Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Yesterday
  2. Mam pytanie odnośnie rx 5700xt. Warto czekać na więcej kart nie referencyjnych? Widzę, że pierwszy Sapphire wydał nie referenta z tej serii ale po filmie na YT blackwhite w porównaniu z referentami nie ma zbytniej różnicy poza mniejszymi decybelami głośności ;) Pamieć RAM a konkretnie wielkość 16 GB vs. 32 GB. Jakie lepiej wybrać i jakiej firmy? Dysk SSD + zwykły dysk. Co polecasz?
  3. Można powiedzieć że biosy do obsługi ryzenów z serii 3XXX są na razie w wersji beta. Sytuacja powinna się w poprawić w przyszłości.
  4. Dobre laptopy robi MSI, ja osobiście poleciłbym ci ten model. No i gwarancja door to door. https://xtreem.pl/laptopy-dla-graczy/1038-msi-ge63-raider-rgb-8sf-062pl-rtx2070-i7-4719072612115.html
  5. No a co z temperaturami sekcji zasilania, w teście Liptona Asus wypadł bardzo słabo, co prawda inny model płyty.
  6. League of Angels 3 to dość standardowy azjatycki klikacz. Grafika i muzyka są dodane jedynie dla formalności, ale są ogólnie bardzo przyzwoite. Gameplay jest minimalny, jak można się spodziewać po tego typu grach. Progresja to główny plus gry. Produkcja oferuje multum możliwości rozwoju postaci. Jeśli lubisz gry, które same przechodzą się w tle i wystarczy ci sprawdzenie twojej farmy od czasu do czasu, to zdecydowanie powinieneś dać szansę League of Angels 3! League of Angels 3 Jeżeli znacie tą grę to opiszcie swoje wrażenia , ja ją poznałem kilka dni temu i dość mocno mnie wciągneła, więc polecam !!
  7. Mówisz o tych na B450? PRO obsługuje też wyżej taktowane pamięci.
  8. Warto dopłacać do Asusa w wersji PRO? Z tego co widzę lepszy kodek audio.
  9. Tu masz vloga jak to wyszło na lepszej płycie możesz sam zdecydować :)
  10. Możesz rozwinąć? Czy na Asrock B450M Pro4 polecanym przez kolegę wyżej nie będzie się dało uruchomić np. Ryzen 5 3600X? Na stronie producenta jest napisane, że płyta obsługuje ten procesor po uaktualnieniu biosu.
  11. Witam. Po dłuższej przerwie. Zakupiłem i5 6400 + rx 570 8gb i mam problem gdyż w nowych grach mam stuttering. Testowałem w metro exodus na niskich, far cry 5 i new dawn na wszystkich ustawieniach występują W wiedźminie 3 prawie w ogóle choć też czasami chrupnie. Nagrałem filmik ale nie widać na nim tylko w zauważalne 4:30
  12. Problem w tym że ja składam komputery ;) jedyny minus co do tej nowej generacji jest taki, że np. Tomahawk czy Gaming Plus w podstawowej wersji bez dopisku MAX potrafią się po paru dniach/tygodniach "wyłożyć" na Ryzenie 3600 zupełnie niespodziewanie. Wszystko chodziło cacy i nagle cyk komp nie startuje wcale albo uruchomienie windowsa trwa 5-10 min. Przyznam też, że złożyłem dwa komputery na Gigabyte X570 Gaming X i jeden na X570 Aorus Elite bo akurat te mobo były dostępne od ręki i póki co klienci nie zgłaszali problemów. Kumpel parę dni temu składał już na Asusie TUF Gaming X570-Plus + Ryzen 3700X , komp działa, ale niestety jeszcze nie miał okazji go pomęczyć benchmarkami i grami bo siedzi całe dnie w pracy, a odpalenie WOTa wieczorem na godzinkę to trochę mało, żeby sprawdzić czy wszystko śmiga jak należy.
  13. Co do Palita to za wersję premium płacisz jakoś 50zł więcej, a masz 45 MHz więcej fabrycznie na rdzeniu. Jak wspomniałeś o x-komie to @BBBlacha podrzucił informację, że x-kom ma Asus TUF Gaming X570-Plus w bardzo fajnej cenie. https://www.x-kom.pl/p/501595-plyta-glowna-socket-am4-asus-tuf-gaming-x570-plus.html ogółem szkoda, że ceny za GPU wyglądają jak wyglądają jeszcze niedawno RTX 2080 od Zotaca w wersji AMP był na promocji na morelach za mniej niż 3000.
  14. Wolałbym nie eksperymentować, tylko uzyskać pewne informacje od osób które składały w ostatnim czasie PC w oparciu o 3 generację ryzenów - minimum R5 a nawet R7 Wiadomo już dość powszechnie że starsze płyty są przystosowywane do pracy z nowymi Ryzenami poprzez aktualizację Biosu, jednak biorąc pod uwagę fakt że takie płyty mają Biosy o pojemności 16MB, a do nowych Ryzenów Bios jest znacznie pojemniejszy (powyżej 16MB), to wole celować w nowe Moba by nie mieć później problemów wynikających z tego że Biosy są okrojone z funkcjonalności, bo więcej się nie zmieściło właśnie z powodu ograniczenia pojemności kości.
  15. @B@nita czytałem bodajże na reddicie w wątku gdzie polecali płyty po prostu użytkownicy i wyrażali swoje opinie, jak odkopię linka to podrzucę, no i tutaj masz dowód, że śmiga.
  16. Problemem nie jest, chcę się tylko upewnić, że 2080s ma tutaj sens i nie będzie kartą nad wyraz. Nie śledziłem rynku gpu od czasów maxwella i wolę się upewnić, czy nie będę wydawać kasy na coś co będzie działać tak samo jak 2070s. Czyli póki co wybór pada na 2080s, pytanie czy jest jeszcze jakaś fajna (cicha) wersja tej karty czy brać tego palita PalitGameRock lub PalitGameRock Premium? Co powiecie na temat mobasów x570 i tych ich wentylatorków? Jest to uciążliwe czy nie słychać ich? Może znacie jakieś cichsze wentyle niż Noctua NF-A14 ULN 140mm? Miał ktoś z was doczynienia z seasonic focusem? lub corsairem RMx? Jak tam u nich z ciszą podczas działania? No i ostatnia sprawa, jaki cooler polecacie by dawał radę ogarnąć 3700x na PBO i przy tym był możliwie jak najcichszy?
  17. Do 3440x1440p x 100Hz 2080super będzie dobrze pasować (jak masz kasę ofc). Nie powinna się nudzić, tak przynajmniej wynika z wykresów. 2070super będzie niewystarczająca. Pytanie, czy 1000 zł różnicy jest tego warte (dla posiadacza takiego monitora nie powinno być to problemem).
  18. Skąd wiesz? Sprawdzałeś czy powielasz to co wyczytałeś na necie?
  19. W tej cenie to żal nie brać tego Asusa :)
  20. Ciekawostka - byłem zdecydowany już na Aorusa, a dzisiaj wyskoczyło mi: https://www.x-kom.pl/p/501595-plyta-glowna-socket-am4-asus-tuf-gaming-x570-plus.html i teraz zrobiła się zagwozdka :D
  21. od Asusa te z serii TUF na chipsecie B450 są spoko, po aktualizacji biosu spokojnie sobie radzą z Ryzenem 3600
  22. Stabilność pełna. pamięci Corsair 3000 Mhz poszły bez problemu na 3333Mhz bez zmiany timingów. Mam dość stary i wolny dysk systemowy SSD i czasy wyglądają następująco - od momentu wciśnięcia zasilania do momentu pojawienia się loga płyty, gdzie zaczyna ładować się Windows to 15 sekund. Po kolejnych 15 jest gotowy ekran logowania. Nie jest to szybko, ale dla mnie wystarczająco. Jedyne z czym trzeba na tej płycie powalczyć, to własne ustawienia zasilania procka, bo na auto płyta daje zbyt wysokie napięcie - nawet 1.41V. Nie przejmował bym się tym bardzo, gdyby nie wysokie temperatury procesora w stresie na słabym fabrycznym coolerze. Póki co ręcznie ustawiłem napięcie na 1.325 i temperatura spadła do akceptowalnego poziomu. Nie potrafię tylko ustawić tego tak, żeby w IDDLE spadało napięcie tak, jak spada na ustawieniu auto.
  23. Wole zainwestować teraz w procek i mieć spokój na dłużej. A na 2080s budżet mam tylko nie chcę niepotrzebnie wydawać kasę jeśli karta ma się "nudzić" i taki 2070s w zupełności dawałby sobie radę. @UP Będę zamawiać wszystko z jednego sklepu i czy to morele czy xkom to PalitGameRock/Premium wychodzi w wersji super taniej niz zykła 2080. Ten Asus dual jakoś mnie nie przekonuje, myślę, że GameRock będzie miał lepszą kulturę pracy, czy też może się mylę?
  24. Heyka Proszę o radę jaką płytę kupić pod nową konfigurację którą mam zamiar złożyć. Obecna platforma na której pracuje to INTEL: Mobo - Asus Z97 PRO WiFi I7 4790K RAM 2 x 8 GB > G.SKILL TRIDENT X / DDR3 2400MHz SSD M2 - Samsung EVO 960 256 GB GPU - ASUS GTX760 2GB Zmiana podąża w kierunku platformy opartej o trzecią generację RYZENA. Ryzen 5 3600 3.6GHz RAM 2 x 8 GB > G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 SSD M2 - Samsung EVO 960 256 GB GPU - ASUS GTX760 2GB > do wymiany w najbliższym czasie Nadal mam wątpliwości co do Płyty głównej pod Ryzena. Generalnie wystarczyć powinna oparta o Chipset B450 / jednakże te oparte o wersje MAX powinny się pojawić w okolicy połowy września. Nie chce za bardzo czekać - jednak jeśli trzeba będzie...to trudno. Pod uwagę biorę też coś ze stajni Asusa, pytanie tylko które MOBO.Najlepiej z kartą WiFi na pokłądzie. Macie w sprawdzone konfiguracje pod tym kątem?
  1. Load more activity

Aktualności

Artykuły

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.