Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Z ostatniej godziny
  2. Helpior

    zestaw

    Jak bierzesz supera to zdecyduj się na zasilacz z 12vhpwr np w promce : https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-gx-850-atx-3-0-80plus-gold-850w-p8118218 z kodem F267DF9 wpadnie ci znizk 80zl chyba
  3. Helpior

    Laptop za 3500

    W tej kwocie propozycja kolegi wyzej zdaje sie byc ok. Chyba, ze masz swoj system to znajdziemy taniej :)
  4. Qrdello

    zestaw

    Wejdzie Ci ten gigabyte do Signum 300 ? A nawet jak wejdzie, róznica do 400tki to niecała stówka po promo, a miejsca masz zewsząd więcej. Tutaj nawet wciśnięcie tego AIO będzie trudne 😕
  5. Kyle

    Problem z rtx 4060ti

    Niespecjalnie patrzcie na temp. średnią - już nie raz o tym pisałem. Jak macie nowoczesną kartę, to patrzycie tylko na HotSpot (choćby z tego powodu, że przy średniej 53 stopni karta może throttlować, jeśli hot spot jest 100 stopni plus - bywają takie przypadki, przy uszkodzonej karcie/źle zamontowanym chłodzeniu gdzie np. na części rdzenia pasty brakuje)
  6. No na boxowym chłodzeniu będzie ciepło, natomiast co do wydajności to komp jak komp, do 1080p i niektórych tytułów 1440p się nada. Coś musiałeś sknocić przy składaniu skoro nie daje obrazu. Ja w ciągu ostatniego miesiąca ten sam zestaw z 10x rozbierałem i przekładałem do innych obudów i wstawał od strzała. Reset cmos (ja robię zwykłym śrubokrętem, odliczam do 5, zawsze działa), podepnij do wolnego display port na karcie i heyah. No i nie zapomnij podpiąć zasilania do GPU, bo bez niego też obrazu nie da 😄
  7. Dzisiaj
  8. @B@nita Słuchawki to jest zupełnie inna para kaloszy (zmienna impedancja/"trudne" obciążenie i wychodzą z tego tytułu problemy, w których karty zintegrowane na płytach głównych spisują się najgorzej). W przypadku kiedy byś zasilił owe słuchawki z integry, podłączonej do wzmacniacza słuchawkowego, to te problemy odpadają. Nie mniej jednak w przypadku kolumn ta kwestia odpada (wzmacniacze mają stałą impedancję na wejściu). I tak ... jeśli tor audio na płycie głównej nie jest skopany (w pomiarach są niskie zniekształcenia i SNR wyraźnie ponad 100dB) to różnice zaczynają zanikać, szczególnie na tanim sprzęcie (kilkaset zł - kilkanaście stówek za zestaw kolumn aktywnych lub pasywnych ze wzmacniaczem) nie będą słyszalne. Także jak kolega ma kolumny za 600-1600zł i chce progresu, to lepiej niech przemyśli wymianę tych kolumn (na ew. kolumny aktywne + DAC albo z wbudowanym DAC i połączenie z płytą optykiem, dzięki czemu eliminujesz cały śmietnik z masy od PC czy inne problemy z pętlą mas) ps. wiem, że pieniądze nie grają, ale przypadek typu kolumny za 400zł i zakup karty za 400zł, to już absolutny bezsens
  9. Trzeba tysiące by usłyszeć różnicę? Wystarczą słuchawki za dwie-trzy stówki. Kolumny za tysiaka plus wzmak za kilka stówek używki.
  10. Ok, po pracy sprawdzę jeszcze raz Dokładniej to mówią, że przy takim setupie to się procesor ugotuje:P
  11. Możesz użyć Xingtu, aplikacji do edycji, która jest uwielbiana przez młodych ludzi
  12. Zapytam nieco przewrotnie: ile tysięcy złotych wydałeś na swoje kolumny, że myślisz o karcie dźwiękowej? 😉
  13. Sprawdź na pierwszym wyjściu video tego RTX 4060Ti od strony płyty głównej. Miałem ciekawy przypadek u siebie, że też mi po jakiejś aktualizacji czy czymś tego typu, nie dawało obrazu ...więc przepiąłem kabel w inny port DisplayPort (bliżej płyty głównej) i cudownie był obraz jakby nigdy nic - niezbadane są wyroki Windows. Zapytaj ich co w nim słabego i co radzą w zamian w tych samych pieniądzach :]
  14. Wszystko tak było zrobione i obrazu brak
  15. Witam Karta dźwiękowa Creative Sound Blaster Z SE (70SB150000004) gra już całkiem spoko. używki są do 300pln. lub dopłacić do Karta dźwiękowa Creative Sound BlasterX AE-5 Plus (70SB174000003) , nowa trochę ponad 500pln. , używki można znaleźć poniżej 400pln.
  16. W pierwszej kolejności montujesz procesor, nakładasz pastę i chłodzenie, następnie RAM i grafikę. Dalej zasilanie koło procesora 4 pin lub 2x4 pin, 24 atx duża wtyczka i zasilanie karty pci-e. Przewód z monitora podłączyć do karty graficznej i uruchomić platformę. Musi się pojawić obraz.
  17. Używasz 940mx to sterownik nvidii. Intela nie ma potrzeby. Trzeba sprawdzić, czy coś się zmieni w kwestii obrazu z 940mx.
  18. Wczoraj
  19. Z odświezaniem próbowałem ale bez żadnych efektów. A co do sterowników to mam zainstalować obydwa z tej stronki do 940MX i do Intela czy tylko tego Intel hd graphics 620 zmienic ? Czy może intela zainstalować ze stronki a pobrać od nowa do Geforce najnowsze ze strony do tego 940mx ?
  20. w tym czasie powinienem mieć też procek zasilony, czy tylko płyta i karta? Zrobiłem tak jeszcze raz z odpięciem baterii i nic się nie zmieniło
  21. C-mos zwierasz na parenaście sekund i rozwierasz. Bo jak zapomnisz zworkę wyciągnąć, to płyta nie ruszy za chiny.
  22. Akurat tego w poście nie dopisałem, ale już to zrobiłem wcześniej, bo też znalazłem taką odpowiedź. W sumie zwarłem tym c-mosem tylko, może spróbuję jeszcze wyciągnąć baterię
  23. Twój procek nie ma integry, stąd bark obrazu 🙂 Zamontuj 4060ti i podłącz do niej zasilanie. Do karty podepnij kabel z monitora i wtedy uruchom komputer. Wcześniej zresetuj bios zworką c-mos lub wyciągnij baterie na minutę.
  24. Cześć, Panowie, proszę o support zakupiłem sobie taki zestaw ( akurat każdy, kto go oglądał po zakupie powiedział, że słaby i mam oddać + wybrać coś innego, może podpowiecie, czy faktycznie) Płyta ASRock B660M Pro RS DDR4 intel i7-12700KF ram kingston 2x16gb 3733mhz CL19 beast black msi geforce rtx 4060 ti + reszta tutaj mało ważna. Pospinałem wszystko do kupy, na potrzeby testu podłączyłem pod zasilanie tylko procek i płytę główną. Po próbie uruchomienia świeci mi się dioda DRAM na płycie. Próbowałem zamienić kości, włożyć jedną w każdy slot, drugą w każdy slot, a potem w pierwszy/trzeci i drugi/czwarty, ale to nic nie dało. Wyczytałem w innym temacie, że może jest wymagana aktualizacja biosu, żeby zagrało, bo wątpię, żeby dwie kości były uszkodzone. Problem w tym, że jak podpinam hdmi pod port monitora to nie ma obrazu. Google podpowiadają możliwe uszkodzenie płyty przy montażu procesora, ale robiłem to fest dokładnie + teraz rozebrałem jeszcze raz obejrzeć piny i wszystko wygląda dobrze. Jakieś pomysły?
  25. Witam,chciałbym kupic kartę dźwiękową lecz nie wiem którą wybrać.Na codzień najwięcej gram ale dużo słucham muzyki i w wolnych chwilach robię muzykę. Mój budżet to około 400zł,jestem w stanie dopłacić jeśli te pare złoty coś zmieni w jakości.
  26. Pzgr. 39

    zestaw

    Powinien być ok, ja bym jedynie zmienił monitor na taki z rozdzielczością 1440p, RTX 4070 super poradzi sobie z tą rozdzielczością (no chyba, że chcesz więcej FPS). Mam tę obudowę, jest zrobiona z cienkiej blachy, lecz jak Ci to nie przeszkadza to w zasadzie jest spoko.
  27. Czaja89

    Problem z rtx 4060ti

    No właśnie można na niej jajka smażyć, a pokazuje 53 i zwiecha. Karta jest walnięta. Jutro na zwrot idzie
  28. Bambusowy

    zestaw

    Siema Pytanie mam. Dobrze dobrany zestaw?[załącznik]
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
  • Dodaj nową pozycję...