Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Yesterday
  3. https://www.youtube.com/watch?v=ezSQs8wWYQM https://www.youtube.com/watch?v=PZYlFz5G7hc powyższe filmy pozostawię bez komentarza / materiał sprzed roku - zapowiadany pył ma nadejść ponownie nad Polskę we wtorek 23 kwietnia... co o tym sądzicie? czy ktoś jest w stanie zbadać i zarzucić na forum analizę owego pyłku/piachu? nie chce rozmawiać o kanale, płaskiej ziemi i właścicielu konta na youtube z którego pochodzą filmy interesuje mnie sam temat "pyłu z sachary" zapowiadanego w wieczornych wiadomościach/pogodzie niemalże na każdej stacji TV. Z oczywistym dodatkiem, że mamy się nie przejmować... Skrót analizy: (Zn) Cynk - w dużych ilościach są rakotwórcze. (Pb) Ołów - Ołów stanowi neurotoksynę, która akumuluje się w tkankach miękkich i kościach, uszkadza układ nerwowy i krew. (Mn) Mangan - nadmiar może sprzyjać rozwojowi demencji, schizofrenii oraz pogłębiać chorobę Parkinsona. (Zr) Cyrkon - Toksyczny dla układu oddechowego w przypadku inhalacji, nietrwały izotop cyrkonu emitujący promieniowanie beta o energiach 365 keV (54,7%) i 398 keV (44,6%). Stanowi produkt rozszczepienia uranu. Występuje w równowadze promieniotwórczej z niobem-95. Wysoce radiotoksyczny. Skażenie dopuszczalne wynosi 740 kBq[7]. pozdrawiam.
  4. Heja, dzięki za linka. Nie odpowiada bezpośrednio na moje pytanie, ale poniekąd skoro większość płyt B450 ma takie temperatury na VRM, to się moją chyba nie ma co przesadnie przejmować :P
  5. Jeśli to ma być komputer do gier to polecam obejrzeć ten materiał. i5-9400F będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Chyba, że za kilka lat chciałbyś zmienić procka na mocniejszego od AMD to wtedy warto tego Ryzena 2600 brać. Płyty główne najlepiej MSI Gaming lub Gigabyte Aorus. Zależni oczywiście od chipsetu na który się zdecydujesz. Karta graficzna to... GTX 1060 się nie opłaca brać, lepiej wziąć GTX 1660 - nowsza generacja + spory potencjał w podkręcaniu. Pamięci RAM G Skill Ripjaws lub Patriot Viper taktowane przynajmniej 3000MHz. + na dłuższą metę twój monitor będzie "wąskim gardłem" dla sprzętu, więc warto rozwazyć zakup jakiegoś 23-27 cali, Full HD, odświeżanie 75Hz.
  6. Cześć, planuję przesiadkę na Ryzena, jednak nie wszystko naraz. Moja aktualna specyfikacja: I5 2500k GTX 1050TI CORSAIR CX450M 450W 16gb RAM DDR 3 użytkuję starego już monitora w rozdzielczości 1680 x 1050. Od kompa oczekuję stabilności, żeby się nie przegrzewał, nie będę robił OC. Głównie ma służyć do gier wymagających sporej ilości RAM oraz zostać ze mną przez ok 5lat. Moją uwagę zwrócił Ryzen 5 2600 i taki zestaw bym widział aby wszystko było pod ten procesor. Na początku myślałem o kupnie karty graficznej GTX 1060 6GB. W międzyczasie dokupiłbym płytę główną i procesor. Nie wiem tylko jaką płytę? Problem jest bo jak już pisałem zamierzam pójść w sporą ilość pamięci RAM - docelowo 32GB minimum 3200mhz. Proszę o pomoc jakiej płyty i RAMów do niej szukać aby wszystko ze sobą współgrało. Dodatkowo czy ten zasilacz pociągnie wszystkie części? - użytkowany od 2 lat. Narazie monitor zostaje, bo jeśli coś działa, to po co kupować nowe? :) Budżet nie jest do końca określony, będę wymieniał po trochu jednak nie zależy mi na super wydajności. W nowe tytuły gram sporadycznie. Powiedzmy, że płyta + procesor to ok. 1000-1200zł, karta graficzna do ok. 1000zł, RAM również najlepiej ok. 1000zł. Jeśli się uda, to budę sobie zostawie (wymieniane ostatnio wentylatory) i PSU również jeśli da radę. Pozdrawiam.
  7. Niby nic nie oczekuję, ale czytałem, że mogą być problemy z kompatybilnością.
  8. To jest laptop tylko do przeglądania internetu dla starszej osoby. Co tam chcesz oprócz windowsa? :) Nawet Goodram CX 400 wygląda ok. A się mieści w budżecie.
  9. Za mało chcesz wydać Polecam Crucial MX500 500GB, no ale to za 300zł. Czy warto do tego laptopa? Warto, bo zawsze możesz ten dysk przełożyć do czegoś innego.
  10. Hej, Mam problem, otóż muszę kupić dysk SSD dla starszej osoby, która przegląda jedynie internet i może jeszcze kiedyś napisze coś w libreoffice. Chodzi o to by był to dysk min 256GB. Chciałbym na taki cyrk wydać 150zł max. Chcę by był tylko jedna partycja na wszystkie dane. Zwłaszcza, że chodzi o upgrade starego laptopa Lenovo 500G Chodzi dokładnie o ten model: https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/notebook-lenovo-g500-59-419362 Jakie dyski SSD polecacie?
  11. Hmm. U mnie też ram powyżej 2933 16-16-16-36 nie bardzo chce. Jak na 3.0 będą się jeszcze jakieś karty w przeglądarkach wywalać, albo coś innego wywali. To zawsze tych można spróbować :P
  12. Troszkę mi się rozjaśniło, dzięki. Kupię jednak rtx i mam nadzieję że parę lat posłuży tak jak dotychczas 1050ti :)
  13. Panowie czy dla prostej strony baru zbudowanej na google sites wybrac najprostszy i najtanszy hosting? OVH, Namecheap?
  14. DUREŃxox

Żel

Szukam żel do foli filtru anty-glare na ekran laptopa gdzie mogę kupić
  15. skoro zszedł na niższy budżet to takie fanaberie też sobie odpuści - kompa za parę lat w całości sprzeda
  16. Tesel widać, że w pierwotnym buildzie Mike1300 chciał kompa z rgb, ledami to już warto by mu było wrzucić ramy, chłodzenie i obudowę z takimi bajerami ;) Ten monitor był do... "teraz" dostępny na morele o prawie 200zł taniej :) ale widać, że ludzie się mega rzucili bo wyprzedano egzemplarze wyznaczone do alarmu cenowego.
  17. Zobacz sobie może ostatnio wypuszczony film Hardware Unboxed nt radeona 56. Czy dogania już 1080.
  18. Aktualnie Vega 56 stoi po 1337zł: https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/PowerColor-Radeon-RX-VEGA-56-Red-Dragon-8GB-HBM2-Karta-graficzna/2652509 Co do grania to RTX 2060 doskonała karta do gry w Full HD natomiast jak chodzi o WQHD i monitory z wyższą częstotliwością odświeżania to naprawdę lepiej dołożyć do RTXa 2070, żeby w 100% cieszyć się grą :)
  19. Czyli sugerujesz, że lepiej zastanowić się nad którąś z wersji Vega 56 zamiast pakować się w RTX2060? Bo w przyszłym miesiącu składam nowego kompa na Ryzenie 5 2600 i teraz znowu mam dylemat co wybrać
  20. a stacjonarki nie może podłączyć = na pewno byłaby mocniejsza niż lapek albo może uzywka stacjonarka
  21. nie bardzo jest sens ładować w tego kompa kasę jaki masz teraz ram jak 2 x4 to bym dobrał takie same- używki [bo nowe 16GB to ok 400zł https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjawsx-ddr3-16-gb-2400mhz-cl11-f3-2400c11d-16gxm-587057/ ] płyta nie ma złącza m2 tylko ssdeki na sata możesz podłączyć
  22. O temperaturach na sekcjach zasilania oraz tym, które płyty sprawdzają się najlepiej w "ekstremalnych" warunkach dowiesz się z tego materiału:
  23. Cześć, Mój Tata (Pan w wieku 60+) zajmuje się obróbką zdjęć w Photoshopie i Lightroomie. Praca na plikach .raw. Obecnie pracuje na komputerze stacjonarnym, który ma już ponad 10 lat, więc wyobrażacie sobie, jak to działa. Pomyślałem, że może lepiej byłoby kupić Tacie nowego laptopa, który podłączyłby sobie do swojego monitora przez HDMI - czyli nie jest dla mnie istotna wielkość ekranu laptopa, ani to czy matryca jest matowa czy błyszcząca. W tym wypadku chodzi tylko o wydajność hardware'u na Windows10 + Adobe Creative Cloud (Photoshop + Lightroom). To będzie jedyny soft na tym kompie (+Chrome). Żadna obróbka video czy gry. Tylko obróbka zdjęć. Laptop może być bez systemu? Chyba tak - mam kupiony dawno temu Windows 7 - czy on się zaktualizuje bezpłatnie do Win10 czy ten okres promocji już minął? Jeśli minął, to tak, pewnie potrzebny jest komp z systemem. Dysk twardy? Im szybszy, tym lepiej, więc SSD byłby lepszy. Pojemność nie ma kluczowego znaczenia, bo Tata trzyma archiwum na 2 zewnętrznych dyskach. Jak długo będzie używany? Pewnie przez kolejnych 5-10 lat. Do obróbki zdjęć chyba nie powinno to być problemem? Kiedy zakup? Nie ma pośpiechu, ale pewnie jakoś w ciągu 2 miesięcy. Jakość wykonania nie jest kluczowa - to ma być tylko sprawnie pracujący hardware. Może ogólnie ścieżka laptopowa nie jest słuszna w takim wypadku? Może lepiej poszukać stacjonarnego? Będzie to rozsądniejsze? czy wg Was w budżecie do 2K PLN jest coś godnego do polecenia? Dzięki i pozdrawiam, Rafal
  24. Last week
  25. Dobra, chyba podbicie BIOSu pomogło. Po strzale na najnowszą wersję komp wytrzymał ponad godzinę renderowania, wcześniej rozjechał się po 20 minutach. Co ciekawe mam wrażenie, że płytka równiej operuje napięciami, wcześniej widywałem piki do 1.4 V, teraz cały czas równo jechała na max 1.325V Możliwe, że to było spowodowane kompatybilnością z RAMem, w końcu główne zmiany między wersjami AGESA to rozszerzanie kompatybilności z ramkami. Pamiętam, że jak złożyłem kompa zaraz po zakupie, to w ogóle nie chciał wstać z tymi ramkami powyżej 2133 MHz. Temperatury takie same - VRM na 90C, procek na 70C. Bez objawów throttlingu. Swoją drogą doczytałem się, że mosfety na mojej płytce wytrzymują do 150C. Czy w związku z tym mogę się nie przejmować, że jak zajeżdżam kompa to sekcja wjeżdża pod 90C? Jak myślicie?
  26. Dokładnie z tymi samymi kośćmi miałem problem i musiałem je zbijać niżej, żeby wszystko działało stabilnie.
  1. Load more activity

Aktualności

Artykuły

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.