Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Today
  2. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, chciałbym dodać jeszcze jedno kryterium, które może być ciężkie do spełnienia, mianowicie, aby sklep miał możliwość zakupu przez PayPal? Czy jest cokolwiek oprócz marketów, honorującego taką opcje?
  3. Yesterday
  4. warto było ich nie płacić samemu ;)
  5. Tu masz za 800zł zestaw Ryzen 2600 + Gigabyte B450 Aorus Elite https://xtreem.pl/zestawy/1210-b450-elite-zestaw-s1.html
  6. Może jednak warto było iść na studia, chlip.
  7. Ostatnio zacząłem rozmyślać nad pewną sprawą, mianowicie o tym do jakiego stopnia spadną ceny SSD. Bo choć wiadomo, że ceny wciąż spadają, to jednak nie wiadomo czy tempo spadania się utrzyma, zmaleje, może wzrośnie? I kiedy będzie ten najoptymalniejszy czas na zakup, jeżeli komuś się przesadnie nie śpieszy? (Poniżej wklejam treść komentarza spod newsa, który nie wywołał tam wielkiej dyskusji:) Bo ja myślę, że wkrótce producenci kości obniżą dostawy. Naklepali jak szaleni bo były potrzebne, ale teraz podaż przewyższa popyt i muszą sprzedawać co mają za pół darmo. Ale pewnej granicy nie przekroczą, bo nie mogą kanibalizować swojej oferty. Pytanie brzmi: gdzie jest owa granica? Ja podejrzewam że w 2020 roku półki cenowe na rynku będą wyglądać tak: 150-200zł 1TB HDD 250-300zł 1TB budżetowego SSD SATA 350-400zł 1TB lepszej jakości SSD SATA 400-450zł 1TB budżetowego SSD M.2 PCie 500-550zł 1TB lepszej jakości SSD M.2 PCie Topowe nośniki zarówno pod SATA, jak i M.2 PCie, niezależnie od standardu będą wciąż kosztować kosmiczne ceny - ale ich nabywcy raczej wiedzą na co się piszą. Jeśli natomiast chodzi o low-end i middle range, to ceny już teraz są niewiele wyższe. Jeżeli spadną jeszcze niżej to będzie miło - jednak mam wrażenie, że tej granicy raczej nie przekroczą. Mam w laptopie pusty slot SATA i planuję dokupić do niego nośnik pokroju Crucial MX500, ale obecna cena 539zł nieco odstrasza. Nośniki typu Adata SU800 są znacznie przystępniejsze cenowo, ale jeżeli mają nie wykorzystywać możliwości interfejsu do maksimum, a do tego zwalniać po zapełnieniu, to jednak nie będę cebulić. Na szczęście ich ceny spadają z miesiąca na miesiąc - więc liczę, że do października (bo potem święta - więc prędzej podrożeją niż stanieją) będą kosztować co najmniej stówkę mniej. Do tego wymieniłbym obecny nośnik ze slotu M.2 na jakiś szybszy, a przy tym chłodny. Corsair MP510 i PNY C3030 wydają się dobrymi kandydatami - ale nie spieszy mi się z nimi, więc kupię jak już ceny się ustabilizują. W miarę możliwości taniej, niż planowany nośnik SATA. A jakie są wasze przemyślenia na ten temat?
  8. Cześć. Przymierzam się do kupna płyty na B450 i ryzena. Obecnie, patrząc na ceny na x-kom: 1600-479 1600x-639 2600-649 wydaje się, że najbardziej opłacalnym jest 1600+drobny OC. Według portalu od schładzaczy 3600 ma kosztować ~930, wydaje się więc, że ceny poprzednich generacji nie spadną jakoś znacząco. Jak sądzicie, jak po 7 lipca zmienią się ceny? Mogę trochę poczekać ze zmianą, ale nie wiem, czy jest sens.
  9. Niestety tak. Komp głównie do montażu video. Niestety tak. Komp głównie do montażu video.
  10. Zależy jakiego.Byle jakiego to nie problem,ale fajnego to niestety trzeba zapierdzielać i odkładać każdy grosz,przed 30-tką zapomnij chyba że ktoś wspomoże.Kumpel mi się ostatnio chwalił że kupił w Krakowie,"pożyczyli tylko" 150 tysięcy od rodziców dziewczyny.Studia (prawo i medycyna na UJ zaocznie) zawsze opłacali im rodzice.
  11. Jest możliwe, ale i tak warto mieć bogatych rodziców.
  12. Jest możliwe i nie trzeba mieć bogatych rodziców.
  13. Asus WiFi AC1900 (PCE-AC68) Asus PCE-AC88
  14. Cześć, Jaką kartę WiFi mam kupić do komputera stacjonarnego? Nie mam możliwości puszczenia kabla, gram okazjonalnie ale miło będzie gdy opóźnienia będą niskie. Aktualnie czerpię neta z Orange z prędkością 1 Gb/s. Budżet: 500 zł. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  15. Rozpuszczalna masówka z kauflandu? Przecież to chemia w porównaniu do świeżo zmielonej espresso.. Każda rozpuszczalna jaką piłem nawet nie przypominała w smaku kawy. Osobiście wolę Arabice, robusta zbyt gorzka i mocna jak dla mnie.
  16. Może coś pokroju https://www.morele.net/obudowa-cooler-master-mc500-dark-grey-mcm-m500-kg5n-s00-1780818/ może poprzeglądaj po filtrach tak jak tu: https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/obudowy-33/,,,,,,,p,0,,,,28980O795179.453864,28981O655650.901777/1/
  17. Nie umiemy wyciągnąć fakturę za prąd, spojrzeć koszt 1 kWh i wykonać parę obliczeń pokroju iloczyn / iloraz?
  18. Czas pokaze. Jesli 3700X nie bedzie przystepny cenowo, to moze chociaz 2700 troche potanieje po premierze Zen2. Swoja droga, kojarzycie jakas fajna dostepna bude pokroju CM 690 lub CM HAF XM typu tower? Posiadam HAF XB i CM690 I (Dominator) i stwierdzam, ze sa rewelacyjne. Niestety nie mge zadnej z nich uzyc, bo obie sa zajete. Chetnie dokupilbym HAF XM, ale nigdzie nie moge jej dostac. W CM693 z kolei martwi mnie zasuwany gorny panel - wyglada to tandetnie...
  19. Jak będziesz w Biedronce to obczaj: Podobna w smaku, ale niieco lepsza. Piłem obie( i etiopie i brasil), ale nie mam pojęcia która była lepsza. Chyba wbrew powszechnym opiniom jednak Brasil. U mnie jak jest to w alejce promocyjnej.
  20. Coś takiego jak na zdjęciu, ale 100% Robusta liofilizowana (na zdjęciu jest arabica) (jest jeszcze aglomerowana złotówkę taniej, ale z góry wiadomo, że liofilizowana lepsza). Piłem różne arabici: lepsze, gorsze, drogie, tanie, zairniste, liofilizowane, mocno i lekko palone, przelewowo, prasa francuska, plujka. Jakieś posmaki orzecha, róży, kwiatów i co tam jeszcze wymyślali. Te posmaki psują smak kawy. Zwykła robusta jest znacznie lepsza w smaku i ma więcej kofeiny. Jak chce się posmak owocowy wystarczy posłodzić cukrem trzcinowym Damarara czy jak tam się zwą te cukry. Innej robusty jeszcze nie piłem bo ciężko znaleźć w sklepie, a to jest pierwsza, która testowałem i wg mne bije na głowę arabicę. Jedyna wada to 4 tygodnie na spożycie po otwarciu, a po 2 tygodniach już smak się stopniowo psuje. Arabica bez cukru i mleka wg mnie nie nadaje się do picia, a robustę mogę pić bez słodzenia i bez mleka, ale z mlekiem i cukrem lepsza..
  21. znowu najazd bootów...?. Sypana to jedne wielkie guano.
  22. Znajomy mnie kiedyś poczęstował, ale to nie mój gust
  23. W spoczynku widzę, że na Ryzenie 5 2600 po OC wzrasta o 20 W, jaki to jest mniej więcej koszt?
  24. Jeśli zależy Tobie na aparacie, nie znajdziesz lepszego niż Huawei P30 Pro. Alternatywnie możesz rozpatrzeć zwykłego Huawei P30 lub Samsung S10e. W niższej cenie pozostaje Asus Zenfone 6 lub Xiaomi Mi 9. W przypadku wydajności do gier lub czegokolwiek szedłbym w kierunku OnePlus 7 Pro lub taniej w Xiaomi Mi 9. W przypadku systemu wygrywa iPhone X. A pozostałe cechy funkcje to pojemność baterii (Zenfone / Huawei), bezprzewodowe ładowanie (P30 Pro, Mi 9).
  25. Też pasuje :) nawet lepiej w grach wypada niż ryzen 2600 :)
  1. Load more activity

Aktualności

Artykuły

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.