Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Z ostatniej godziny
  2. Witam Przyszedł czas na modernizacje kompa bo juz ledwo zipie Ryzen 5 3600 RTX 3070 32 GB RAM Do czego: Gry - gram tylko w 3 gry w tym momencie - ACC, BeamNG oraz Teardown Edycja video - Davinci Resolve Dlugo myslalem co bedzie najlepsze i wyszło na to, że najprawdopodobniej bedzie to i5 13600K. I teraz szukam niedrogiej plyty pod ten procesor na DDR4. Bedzie undervolting, overclockingu nie planuje. Plyta musi posiadac mozliwosc zainstalowania 2 dyskow m2. Czy ASRock Z690 EXTREME to dobry wybor? Z gory dziekuje za odpowiedzi.
  3. Dzisiaj
  4. A w jakie sloty są wsadzone RAMy? Sam składałeś PCta?
  5. A drugi profil testowałeś? Wypróbuj jak będą błędy daj 1.4v i sprawdź jeszcze raz. Jak będą błędy zmniejsz na 6000MHz a timingi jak przy 6200 XMP2 i 1.4v
  6. 6000 CL36 znaczy się trzeci profil? Na nim również mam błędy w OCCT. Niestety słabo u mnie z wiedzą w tym temacie i nie wiem czym są "timingi 2 rzędu".
  7. grze71

    Modernizacja PC

    Zapomniałem o tej stronce😉
  8. karro

    Modernizacja PC

    Kup mu rtx 4070s i ryzena 5600
  9. Bonusso3

    Modernizacja PC

    https://pl.msi.com/Motherboard/B450-GAMING-PLUS-MAX/support#cpu Wszystko jest na stronie producenta.
  10. grze71

    Modernizacja PC

    Hej system jest postawiona na ssd, więc w tym temacie jest oki. Czyli tak jak myślałem procesor jako pierwszy.Czy ten procek z 1 postu bedzie oki i bez problemu z tą płytą się dogadają
  11. leven

    Modernizacja PC

    Święta racja, procesor zmienić jako pierwszy, bo to słaby zawodnik. Na czym jest postawiony system ? na HDD czy na SSD ?
  12. A czy na takie cudo😉😊https://www.x-kom.pl/p/1211453-smartfon-telefon-samsung-galaxy-s24-12gb-256gb-czarny.html
  13. Bonusso3

    Modernizacja PC

    Zależy od funduszy. Najprościej procek na 5600X i GPU na coś wydajniejszego. W dalszej kolejności RAM na 2x16GB 3600.
  14. Sprawdź 6000 CL36 albo ręcznie przestaw 6400 CL34 i sprawdź. Osobiście nie mam Intela więc nie sprawdzę aczkolwiek problemem raczej są timingi 2 rzędu ew napięcie.
  15. Hej Wczoraj syn upomniał sie by również w jego komputerze coś zmienić. Więc pytam się co zmienić lub zostawić by komp, aż tak bardzo sie nie postarzał? Płyta główna - MSI B450 GAMING PLUS MAX AM4 Procesor - Ryzen 5 1600 Af Karta graf.-Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER GAMING OC 6GB GDDR6 Ram - G.Skill Aegis DDR4 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Zasilacz - SilentiumPC Vero L3 600W 80 Plus Bronze
  16. CPU-Z wygląda tak: W bios mam 3 opcje profilu, ustawiam pierwszy.
  17. W CPU-Z w zakładce Memory masz 32-38-38-76? W BIOS masz opcję wybrania predefiniowanych ustawień dla RAM? Może być to kwestia kontrolera pamięci w CPU, niekoniecznie RAMu.
  18. Poszukuje router z obsługą 5 g na kartę sim z wyjściami zewnętrznymi na antenę. Chce zmienić starą Neostradę której prędkość zwykle nie przekracza oszałamiających 2 mb na coś innego koniecznie bez limitów transferu. Generalnie łapie tu bez problemu LTE+ ale na bts jest już pozwolenie na 5g więc wole już wejść z zapsem. W orengę do abonamentu 120 pln oferują za 30 zł extra ZTE MC889 5G i ZTE T5400 (30 zł x 24msc) kwota naprawdę dobra ale mam sporę obawy przed powieszeniem całej jednostki ZTE MC889 na dachu , warunki atmosferyczne na pewno w dłuższej perspektywie czasu będą miały wpływ na urządzenie. abonament 120 zł + 1 karta sim do telefonu bez limitu (+30 za urządzenie) w play oferują za podobna kwotę tylko wypożyczenie sprzętu H352-381 + HUAWEI WiFi AX3 abonament 150 zł w t-mobile wypożyczenie 5g box odu za 155 zł
  19. Domyślne ustawienia, test 80%. Rzuca błędami:
  20. No cóż ... powinny. Ale jest taki próg taktowania (nie pamiętam ile to dokładnie MHz), jak go przekroczysz to nikt ci nie daje gwarancji, że zadziała mimo iż pisze w specyfikacji, że jest tyle MHz i tyle opóźnień. Po prostu jest to uznawane za OC (może na innym setupie zadziała). Ja bym spróbował zbić troszkę taktowanie, albo poluzować opóźnienia, powinno to pomóc
  21. Powinien być z XMP. W OCCT zrób Memory Test z XMP.
  22. Cześć, Czy RAM z zestawu za 6k (intel) z zestawienia kwietniowego powinien działać z profilem XMP? https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-kwiecien-2024-gotowe-konfiguracje-w-roznych-cenach?page=0,13 Domyślnie pamięć ma 4800Mhz (takie wsparcie ma procesor Intel-14500). Po włączeniu profilu XMP mam 6400Mhz, ale komputer nie działa stabilnie. Bardziej wymagające gry (RDR2, Bannerlord) crashują się po 5-20 minutach. Komputer potrafi się nawet zrestartować. Bez proflu XMP wszystko działa ok.
  23. Takie dziwne zachowanie czasem się pojawia jak za mocno dociśniesz CPU i w specyficznych warunkach RAM się krzaczy (dokładnie połączenie RAM <-> CPU)
  24. Płyta na gwarancji, ale najpierw trzeba zdiagnozować mniej więcej co odsyłać.
  25. Wczoraj
  26. A płytka nie szła na jakąś reklamację? Faktycznie średnio w takim razie. Wyglądałoby na padniętą płytę 😕
  27. Wymiana płyty głównej na asrok b450m sprzęt zachowuje się od dwóch godzin bez problemu. Na domyślny ustawieniach bios, a także z profilem pamięci na 3600Mhz.
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
  • Dodaj nową pozycję...