Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Yesterday
  2. W trybie pełnoekranowym po wciśnięciu F11 to samo. Chrome mam aktualny, jutro powyłączam usługi i sprawdzę raz jeszcze. -------------------- EDIT: Wyłączyłem pokazujący się na górnym, środkowym pasku przeglądarki Real Downloader który ściągnąłem z Real One Playerem do ściągnięcia filmików z Youtube i Chrome ożył :) (Real Downloader nie pokzauje się dodatkach do Chrome). Miałem go na stacjonarnym i laptopie. Problem rozwiązany, dziękuję :)
  3. Sprawdź czy to samo dzieje się w trybie pełnoekranowym , gdzieś w opcjach jest możliwość włączenia.Jeśli problemu nie ma w trybie pełnoekranowym przyczyną jest karta graficzna.Jeśli problem występuje też na laptopie to może być to kwestia jakiegoś oprogramowania którego używasz na obu komputerach , ewentualnie nieaktualna/zabugowana wersja Chrome.
  4. Witam, od jakiegoś czasu mam bardzo denerwujący problem z Chrome przy scrolowaniu i przełączaniu zakładek, a mianowicie kiedy scroluję większą stronę dla przykładu tą: https://www.morele.net/backtoschool/, czy też całe morele lub stronę Koputronika, po kilku przewiniętych pozycjach przeglądarka zamarza, pojawia się kursor kółko oczekiwania. Np. tą stronkę z promocjami morele mam otwartą teraz, nic nie robię, a co kilka – kilkanaście sekund miga mi okno przeglądarki, która cały czas jest jakby ociężała. W menażerze zadań Chrome na takich stronach jak ta (https://www.morele.net/backtoschool//) bierze max 17% CPU i 250 MB RAM. Nie jestem w stanie przewinąć tej strony do końca. W Edge natomiast wszystko śmiga super płynnie . Sprzęt jak sygnaturce, mam 16GB RAM i SSD. Przeinstalowałem system, wyczyściłem cały chrome, ciasteczka itp. i nadal to samo. Niezależnie czy mam włączoną czy wyłączoną akcelerację sprzętową. Wszystkie sterowniki i system aktualne. Z rozszerzeń mam tylko ublock origin, ale niezależnie czy włączony czy nie, chrome muli.. Problem występuje też na laptopie.. P.S. Nie reklamuję sklepu Morele :)
  5. Witam, mam taką zagwozdkę. Otóż, jakiś czas temu komputer zaczął sypać blue screenami z błędem "driver power state failure". Problem pojawiał się prawie zawsze przy zimnym starcie. Używałem wtedy GTX 1050Ti zasilaną tylko z gniazda PCIe. Po wyjęciu karty było zdecydowanie lepiej ze stabilnością (Integra). Teraz mam nową kartę GTX 1660. Problem wygląda tak, że komputer się zawiesza, po chwili gaśnie ekran a komputer nadal pracuje. Co więcej, komputer wyłącza się od razu po wciśnięciu powera, a nie po kilku sekundach. Specyfikacja to: GIGABYTE H97-D3H, i5 4690 + FERA 3, 4x4GB Crucial Ballistix Tactical 1600MHz, GTX 1660, Plextor M8PeG i Thermaltake Smart SE 530w. Niedawno go odkurzałem i wymieniałem pastę na CPU - temp to jakieś ~50 stopni gdy procesor leciał pełnym ogniem w benchmarku SoTT. Atakować zasilacz?
  6. Kolejny dzień i kolejne problemy. Tym razem poza artefaktami na najnowszym sterowniki nvidii to jeszcze gra spowodowała błąd: Wystąpił skorygowany błąd sprzętowy. Składnik: PCI Express Endpoint Źródło błędu: Advanced Error Reporting (PCI Express) Główna magistrala:urządzenie:funkcja: 0x8:0x0:0x0 Pomocnicza magistrala:urządzenie:funkcja: 0x0:0x0:0x0 Nazwa głównego urządzenia:PCI\VEN_1106&DEV_3483&SUBSYS_34831106&REV_01 A wcześniej: Nazwa aplikacji powodującej błąd: ForzaMotorsport7.exe, wersja: 0.0.0.0, sygnatura czasowa: 0x5d3a447d Nazwa modułu powodującego błąd: ForzaMotorsport7.exe, wersja: 0.0.0.0, sygnatura czasowa: 0x5d3a447d Kod wyjątku: 0xc0000005 Przesunięcie błędu: 0x00000000011881df Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x34c Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d55aabd20d134a Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.ApolloBaseGame_1.174.4791.2_x64__8wekyb3d8bbwe\ForzaMotorsport7.exe Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.ApolloBaseGame_1.174.4791.2_x64__8wekyb3d8bbwe\ForzaMotorsport7.exe Identyfikator raportu: 6bc06c11-5183-4732-be74-9b3b826fedad Pełna nazwa pakietu powodującego błąd: Microsoft.ApolloBaseGame_1.174.4791.2_x64__8wekyb3d8bbwe Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd: forzamotorsport7 A jeśli chodzi o graficzne błędy, które jak na razie zauważyłem tylko w Forzy 7 to wyglądają tak: Konfig: Ryzen 5 3600 Gigabyte B450 Aorus Elite 2x8GB DDR4 ADATA 3200Mhz Palit RTX 2070 Super, SSD M.2 Adata SX8200 PRO 512GB System oczywiście W10 świeżo zainstalowany, najnowsze stery i wyłączony antywirus defender Natomiast jeszcze jedna uwaga z użytkowania Ryzena w BF1/BFV. Przy wyłączonym dx12 niegrywalna. Masakryczne mikroprzycięcia i spadki FPS. I co z tego, że gra pokazuje w ULTRA 150FPS jak potrafi przyciąć co kilkanaście sekund. Po zmianie na DX11 lepiej. Póki co średnio jest zadowolony z zakupu Ryzena 5. Coś z nim jest nie tak. Widać to choćby po tym komunikacie błędu, który wyżej wkleiłem.
  7. No dobra a jakie chłodzenie do tego i7 8700 ? Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
  8. XFX Radeon RX 5700 XT THICC II był w środę w Xtreem za 1940zł :) jest szansa, że w jednym ze sklepów również wskoczy coś tańszego na początku tygodnia.
  9. Nie wiem czemu ale w PL cena tej karty jest kosmiczna. $430 - za tyle jest do kupienia poza PL... Szkoda że nas tak robią na cenach :(
  10. Tam możesz wpisać kod 50-asus i płyta będzie 50zł tańsza :) natomiast w tym pierwszym linku, który ci dałem dostaniesz bon/voucher do Netflixa za 60 lub 120zł
  11. Kumam, dzięki. A ta płyta główna za osiem stów? Co ma czego nie ma ta z pierwszego postu? Pozdrawiam.
  12. Nie chcę sprzedawać tego dziadka. Mam do niego spory sentyment :) Poza tym chodzi całkiem sprawnie, jeżeli wziąć pod uwagę standardowe korzystanie (bez gier). Czasami przy przeglądarce trochę zamula (facebook). Zastanawiałem się czy niewielkim kosztem naprawię tą przypadłość i dodatkowo poprawię płynność w grach (starszych tytułach). W gry czasami zagram, ale to nie to co kiedyś ;) już mnie tak do tego nie ciągnie ;)
  13. to masz za 1 grosz - [dodaje się automatycznie do koszyka chyba z prockiem] xkom jeszcze nie ogarnął że jak zapisujesz listę produktów to system nie zmienia ceny z 199 na 0,01zł
  14. szkoda kasy na tego dziadka [poszukałbym płyty proca i ramu na ddr4 - chyba że nie masz budżetu] a i grafika to też już dinozaur ale jakby nie patrzeć to obecnie minimu to 8GB
  15. Na allegro jest 2x4gB ddr2 667MHz za 80zł, na olx jest mnogość 2x2GB lub 4x1GB... A nie myślałeś jakoś sprzedać tego dziadka i zakupić sobie coś nowszego? np do 1500-2000 zł? Będzie spokój na teraz i przyszłość. Ewentualnie "nowsze używki" w podobnej lub mniejszej kwocie.
  16. Tu masz bezpośrednie starcie obu procków. Ten bundle wskakuje tam z automatu do listy jak się wybiera procesory Ryzen to jest jakiś 3 miesięczny darmowy dostęp do tytułów z Xboxa na PC, mniejsza o to nie zwracaj na to uwagi, możesz to wywalić po prostu.
  17. Pamiętajcie, że AMD planuje mocniejsze karty RX 5800 i RX 5800 XT, a może i nawet wyższe modele bo zarezerwowali "znaki handlowe" czy jak to tam się zwie.
  18. Nowe karty Nvidii raczej za przynajmniej rok. Turingi miały premierę we wrześniu 2018r. Są plotki odnośnie lepszych kart od AMD, ale to raczej będą odświeżone Navi (coś jak seria rx 500 w stosunku do rx 400). AMD próbowało nawiązać walkę na topie, ale radeon VII okazał się rozczarowaniem, niedawno wydany rx 5700 xt jest prawie tak samo wydajny, w niektórych tytułach nawet wydajniejszy, a przy tym tysiąc zł tańszy od VII. Zamiana Xp na 2080ti to utrata jakichś dwóch tysiączków i zysk ~-25-30% w 4K. Czy to jest opłacalne, sam sobie odpowiedz. Generalnie przeskoki 780ti/titan kepler > titan maxwell oraz titan maxwell > titan pascal/titan Xp były znaczące (tzn przynajmniej 50%), natomiast przeskok na turing to już szału nie ma. Napisałeś, że posiadasz topkę reszty konfiguracji kompa, mam nadzieję, że jest tam przynajmniej 9900k (lub hedt).
  19. Dzięki. A propos tego drugiego linka: ASUS TUF GAMING X570-PLUS - osiem stów. Co jest takiego w tej płycie, że wchodzimy na kwoty 150zł droższe? Ten AMD Ryzen 7 3700X za 1600zł to jest mader faker? Taki prawdziwy Bruce Willis wśród procków? - xb0x g4m3 p4ss P C bvndl3 3 m13si4c3 - Co to za bundle? Dwie stówy za 3 miesiące bundla?
  20. Tak, trafiłem na takie giełdy i straciłem 4000 $. Po takim incydencie zacząłem sprawdzać witryny, w których handluję. Najważniejsza dla mnie jest licencja i dokumenty, które umożliwiają ten biznes. Tak, początkowo bałem się zainwestować duże sumy pieniędzy, ale po pewnym czasie zacząłem wpłacać coraz więcej pieniędzy. Przez pół roku nie było z nimi problemów.
  21. Ta karta raczej nie będzie na promocji tak szybko skoro była ostatnio :) ale możesz poczekać na karty RX 5700 XT w wersjach autorskich pewnie będą na nie promocje w niektórych sklepach i coś upolujesz :)
  22. na medium jak bym grał to byłoby raczej dobrze
  23. Za grafe może 400zl procek też około Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
  24. Spoko fajnie nie będę musiał dużo wydawać A powiecie mi ile mogę wziąć za te I5 9400f i grafe Asus Rog Strix Gtx 1050ti gaming oc 4GB Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
  1. Load more activity

Aktualności

Artykuły

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.