Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Nie mam czasu ani możliwości oglądać teraz filmów z Jutuba (z żółtymi napisami zapewne), ale chyba nie czerpiesz informacji o świecie z telewizji? Przecież to jest jedno z gorszych, wiecznie zapóźnionych i najmniej wiarygodnych źródeł, nawet pani Ela z warzywniaka ma czasem pewniejsze dane. Kto akurat dopadnie propagandowego pudełka, ten może sprzedawać ludziom dowolne bzdury. Nadzieja w młodym pokoleniu, którego czteroletni przedstawiciel mieszka w moim domu i jak mu kreskówkę w telewizji przerwą reklamami, to się natychmiast zniechęca i zajmuje czymś innym. Dla niego telewizja będzie już tylko staroświecką ciekawostką, przy której dziadkowie tracą czas. Upadek papierowych wydań prasy nastąpił niezauważalnie, obecne nakłady są tylko mizernym cieniem dawnych lat. Naturalnie radioaktywny jest chociażby granit, po którym depczesz każdego dnia (krawężniki, kostka brukowa itp.), ale po Czarnobylu i Fukushimie hasełko "radioaktywność" wzbudza niewąską panikę tłumu.
 3. Co ty zgłaszasz mało mnie interesuje, to nie mój kanał to raz, a tego typu filmów jest od groma w internetach. Jeżeli nie masz nic rzeczowego do powiedzenia w tym temacie - po prostu nie pisz po co to? Temat wydaje mi się ważny zarówno dla mnie, dla nas i dla naszego ( mimo wszystko ) pięknego kraju. Więc prosze każdego z osobna o poważniejsze podejście... A tego mądrale , który minusuje wszystko co napiszę... serdecznie pozdrawiam.
 4. Nie do końca. Prawda jest taka, że teraz masz np. dobry moment, żeby wyjąć karty RX 580 8GB tanio, a i inne modele również mają atrakcyjne ceny. Linki masz w tym temacie. Co do samych kości to lepiej 2x16, nie mniej jednak 2x8GB w zupełności wystarczy. Powiem nawet, że montuje zwykle klientom 2x4GB i nie zdarza się, żeby ktoś "narzekał", że mu brakuje RAMu.
 5. Ze całą szkołę na biologii wagarowałeś ! Pyłków z drzew nie poznać, było polizać. Ładnie się promuje kanał na YT? I tak ci zgłaszam filmy bo kradzione.
 6. Today
 7. Jeśli w trybie awaryjnym uzyskujesz prawidłowy wysoki wynik - przeanalizuj w msconfig.exe usługi, które w trybie awaryjnym są wyłączone (jeśli dobrze pamiętam "safe mode" pozostawia aktywne niektóre, głównie usługi "Microsoft"). Możliwe, że antywirus lub inna usługa ma wpływ na wydajność. Prześledź "Resource Monitor" -> zakładka Disk - jaki proces najintensywniej wcina IOPSy ;-) Przyjrzałbym się też sterownikom - skoro w trybie awaryjnym obserwujesz wyższy wynik - to warto porównać zestaw sterowników. Rzuć okiem też do "Device Manager" -> Intel 660p -> zakładka "Policies" i przetestuj poszczególne opcje. Poza tym w trybie RAID, kontroler dyskowy może utrudniać rozpoznawanie Intela 660p np. podczas upgrade'u firmware'u. Jeśli używasz pojedynczego dysku bez konkretnego trybu RAID, pozostałbym przy AHCI.
 8. Wychodzi na to, że lepiej poczekać na nowe zeny i ewentualnie wtedy wziąć wszystko na raz. Gdybym jednak się dalej upierał przy 32gb RAM to jaką płytę główną polecacie i jakie kości 2x16 czy może 4x8?
 9. Nie rozumiesz... Nie bez powodu zapodałem linki do materiałów youtube w nazwiązaniu do informacji podawanych przez niemalże każdą stacje TV!. w KTÓRYCH INFORMUJĄ NAS OFICJALNIE - ŻE TO PYŁKI! a jak się okazuje - żółtawy osad ( który pojawia się z dnia na dzień ) to NIE PYŁKI TYLKO METALE CIĘŻKIE - W TYM I RADIOAKTYWNE! i ot po to został założony ten temat. Masz rację pisząc OGÓLNIE o zatruwaniu środowiska, tego co się wydobywa z samochodów kominów czy innego ustrojstwa... ale tu jest kwestia tego CO SIĘ NAM MÓWI - A CO JEST NA RZECZY! rozumiesz? Ja nie wywodzę się tym elaboratem jak mi źle z tym, bo wiem że truje się dziennie otwierając chociażby okno mieszkając na Śląsku - ale tutaj problem jest opisany w pierwszym wpisie i tylko o to mi chodzi. pozdrawiam Cię
 10. Nie, złoto to surowiec z którego da się coś zrobić w przeciwieństwie do bitcoina, który jest czymś, czego nie ma.
 11. Jak kupił na górce to na zysk poczeka jeszcze z 2 lata , znam takich co złoto kupili na górce w 2012/2013 i do dziś są na minusie czy złoto to też scum biznes i przekręt ??? tu macie hisotrie kursu złota : https://zloto.bullionvault.pl/wykres-cen-zlota.do# BTC jeszcze będzie wart minimum 30tyś USD ale pewnie nie wcześniej niż za 2 lata. Mnie osobiście interesuje LTC , Binance coin , DASH i ETH bo z nieco ponad jednym BTC to furrory nie zrobię a tych innych jeszcze trochę zostało
 12. Oczywiście, wszak ilość lajków świadczy o mnie. Zastanawiasz się nad metalami ciężkimi importowanymi z pyłami Sahary, a tymczasem byle miejska elektrociepłownia napędzana jak zwykle u nas węglem wypluwa na dobę całe tony radioaktywnego syfu, metali ciężkich i innych dobroci. Produkty spalania owegoż węgla składowane są na hałdach, beztrosko rozwiewanych przez wiatr i przenikających do wód gruntowych. Naprawdę w tej sytuacji cynk saharyjski to żadne grubsze zmartwienie. Swego czasu nawiało tego rdzawego piachu w zimie i śnieg zrobił się pomarańczowy, ot atrakcja.
 13. Mam odpalonego, ale to juz miałem jak wyszły sterowniki do tego. A monitor zaczął gasnąć jakies 2-3 tygodnie temu
 14. Nie odpalałeś przypadkiem freesynca? :P
 15. To jedyny monitor podpięty pod kartę graficzną ?
 16. Witam, Co jakiś czas gaśnie mi monitor na 2-3 sekundy, co może byc problemem? Ryzen 5 2600, chlodzenie macho rev b Rtx 2070 windforce B450 tomahawk 2x8 gb Aegis 3000(ustawione na 2933) Ssd su800 Zasilacz fm2 600 Temperatury procesora w grach nie przekraczają 60 stopni, w occt max 73 stopnie. Karta ustawiona na 77stopni max i tego nie przekracza.
 17. lubisz zbierać punkty za QL komentarze na forum czy jak? rozumiem, że dla Ciebie to norma - albo ew. temat kompletnie Cię nie obchodzi... więc PROSZĘ nie pisz zbędnych komentarzy nic nie wnoszących do wątku. pozdr.
 18. Przez chwilę się nawet zastanawiałem jak sacharyna może pylić, a potem mój AIDS dostał raka od "Sachary". A wyjaśnienie jest proste - jaszczuroludzie rządzący światem rozpylają metale ciężkie, żeby dobić tych, co nie chcieli się szczepić. Pył jest cięższy od powietrza, więc opada i powoduje autyzm, logiczne. Czy wiesz, że ... jak obalisz na hejnał sześć litrów monotlenku diwodoru w postaci płynnej, to zaburzysz równowagę elektrolityczną organizmu i umrzesz?
 19. Jest bardzo mały sens kupować na raty. I5 2500k + 1050ti to dobre połączenie, obniż detale z Ultra na High i masz 60 fps. Na tym da się da grać praktycznie we wszystko oprócz najbardziej procesorowo wymagających gier np BF5 multi, AC:O, ect Jak kupisz teraz lepszą karte to procek będzie ją hamował. Natomiast wymiana procka dla 1050ti jak Zen 2 wychodzi za 2 miesiące jest mało opłacalna. Wstrzymaj sie i czekaj na Zen 2 + ewentualnie Navi i kup wszystko razem. Zastanów się także nad wymianą monitora. Do gier nie ma zupełnie sensu brać więcej niż 16gb ram (2x8). Kompletna strata $$$ chyba że 32gb potrzebne do jakiejś pracy.
 20. sam pamiętam takie czasy, kiedy bawiąc się - kopałem tunele w śniegu a młody nie jestem. wracając do tematu - dziwią mnie te "metalocieżkie-pyłki znad sahary"
 21. Wiesz po II Wojnie Światowej Polaków było 24 mln, a teraz jest 38 mln. Samochodów wtedy nie było, no i na pewno nie było tak wielu fabryk itp, czy elektrowni z ogromnymi kominami. No i klimat był inny, mój ojciec pamięta zimy takie, że chodził do szkoły w tunelach wyżłobionych w chodnikach, a po obu stronach było 1,5 metra - 2 metry śniegu - i to nie w górach tylko w zachodnio-pomorskim :)
 22. No nie wiem, z dzieciństwa pamiętam jeszcze ulice pełne dymu w latach 80, tyle, że w tamtych latach to była normalka.
 23. smogu nie pamiętają... bo go wtedy nie było po prostu... dziś ( w zimie ) czasami nie widać na odległość kilku metrów... a to dziś własnie mamy wybór kilkudziesięciu produktów "do palenia" prócz gumy... biedota była taka sama jak wtedy ( a może i nawet większa ) ...
 24. smogu nie pamiętają, bo nikt w mediach o tym wtedy nie trąbił tak jak dziś. Smog był zawsze tylko pewnie nikt nie zwracał na to uwagi. Inna jest też jakość samego węgla, kiedyś ludzi było stać na koks a dzisiaj palą byle czym, ot bogate państwo na wąglu.
 25. Dziwne w temacie smogu jest to, że moja zarówno matka ( lat 75 ) jak i babka od strony ojca nie pamiętają czegoś takiego jak SMOG za swoich czasów, gdzie WSZYSCY palili w piecach kominowych. A Dziś przy eko-centralno-gazowo-prądowych ogrzewaniach i familokach "gdzieniegdzie" SMOG? a może to więcej samochodów jeździ zimą? w okresie wiosenno-letnim... ;)
 26. Bardziej nam zimą szkodzi smog :);) apropo takich tematów to 7 maja masz premierę serialu Czarnobyl na HBO, powinien ci podpasować :)
 1. Load more activity

Aktualności

Artykuły×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.