Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. No to na monitor Full HD w zupełności wystarczy podkręcony GTX 1660 lub GTX 1660 Ti. RTX 2060 to maks co bym brał pod taki monitor. Na twoim miejscu bym pomyślał o tym aby też wymienić monitor który aktualnie jest wąskim gardłem :) Tu masz przykładowy z głośnikami https://www.morele.net/monitor-lg-29um69g-b-1228328/ a tu bez głośników: https://www.morele.net/monitor-lg-29um58-p-857295/ te monitory często są w "alarmie cenowym" na morele i można je dorwać nawet 200zł taniej od aktualnych cen.
  3. A jak w przypadku hyperbook'a wygląda serwis i gwarancja? W jednym z tematów wyczytałem, że dość nieciekawie... Czy to prawda czy może jest już lepiej?
  4. Ok, jeszcze apropos tego rx 470, to czy jest mniejsze ryzyko kupienia karty po koparce niż przy rx 570?
  5. Today
  6. Żona ogrywa większość nowych tytułów, w tej chwili ciężko mi się nawet dostać do kompa, więc muszę działać. Monitor który będzie miała podłączony to 22' Fhd. Aaa i raczej nie da rady zmniejszyć niezauważalnie jakości grafiki w grze bo będą pytania np. dlaczego u mnie wygląda tak a u niej tak Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
  7. Ok dzięki, za kilka miesięcy dołożę znowu 2x4GB :)
  8. Osobiście zawsze wolę więcej pamięci niż mniej ale da się żyć z 8. Oprócz tego pamięć najłatwiej z czasem dołożyć, kwestia odłączenia zasilania, zdjęcia boku budy i wciśnięcia pamiątek w sloty ;) Więc gdy bardzo trzeba oszczędzać - można oszczędzić a z czasem jak się budżet poprawi dorzucić kostkę czy dwie.
  9. Sugerowałbym łatwy sposób przekonwertowania pliku NSF na formaty plików PST bez utraty danych. To narzędzie konwersji NSF do PST jest naprawdę bardzo przydatne do konwersji danych pliku NSF jako formatów plików Outlook PST. Jeśli nie posiadasz osobowości opartej na wiedzy technicznej, możesz łatwo przekonwertować plik NSF na plik PST, nie narażając się na żadne problemy. narzędzie to ma możliwość konwersji plików NSF na pliki PST, dzięki czemu użytkownicy mogą z niego korzystać w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu obsługującym MS Outlook. Więcej informacji: - NSF do konwersji PST
  10. No i ślicznie wyszło. Kurde - obudowa ma wycięcie na grafę w pionie - aż się prosi by w tym zestawie ustawić GPU w pionie + 2 do efektu wow :) Tak jak michalmx0 pisze - przestawienie nic nie da - ciesz w układzie krąży tak szybko że nie wytracisz temperatury po zamianie miejscami źródła ciepła. Zostaw jak jest. Temperatury masz przyzwoite (na ten moment). a) Jakie obroty mają wentyle przy max obciążeniu ? b) czy temperatury się zmieniają gdy zamkniesz obudowę. Najlepiej zrób test temperatury CPU gdy jest buda zamknięta i otwarta.
  11. Jeśli do facebooka to Wiko ze względu na więcej RAMu bo bywa że go brakuje wtedy.Choć to zależy jak mocno tego facebooka używasz.
  12. Yesterday
  13. allegro: rx 570 4GB od około 400zł lub trochę gorszy rx 470 4GB od około 350zł w rs6 radki dobrze sobie radzą.
  14. HYPERBOOK SL504 I7-9750H RTX2060 (Clevo PB51ED-G) HYPERBOOK SL704 I7-9750H RTX2060 (Clevo PB71ED-G) To są lepsze kadłubki częściowo aluminiowe, jak poczekasz to powinny stanieć jeszcze. Najlepiej od razu z pasta liquid metal temperatura 15-20 stopni niższa od razu, w reszcie laptopów straciłbyś gwarancje lub musiał czekać na jej zakończenie by wymienić. Matowa obowiązkowo oraz o szerszych kątach IPS, PLS, AHVA (AOC) 60Hz lub więcej 75/120/144. W ostateczności TN 144Hz. Wsparcie sterownika w postaci sterowników/oprogramowania znacznie rzadziej wypuszczani niż przez innych, często słabe głośniki. Za to układ chłodzenia mocno na plus. https://www.purepc.pl/notebooki/test_dream_machines_rg2060_rtx_2060_w_atrakcyjnej_cenie (Clevo NH50ED)
  15. Witam, Serdeczna prośba o pomoc w wyborze laptopa: [1] chłop 27+ [2] zależy od ceny, obojętne [3] 15,6''/17,3'' [4] SSD, nie zależy mi na napędzie optycznym [5a] cena max 5800 zł, nowy [5b] zamierzam używać 3-4 lata, jedyny komputer w domu [5c] jak najszybciej, ale jestem w stanie poczekać 1 miesiąc [6] skupiam się raczej na jak najlepszej wydajności, długość pracy na baterii nie jest dla mnie tak istotna [7] rozdzielczość matrycy 1920, co do typu i powłoki - ufam ekspertom! [8] dom-biurko oraz uczelnia [9] CS:GO, Fortnite, Hitman 2, Skyrim, Wiedźmin 3, GTA V, Far Cry 5, Assassin's Creed Odyssey [10] autocad, office [11] brak wymagań specjalnych [12] Od 6+ lat pracuję na ASUS'ie R500VM z geforce'm gt 630m [13] HYPERBOOK NH7 I7-9750H RTX 2060 ASUS ROG Strix G i7-9750H/8GB/512 Dream Machines RG2060-15 i7-8750H/8GB/480 RTX2060 MSI GL63 i7-8750H/8GB/1TB RTX2060 [14] Nie jestem na bieżąco z tymi tematami, nie znam się na "kadłubkach", lecz kuszą swoją ceną, stąd prośba o informację czego się obawiać w ich przypadku. Czy lepiej skupiać się na markowych laptopach (typu MSI)? Prośba także o informację odnośnie matryc, czy martwić się matrycami TN? Laptop kupowany raczej z myślą o dłuższej eksploatacji. Prośba także o zwrócenie uwagi na serwis.
  16. Jw. Najpierw napisz co robi twoja żona na tym kompie i czy w ogóle w coś gra / zagra ( pomijam proste gry przeglądarkowe czy pasjanse / pintballe czy inne proste gierki które ruszą nawet na integrze z czasów C2D ) . Bo jak w nic nie gra i nie zagra to integra z procka spokojnie wystarczy , choć sam procek to może być w tym przypadku overkill . A co do zamiany GTX1080 Ti na RTX2080 / 2080 Ti - patrząc po testach i ile wynosi różnica fps przy obu RTX-ach w stosunku do 1080Ti , RTX 2080 jest z reguły minimalnie lepszy niż 1080Ti - od 2 do 10 fps więcej w zależności do tytułu i ustawień . 2080 Ti jest mniej wiecej podobnie wydajniejszy w stosunku do 2080 - do 10 fps z reguły , raz czy dwa różnica to 15-20 fps ale karta jest ponad 1 000 zł droższa niż zwykły 2080 . Niestety ale opłacaloność + duża awaryjność serii 2xxx stawia kupno karty pod dużym znakiem zapytania .
  17. Przełączenie jednej chłodnicy między grafe a procesor nic nie zmieni. W PC kolejność obiegu nie ma znaczenia. Chcesz to możesz spróbować wyjść od grafy do górnej chłodnicy, później CPU i przednia chłodnica. Estetycznie układ będzie tak samo ładny, ale nie polepszy to temperatur. Nawet ja ostatnio stwierdziłem, że spróbuję zamienić kolejnością elementy. Pierwotnie miałem, że ciecz z sekcji zasilania szła do procka i logicznie powinna mu podwyższać temp. Po zmianie, że ciecz z procka leci na sekcje zasilania nie doświadczyłem różnic ani o 1 stopień. Po prostu 2080 wydziela więcej ciepła i dużo tu nie zdziałasz. Chyba że 2 oddzielne pętle lub 3 chłodnica :D ale nie upchniesz tego w tej obudowie. Poza tym katowanie furmarkiem i OCCT nie ma najmniejszego sensu, bo nigdy takich temperatur nie osiągniesz. Pograj w gry i zobacz jak będzie. Ewentualnie odpal RealBench, puść stress test i zobacz jakie tam będą temperatury.
  18. Czy żona gra w jakieś wymagające tytuły? Czy komputer służy jej po prostu do przeglądania internetu i pracy np. w office itp.?
  19. Witam.Ostatnio robiłem mały upgrade kompa, "stare": bambetle (i7-4790; Z97 GAMING 5;JAKIES G-SKILLE DDR3) z wyjątkiem gtx 1080 ti zostaną dla żony. Niby miało się nie spieszyć, że potem poskładamy, a tu już zaczynają się pytania, "kiedy będzie jej komp",w zasadzie muszę dokupić tylko jakąś budę, ssd na system, no i coś z grafą pomyśleć. Tylko teraz zaczynam się zastanawiać czy nie lepiej będzie jej zostawić 1080 ti a sobie przejść na 2080 zwykłą lub Ti, czy zostać na 1080 jej kupić jakąś 2060. Czy jest w ogóle sens dopłacać.
  20. Tak więc sprzęt złożony. Zasilacz na razie zostaje według kalkulatorów powinno być ok jak trochę kasiorki będę miał go zamienię na coś mocniejszego bo nie ukrywam że trochę mi ten sprzęt sakwę spenetrował. Za pompę dostałem pełen zwrot więc na razie zostaje daje radę. Do 2500 obrotów jest niesłyszalna potem zaczyna dawać znać o sobie. Co do temperatur to Rtx2080 zdecydowanie bardziej się grzeje od Gtx1080 i temperatury poszły do góry. Po dzisiejszych testach (na poddaszu dzisiaj miałem dość ciepło) katowanie sprzętu Furmarkiem i OCCT jednocześnie grafa dobiła do 53 stopni proc na rdzeniach 85-90. Była to symulacja która w codziennym użytku nigdy nie będzie miał miejsca i chłodzenie dało radę. Krzywa pracy pompy i wentyli była ustawiona na bardzo cichą pracę bo takiej oczekuję od sprzętu. Niestety rtx zdecydowanie mocniej dogrzewa procesor niż poprzednia karta dlatego zastanowię się nad włączeniu jednej chłodnicy pomiędzy grafę a procesor. Ale muszę zobaczyć z 2-3 tygodnie jak to wygląda w codziennym użytkowaniu i wtedy zapadnie decyzja.
  21. Widzę, że większość gier ma na zalecanych wymaganiach 16 GB RAM. Więc czy 8 GB to nie będzie trochę mało?
  22. Jest możliwy zakup odpowiednio mocnej karty do 350 zł? Prosiłbym, abyście szczególnie zwrócili uwagę na R6S bo jest to najbardziej wymagająca z gier, które wymieniłem.
  23. i znów będę siedział całą noc i się zastanawiał nad Intelem :D i czy chcę za procka dawać 1800zł
  24. narazie na tych SSD co mam ( 1TB + 128GB ) się mieszczę razem z systemem :D a co przeszkadza to przewalam na HDD
  25. Wirtualizacja na HDD (dla mnie) to taka forma masochizmu :)
  26. z kolejnym SSD narazie mi się nie pali, obrazy dockerowe troche zajmują ale jeszcze się z tym mieszczę jak sprzątam :D będę polował na jakąś promocję z SDD i na spokojnie kolejny 1TB SSD sobie dokupię później
  27. Za to jak byś chciał reklamować to masz wszystko co ci potrzebne, folie antystatyczną i pasujące pudełko oraz gdzie trzymać wszystkie akcesoria by się nie pogubiły. Powinny się zmieścić do pudełka po obudowie od PC.
  1. Load more activity

Aktualności

Artykuły

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.