Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Yesterday
  2. Jak masz PCI-E 2.0 16x ( choć elektrycznie to jest 4x a nie pełne 16x , 16x jest tylko fizycznie ) to dużo zmienia , nawet w wersji 4x - maksymalna przepustowość wyjdzie wtedy ~2GB /s , tutaj już jest sens włożenie dysku PCI-E . Choć mało jest dysków w postaci karty rozszeżeń PCI-E - Plextory serii M8 / M9 PeY / Pe / SeY . Więcej jest dysków w wersji SATA 2,5 " czy M.2 ( Zarówno SATA/AHCI jak i NVMe )
  3. Hejka. Mam obecnie taką sytuację. Używam dwóch głośników JBL ES20 podłączonych do Pioneer A-209R. Niedawno się przeprowadziłem i teraz na wzmacniacz trochę nie mam miejsca. Pytanie czy ta wymiana ma sens?
  4. Przejrzałem jeszcze raz pamięci i w sumie najtaniej wychodzi jak kupie HyperX Predator XMP 16GB [1x16GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM]. Dwie takie kości wychodzą taniej niż w dwupaku. Więc w sumie było by 32gb. Zajrzałem też do listy wspieranych pamięci przez płytę główną i zauważyłem tam ze nie ma wymienionej ani jednej kości 16gb, a niby obsługiwane do 64gb... Trochę dziwnie przy 4 slotach to wygląda, ale mam nadzieję że te kości rusza z Gigabyte Aorus M.
  5. ROUTER TENDA AC10U 4x 5dBi, Gigabit, USB AC1200 co myślicie o tym ruterze warto ? Posiada USB czy uda mi się podłączyć i używać drukarkę HP LaserJet M1120 MFP z góry dzięki
  6. kup taki ram jak masz - bo to pod względem kasy wyjdzie najlepiej nie panikujmy o kontrolerze to nie są jakieś mega wysoko taktowane kości
  7. Hej, dzięki za odpowiedź. Nowy zestaw generowałby zbyt duże koszta, a jestem zadowolony z mojego obecnego zestawu, który przede wszystkim jest bardzo cichy. Niemniej wezmę Twoją sugestię pod uwagę i pobawię się kalkulatorem. Wiele kwestii pozostaje jednak ciągle otwartych i będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.
  8. wino pije plebs pod mostem..i twierdzą, że dobre...
  9. Szczerze mówiąc zastanowiłbym się na Twoim miejscu nad sprzedażą tego co masz i zakupem nowego zestawu. Co do samych kości było wielokrotnie wałkowane, że dwie kości mniej obciążają kontroler niż cztery, więc w takim wypadku 2x16 lepsze niż 4x8
  10. Powitać w mym pierwszym poście na forum. Choć PurePC śledzę od dłuższego czasu, to do tej pory się nie udzielałem, tylko po cichu śledziłem Wasze dyskusje. Dziś potrzebuję paru wskazówek. Nigdy nie bawiłem się zbyt intensywnie w podkręcanie kompa, nie było mi to potrzebne i przy zakupie kompa sprzed paru lat postanowiłem nie inwestować w procek z otwartym mnożnikiem (K). Dziś trochę żałuję, gdyż od początku planowałem upgrade karty graficznej przy pozostawieniu reszty bebechów. Moje parametry: MSI B150 PC Mate Intel i7-6700 Kingston HyperX Fury Black DDR4 2133 C14 2x8GB Nvidia GeForce GTX970 (Asus Strix) Z grafiką wiem jak sobie poradzić. Planuję poczekać na nadchodzące premiery GeForce'ów i wykorzystać niższe ceny na którąś 2070, super bądź przeciętnier. Meritum: 16GB RAMu póki co mi wystarcza, acz warto wykorzystać dołek cenowy w tym roku i dołożyć lub wymienić obecne kości na nowe, by uzyskać 32GB. Niestety moich obecnych raczej nigdzie w godnej cenie nie znajdę... No i teraz mam kilka dylematów: B150 obsługuje maksymalnie 2133 MHz (plus jakiś DDR4 Boost, który nie wiem co robi, pewnie marketingowy bajer) - takie są coraz ciężej dostępne - czy szybsze kości mocno tracą na wydajności, gdy zostają ucięte przez płytę główną? Lepiej poszukać 2x16GB, czy 4x8GB? Czy możecie polecić jakieś modele? Najcudowniej byłoby zejść poniżej 150zł per 8GB. Nawet stówka byłaby chyba możliwa. Zależałoby mi na niskich CAS Latency. Czy moglibyście skomentować te propozycje: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 2133MHz CL13 Black (CMK16GX4M2A2133C13) Patriot 16GB 2400MHz Viper LED White CL14 PVLW416G240C4K Sugerowalibyście sprzedać obecne kości i podmienić je na nowe, czy zwyczajne dołożenie innych kości nie powinno być odczuwalne? Dzięki i pozdrawiam serdecznie, TormenT
  11. Ja bym poczekał do pierwszych niezależnych testów 3600-ki i finalnej ceny w sklepach bo wydajność zapowiada się rewelacyjnie ale pytanie ile z tego będzie prawdą(oby jak najwięcej).
  12. Mała pomyłka zaszła mam B85M-pro4, ale i tak to chyba dużo nie zmienia, dzięki za odp!!! W tej płycie mam 1 PCIe 3.0 x16, 1 PCIe 2.0 x16 , chyba to tak na prawde nic nie zmienia nadal sata lepsze???
  13. Wejdź na pepper.pl były tam ostatnio wrzucane dobre promocje na SSD w tym na MX500
  14. Płyta nie ma złącza M.2 A kupować SSD na złącze PCI-e nie ma sensu , masz 2x PCI-E 2.0 1x , co da transfer maksymalny na poziomie 500 MB /s , SATA III to max. 600 MB/s . Lepiej bierz dobry dysk 2,5" np. Crucial MX500 , w zależności jaką chcesz pojemność to kosztuje on 180 zł / 300 zł / 540 zł za dyski 250 GB / 500 GB / 1 TB .
  15. Witam! Posiadam PC o komponentach i5 4460 Asrock b85m-pro3 Asus gtx 960 Posiadam rowniez zwykly dysk hdd, chcialem dokupic do tego zestawu dysk ssd. I tu jest moje pytanie, wybrac dysk na zlacze sata III czy moze pcie. Zajmuje sie glownie grafika Photoshop, Illustrator, a takze po prostu zwykle uzywanie PC,czasami granie w gry, sklejanie filmikow, potem moze jakies programowanie gdyz ide na studia zwiazane z tym i bede chcial cos w domu poprobowac! Prosze o pomoc!
  16. A próbowałeś wpinać tylko jedną nową kość 16 GB albo tylko dwie 16 GB? Najprawdopodobniej problem występuje dlatego , że mieszasz cztery karty różnych firm i komputer nie odczytuje ich poprawnie. Taktowanie też najlepiej ,żeby było na tym samym poziomie bo wtedy dodatkowo zmniejszamy ryzyko, że coś nie zadziała. Wyczytałem , że komplet pamięci 2 × 8 GB Crucial Ballistix DDR4-2666 (16-17-17-36, 1,2 V) działał stabilnie w ustawieniach nominalnych (DDR4-2666) z parametrem Command Rate w wysokości 1T dla tej płyty głównej. Link , ale może ktoś posiada bardziej zaktualizowane informacje.
  17. Dzięki za podpowiedzi. Finalnie wybrałem tego Huawei z większym dyskiem 480 G. Sprzęcik działa elegancko.
  18. @El Bombero Bierz 2600, nie pchaj się w 1600 bo nie warto, problemy z RAM itd. a różnica w wydajności trochę jest.
  19. Po pierwsze to pewnie temat założył jakiś bot, a po drugie to może warto wziąć się za siebie i sprawić, żeby to wasze dzieci miały "bogatych rodziców".
  20. Z tego co widze na dreammachines.pl jest opcja paypal, ale tej promki na rt2060 niestety tam nie ma. W tej cenie jest rg2060, podzespoły te same, jedynie matryca 60hz, możesz zerknąć. https://dreammachines.pl/pl/configurator/RG2060-15PL16
  21. cześć,czy da się gdzieś kupić taki adapter ?
  22. https://www.pepper.pl/promocje/aorus-b450-elite-ryzen-5-2600-167712
  23. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, chciałbym dodać jeszcze jedno kryterium, które może być ciężkie do spełnienia, mianowicie, aby sklep miał możliwość zakupu przez PayPal? Czy jest cokolwiek oprócz marketów, honorującego taką opcje?
  24. Last week
  25. warto było ich nie płacić samemu ;)
  26. Tu masz za 800zł zestaw Ryzen 2600 + Gigabyte B450 Aorus Elite https://xtreem.pl/zestawy/1210-b450-elite-zestaw-s1.html
  1. Load more activity

Aktualności

Artykuły

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.