Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Witam Podłączyli mi światłowód w domu z orange, mam laptopa DELL który posiada wbudowaną kartę 100 Mb/s, więc nie mogłem wykorzystać mocy łącza, podczas testu internetu maksymalna prędkość to 90 Mb/s, o łączeniu przez wi-fi aby uzyskać prędkość zbliżoną do 1 Gb/s mogę zapomnieć z wiadomych powodów . Zakupiłem wczoraj kartę sieciową 1 GB USB 3.0 marki LINKSYS (wachałem się miedzy nią a D-Link ale sprzedawca polecił LINKSYS) Podłączyłem do portu USB 3.0, i klapa, 320 Mb/s to maksymalna prędkość jaką uzyskałem. Czy ktoś ma pomysł dlaczego ? Co mogę zrobić w tej sytuacji ? Dlaczego tak się dzieje ?
  3. o czym Ty .. p...itolisz? niektórym to chyba za dużo tego "azotanu srebra z dyszy silnika" na głowę spadło
  4. No to z takich monitorów na twoim miejscu rozważyłbym prędzej dwa takie. Acer Nitro VG270 27" WQHD 2560x1440 16:9 https://www.morele.net/monitor-acer-nitro-vg270ubmiipx-5260501/ LG 29UM69G-B 29" UWHD 2560x1080 21:9 https://www.morele.net/monitor-lg-29um69g-b-1228328/ RTX 2060 w porównaniu z GTX 1660 wypada tak. Nie chodzi o ray tracing, sama karta po prostu jest sporo mocniejsza. Ceny wcale nie są takie złe i przynajmniej załatwiasz sprawy gwarancyjne na miejscu, w miarę szybko.
  5. Today
  6. @Wiciol Właśnie nie pasował mi ten brak Display Port
  7. Ok, już wiem o co chodzi... monitor, który kupiłem nie jest zgodny z opisem... i ma 60Hz. W opisie było 144Hz. W instrukcji były podane dwa modele jeden ten co dostałem czyli 60Hz, a drugi z 144Hz.. Wiec monitor do zwrotu.. i wystawienia sprzedawcy jednej gwiazdki :(
  8. @leven https://www.amazon.co.uk/Acer-ED273Awidpx-Monitor-FreeSync-ZeroFrame/dp/B078PP3V1J pewnie mu o ten chodzi albo kupił 60Hz jednak bo pomylił modele xd
  9. Lenovo Legion Y540-15 i5-9300H/8GB/256 GTX1650 (81SY007CPB) - 3899zł LLenovo Legion Y540-17 i7-9750H/8GB/256 GTX1660Ti (81Q40035PB) - 4499zł LLenovo Legion Y540-15 i7-9750H/8GB/256 GTX1660Ti (81SX008QPB) - 4799zł To dopiero pierwsze sztuki i to jeszcze w bardzo wysokiej cenie, dopiero w okolicy września gdy masowo trafią do wszystkich sklepów cena się unormuje.
  10. Ok, już wiem o co chodzi... monitor, który kupiłem nie jest zgodny z opisem... i ma 60Hz. W opisie było 144Hz. W instrukcji były podane dwa modele jeden ten co dostałem czyli 60Hz, a drugi z 144Hz.. Wiec monitor do zwrotu.. i wystawienia sprzedawcy jednej gwiazdki :(
  11. Taki ? https://www.x-kom.pl/p/347254-monitor-led-27-acer-ed273wmidx-curved-srebrno-bialy.html On ma 60HZ odświeżanie.
  12. Tylko weź pod uwagę że Amazona w PL nie ma , najbliżej jest w DE - dolicz koszty przesyłek ( chyba że to będzie Amazon US to jeszcze cło / VAT trzeba będzie w rezerwie doliczyć ) . Do tego dłuższa i trudniejsza droga jeżeli chodzi o gwarancję . Co do RTX2060 - RTX jest po prostu szybszy ( RT pomijam ) , fakt - do tego też droższy .
  13. Wybór monitora był przyznam się dokonany bez długiego namysłu, przejrzałem podforum poświęcone monitorom na purepc i przeczytałem nitkę, w której użytkownicy zachwalają ten sprzęt, pomimo jego parametrów. Poszperałem na amazonie i chyba całego kompa będę tam składał. Ceny w polskich sklepach narzucają z tego co widzę gigantyczną marżę. Widzę , że w zmodyfikowanym zestawie włożyłeś 2060 zamiast 1660. Czy to aby na pewno opłacalna karta? Ray tracing mnie nie interesuje zbytnio, wolałbym dołożyć do lepszej obudowy, zasilacza i monitora, z racji tego, że te komponenty pozostaną ze mną na dłużej, a zestaw chcę rozbudowywać i liczę na to, że wymienię kartę graficzną za ok 1,5 do 2 lat. Zanim nadrobie zaległości w gierkach, minie sporo czasu a onlineowe tytuły i tak zbijam do medium/min detali, żeby więcej widzieć. W monitorze interesuje mnie 27 cali, oraz dobre odzwzorowanie kolorów oraz czerni. @Michikun
  14. Tak się składa, że pracuję zdalnie, od lat pracuję na fajnym monitorze HP ZR24w 24" fullHD, ma on już na karku dobrych kilka lat i zastanawiam się czy nie byłoby warto go wymienić na coś nowszego. Gdzieś trafiłem na dobre opinie do tego typu zastosowań monitora Dell P2418D, 970 zł 24" nieco lepsza rozdzielczość. Pytanie czy w tej cenie około tysiąca złotych są jakieś inne ciekawe propozycje do rozważenia? Pivot na pewno wskazany, monitor pracuje po 12h dziennie a gry to on widział ostatnio podczas premiery wiedźmina 3, następne pewnie dopiero po premierze cyberpunka :) Głownie pisanie @, przeglądanie www, arkusze, edytory tekstu, pytania w sumie mam dwa. czy w ogóle warto? A jeśli tak to czy ten dell to dobry pomysł/ewentualnie jakie są dla niego alternatywy(może coś podobnego a tańszego np?)
  15. Acer ED273wmidx 27'' 144Hz. Nie wiem czy jeszcze taki sprzedaja ;d
  16. Co to za monitor ? Podaj dokładną nazwę, bo nikt nie wie, z czym ma do czynienia.
  17. Możesz też zmienić samego proca na 8700k, on ma 6/12. Jeśli idziesz w nowego ryzena, to bierz tylko nowy czipset x570, żeby nie było żadnych problemów sprzętowych. Co innego jak byś miał już zestaw na wcześniejszym ryśku i zmieniał tylko procesor.
  18. Komputer głównie do gier, ale zauważyłem, że na multiscreenie jak mam na bocznym ekranie twitcha z np LEC i jakieś tam zakładki dodatkowe otwarte, a na głównym leci WOT albo w co ja tam aktualnie gram, to mi przycina całość. i5-8600k niedomaga i chyba z powodu rdzeni/wątków 6/6. Dlatego myślę o czymś z większą ilością c/t.
  19. Niestety w instrukcji od producenta jest napisane, że HDMI obsługuje 120Hz, o właśnie 120Hz, w sumie różnicy raczej dużej nie powinno być.. więc chyba zostane już przy tych 120Hz
  20. No właśnie też się zdziwiłem... Na szczęście, mogę ten monitor jeszcze zwrócić, jednak troche mi go szkoda bo był w bardzo okazyjnej cenie.. Na zdjęciu wszystkie dostępne złącza HDMI, VGA, DVI + poza zdjęciem złącza na mikro + słuchawki oraz zasilanie
  21. Wiatraczki kręcą się powoli, lepiej iść w X570 ponieważ obsłuży on również kolejne generacje. Jakbyś kiedyś chciał zmienić procesor na mocniejszy to dodatkowa zaleta. Pytanko też czy ta maszyna będzie wykorzystywana głównie do gier? Jak tak to rozważ zakup Ryzena 3700X w grach wypada identycznie, a czasem nawet lepiej niż 3900X.
  22. Tutaj masz porównanie modeli różnych producentów, żebyś mógł zobaczyć która firma oferuje najlepsze produkty jak chodzi o chipset B450
  23. ja nie potrafię pracować na monitorku 15" z excelem, przeglądarką (systemami b2b) i mailem.... a jak mam odpalić autocad'a to chyba tylko żeby coś przeglądnąć... bo o projektowaniu nie ma mowy, do tego jest 27" 4K na biurku... jednak używam go mając zapięty mój laptop, ale ja nie renderuje, więc to wystarcza - tyle, że ja mam XPS 15 i na tym pracuje jak i jeżdze z nim do klientów, i to jest i mobilne i wydajne, myślę do wszystkiego poza renderowaniem i obliczeniami. Wygoda posiadania jednego komputera jest ogromna, jednak jak raz musiałem robić obliczenia, to po 2h walki i tego, że jak się coś liczyło, to ja nie mogłem robić innych rzeczy, przytargałem z domu pieca.
  24. A to jest ciekawe biorąc pod uwagę to, że nie ma DisplayPort
  25. Trzeba użyć przewodu HDMI w wersji 2.0 lub wyższej 2.0b. Certyfikowany przewód 2.0b Silverstone 1.8 metra: https://allegro.pl/oferta/silverstone-sst-cph01g-1800-hdmi-2-0b-kabel-1-80m-7720945540?reco_id=df083b23-a9f9-11e9-a84b-ecf4bbc7e790&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco& Bez problemów przeniesie 144HZ dla FHD, do tego UHD 60HZ i HDR/HDR10/HDR10+ https://www.silverstonetek.com/product.php?pid=713&area=en
  26. Może samoloty NATO latają na alternatywnych paliwach, wtedy temperatura dyszy silnika jest niższa i można rozpylać ten cały HIV.
  27. Posiadam monitor 144Hz, który posiada złącze HDMI, VGA, DVI. Jednak komputer posiada jedynie DisplayPort, HDMI, VGA. Jak podłączyć, aby uzyskać FullHD i 144Hz. Monitor obsługuje 144Hz w DVI oraz DisplayPort.
  1. Load more activity

Aktualności

Artykuły

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.