Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Jeśli w trybie awaryjnym uzyskujesz prawidłowy wysoki wynik - przeanalizuj w msconfig.exe usługi, które w trybie awaryjnym są wyłączone (jeśli dobrze pamiętam "safe mode" pozostawia aktywne niektóre, głównie usługi "Microsoft"). Możliwe, że antywirus lub inna usługa ma wpływ na wydajność. Prześledź "Resource Monitor" -> zakładka Disk - jaki proces najintensywniej wcina IOPSy ;-) Przyjrzałbym się też sterownikom - skoro w trybie awaryjnym obserwujesz wyższy wynik - to warto porównać zestaw sterowników. Rzuć okiem też do "Device Manager" -> Intel 660p -> zakładka "Policies" i przetestuj poszczególne opcje. Poza tym w trybie RAID, kontroler dyskowy może utrudniać rozpoznawanie Intela 660p np. podczas upgrade'u firmware'u. Jeśli używasz pojedynczego dysku bez konkretnego trybu RAID, pozostałbym przy AHCI.
 3. Today
 4. Wychodzi na to, że lepiej poczekać na nowe zeny i ewentualnie wtedy wziąć wszystko na raz. Gdybym jednak się dalej upierał przy 32gb RAM to jaką płytę główną polecacie i jakie kości 2x16 czy może 4x8?
 5. Nie rozumiesz... Nie bez powodu zapodałem linki do materiałów youtube w nazwiązaniu do informacji podawanych przez niemalże każdą stacje TV!. w KTÓRYCH INFORMUJĄ NAS OFICJALNIE - ŻE TO PYŁKI! a jak się okazuje - żółtawy osad ( który pojawia się z dnia na dzień ) to NIE PYŁKI TYLKO METALE CIĘŻKIE - W TYM I RADIOAKTYWNE! i ot po to został założony ten temat. Masz rację pisząc OGÓLNIE o zatruwaniu środowiska, tego co się wydobywa z samochodów kominów czy innego ustrojstwa... ale tu jest kwestia tego CO SIĘ NAM MÓWI - A CO JEST NA RZECZY! rozumiesz? Ja nie wywodzę się tym elaboratem jak mi źle z tym, bo wiem że truje się dziennie otwierając chociażby okno mieszkając na Śląsku - ale tutaj problem jest opisany w pierwszym wpisie i tylko o to mi chodzi. pozdrawiam Cię
 6. Nie, złoto to surowiec z którego da się coś zrobić w przeciwieństwie do bitcoina, który jest czymś, czego nie ma.
 7. Jak kupił na górce to na zysk poczeka jeszcze z 2 lata , znam takich co złoto kupili na górce w 2012/2013 i do dziś są na minusie czy złoto to też scum biznes i przekręt ??? tu macie hisotrie kursu złota : https://zloto.bullionvault.pl/wykres-cen-zlota.do# BTC jeszcze będzie wart minimum 30tyś USD ale pewnie nie wcześniej niż za 2 lata. Mnie osobiście interesuje LTC , Binance coin , DASH i ETH bo z nieco ponad jednym BTC to furrory nie zrobię a tych innych jeszcze trochę zostało
 8. Oczywiście, wszak ilość lajków świadczy o mnie. Zastanawiasz się nad metalami ciężkimi importowanymi z pyłami Sahary, a tymczasem byle miejska elektrociepłownia napędzana jak zwykle u nas węglem wypluwa na dobę całe tony radioaktywnego syfu, metali ciężkich i innych dobroci. Produkty spalania owegoż węgla składowane są na hałdach, beztrosko rozwiewanych przez wiatr i przenikających do wód gruntowych. Naprawdę w tej sytuacji cynk saharyjski to żadne grubsze zmartwienie. Swego czasu nawiało tego rdzawego piachu w zimie i śnieg zrobił się pomarańczowy, ot atrakcja.
 9. Mam odpalonego, ale to juz miałem jak wyszły sterowniki do tego. A monitor zaczął gasnąć jakies 2-3 tygodnie temu
 10. Nie odpalałeś przypadkiem freesynca? :P
 11. To jedyny monitor podpięty pod kartę graficzną ?
 12. Witam, Co jakiś czas gaśnie mi monitor na 2-3 sekundy, co może byc problemem? Ryzen 5 2600, chlodzenie macho rev b Rtx 2070 windforce B450 tomahawk 2x8 gb Aegis 3000(ustawione na 2933) Ssd su800 Zasilacz fm2 600 Temperatury procesora w grach nie przekraczają 60 stopni, w occt max 73 stopnie. Karta ustawiona na 77stopni max i tego nie przekracza.
 13. lubisz zbierać punkty za QL komentarze na forum czy jak? rozumiem, że dla Ciebie to norma - albo ew. temat kompletnie Cię nie obchodzi... więc PROSZĘ nie pisz zbędnych komentarzy nic nie wnoszących do wątku. pozdr.
 14. Przez chwilę się nawet zastanawiałem jak sacharyna może pylić, a potem mój AIDS dostał raka od "Sachary". A wyjaśnienie jest proste - jaszczuroludzie rządzący światem rozpylają metale ciężkie, żeby dobić tych, co nie chcieli się szczepić. Pył jest cięższy od powietrza, więc opada i powoduje autyzm, logiczne. Czy wiesz, że ... jak obalisz na hejnał sześć litrów monotlenku diwodoru w postaci płynnej, to zaburzysz równowagę elektrolityczną organizmu i umrzesz?
 15. Jest bardzo mały sens kupować na raty. I5 2500k + 1050ti to dobre połączenie, obniż detale z Ultra na High i masz 60 fps. Na tym da się da grać praktycznie we wszystko oprócz najbardziej procesorowo wymagających gier np BF5 multi, AC:O, ect Jak kupisz teraz lepszą karte to procek będzie ją hamował. Natomiast wymiana procka dla 1050ti jak Zen 2 wychodzi za 2 miesiące jest mało opłacalna. Wstrzymaj sie i czekaj na Zen 2 + ewentualnie Navi i kup wszystko razem. Zastanów się także nad wymianą monitora. Do gier nie ma zupełnie sensu brać więcej niż 16gb ram (2x8). Kompletna strata $$$ chyba że 32gb potrzebne do jakiejś pracy.
 16. sam pamiętam takie czasy, kiedy bawiąc się - kopałem tunele w śniegu a młody nie jestem. wracając do tematu - dziwią mnie te "metalocieżkie-pyłki znad sahary"
 17. Wiesz po II Wojnie Światowej Polaków było 24 mln, a teraz jest 38 mln. Samochodów wtedy nie było, no i na pewno nie było tak wielu fabryk itp, czy elektrowni z ogromnymi kominami. No i klimat był inny, mój ojciec pamięta zimy takie, że chodził do szkoły w tunelach wyżłobionych w chodnikach, a po obu stronach było 1,5 metra - 2 metry śniegu - i to nie w górach tylko w zachodnio-pomorskim :)
 18. No nie wiem, z dzieciństwa pamiętam jeszcze ulice pełne dymu w latach 80, tyle, że w tamtych latach to była normalka.
 19. smogu nie pamiętają... bo go wtedy nie było po prostu... dziś ( w zimie ) czasami nie widać na odległość kilku metrów... a to dziś własnie mamy wybór kilkudziesięciu produktów "do palenia" prócz gumy... biedota była taka sama jak wtedy ( a może i nawet większa ) ...
 20. smogu nie pamiętają, bo nikt w mediach o tym wtedy nie trąbił tak jak dziś. Smog był zawsze tylko pewnie nikt nie zwracał na to uwagi. Inna jest też jakość samego węgla, kiedyś ludzi było stać na koks a dzisiaj palą byle czym, ot bogate państwo na wąglu.
 21. Dziwne w temacie smogu jest to, że moja zarówno matka ( lat 75 ) jak i babka od strony ojca nie pamiętają czegoś takiego jak SMOG za swoich czasów, gdzie WSZYSCY palili w piecach kominowych. A Dziś przy eko-centralno-gazowo-prądowych ogrzewaniach i familokach "gdzieniegdzie" SMOG? a może to więcej samochodów jeździ zimą? w okresie wiosenno-letnim... ;)
 22. Bardziej nam zimą szkodzi smog :);) apropo takich tematów to 7 maja masz premierę serialu Czarnobyl na HBO, powinien ci podpasować :)
 23. No na północy to akurat wieje od trzech dni ze wschodu a dzisiaj z południowego wschodu i to bardzo mocno.
 24. Ślązacy są chyba najbardziej odporni z naszej pięknej ojczyzny - tyle co sie MY nawdychamy to nikt w rejonie PL nie zdoła przetrawić przez płuca. zaś wracając do sedna - najlepsze we wszystkim jest to... że nad Polskę wieje z Północy od 3 dni..., a z tego co mnie uczyli na geografii to Sahara jest na południu naszej kuli czy tam płaskoziemia... nawet dziś wieje z północy o co kaman?
 25. Tak jak pisze michalmx0 - zostaw temperaturę cieczy w spokoju. To że procek ma 70 stopni to płyn nie będzie miał tyle. Z innej strony poczytaj u producentów płynów - że nie zalecają aby płyn w układzie miał powyżej 50 stopni. Teraz masz 70+ stopni na cpu i 60 na gpu. Po zamontowaniu LC powinieneś mieć temperatury 40+ na cpu (przy wyświetlaniu jedynie pulpitu) i 55 - 60+ stopni w stresie. Temperatura płynu nie powinna przekroczyć 50 stopni. Tak że starowanie na podstawie temperatury płynu jest złe. Sterowanie z jednego miejsca 6 czy 8 wentylami też może nie przypaść ci do gustu. Możesz to rozdzielić na 2 lub 3 zestawy. Aby mieć większą kontrolę nad wentylami. Czasami wystarczy że 3 wentyle na największej chłodnicy pokręcą się chwilę szybciej aby zbić temperatury - zamiast walić od razu 8 wentyli. Jak podłączysz wszystkie pod jedno złącze to stracisz możliwość takiego ustawiania. Jak się upierasz nad czujnikiem temperatury płynu to w sumie za pompką - między pompką a gpu możesz dać. Dla aquacomputer coś takiego Albo wkręcić w rezerwuar (jeśli ma wolne miejsce ) Ale coś mi mówi że za dużo myślisz nad tym co będzie jak będzie. Proponuję - z kręć LC do kupy, podłącz wentyle tak jak się uda (masz 5 gniazd w płycie - to podłącz po jednym wentylku) - sprawdź jakie masz temperatury - i dopiero wtedy zobaczysz czego potrzebujesz. Jak się okaże że temperatury jakimś cudem są zadowalające to dokupisz huba na wentyle i po sprawie. A jak układ będzie gotował się to dokupisz elektryczny młynek do kawy i zrobisz ekspers :). Zmontuj całość - sprawdź jak działa - nanieś ewentualne poprawki.
 26. Hej, Kup dowolny router WiFi (do wyboru, do koloru), wyłącz serwer DHCP na nim, przydziel adres IP z puli Twojego LAN-u, podłącz kabel do któregoś portu LAN, ustaw SSID dla nowo utworzonej sieci WiFi. Będzie działać. Model - np. coś z tanich TP-Linków (C20 w wersji budżetowej (LAN 100Mb/s), C2 optymalnie (LAN 1Gb/s)) pzdr
 1. Load more activity

Aktualności

Artykuły×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.