyświetli tego ? Forza 7 w 4K leci w Ultra leci mi na 80-90FPS. Nie zobaczę tej płynności na monitorze 144hz ? "Tej płynności" czyli wyższej niż standardowe 60.
  25. Witam zamierzam kupić monitor o dużym zakrzywieniu 1500R wydaje mi się że jest to lepsze rozwiązanie niż 1800R . Wielkość monitora na jaki chce się zdecydować to 32" a dokładnie 31,5" które są dostępne. Zainteresowały mnie dwa modele które są bardzo podobne, choć posiadają inne rozdzielczości oraz odświeżania Modele które mnie zainteresowały to: MAG322CQRV , MAG321CQR https://www.x-kom.pl/p/472001-monitor-led-32-i-wiekszy-msi-optix-mag321cqr-curved-czarny.html https://www.x-kom.pl/p/506937-monitor-led-32-i-wiekszy-msi-optix-mag322cqrv-curved-czarny.html jeśli macie jakąś ciekawą alternatywę miło mi będzie jak rzucicie jakąś alternatywę - zależy mi raczej tak jak wspomniałem na mocnym zakrzywieniu monitora (wydaje mi się że to lepsza alternatywa niż 1800r)
  26. Dzięki za odpowiedź, właśnie sporo dobrego słyszałem o AMD teraz, jedynie co to obawiam się by za rok czy dwa lata nie okazało się, że znowu zostali z tyłu a ten sukces był jednorazowy, a ja mam mobo w które już nie wsadzę intela i znowu będzie trzeba wymienić połowę wnętrzności. Monitor pewnie w przyszłości wymienię, ale na razie dopiero studiuję więc poważne projekty to jeszcze kilka lat, obecny do gierek i nauki wystarczy. Co do ramu to może faktycznie warto zainwestować już w 16gb kostkę, zawsze to dodatkowa opcja rozbudowy. Ten SSD widzę, że dość drogi, bo są opcje 1TB za 600zł i taki jako magazyn na gierki chyba byłby wystarczający, a ten samsung jako systemowy+ważne aplikacje? Kartą graficzną na razie się nie zajmuję (chociaż sam zestaw składany i tak będzie najwcześniej za pół roku), słyszałem coś że nowa generacja ma mieć faktyczny skok jakościowy, choć pewnie i cenowy. Z drugiej strony wtedy jeszcze szansa, że RTX pójdą w dół, a skoro mam monitor tylko 1080p to nie musi być to top tier. Raczej planuję kupować mid tier i wymieniać przykładowo co drugą generację. Gdzieś o uszy obiła mi się informacja, że nowe procki od intela mają być sporo tańsze, ale nie mam potwierdzenia co do tego.
  27. Michikun

Zestaw ~3000

Masz tu dwa przykłady tańszy zestaw słabszy, droższy mocniejszy. https://www.morele.net/inventory/info/101897bd/ https://www.morele.net/inventory/info/a6010495/ GTX 1660 wydajniejszy jest od RXa 580, a w dodatku pobiera mniej prądu.
  1. Load more activity

Aktualności

Artykuły

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.