Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Wczoraj
  2. Każdy powinien skorzystać z produktu takiego jak flowerboxy. Pomagają one nam w pakowaniu prezentu. Obdarowani zawsze będę zadowoleni.
  3. A płytka nie szła na jakąś reklamację? Faktycznie średnio w takim razie. Wyglądałoby na padniętą płytę 😕
  4. Wymiana płyty głównej na asrok b450m sprzęt zachowuje się od dwóch godzin bez problemu. Na domyślny ustawieniach bios, a także z profilem pamięci na 3600Mhz.
  5. Kabel DVI-D -> HDMI ale wtedy max 60Hz wyciągniesz. Jaki ma cel wyświetlanie 1 obraz na 2 monitorach?
  6. No i elegancko, na powietrzu z tym GPU cudów nie będzie. Nawet w testach sponsorowanych przy najlepszych wydaniach powietrznych tej karty temperatury hotspot często przekraczają 90-95 stopni. Osobiście uważam, że to GPU nie jest gotowe na 4k. Idealnie za to nadaje się do 1440p, jest wtedy wydajnie, cicho i chłodno.
  7. Do wyboru są następujące płyty główne tj. Gigabyte h310M S2H 2.0 mATX , MSI B250 PC MATE i MSI H410M-PRO. Jaką najtańszą kartę graficzną powinienem kupić aby uzyskać odświeżanie 100 Hz na obu monitorach i 1 obraz wyświetlany na 2 monitorach ?
  8. Posiadam 2 monitory MSI PRO MP251 (max 100 Hz) z kablami HDMI i komputer stacjonarny z płytą główną posiadającą 1 wejście HDMI. Nie ma gniazda displayport, są VGA i DVI-D. Zależy mi aby oba monitory po podłączeniu ich do płyty głównej mogły pracować w maksymalnej częstotliwości odświeżania 100 Hz. W jaki sposób podłączyć 2 monitory do komputera stacjonarnego abym mógł pracować na 2 monitorach jednocześnie ?
  9. sprzedałem go, ale naprawdę wątpię że to wina procesora, bo procesor odpowiada za poszczególne porty USB oraz gdyby były uszkodzone to by wogole nie działały, zdenerwowalem się i kupiłem nową płytę główną.. dam znać czy to była wina płyty kupiłem Asus Strixa b550-F
  10. A masz jeszcze tego poprzedniego Ryzena ? Ja bym je podmienił, może to faktycznie nowy procesor jest wadliwy. Ewentualnie tego Ryzena 5 5600 sprawdzić w innym komputerze.
  11. A jaki to system? GPT się nie robi samo z siebie, może nawet nie wiesz jak był stawiany system i próbujesz postawić w MBR win 10 czy 11 czy jakiś tam bo nawet nie napisałeś jaki system i nic odnośnie sprzętu. Co to znaczy że się wysypał? nie działa, wywala blue czy inna przypadłość którą może spowodować wadliwy dysk, pamięć czy błędny sterownik. Jak chcesz uratować dane z dysku to trzeba skopiować na coś innego, nawet pena i można to zrobić za pomocą boot płytki np. hirensboot i odpaleniu z niej bootowalnego windowsa. System da się zainstalować nawet jak podpiety jest drugi dysk tylko najpewniej jest usunięcie z niego sytemu aby instalka nie widziała no może tam zrobić (wykorzystać) sobie partycje uruchamiania o i później jak to skasujesz to system się nie podniesie. Proponuję najpierw testy pamięci i dysku zrobić a dopiero później zrobienie odpowiedniego pena z systemem np za pomocą rufusa.
  12. włączyłem, klawiaturę działa tak samo jak na filmie który podeslalem wyżej
  13. Przy wciskaniu "Uruchom ponownie" musisz przytrzymać shift (a przynajmniej tak to wygląda w Windows 11)
  14. a jak włączyć tryb awaryjny ? za czasów win 7 samemu się wybierało jak ma zabootowac a teraz wszystko jest ukryte..
  15. A gdybyś spróbował innego softu do sterowania oświetleniem ? Tak żeby sprawdzić czy nadal dzieją się takie "cyrki". Albo możesz też włączyć system w trybie awaryjnym bez sterowników i programów w tle i sprawdzić czy problem nadal występuje, potem włączyć Razer Synapse i też sprawdzić czy jak nie ma włączonych sterowników i programów to czy nadal się psuje USB.
  16. hej, dzięki za odpowiedź bo już włosy wyrywam z nerwów.. w10 64 pro, zamówiłem nowy zasilacz jak wspomniałem - nic nie dał, problem identyczny, dam ci rozpiskę czego próbowałem z części hardware: próbowałem na jednej kości RAM, to samo próbowałem bez karty graficznej, to samo próbowałem poruszać radiatorem i procesorem, nic to nie dało próbowałem poodłączać wszystko co możliwe (jakieś światełka, 6 wentow, kontrolery kto) i uruchomić pc tylko z podstawowymi podeszpolami i klawiaturą,monitorem I również to samo próbowałem bios zaktualizować - to samo teraz z softa: pozmieniałem ustawienia w biosie, czytałem że XHCI blokuje nieraz USB, oraz PCIe ma być ustawione na gen 3, zrobiłem to i bez skutku odinstalowywalem kontrolery USB, bez skutku ustawiłem plan zasilania re instalowałem i instalowałem najnowsze stery od chipsetu dodam jeszcze żeby było prościej - nie chodzi o podświetlenie tylko o to że jak włączę jakiekolwiek podświetlenie to wypierdala mi porty losowo każdy jeden ALE gdy wyłączę podświetlenie to działa , nawet jeśli ten port jest jakimś pendrive lub czymś co nie ma w ogóle związku z niczym również ulega wyłączeniu i włączeniu, czuje się jak chory psychicznie słuchając dźwięku odpinanego USB w windowsie 100 razy pod rząd w biosie się dzieje to samo, jak i przy bootowaniu, na starej klawiaturze ten problem nie występuje ale i tak rozłącza porty pod obciążeniem - na nowej to robi bez obciążenia o ile można nazwać włączenie podświetlenia klawiatury jako obciążenie
  17. Jaki masz system ? Mi się raz tak stało, że nie dało się pisać a podświetlenie klawiatury brało kolor z oprogramowania Logitech (tam mam ustawione biały) lecz powinno brać z systemu (kolor wybrany automatycznie na podstawie tapety). W oprogramowaniu wyłączyłem i włączyłem podświetlenie i klawiatura normalnie działa od tej pory (Logitech ogrania, że system steruje oświetleniem, ale tym razem jakoś nie). Oczywiście mam Windows 11, w Windows 10 nie ma ustawień podświetlenia peryferiów (no chyba że coś się zmieniło). Ja bym poszukał w ustawieniach funkcji sterowania oświetleniem i tam pogrzebał, bo może masz konflikt ustawień windows z Razer Synapse. Jak to nie pomoże to ja bym spróbował przetestować na pojedynczej kości RAM, najpierw jedną, potem drugą. Ewentualnie spróbować wyciągnąć i włożyć procesor, bo może być źle włożony, albo jak masz możliwość to dać go do innego komputera i sprawdzić, lub włożyć spowrotem tego ryzena 5 2600. Jeszcze można też powyciągać kable od zasilacza i je powtykać spowrotem. Ps. A jak ci działa ta klawiatura w biosie ?
  18. Cześć, Poszukuję smartwatcha dla "seniora", który będzie miał funkcje: ekg / saturacje i inne życiowe bzdety. No i główne wymaganie: zegarek musi samoistnie działać, bez żadnych appek smartfonów itp.
  19. Witam, od kiedy zmieniłem CPU z ryzena 5 2600 na ryzena 5 5600 to podczas obciazenia zaczelo mi odlaczac losowo rozne porty USB, na poczatku raz kiedys - nawet probowalem to tlumaczyc stara klawiatura ktora nie raz rozbieralem by wyczyscic, ale teraz gdy zmienilem caly settup (myszka klawiatura itp) to rozlacza po samym wejsciu do gry bez jakiejkolwiek zbiznosci, probowalem z front panelem obudowy, ale rowniez rozlacza, probowalem na drugim komputerze kazdych z peryferii i dzialaja, nic nie robi zwarcia ani nic nie jest uszkodzone, co najdziwniejsze z tego wszystkiego to moge uzywac komputera i grac TYLKO gdy wylacze podswietlenie w Razer Synapse 3, podejrzewam ze wtedy peryferia pobieraja mniej pradu/ amperow z gniazda. Mam same USB 3.0 oraz 3.1, na front panelu mam usb 2.0 ale tam sie dzieje to samo, raczej na plyte bym nie wskazywal skoro KAZDE jedne usb rozlacza bez wzgledu czy jest to usb z plyty glownej czy front panelu, czy nawet z klawiatury (bo mam 2 sloty usb w klawiaturze i tez probowalem). wspominalem ze zmienialem peryferia, kupilem nowa klawiature, rowniez z razer i teraz uwaga - gdy ja podlacze to wszystkie usb reconnectuja, a ona sama swieci przez sekunde po czym sie resetuje - bez wzgledu na to czy komputer jest pod obciazeniem czy nie, po jakos 10 probach podswietlenie klawiatury swieci sztywno na czerwono tylko w niektorych punktach tudziez klawiszach - ewidentnie wyglada to na zwarcie z poziomu klawiatury ale nim nie jest, jak wspomnialem to mam drugi PC, moze sie powtarzam ale sprawdzilem pod nim wszystko po kolei jak i razem, wszystko dziala i nic z peryferii nie jest uszkodzone. Co do komputera to rowniez nic nie wyglada na to by powodowalo jakies konflikty ze soba, komputer wytestowany w OCCT, Cinebench'u, 3d Marku, FutureMarku, wszystko gra ALE odlacza porty USB. Z tego co wiem to procesor jest odpowiedzialny za jakas czesc wlasnie usb ale to rowniez odpada, bo nawet jesli to dlaczego rozlacza losowo rowniez usb ktore sa nieaktywne jak i te ktore sa na front panelu, skoro sa niezalezne? druga sprawa, mowilem ze moge normalnie korzystac z komputera (nie pod obciazeniem) gdy wylacze podswietlenie w peryferiach, to samo z klawiaturą, przez sekunde kiedy nie zacznie sie swiecic dziala, dopiero po tym jak podswietlenie sie wlaczy na chwile to ja odcina, i tak w kolko - wpadlem na pomysl by na drugim komputerze zapisac dla niej profil z wylaczonym podswietleniem ( na moim pc tego nie moglem zrobic gdyz znikala sekunde po), zrobilem tak i normalnie dziala, lecz tak czy siak wywala mi wszystkie usb losowo w grze bez wzgledu na to czy chociazby klawiatura jest czy jej nie ma, probowalem wszystkiego - gry tylko z jednym urzadzeniem na usb - to samo, gra z dwoma - to samo, gra bez podswietlenia z jednym - tu akurat nie wywala, ale jak podlacze juz drugie to kaplica, czy to wina zasilacza? spec: MOBO: Gigabyte Aorus B450 Elite v1 CPU: R5 5600x RAM: HyperX Predator RGB 3200MHz 2x8 GPU: MSI Gtx 1080Ti 11G PSU: C8850III V2.3 SSD: SP M.2 512GB x2 COOLER: Arctic eSports 34 Duo a tutaj peryferia mysz: Razer Deathadder V2 Pro headset: Razer Nari Ultimate klawiatura: Razer Blackwidow V2 podkładka: Razer Firefly v2 zmieniłem zasilacz na nowy thermaltake gf 80 plus gold, nadal to samo.. https://youtube.com/shorts/9Z9xgtUahBs?si=qtfTKyV5nCUUZi8P
  20. Dzięki za propozycję. Wygląda to bardzo dobrze - może nawet zbyt dobrze. Rozstrzał wynika z tego, że nie tyle mam jakąś określoną kwotę do wydania czy limit, co po prostu nie lubię wydawać kasy tylko po to by ją wydać, jeżeli efekt będzie równie zadowalający wydając mniej, a różnic prawdopodobnie nie odczuję, bo nie jestem żadnym "hardkorowym" graczem i wiem, że zdecydowanie częściej będę grał w tytuły, które nie wymagają cudów sprzętowych, a pogoń za najnowszymi tytułami i maksymalizacją ustawień graficznych to zupełnie nie moja bajka. W związku z tym jeśli jest tańsza alternatywa, która wciąż pozwoli mi komfortowo ograć wspomniane przeze mnie tytuły, to tak, bardzo chętnie ją rozważę. Jeszcze jedna, w sumie bardzo ważna kwestia, o której nie wspominałem, to umiejscowienie komputera, który będzie stał na blacie i z prawej strony będzie miał ścianę. Dodatkowo samego miejsca też nie ma za dużo, więc zależy mi, aby obudowa była możliwie wąska. Jeśli można coś sensownego polecić, to będę wdzięczny, nawet jeśli będzie się to wiązało z wyższą ceną.
  21. Kolejny raz w przeciągu miesiąca wysypał mi się windows. Nie wiem czy to jest spowodowane. Wina dysku M2, ale nie tu w tej chwili tkwi problem. Okazało się że przy drugim wysypaniu się systemu nie mogę zainstalować windowsa ponieważ nieodpowiedni format partycji, jest GPT. Na drugiej partycji na dym dysku mam 200gb plików itd. Nie chce ich utracić a nie wiem jak je skopiować. Jeśli przekonwertuje dysk żeby można było zainstalować windowsa na mbr to wszystko przepadnie. Inna sprawa dlaczego nagle zrobiło się GPT. Jak skopiować dane? Kupić zwykły dysk ssd 2,5 i na nim zainstalować windowsa da się w ogóle gdy jest podłączony dysk m2?
  22. I tak się trochę bawiłem w 3DMARK w TIME SPY 1440p Na ustawieniach standardowych -(punkty tylko dla GPU) 33 246 po zmianach jak na obrazku 29 040 (spadek około 13%) ciszej i chłodniej. A finalnie i tak mam FPS ograniczam do 75 klatek - to już wieczorem jest kompletna cisza 🙂
  23. Ostatni tydzień
  24. No tak, tak, zgadza się. U mnie to wygląda tak i wg tego co sprawdziłem jest na prawdę ok. Te karty tak mają po prostu.
  25. Niektórzy testujący wprowadzają w błąd, podając energię pociągniętą z gniazdka w ścianie (np. PurePC). Także na takie testy bym nawet nie patrzył.
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
  • Dodaj nową pozycję...