Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Z ostatniej godziny
  2. Może realny zegar jest mniejszy
  3. Dzisiaj
  4. Czesc W planach był Ryzen 7 5800x3d ktory do gier byłby wystarczający, ale tu gdzie mieszkam ten procek poszedł z cena ostro do góry. Poza tym po przestudiowaniu tematu edycja video w Davinci Resolve okazało sie, ze Intel po prostu bedzie lepszy za niewiele wieksza cene (plyty głównej).
  5. Podniesienie Power Limit na maksa +15% przy częstotliwości GPU 2500MHz jeszcze obniżyło temperaturę Hot Spota. Dziwne to jest, bo na logikę obniżenie powinno dać lepszy efekt.
  6. Mam ten zestaw i u mnie jest wszystko o.k.
  7. Witam ceny są jakie, czy w tej cenie da się kupić coś lepszego ? , dla Z690 i 13gen. Inter raczej będzie wymagana aktualizacji biosu. a czy zamiast kupować płytę główna i procesor , nie brałeś pod uwagę wymianę procesora na obecnej platformie ? może w cenne upgrade - Intel płyta głowa + procesor , można by zrobić modernizacje Procesor AMD + nowy monitor ? a jaką posiadasz obecnie płytę główna , producent model ? a co to znaczy ze ledwo zipie ? np. procesor cały czas jest obciążony na 100% ww. grach ? msi afterbumer https://www.guru3d.com/download/msi-afterburner-beta-download/ jak ustawić https://www.youtube.com/watch?v=WjzCxAR6gh4
  8. Wczoraj
  9. Witam Przyszedł czas na modernizacje kompa bo juz ledwo zipie Ryzen 5 3600 RTX 3070 32 GB RAM Do czego: Gry - gram tylko w 3 gry w tym momencie - ACC, BeamNG oraz Teardown Edycja video - Davinci Resolve Dlugo myslalem co bedzie najlepsze i wyszło na to, że najprawdopodobniej bedzie to i5 13600K. I teraz szukam niedrogiej plyty pod ten procesor na DDR4. Bedzie undervolting, overclockingu nie planuje. Plyta musi posiadac mozliwosc zainstalowania 2 dyskow m2. Czy ASRock Z690 EXTREME to dobry wybor? Z gory dziekuje za odpowiedzi.
  10. A w jakie sloty są wsadzone RAMy? Sam składałeś PCta?
  11. A drugi profil testowałeś? Wypróbuj jak będą błędy daj 1.4v i sprawdź jeszcze raz. Jak będą błędy zmniejsz na 6000MHz a timingi jak przy 6200 XMP2 i 1.4v
  12. 6000 CL36 znaczy się trzeci profil? Na nim również mam błędy w OCCT. Niestety słabo u mnie z wiedzą w tym temacie i nie wiem czym są "timingi 2 rzędu".
  13. grze71

    Modernizacja PC

    Zapomniałem o tej stronce😉
  14. karro

    Modernizacja PC

    Kup mu rtx 4070s i ryzena 5600
  15. Bonusso3

    Modernizacja PC

    https://pl.msi.com/Motherboard/B450-GAMING-PLUS-MAX/support#cpu Wszystko jest na stronie producenta.
  16. grze71

    Modernizacja PC

    Hej system jest postawiona na ssd, więc w tym temacie jest oki. Czyli tak jak myślałem procesor jako pierwszy.Czy ten procek z 1 postu bedzie oki i bez problemu z tą płytą się dogadają
  17. leven

    Modernizacja PC

    Święta racja, procesor zmienić jako pierwszy, bo to słaby zawodnik. Na czym jest postawiony system ? na HDD czy na SSD ?
  18. A czy na takie cudo😉😊https://www.x-kom.pl/p/1211453-smartfon-telefon-samsung-galaxy-s24-12gb-256gb-czarny.html
  19. Bonusso3

    Modernizacja PC

    Zależy od funduszy. Najprościej procek na 5600X i GPU na coś wydajniejszego. W dalszej kolejności RAM na 2x16GB 3600.
  20. Sprawdź 6000 CL36 albo ręcznie przestaw 6400 CL34 i sprawdź. Osobiście nie mam Intela więc nie sprawdzę aczkolwiek problemem raczej są timingi 2 rzędu ew napięcie.
  21. Hej Wczoraj syn upomniał sie by również w jego komputerze coś zmienić. Więc pytam się co zmienić lub zostawić by komp, aż tak bardzo sie nie postarzał? Płyta główna - MSI B450 GAMING PLUS MAX AM4 Procesor - Ryzen 5 1600 Af Karta graf.-Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER GAMING OC 6GB GDDR6 Ram - G.Skill Aegis DDR4 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Zasilacz - SilentiumPC Vero L3 600W 80 Plus Bronze
  22. CPU-Z wygląda tak: W bios mam 3 opcje profilu, ustawiam pierwszy.
  23. W CPU-Z w zakładce Memory masz 32-38-38-76? W BIOS masz opcję wybrania predefiniowanych ustawień dla RAM? Może być to kwestia kontrolera pamięci w CPU, niekoniecznie RAMu.
  24. Poszukuje router z obsługą 5 g na kartę sim z wyjściami zewnętrznymi na antenę. Chce zmienić starą Neostradę której prędkość zwykle nie przekracza oszałamiających 2 mb na coś innego koniecznie bez limitów transferu. Generalnie łapie tu bez problemu LTE+ ale na bts jest już pozwolenie na 5g więc wole już wejść z zapsem. W orengę do abonamentu 120 pln oferują za 30 zł extra ZTE MC889 5G i ZTE T5400 (30 zł x 24msc) kwota naprawdę dobra ale mam sporę obawy przed powieszeniem całej jednostki ZTE MC889 na dachu , warunki atmosferyczne na pewno w dłuższej perspektywie czasu będą miały wpływ na urządzenie. abonament 120 zł + 1 karta sim do telefonu bez limitu (+30 za urządzenie) w play oferują za podobna kwotę tylko wypożyczenie sprzętu H352-381 + HUAWEI WiFi AX3 abonament 150 zł w t-mobile wypożyczenie 5g box odu za 155 zł
  25. Domyślne ustawienia, test 80%. Rzuca błędami:
  26. No cóż ... powinny. Ale jest taki próg taktowania (nie pamiętam ile to dokładnie MHz), jak go przekroczysz to nikt ci nie daje gwarancji, że zadziała mimo iż pisze w specyfikacji, że jest tyle MHz i tyle opóźnień. Po prostu jest to uznawane za OC (może na innym setupie zadziała). Ja bym spróbował zbić troszkę taktowanie, albo poluzować opóźnienia, powinno to pomóc
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
  • Dodaj nową pozycję...