Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Today
  2. Zadałem zwykłe podstawowe pytania to dla mnie ważne jeśli mam ocenić zestaw jako komplet i coś ewentualnie doradzić, skorygować. Dlatego pytam czy brałeś ten monitor ze względu na G-Sync. A co do samego zestawu i pomysłu ze zmianą GPU za 5 lat to właśnie czy nie lepiej byłoby obecnie posiadać komputer bardziej "zrównoważony" z lepszą kartą graficzną, która doda te kilkanaście FPS zależnie od gry?
  3. czyli wymiana płyty, procka i ramu oraz grafiki ;) ta wirtualna koparka to po jaki wuj? ssdek na m2 https://www.x-kom.pl/p/465070-dysk-ssd-corsair-960gb-m2-nvme-pcie-x4-ssd-force-series-mp510.html 750zł a 2 x większy i ogólnie to bym brał jakieś 2 na nvme [a nie na sata] skoro jakieś duże bazy przerzucasz i ram 3600MHz lub szybszy warto poszukać buda też jakaś mocno droga
  4. Chcę złożyć dobry komputer do celów: - w weekendy grać w tytuły gier AAA, płynnie i miłej dla oka jakości, ale nie koniecznie na najwyższych detalach - w tygodniu: a) oglądanie filmów, b) praca na przeglądarce z otwartymi wieloma oknami, c) czytanie dokumentów oraz ich tworzenie w dwóch oknach pakiet office, pdf. Itp. d) proste programowanie i obliczenia przeprowadzane na dużych i bardzo dużych bazach danych - w celach edukacyjnych uruchamianie kilku maszyn wirtualnych w jednym czasie np.: a) maszyna wirtualna (24h/7) do zarządzania monitoringiem mieszkania (jakieś propozycje dobrych kamerek?) b) maszyna wirtualna (24h/7) do obsługi koparki kryptowalut, c) maszyny wirtualne (odpalane sporadycznie, głównie w celach przetestowania pewnych pomysłów i programów) Czy będziesz podkręcał? Zastanawiam się również nad podkręceniem części, ale z racji pracy 24h/7 i czas jaki chcę żeby maszyna dobrze działała przez lata, mam wątpliwości. Będzie pracował przez około 80% roku 24h/7 (głównie przez odpalone maszyny wirtualne). Jakie plany na komputer? Chciałbym żeby łącznie służył mi i spełniał moje potrzeby przez 8-9 lat. Liczę się z tym że za około 4 lata przeprowadzę modernizację komputera. Chciałbym jednak żeby ta modernizacja nie wymagała wymiany większości podzespołów. Optymalnie gdyby wymianie podlegała głównie karta graficzna (myślę o XX80 z nowej serii geforców np. 3080) i ewentualnie SSD. Zastanawiam się również nad podkręceniem części, ale z racji pracy 24h/7 i czas jaki chcę żeby maszyna dobrze działała, mam wątpliwości. Ponadto komputer musi mieć wi-fi i BT. Będzie pracował przez około 80% roku 24h/7 (głównie przez odpalone maszyny wirtualne). Czy utrzymanie wysokiego poziomu komputera przez tyle lat będzie w ogóle możliwe czy to tylko moje fantazje? Czy wraz z nową kartą z serii 30XX nie będzie należało wymienić monitor na lepszy? Co jeszcze może podlegać wymianie w scenariuszu który nakreśliłem? Jakie plany na monitor? Chciałbym mieć możliwość wygodnej pracy na dwóch oknach, np. dokument do czytania otwarty w jednym, a dokument w którym wprowadzam zmiany na drugim, albo film w jednym a dokument lub program w drugim. Różne kombinacje, ale fajnie byłoby móc pracować na 2 oknach. Myślałem o dużym monitorze, ale nie chcę wydawać 4 tysięcy na tę chwilę. Myślałem bardziej o 2 tysiącach. Już postanowiłem że monitor musi być minimum 120Hz i raczej z przedziału 27-32 cale, matowy i najlepiej płaski, !nie chce matrycy TN! Z tego co patrzyłem to wybierając 27calowy monitor mogę liczyć na lepszą rozdzielczość niż w przypadku 32 calowego lub więcej ppi przy tej samej rozdzielczości 2560 x 1440 (WQHD). Czy w przyszłości monitor nie będzie za słaby dla karty z serii 30XX np. 3080? Wolałbym nie musieć zmieniać monitora przy zakupie nowej karty. Jeszcze dwie rozterki które przychodzą mi teraz do głowy. Chciałbym podstawkę do monitora która umożliwia regulację wysokości góra-dół i pochylenie góra-dół, pivot nie koniecznie(chociaż to raczej będzie w komplecie), a 32 raczej nie mają. Mam bardzo płytkie biurko i w codziennym zastosowaniu ekran będzie najprawdopodobniej w nie większej odległości niż 50cm, zwłaszcza jeżeli podstawka będzie wymuszała żeby monitor nie stał na skraju biurka i nie wiem czy 32 cale nie będą mnie męczyć. Ledy? Nie jestem pewien. W sumie fajnie byłoby mieć fajnie podświetlone wnętrze, najlepiej nie disco tylko np. pulsujący niebieski lub biały, albo „spływający” po całości z góry na dół. Ale sam chyba nie mam zdolności i cierpliwości na samodzielne dopieszczenie światełek no i komputer będzie w pokoju w którym śpię, więc lepiej żeby mnie światło wydobywające się z wnętrza obudowy nie budziło. Byłaby to iluminacja do popisania się wnętrzem przed znajomymi lub czasami dla samego siebie. Natomiast większość czasu byłaby wyłączona (musiałby być jakiś pstryczek wł./wył. oświetlenie). Tak więc tego ….. sam nie wiem co z oświetleniem. Może tylko jakiś kontroler i pasek led otaczający z wnętrza szklane okno?
  5. Witam chciałbym zacząć streamować i przy tym grać w gry już dużo razy streamowałem ale to kończyło się na tym że zgubione klatki dropy może by pomogło w tym urządzenie do strimingu np. avermedia czy cuś innego mój sprzęt to : Amd fx 8300 x8 3,3ghz stock Gtx 650 1gb ( zamierzam kupić coś lepszego 970 1060 3gb) Płyta główna: M5A78L-M LX3 8gb ram (4 gb to hyper fury 1600mhz a drugie to nwm ) Zasilacz to Cube max 500w ( tak wiem musze wymienić na jakiś 80 bronze + Chłodzenie procka to spratan za 60 zl Internet lepszy w nocy jakieś 11mb/s przesyłania 5/6 mb/s wysyłania mam radiówke (mieszkam w górach więc te wartości się wachają w dzień godzej wieczorem lepiej :) Myśle nad Avemedia do strimingu ale nie wiem czy to pomoże? Jak zły dział to przenieście haha :D Przestudiowałem całego OBS to są chyba najlepsze ustawienia do mojego kompa obecnie jakościowo nie chce się zniżać poniżej 1900 chociaż wiem że to już są piksele masakra :(
  6. dobra , poszukam zailacza tak do 350W i za jakiś czas dam znac ;p , ale jak narazie to dzięki za pomoc :)
  7. Napisz jaki masz zasilacz i jaką kartę graficzną. Rozumiem, że zawias był na zasadzie, że komputer nadal niejako "pracował" zawieszając się z obrazem tak, że nie mogłeś nic zrobić? typu wejście do managera zadań czy wysunięcie paska po naciśnięciu na klawisz windows na klawiaturze? Napisz jakie masz chłodzenie i z góry piszę, że jeśli to jest Wraith Spire (ten boxowy od AMD) to nie powinieneś się dziwić takiemu przypadkowi tym bardziej jak masz nieprzewiewną budę. Jakie masz ustawienia w biosie? Kombinowałeś coś z napięciami procesora czy zostawiłeś na default? No i jakie to dokładnie kości pamięci? Bo sam miałem przy Ryzenach problemy z Goodramami tak, że musiałem je "zbijać" do 2666-2800, żeby system działał stabilnie.
  8. Yesterday
  9. Witam Przykra rzecz mnie spotkała. Komputer w trakcie renderowania grafiki 3d (grubo obiążony porcesor) zwisł i musiałem robić twardy restart. Co ciekawe w czasie jak render leciał obserwowałem dość uważnie temperatury, bo buda kiepsko wentylowana i chciałem zobaczyć jak to wyjdzie. Tuż przed zdarzeniem proc miał 70 stopni ( sporo, ale do przeżycia) a sekcja zasilania ok 88 stopni (też sporo, ale z tego co wiem też do przeżycia). Zegary proca równo jechały 3750 mhz, czyli zgodnie z oczekiwaniami dla takiej temp. Ani śladu throttlingu czy cos. I bęc. Trochę zgłupiałem, bo jedna sprawa że przy takich temperaturach nie ma mowy o OC, ale żeby na stockowych ustawieniach zwiechę łapać? Co myślicie? Coś konkretknego można sprawdzic czy od razu kombinowac z chłodzeniem? Komp jakby co to MSI b450i pro ac, ryz 2600x i goodram play @ 2933 MHZ.
  10. A może by tak zasilacz zmienić?
  11. Poczytaj sobie opinie o tym zasilaczu. Pamiętam, że zasilacze Modecoma zawsze znajdowały się na czarnej liście zasilaczy, czyli takich które mogą ci puścić budę z dymem. Jak masz jakiegoś dobrego kolegę, który ma komputer z markowym zasilaczem to poproś go o pomoc.
  12. czyli uważasz że może to być wina zasilacza?
  13. Jeśli problem pojawia się nawet na pulpicie to jest głębszy temat. Na początek może spróbuj pożyczyć od jakiegoś znajomego zasilacz i sprawdź jak się będzie sprawował bo ten, który posiadasz aktualnie jest lekko mówiąc "kontrowersyjny". W razie jakbyś się zdecydował na zakup nowego komputera to na pewno znajdziesz tu grono ludzi, które ci doradzą dobrą, nawet najtańszą konfigurację.
  14. Zrób test HDD Tune
  15. Coś podobnego czytałem na zagranicznym forum i pomogło cofnięcie wersji bios.
  16. nie, problem występuje nawet na pulpicie, tylko co mniejszy czas, ale w każdej grze tak mam. Sterowników nie sprawdzałem.
  17. @neejm skoro nie jest to kwestia temperatury to może być uszkodzony procesor albo płyta. A tak się dzieje tylko w jednej grze? Sterowniki sprawdzałes inne?
  18. Komputer kupiłem od znajomego, miał go rok ale przesiadł się na laptopa i go kupiłem.
  19. chłodzenie mam boxowe ale nie mam dużej temperatury bo max mam 59 stopni. Zasilanie : Modecom FEEL III-500ATX, z tą wydajnością w windowsie nic mi nie daje .... ale ciekawi mnie fakt że jak mam te spadki to bardzo spada ta częstotliwość taktowania procesora, bo szybko wszedłem w MSI Afterburner i zobaczyłem że spada nawet do 300MHz ;/ tylko gdzie tkwi problem...
  20. A może zmienił Ci się plan zasilania w windowsie? z max wydajność na zbalansowany?
  21. @neejm sprawdź jeszcze temperature procesora podczas gry i spadków taktowania
  22. @Michikun raczej nie karta, bo napisał że coś się dzieje z taktowaniem procka
  23. RAM... Zbiłem 3200 Mhz i ustawiłem 3000 Mhz z powrotem na sztywno. Jest ok, na razie przynajmniej. Trochę mam dość tego Ryzena już... Znalazłem bardzo podobny temat na konkurencyjnym forum, z przed paru dni dosłownie. Inna płyta, inne pamięci (ta sama częstotliwość) ten sam procesor i dokładnie ten sam problem. Gry freezowały, crashowały, restartowały komputer. Tylko tam maksymalna częstotliwość stabilna to było 2133 mhz. Bardzo mnie to wszystko już męczy.
  24. Jaki masz zasilacz? Czy to jest twój komputer, który posiadasz od lat czy kupiłeś używany? Jest tu naprawdę wiele możliwości bo sprzęt jest "leciwy" jak chodzi o produkcję. Może to być sekcja zasilania na płycie, wybrzuszone kondensatory, coś z kartą graficzną (ten układ ma już 7 lat). Wiem, że to może być dla ciebie trudne, ale polecam przesiadkę na nową platformę.
  1. Load more activity

Aktualności

Artykuły

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.