Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Today
  2. Cześć, mam w obudowie Armis AR7 pięć wentylatorów podłączonych do kontrolera tejże obudowy. 3x SilentiumPC Sigma Pro 120 fabryczne dostarczone z obudową 2x be quiet! Pure Wings 2 120mm Tym fabrycznym od Silentium bez problemu da się kontrolować obroty (czuć ręką zdecydowanie mniejszy przepływ powietrza), te dwa od be quiet wydają się pracować cały czas na najwyższych obrotach, zarówno na najniższym jak i najwyższym biegu, nie czuć w ogóle zmiany, a i hałas jest spory. Czy to możliwe? Z tego co wyczytałem ten kontroler działa regulując napięcie 5-7-12 V. Te od be quiet są 4 pinowe, ale podłączone są tylko 3 piny, ponieważ kontroler ma złącza 3 pinowe, ale skoro kontroler w obudowie steruje napięciem, to podłączenie jednego pinu mniej nie powinno przeszkadzać. Mogę je co prawda podłączyć do płyty głównej, ale wolałbym kontrolować przełącznikiem w obudowie. Co o tym myślicie?
  3. Użyłem innego Speed Test, tego co poniżej zdjęcie ale otwierany w przeglądarce a nie zainstalowany program i już było 100 Mb/s więcej. Po użyciu wersji instalowanej na dysku komputera, a nie z przeglądarki wynik mamy jak na zdjęciu :
  4. Zrob skan MHDD ( 2XF4 ) to pewnie wyjdzie troche fabrycznych reloków w okolicach tych 200GB ( są ukryte w strefie serwisowej )
  5. Jonas - wiem jedno na pewno - że sobie kiedyś wspomnisz tę "wojnę" na forum purepc - z takim idiota jakim jestem JA. pozdrawiam Cię serdecznie - jak i Twoją żonę... farmaceutę.
  6. Takie zjawisko jak chemtrailsy nie istnieje. Istnieją smugi kondensacyjne, ale nie ma najmniejszych technicznych możliwości, żeby taką metodą cokolwiek rozpylać na ludzi. Napisałem ci dlaczego, ale nie jesteś w stanie tego przyjąć do wiadomości. A w ogóle po jaką cholerę wysyłać ten cały AIDS samolotami i ujawniać swoje niecne ludobójcze zamiary każdemu, kto mieszka na ich trasie przelotowej, skoro wystarczy dodać jakiegoś wąglika do wody pitnej. Widziałeś jak pilnowane są ujęcia wody pitnej? Drucianą siatką z marketu, którą pokona nawet co bardziej zawzięty dzik, o terroryście uzbrojonym w obcinaczki do drutu nie wspominając. Oficjalne ustalenia Rady Europejskiej w kwestii walki ze zmianami klimatycznymi nie zakładają eugeniki. Dziedzictwo kulturowe Unii Europejskiej czerpie w pewnym sensie z pomysłów Hitlera (jeden kraj, jedna waluta, brak granic, otwarty wspólny rynek pracy i zbytu), ale nigdzie nie zauważyłem obozów zagłady ani planów na takie. Tabletki z cukru pudru, o których wspomina się chociażby w filmie Patryka Vegi, są jak najbardziej prawdziwe, w sensie można sobie coś takiego kupić bez recepty i żreć garściami. Pseudoleki, zwane suplementami diety, również mają się świetnie. To potężny rynek zbytu, liczony w grubych miliardach twardej waluty, same reklamy tego badziewia to naprawdę solidny kawał tortu. Nie szkodzi, że to nie działa albo działanie jest niemierzalne, grunt żeby się sprzedawało. Moja żona o tym wie właśnie dlatego, że jest farmaceutką, rozumie czym jest substancja czynna i jak sprawdzić, czy dane opakowanie w ogóle jakąś zawiera. Leczenie objawów ma istotne znaczenie, bo jak nie zbijesz gorączki na czas i pozwolisz jej rosnąć, to zetnie się białko i umrzesz. Ale tego na stronach o tajnych spiskach Grupy Bilderberga i masonów pewnie nie napisali, bo tam nie piszą ludzie mający jakąkolwiek użyteczną wiedzę branżową. Zresztą nawet gdyby, to foliarze od chemtrailsów, reptilianów i ufoludków i tak w to nie uwierzą, bo bigfarma przekupiła. Bacz, byś nie zgłupiał od mądrości swojej, rzecze filozof. Miałem takiego kumpla w pracy, Darek mu było. Trwał w przekonaniu, że Ziemię obserwują ufoludki, gotowe w każdej chwili porwać jakieś osobniki naszego gatunku i zapuścić im analne sondy. Wszędzie nosił ze sobą podręczny neseserek, zawierający gacie, koszulkę, szczoteczkę do zębów, mydło i coś tam jeszcze, na wypadek porwania przez Obcych właśnie. Z nim byś się dogadał, nie było takiej teorii radzieckiego uczonego Spiskowa, której by nie łyknął jak pelikan. Typowe dla słabo wykształconego człowieka jest bezkrytyczne przyjmowanie bzdur, które mają nęcącą tajemniczą otoczkę, robią z mózgu kisiel i jednocześnie mile łechcą poczucie, że należy się do intelektualnej elity, a nie do tego bezmyślnego bydła, które tylko żre, sra i gapi się w telewizor. Z jednej strony śmieszne to jest niesamowicie, a z drugiej jak sobie pomyślę, że takie kwiaty mają prawa wyborcze, to ogarnia mnie zgroza.
  7. Obstawiam że zmiana na D-LINK nie pomoże zapewne bo czuje że takie same układy siedzą w środku ...
  8. Witam, Kupiłem nowy Seagate Game Drive 2TB do Xboxa One. Czy wykresy wyglądają OK i smart jest chyba w porządku? Za każdym razem jak uruchamiam HD Tune mam ten pik w dół przy 200 GB...
  9. Podepnij tą kartę Linksys USB 3-Eth 1 Gbit do tego laptopa z kartą wbudowaną 1 Gbit, oczywiście do portu USB3.0/3.1Gen1, wepnij w to Eth i zobacz czy jest lepiej/gorzej/tak samo. Jeśli znowu będzie bariera 320 Mbit/s, to obstawiam kiepskość karty. Albo inny test - skopiuj między laptopami duży plik przez sieć LAN - przy 1Gbit/s powinno być ~113 MB/s, jak będzie mniej (np. ~37MB/s), to któryś blokuje ... czyli znowu można by obstawić kartę linksys. Swoją drogą okolice 30MB/s to bariera USB2.0 - jesteś pewien, że karta ma USB3 i wpinasz w port USB3?
  10. Mam tego dość! Asus trafi na nieodwoływalną czarną listę. Poprzednia ich płyta była 3 razy w serwisie, łącznie ponad 9 miesięcy! Było to dawno i myślałem że się poprawili więc dałem im szansę. Ale nie... Od czasu aktualizacji biosu do Wersja 4207 (2018/12/14) komputer w losowych momentach (dziś np trzy razy pod rząd, był i tydzień dobrze) zawiesza się całkowicie tj: gaśnie ekran, nie odpowiada klawiatura i myszka, czasem gaśnie podświetlenie klawiatury i myszki (prawdopodobnie wyłącza się USB), nie reaguje na przyciski resetu lub wyłączenia nawet przytrzymane przez 20 sekund. Aby go uruchomić ponownie trzeba wyłączyć wyłącznikiem zasilacza a następnie odczekać aż zgasną wszystkie diody na płycie, jeśli się spróbuje uruchomić wcześniej, nie wystartuje! Nie pomogło: resetowanie biosu ani cofnięcie do na której wcześniej działał prawidłowo aktualizacja biosu do nowszej wersji po czyszczeniu, wyjęciem baterii i ustawieniu domyślnych wymiana pamięci ram wymiana procesora wymiana zasilacza Wsparcie na stronie kazało wysłać płytę na serwis ale przez sprzedawcę bo bezpośrednio nie przyjmują (dzięki Komputronik za bezcelowe trzymanie jej u siebie przez tydzień!). Płyta spędziła ponad miesiąc w serwisie Asus i wróciła z opisem że jest dobra. Zawiesiła się tego samego dnia zaraz po instalacji. Dodajmy do tego: brak poprawnej obsługi pamięci, pomimo 2 lat poprawiania biosu. Nawet takich z listy zgodnych czy najlepszych Samsungów typ-B oświetlenie które przestało poprawnie działać 3 miesiące po kupieniu i absolutną niezdolność asusa do podania co zmienia w kolejnych wydaniach biosu Nigdy więcej.
  11. Pod ten sam kabel podpinałem laptopa z kartą 1 Gb/s, prędkość nie spadała poniżej 900 Mb/s . Podpinając do karty sieciowej LINKSYS 1 Gb/s prędkości oscylują 250-300.
  12. Przykład gejowej smugi chemicznej na małej wysokości rozsiewającej lgtb:
  13. USB 3.0 to USB 3.1 Gen1, tylko jakaś banda idiotów, która niestety ustala to nazewnictwo, zrobiła taki bajzel, że gorzej już być nie może. Możliwe przyczyny: - serwer wysyłający, na którym testowałeś, nie wyciąga więcej niż 320 Mbit/s - dostawca internetu realnie udostępnił max 320 Mbit/s możliwe jeszcze inne.
  14. Więc skąd ten problem u mnie ? I zaznaczę że moje USB to 3.0 a nie 3.1 ...
  15. Po 1. Nie pisałem do Ciebie... Po 2. Rozwijając tok Twojej wypowiedzi/odpowiedzi: Jakie mi podałeś kontrargumenty? że łykasz tabletki na alergię? a na ból zapewne apap ( lub podobne żałosne tabletki objawowe nie zwalczające przyczyn oparte o ibuprofen ) + sądząc po tym co napisałeś - śmiem twierdzić, że temat chemtrails jest ci kompletnie obcy. Nie zadałeś sobie nawet trudu sprawdzenia jak odbywa się ruch samolotów NATO a jak samolotów Pasażerskich. Nie bierzesz pod uwagę wypowiedzi głów Państ zarówno UE jak i USA czy chociażby CHIN? Nie interesują Ciebie OFICJALNE USTALENIA RADY EUROPEJSKIEJ w kwestii kontroli klimatu na ziemi? ( jak myślisz - w jaki sposób chcą to zrobić - ograniczając emisję CO2 do atmosfery? heh ) i piszesz te wszystkie pier dy lki dla fejmu tłumu żeby było fajnie?... bo przecież gryzie się to z Twoim światopoglądem i obyczajami jakie do tej pory wyniosłeś z domu czy życia ( może nawet z wykształceniem ). Swoją drogą mając żonę farmaceutę powinieneś widzieć doskonale o "fake" lekach/suplementach które działają ( a raczej nie działają ) w taki sposób aby ludzi odwieżć od prawdziwego problemu jakim jest zdrowie. Leczenie objawów choroby - to nie leczenie choroby. Mnie wiele rzeczy w życiu zdziwiło... ale zamiast wmawiać sobie że tak nie jest... sprawdziłem jedno/drugie/trzecie ... i teorie "spiskowe" które osobiście sobie przeanalizowałem na temat leków / paliw / zdrowia... powiedziały mi wiele. Z pewnością nie jest do końca tak - jak nam sie mówi. Proponuję zrobić to każdemu, kto ma zamiar siać fejm w tym temacie - bo to ani smieszne ani żałosne - pokazuje prawdę mówiąc brak wiedzy w temacie dośc istotnym dla samego wypowiadającego. Nie rozumiem, że można ignorować pewne oczywiste fakty tylko dla tego, że się nie ma czasu na analizę z powodu pracy czy braku czasu... typowe działanie osoby zdemoralizowanej przez system i pseudonaukę wpajaną w szkołach. Daj mi jeden z drugim minusik - bo przeciez będzie QL ... to nie zmieni wcale kwestii tego, jak bardzo zacofane w wiedzy a raczej w niewiedzy jest Polskie społeczeństwo, którego częścią jesteś TY czy Ty. Mimo wszystko życzę zdrowia każdemu z osobna.
  16. Mi tu chodziło o to że raz piszesz mb/s a raz MB, nie wiadomo o jakich wartościach mówisz a jest to ważne, dlatego też chciałem żebyś się odniósł do swojego posta ;)
  17. Przez USB 3.1 Gen 1 widzę przepchali tutaj ~438MB/s: https://pclab.pl/art76468-14.html ... to duuuuużo więcej, niż potrzeba do całkowitego wykorzystania sieci 1Gbit/s (~113 MB/s max realny).
  18. A co tu odpisywać / dodawać . Wszystko już napisałem w poprzednich postach i nic więcej nie mam do dodania . Co byś nie kombinował i czego byś nie kupował to i tak nie przekroczysz tych 625 MB/s , w praktyce nawet się do nich nie zbliższysz . Jak byś miał dobry router ( a nie to co orżnij nazywa routerem ) i dobrą kartę sieciową / okablowanie to realne prędkości do osiągnięcia będą w okolicach 400 -500 mb/s .
  19. Podałem ci całe mnóstwo argumentów, ale nie chcesz lub nie jesteś w stanie ich zrozumieć, więc sobie turlam beztrosko bekę z twoich wydumek. A mieszkając na Śląsku nie musisz się bać chemtrailsów. Zawiesina węgla, pyłów i oparów przypalonych karminadli, która udaje tam powietrze, i tak jest wystarczającą barierą dla jakiegoś AIDS rozpylanego z samolotów.
  20. reyden jak będziesz miał chwilę to odpisz proszę bo ogarniasz temat widzę ;)
  21. Nawet jak by wydał majątek na router i kartę sieciową ( nie ważne czy klasyczna kablowa czy Wifi ) to na tym lapku tego nie wykorzysta w 100% , nie ważne co by kupił i co by robił .
  22. Nie musi być długa skrętka, wystarczy 5 metrów ;) co i tak mi nic nie da bo karta wbudowana jak wyżej napisałem nie wydala, a dokładnie to port USB 3.0.....
  23. Też mi się wydawało że ściemnia dlatego szybko zakończyłem rozmową z tym doradcą ... Na wbudowanym Wi-Fi maksymalne co uzyskałem to ok.40 Mb/s, wbudowana karta nie obsługuje AC i 5 GHZ, musialem włączyć w routerze 2,4 GHZ żeby laptop w ogóle zobaczył tą sieć ... Wróciłem więc do kabla i karty na USB, maksymalnie co udało mi się osiągnąć to 350 Mb/s, czyli to jest po prostu maksymalna przepustowość portu USB 3.0 w tym wypadku ? Bo podałeś że 400-500 MB/s a nie 400-500 Mb/s ;)
  24. Żeby wykorzystać takie łącze trzeba wydać z tysiąc złotych na router i kilkaset złotych na kartę albo kupić za 25 PLN kupić długą skrętkę.
  25. Technik coś ci ściemnia , wszystkie USB są kompatybilne wstecz . Wg. strony X-komu ten lapek ma 1 port USB 3.0 ( obecnie nazywany USB 3.1 Gen 1 ) , tak jak pisałem transfer w idealnych warunkach to 625 MB/s , w praktyce mniej , realny transfer nie przekracza 500 MB/s . Niestety w tym sprzęcie nie da się osiągnąć prędkości większej niż 400-500 MB/s , nawet przy użyciu dodatkowych urządzeń bo złącza ( USB czy Express Card jak jest ) na to nie pozwalają . Wbudowane Wifi to max. wersja N czyli w idealnych warunkach ~ 600 mbit/s ( 75 MB/s ) . Chcesz wykorzystać w 100% to łącze to tylko nowy lapek z USB 3.1 Gen2 albo złączem TB .
  1. Load more activity

Aktualności

Artykuły

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.