Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Czy to są twoje jedyne wymagania? Nie zamierzasz grać w jakieś gry? Jaki rozmiar matrycy cię interesuje? 15,6 czy 17,3"? A przede wszystkim jakim budżetem dysponujesz :)
  3. Witam. Dzisiaj sformatowałem dysk Verbatim 500GB (zewnętrzny na USB) z FAT32 na NFTS. Powód był prosty, a mianowicie musiałem zgrać na niego duże pliki. Formatował się długo, ale ok, wszystko było w porządku. Laptop nie był używany podczas formatowania pliku. Po jego sformatowaniu, wyskoczyło okienko, że wszystko w porządku, dysk został sformatowany. Następnie odłączyłem go i podłączyłem - nie czytało dysku przez jakąś minutę, a następnie normalnie go odczytało. Zdecydowałem się wrzucić z powrotem pliki na niego, które skopiowałem przed formatowaniem. Około 100GB plików. Pliki się skopiowały normalnie. Następnie chciałem zacząć wrzucać pliki, dla których w ogóle sformatowałem ten dysk. No i tutaj zaczyna się kłopot, bo laptop po skopiowaniu na niego z powrotem starych plików przestał dysk widzieć. Odłączyłem dysk, a następnie podłączyłem go ponownie - dysk chodzi (słychać), świeci się na nim lampka, że chodzi, a na małym ekraniku przy nim pisze tylko ciągle "scanning..." i tak od 10 minut "skanuje" ten dysk, a laptop go ciągle nie widzi. Pytanie, czy po prostu zostawić dysk w spokoju i poczekać dłuższy czas, a może ten "scanning..." się skończy i dysk będzie działał, czy od razu iść do serwisu jakiegoś? Pobrałem pogram DMDE, ale DMDE nie widzi tego dysku, więc nawet nie mam jak sprawdzić co w nim nie działa. Moja pierwsza myśl to taka, że zrzuciłem na niego ponad 100gb danych i teraz on musi je "zeskanować" i przemielić i zajmie mu to troche czasu, no ale pewny nie jestem. Dysk nie jest mój i jest obawa, że trzeba będzie go odkupić. A tego wolałbym uniknąć.
  4. Hej wszystkim, Czy moglibyście doradzić mi zakup sprzętu pod przeglądanie internetu i obsługę pakietu office? Osobiście znalazłem kilka ciekawych notebooków marki HP, MSI i Lenovo w sklepie SkyNet ale wole uzyskać opinię kogoś kto zna się lepiej. Z góry dziękuje :)
  5. Heja. Nie wiem czy absolutnie najnowszy, ale taki powiedzmy sprzed kilku miesięcy, w kazdym razie upgradeowałem po zakupie płyty. Sprawdze dokladnie, niemniej mam jakis po pierwszej fali patchowania po premierze chipów 4xx. Mówimy i kompletnym freezie systemu, chwilę wczesniej zachowanie programu wskazywało że coś się kaszani w obliczeniach - program liczy na wszystkich wątkach, kilka wątków wyleciało w kosmos, oraz posypał się algorytm wyboru kafelków do renderowania, potem system zamarzł i liczydło sie zatrzymało. Karta graficzna to rtx 2060. Zasilania bym się nie obawiał, zestaw chodzi na 600W w goldzie od silverstone'a. Przy tym ryzenie i karcie graficznej nie powinien nawet wiatraka właczać. Na procu leży corsair h60 nowy. Cudów nie ma, ale jak mówiłem trzyma procesor w totalnym stresie na ok 70 stopniach. Z tego co mi wiadomo to układ się wyłącza przy 90 stopniach więc jest spory margines. Minus jest taki że nawiew na sekcję zasilania jest słaby, ale jeśli termometr na mobasie nie kłamie, to 85-90 stopni na vrm, pomimo że nieprzyjemne, nie kwalifikuje się do ordynarnej zwiechy. Zreszcza wcześniej bym się spodziewał że proc wyłączy boost albo w ogóle spadnie na niższe poziomy energetyczne. Tuta jechał prawie 3.8 ghz do samej zwiechy. Pomęczę go dzisiaj occt i zobaczę jak się zachowa.
  6. Today
  7. Siema, potrzebuję odświeżyć na szybko komputer przed upgradem na całkowicie nowy, moja płyta główna to https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z77-extreme4-intel-z77-lga-1155-2xpcx-vga-dzw-glan-sata-raid-ddr3-sli-crossfire-z77-extreme4-458745/ procek to i5 2500k Na ten moment mam 500gb HDD Seagate jakiś tam, na swoje czasy był bardzo dobry, teraz już powoli umiera, ram też bym chciał dokupić. Prosiłbym o podanie SSD około 500gb oraz jakiegoś sensownego ramu 16gb do tej płyty głównej. Dzięki
  8. Słuchajcie przejrzałem to forum ale nie znalazłem nic nic dla siebie. Chciałbym jakiś nieduży i niedrogi smartfon z dual sim do słuchania muzyki, i przeglądania internetu. Mam Xiaomi 6a za 360 zł i nie wiem czy szukać czegoś innego bo chyba do moich potrzeb wystarczy. Co myślicie?
  9. @Mike1300 Tu ci po prostu każdy radzi, żebyś więcej nie popełniał tego błędu, wydasz masę kasy na sprzęt a będziesz miał podobne osiągi co średniak za 4 tysiące z rtx 2060 i ryzen 2600, tak to teraz wygląda niestety. Grafika jak najważniejsza i fajnie jest sobie zafundować mocny procek i płytę, żeby bez problemu za parę lat zrobić upgrade samej karty graficznej, ale nie kosztem karty... A głównie boli ten monitor, bo będzie bardzo niewykorzystany, rozdzielczość powyżej fullhd bardziej żyłuje kartę a mniej procesor, dodatkowo RTX 2060 ma 6GB VRAM, to jest karta idealna wręcz do fullhd, ale do monitor 1440p jest niestety bardzo słabym wyborem. Każdy chce ci poradzić dobrze, bo będziesz się trochę męczył z tą kartą jeśli planujesz upgrade dopiero za parę lat, tak jak napisałem wyżej, wydasz kupę kasy na sprzęt, a będziesz musiał schodzić z ustawieniami w grach, żeby sobie pograć normalnie. Naturalnie kawa już się wylała i najwyżej zrobisz zmianę karty rok wcześniej niż zamierzałeś.
  10. Wydaje mi się, że na dłuższą metę czyli taka modernizacja za 3-4 lata nie ma za bardzo sensu, choćby przez uwagę na to, że AMD szykuje 3 generację Ryzenów, które mają mieć zwiększoną liczbę rdzeni/wątków w porównaniu do wcześniejszych generacji - coś podobnego do tego co Intel zrobił w ostatnich latach ze swoimi prockami zmieniając w i3 z 2 rdzeni/4 wątków na 4 rdzenie/4 wątki. Bardzo mądrą rzecz pisze Ci @olsenqqq zwróć uwagę, że bazuje on na swoich doświadczeniach, a nie wymyśla cudów. Może warto by było rozważyć w kwestii monitora np. taką propozycję. Szedłbym w taką opcję bardziej (szkoda pieniążków po prostu) albo w jakiś ideał 24,5-25" IPS Full HD z odświeżaniem 75 lub 144 (tu już jak wolisz). Z kodem MORELOWYPT kupisz go aktualnie za jedyne 709zł. https://www.morele.net/monitor-lg-29um69g-b-1228328/ np https://www.x-kom.pl/p/440000-monitor-led-27-289-acer-nitro-vg270bmiix-czarny.html
  11. Kiedyś nie rozumiałem o co chodzi ze słabszym prockiem a lepszą grafą dopóki nie kupiłem schematem podobnym do twojego. Teraz wiem że jak chcę sobie pograć to grafa najmocniejsza to podstawa. Jak napisałem, sprzedaje już 1070ti którą kupiłem w listopadzie 2018. Myślę że już mam większą stratę niż wtedy dołożyć do 1080ti. Ale chciałem jak Ty. 2060 jest ok do full hd. Tam w zupełności wystarczy, do 1440p potrzeba mocy. Nawet grając na monitorze 60Hz. Prawda jest taka że pod monitor 144Hz 2k optymalna karta to 2080ti.
  12. nie mogę, a sprzedawać to teraz spora strata. Czyli odradzasz kupno mocnego kompa z kartą średniakiem? nie wypali taki zabieg, mimo zmiany karty za jakieś 4 lata? aż tak ta nasza elektronika nie zasuwa do przodu ;p
  13. Z modernizacją to właśnie chcę wiedzieć czy jest szansa nie wymieniać 70% elementów. dysk ciekawy i może nawet rozważę dodanie kasy, wtedy może zrezygnuję z ssd SATA ram ? kurde 3600 to już z 40 % wyższa cena :// lepiej podrzuć jakąś rozsądną propozycję a buda mi się podoba, co do ceny i wyglądy proszę się odczepić ;p chyba że krytyka tyczy się walorów technicznych, wtedy śmiało piszcie ;)
  14. te ponowne pytanie o kartę traktuję jako kolejne zbędne pytanie retoryczne, ponieważ pisałem już że karta graficzna jest kupiona i w tej kwestii nic się nie zmieni przez dłuższy czas. G-sync to zaleta która przekonała mnie do dorzucenia dodatkowych stówek. Jest trochę drogi i to mnie boli, ale ma cechy których szukam >> 27 lub więcej cali, QHD, min, Hz, Matowy i płaski z nóżką umożliwiającą na swobodne dostosowanie wysokości i konta. Chciałbym mieć kompa na 8 lat super pracy z modernizacją jaką opisałem w tekście, ale pytanie do was czy jest to możliwe w takiej konfiguracji i na takich warunkach jakich napisałem. Wiem że za tą cenę mogę kupić średniaka i za 4-5 lat kolejnego średniaka, ale .... marzy mi się coś mocniejszego. Możliwe że jest to jakaś nie spełniona potrzeba z dzieciństwa
  15. Kupiłem coś podobnego w zeszłym roku. Mam GTX 1070ti który jest mocą zbliżony do RTX 2060. Pod 1440p są to za słabe karty. W tytułach AAA trzeba iść na kompromisy w ustawieniach detali grafiki, a to irytuje jak tyle kasy już poszło na kompa.. Sam zmieniam kartę na RTX 2080. Kupiłem mobo Asrock Gaming k6 bo.. chciałem kręcić w przyszłości. Do tego i7 8700k który szybko wymieniłem na i7 8700 który jest bezobsługowy, szybki, konsumpcja energii w jego wydaniu to eco. Prawda jest taka że po 3 - 4 latach wymienisz mobo, procek, ram na nowe. Upgrade mija się z celem. Procek pod overclocking jest dobry dla tych którzy to lubią. To wszystko pobiera energię.. dużo. Kup mobo do 500, procek bez odblokowanego mnożnika, skromniejsze chłodzenie. To co zaoszczędzisz włóż w GPU, a RTX 2060 oddaj jeśli jeszcze możesz.
  16. Zadałem zwykłe podstawowe pytania to dla mnie ważne jeśli mam ocenić zestaw jako komplet i coś ewentualnie doradzić, skorygować. Dlatego pytam czy brałeś ten monitor ze względu na G-Sync. A co do samego zestawu i pomysłu ze zmianą GPU za 5 lat to właśnie czy nie lepiej byłoby obecnie posiadać komputer bardziej "zrównoważony" z lepszą kartą graficzną, która doda te kilkanaście FPS zależnie od gry?
  17. czyli wymiana płyty, procka i ramu oraz grafiki ;) ta wirtualna koparka to po jaki wuj? ssdek na m2 https://www.x-kom.pl/p/465070-dysk-ssd-corsair-960gb-m2-nvme-pcie-x4-ssd-force-series-mp510.html 750zł a 2 x większy i ogólnie to bym brał jakieś 2 na nvme [a nie na sata] skoro jakieś duże bazy przerzucasz i ram 3600MHz lub szybszy warto poszukać buda też jakaś mocno droga
  18. Chcę złożyć dobry komputer do celów: - w weekendy grać w tytuły gier AAA, płynnie i miłej dla oka jakości, ale nie koniecznie na najwyższych detalach - w tygodniu: a) oglądanie filmów, b) praca na przeglądarce z otwartymi wieloma oknami, c) czytanie dokumentów oraz ich tworzenie w dwóch oknach pakiet office, pdf. Itp. d) proste programowanie i obliczenia przeprowadzane na dużych i bardzo dużych bazach danych - w celach edukacyjnych uruchamianie kilku maszyn wirtualnych w jednym czasie np.: a) maszyna wirtualna (24h/7) do zarządzania monitoringiem mieszkania (jakieś propozycje dobrych kamerek?) b) maszyna wirtualna (24h/7) do obsługi koparki kryptowalut, c) maszyny wirtualne (odpalane sporadycznie, głównie w celach przetestowania pewnych pomysłów i programów) Czy będziesz podkręcał? Zastanawiam się również nad podkręceniem części, ale z racji pracy 24h/7 i czas jaki chcę żeby maszyna dobrze działała przez lata, mam wątpliwości. Będzie pracował przez około 80% roku 24h/7 (głównie przez odpalone maszyny wirtualne). Jakie plany na komputer? Chciałbym żeby łącznie służył mi i spełniał moje potrzeby przez 8-9 lat. Liczę się z tym że za około 4 lata przeprowadzę modernizację komputera. Chciałbym jednak żeby ta modernizacja nie wymagała wymiany większości podzespołów. Optymalnie gdyby wymianie podlegała głównie karta graficzna (myślę o XX80 z nowej serii geforców np. 3080) i ewentualnie SSD. Zastanawiam się również nad podkręceniem części, ale z racji pracy 24h/7 i czas jaki chcę żeby maszyna dobrze działała, mam wątpliwości. Ponadto komputer musi mieć wi-fi i BT. Będzie pracował przez około 80% roku 24h/7 (głównie przez odpalone maszyny wirtualne). Czy utrzymanie wysokiego poziomu komputera przez tyle lat będzie w ogóle możliwe czy to tylko moje fantazje? Czy wraz z nową kartą z serii 30XX nie będzie należało wymienić monitor na lepszy? Co jeszcze może podlegać wymianie w scenariuszu który nakreśliłem? Jakie plany na monitor? Chciałbym mieć możliwość wygodnej pracy na dwóch oknach, np. dokument do czytania otwarty w jednym, a dokument w którym wprowadzam zmiany na drugim, albo film w jednym a dokument lub program w drugim. Różne kombinacje, ale fajnie byłoby móc pracować na 2 oknach. Myślałem o dużym monitorze, ale nie chcę wydawać 4 tysięcy na tę chwilę. Myślałem bardziej o 2 tysiącach. Już postanowiłem że monitor musi być minimum 120Hz i raczej z przedziału 27-32 cale, matowy i najlepiej płaski, !nie chce matrycy TN! Z tego co patrzyłem to wybierając 27calowy monitor mogę liczyć na lepszą rozdzielczość niż w przypadku 32 calowego lub więcej ppi przy tej samej rozdzielczości 2560 x 1440 (WQHD). Czy w przyszłości monitor nie będzie za słaby dla karty z serii 30XX np. 3080? Wolałbym nie musieć zmieniać monitora przy zakupie nowej karty. Jeszcze dwie rozterki które przychodzą mi teraz do głowy. Chciałbym podstawkę do monitora która umożliwia regulację wysokości góra-dół i pochylenie góra-dół, pivot nie koniecznie(chociaż to raczej będzie w komplecie), a 32 raczej nie mają. Mam bardzo płytkie biurko i w codziennym zastosowaniu ekran będzie najprawdopodobniej w nie większej odległości niż 50cm, zwłaszcza jeżeli podstawka będzie wymuszała żeby monitor nie stał na skraju biurka i nie wiem czy 32 cale nie będą mnie męczyć. Ledy? Nie jestem pewien. W sumie fajnie byłoby mieć fajnie podświetlone wnętrze, najlepiej nie disco tylko np. pulsujący niebieski lub biały, albo „spływający” po całości z góry na dół. Ale sam chyba nie mam zdolności i cierpliwości na samodzielne dopieszczenie światełek no i komputer będzie w pokoju w którym śpię, więc lepiej żeby mnie światło wydobywające się z wnętrza obudowy nie budziło. Byłaby to iluminacja do popisania się wnętrzem przed znajomymi lub czasami dla samego siebie. Natomiast większość czasu byłaby wyłączona (musiałby być jakiś pstryczek wł./wył. oświetlenie). Tak więc tego ….. sam nie wiem co z oświetleniem. Może tylko jakiś kontroler i pasek led otaczający z wnętrza szklane okno?
  19. Witam chciałbym zacząć streamować i przy tym grać w gry już dużo razy streamowałem ale to kończyło się na tym że zgubione klatki dropy może by pomogło w tym urządzenie do strimingu np. avermedia czy cuś innego mój sprzęt to : Amd fx 8300 x8 3,3ghz stock Gtx 650 1gb ( zamierzam kupić coś lepszego 970 1060 3gb) Płyta główna: M5A78L-M LX3 8gb ram (4 gb to hyper fury 1600mhz a drugie to nwm ) Zasilacz to Cube max 500w ( tak wiem musze wymienić na jakiś 80 bronze + Chłodzenie procka to spratan za 60 zl Internet lepszy w nocy jakieś 11mb/s przesyłania 5/6 mb/s wysyłania mam radiówke (mieszkam w górach więc te wartości się wachają w dzień godzej wieczorem lepiej :) Myśle nad Avemedia do strimingu ale nie wiem czy to pomoże? Jak zły dział to przenieście haha :D Przestudiowałem całego OBS to są chyba najlepsze ustawienia do mojego kompa obecnie jakościowo nie chce się zniżać poniżej 1900 chociaż wiem że to już są piksele masakra :(
  20. dobra , poszukam zailacza tak do 350W i za jakiś czas dam znac ;p , ale jak narazie to dzięki za pomoc :)
  21. Napisz jaki masz zasilacz i jaką kartę graficzną. Rozumiem, że zawias był na zasadzie, że komputer nadal niejako "pracował" zawieszając się z obrazem tak, że nie mogłeś nic zrobić? typu wejście do managera zadań czy wysunięcie paska po naciśnięciu na klawisz windows na klawiaturze? Napisz jakie masz chłodzenie i z góry piszę, że jeśli to jest Wraith Spire (ten boxowy od AMD) to nie powinieneś się dziwić takiemu przypadkowi tym bardziej jak masz nieprzewiewną budę. Jakie masz ustawienia w biosie? Kombinowałeś coś z napięciami procesora czy zostawiłeś na default? No i jakie to dokładnie kości pamięci? Bo sam miałem przy Ryzenach problemy z Goodramami tak, że musiałem je "zbijać" do 2666-2800, żeby system działał stabilnie.
  22. Yesterday
  23. Witam Przykra rzecz mnie spotkała. Komputer w trakcie renderowania grafiki 3d (grubo obiążony porcesor) zwisł i musiałem robić twardy restart. Co ciekawe w czasie jak render leciał obserwowałem dość uważnie temperatury, bo buda kiepsko wentylowana i chciałem zobaczyć jak to wyjdzie. Tuż przed zdarzeniem proc miał 70 stopni ( sporo, ale do przeżycia) a sekcja zasilania ok 88 stopni (też sporo, ale z tego co wiem też do przeżycia). Zegary proca równo jechały 3750 mhz, czyli zgodnie z oczekiwaniami dla takiej temp. Ani śladu throttlingu czy cos. I bęc. Trochę zgłupiałem, bo jedna sprawa że przy takich temperaturach nie ma mowy o OC, ale żeby na stockowych ustawieniach zwiechę łapać? Co myślicie? Coś konkretknego można sprawdzic czy od razu kombinowac z chłodzeniem? Komp jakby co to MSI b450i pro ac, ryz 2600x i goodram play @ 2933 MHZ.
  24. A może by tak zasilacz zmienić?
  25. Poczytaj sobie opinie o tym zasilaczu. Pamiętam, że zasilacze Modecoma zawsze znajdowały się na czarnej liście zasilaczy, czyli takich które mogą ci puścić budę z dymem. Jak masz jakiegoś dobrego kolegę, który ma komputer z markowym zasilaczem to poproś go o pomoc.
  1. Load more activity

Aktualności

Artykuły

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.