Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Z ostatniej godziny
  2. Witam serdecznie. Złożyłem sobie coś takiego http://www.krsystem.pl/pc-G4QWEPqgb I chciałbym się poradzić czy jest ok (głównie chodzi mi o zasilacz, obudowę i chłodzenie CPU) ale chętnie wysłucham innych propozycji zmiany podzespołów. Komputer będzie służył głównie do codziennego użytkowania (filmy, internet, gry). Bez GPU i dysków ponieważ posiadam już Radeona RX 7800xt i dwa dyski po 1TB SSD, mam także monitor 1440p. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc.
  3. Dzisiaj
  4. Mr.T...

    Upgrade PC

    jeśli wszystko działa jak należy to zostawić na Auto.
  5. Myślałem nad 7900GRE jeśli chodzi o RX7900. Z jednej strony nie chciałem czuć się gorszy i słyszeć ciągle "cięgi", że AM4 a nie AM5 (myślałem o 7600/X i potem wymienić na lepszy ale i tak płyta ASUS, którą chce koszt. ~1300zł + RAM + CPU ~900 + reszta). Tak to we wrześniu mógłbym kupić i 5800X3D jak i płytę.
  6. Jeśli 3-4 lata, to wydaje mi się, że 5800X3D +7800xt powinno wystarczyć do 1440p, z czasem po prostu będziesz zmuszony coraz mocniej kierować suwaki w lewą stronę. Pomyślałbym też nad GPU w.wersji GRE od amd, jeśli zmieści się w budżecie.
  7. Najpierw w opcjach zmien sobie sposob wyswietlania danych z hexadecymalnych na dziesietny
  8. Ja ścieżkę na AMD i Intel przeszedłem: AM1 + FM2+ -> AM2 + Intel E8400 -> i7-11600K (sprzedane) Obecnie za 11600K mam komp. na R5 3600 (z częściami MSI) - płyta jest słaba (A520). Obecni jeszcze mi został PC z FX-4100 xD Ze względu na to, że nie śpię na sejfie poważniejsze wymiany sprzętu robię co 3-4 lata (ew. starsze upgrade używkami)
  9. Wybór AM5 ma sens tylko w wypadku, jeżeli planujesz zbudować sobie podstawkę pod upgrade na 3-4, może 5 lat. Wtedy bierzesz wypas mobo, jakikolwiek procesor i wydajne ramy. Za 2-3 lata wskakujesz w modele serii 9 lub 10. Jeżeli nie wiążesz sie na dłużej ze sprzętem, i żonglujesz nim często to 5800x3d będzie jak znalazł. 3-4 lata może przesada, bo to jednak tylko 8/16 :E wyjdzie jakiś nowy XBOX czy PS5 na 12 rdzeniach i będzie zonk, ale 2 lata spokojnie powinien taki procesor nie robić tyłów karcie graficznej. Sam miałem podobny dylemat i poszedłem w AM4. Za 2-3 lata pewnie zmienię na AM5 lub intela, o ile się ogarnie. A do tego czasu to co mam jest aż nadto xD
  10. rafa

    Cities Skylines 2

    No to od dzis zawartosc "DLC" jest w standardzie dla kazdego 🙂 Ostatnio zauwazylem ze szybkosc symulacji mi strasznie zwalnia (ok 330k mieszkancow). Jak robie save to na kilka sekund wszystko dziala z pelna predkoscia po czym znow zwalnia. A zwalnia tak ze zmiana predkosci gry niczego nie zmienia - jest zawsze wolno. Ciekawe czy dzisiejszy patch cos poprawi.. Performance: Nvidia DLSS Super Resolution support added Some pathfinding optimizations to reduce slowing simulation UI optimizations Optimizations to reduce frame spikes
  11. Min. 1440p / max 4K. Z GPU myślałem albo 7800XT albo, któreś z RX 7900. Chcę m.in. w Cyberpunka i inne
  12. Poszedłbym w be quiet! Pure Base 500 Window Black - Obudowy do komputera - Sklep komputerowy - x-kom.pl
  13. W jakiej rozdzielczości planujesz grac w najbliższym czasie? Jakie rodzaju gry? Na 3/4 lata 5800x3d spokojnie wystarczy, pytanie jakie GPU potrzebujesz i czy konieczne and?
  14. No niestety ani ta starsza ani najnowsza wersja nie pomogly, znowu pojawił sie problem w tej 552.22 że wgl sie control panel nvidia nie otwierał ani jako administrator ani normalnie. nie wiem widocznie chyba tak musi byc... a w tym 388.63 wersji tez nie ma opcji Display itp taka okrojona jakby.. Ok może bedziecie wiedzieli co jest nie tak teraz. Zrobiłem test podłaczyłem monitor do lapka za pomoca kabla VGA dałem na maksa rozdzielczość i wszystko ładnie hula kolory sa itp. Moze to być wina kabla HDMI podkreślam że to nowy kabel nie cały miesiać temu kupiony.
  15. Grzegorz1993

    Upgrade PC

    Dziękuje w takim razie za wszystko ❤️
  16. Funky_Panda

    Upgrade PC

    Wszystko wygląda OK taktowanie i temperatury OK. Nic nie ruszaj CPU działa jak powinno 🙂
  17. Grzegorz1993

    Upgrade PC

    Przepraszam. Może to moja wina bo puściłem test, kliknąłem stop i dopiero zrobiłem zdjęcie 😄 Zrobiłem jeszcze raz. To co wyżej napisałem było robione przed zmianą w biosie tego C-states Zmieniłem C-States Control na Disabled, Turbo Power Limits jest na Auto. Zmienić to ? Jeżeli tak to na co i co dalej ?
  18. Dzięki za odzew. Możesz mi polecić jakąś budżetową obudowę bez podświetlenia. Tylko mam zamiar kupić RX 7800 XT z trzema wentylatorami. Pozdrawiam
  19. 4 słabe rdzenie wciąż lepsze niż 2 silniejsze? Nie wiem, szukaj, wątpię czy znajdziesz coś co spełni Twoje wymagania, powodzenia.
  20. ma być 4 rdzeniowy procesor a nie 2...
  21. Qrdello

    Upgrade PC

    Test na furmark? 😄 odpal cinebench i wtedy sprawdzaj jak się procesor zachowuje 😄 U mnie CPU burner nawet do 65C procesora nie wygrzewa, widocznie nie wykorzystuje wszystkich instrukcji najbardziej obciążających CPU.
  22. Funky_Panda

    Upgrade PC

    Dziwne… wszystko wygląda ok limity mocy masz zdjęte dla CPU (4095W) a mimo to procek bierze tylko 82W pod obciążeniem 🤔 coś mało gdzieś czytałem że złoty środek dla tego CPU to okolice 135W ale mnożnik ustawia 44 i 42 czyli jak być powinno. Trzyma cały czas taktowanie 4200 pod obciążeniem? Temperatury niziutko. Tylko coś podejrzanie niskie zużycie energii przez procesor. Zrób test cpu z i porównamy z serią. Odpal też stress test zostaw na 10 min i monitoruj taktowanie (odpal HWinfo w tle) czy nie spada.
  23. Mam zagwozdkę. Planuje złożyć komputer stricte do grania, który starczy mi na 3-4 lata. Interesował mnie Intel 13/gen ale jednak wolę AMD. Czekam z nie cierpliwością na czerwiec czy AMD zaprezentuje Ryzen 9000 series i nowe chipsety tym bardziej ze względu budżetowych nim bym uzbierał na 7800X3D to pokazałoby się 9xxxX3D. Z drugiej strony ze względu budżetowych taniej i szybciej uzbierałbym na platformę AM4 z Ryzen 5800X3D + 7800XT / 7900XT(X) / GRE + DDR4 + płyta ASUS albo MSI. Na X-kom śledzę na bierząco, że 5800X3D nadal jest "na chodzie" i chętnie sprzedawany. Nie wiem co robić 😕
  24. Nie korzystasz z Intelowskiej grafiki, to nie instaluj tych sterowników, bo się bałagan narobi. Tutaj bardziej szukać sterownika do 940mx bo panel sterowania jest jakiś słaby, nie ma tam podstawowych opcji do grafiki. Piszesz o sterowniku ze stronki nvidii dla netbooków ? https://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/224216/pl Wydaje się, że ten sterownik wspiera kartę w Twoim lapku, może warto go pobrać i zainstalować. Jak się zdecydujesz na instalację tego sterownika 552.22 netbook, to wcześniej użyj DDU do usunięcia obecnego sterownika. Tym programem operuje się w trybie awaryjnym, który będzie sugerowany po jego uruchomieniu. https://www.purepc.pl/display-driver-uninstaller-z-aktualizacja-do-wersji-18-0-6-0-zmiany-dotknely-instalatora-oraz-komunikatow
  25. Grzegorz1993

    Upgrade PC

    Hej. Przepraszam, że tak długo ale miałem problemy w pracy i wypadło mi z głowy. Podrzucam zdjęcie z procesorem. Zmieniłem C-States Control na Disabled, a Turbo Power Limits jest na Auto. Zmienić to ? Jeżeli tak to na co i co dalej ? Test na Furmark
  26. Radki lubią złopać prąd, ale ten seasonic jest w tak wyśmienitej cenie że grzech go nie brać. Jeżeli nie będzie to problemem poszukaj ciut lepszej obudowy. Będzie Ci to ciężko poupychać w tym budżetowcu. Z tyłu prawie nie ma miejsce na kable, przepusty są bez gumek więc wszystko będzie tak surowo wyglądało.
  27. Wczoraj
  28. Hej, ostatniego PC miałem 20 lat temu, później tylko konsole i laptopy firmowe. Dużo się zmieniło w świecie PC i błądzę jak dziecko we mgle, próbując coś złożyć. Chciałbym żeby PC stał w miejscu PS3 w szafce ze zdjęcia. Obudowę wybrałem: https://www.morele.net/obudowa-silverstone-sst-gd09b-sst-gd09b-648121/ Powinna tam pasować, ale nie wiem jak z dystrybucją ciepła,wnęka ma 48 cm szerokości i 40 cm głębokości, wysokości bodajże 25 cm. Budżet? Nieograniczony/nieokreślony Oczekiwania: Szybki PC, będzie podpięty do TV OLED 4k 55 cali oraz do monitora 32 cale 4k (na codzień używam go do pracy. Jakaś sugestia jak to podłączyć? Monitor ma dwa wejścia HDMI, myślę że znajdzie się jakiś rozdzielacz obrazu? Chciałbym żeby emulator pcsx2 chodził z max ulepszaczami i żeby dało się odpalić stare gry typu soldier od fortune 2 itp. Z tego co się orientuję to do takiej obudowy nie można wsadzić jakichś ultra podzespołów, ale nie szkodzi,wiadomo fajnie by było jakby jakaś nowa gra ruszyła na tym PC. Ważne żeby było wifi i jakiś windows Dziękuję za pomoc
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
  • Dodaj nową pozycję...