Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Dzisiaj
  2. Niektórzy testujący wprowadzają w błąd, podając energię pociągniętą z gniazdka w ścianie (np. PurePC). Także na takie testy bym nawet nie patrzył.
  3. Witam, Sprzęt zakupiony, na razie tylko odpaliłem 3dmarka testowo, bo musze wszystko dopiąć, a undervolting myślę na dniach strzelę. Generalnie wszystko śmiga, aż miło. No i przede wszystkim cisza względem tego truchła od amd...
  4. 57 stopni różnicy w temperaturze jednej części rdzenia wzgl. innej, to jest kosmos ... w każdym GPU. Jak taka masakra zachodzi, to coś poszło w fabryce nie tak. Miałem różne GPU i ta temperatura zwykle była naście stopni C (11-13 - w GPU nVidii, bo w AMD RX460 którego miałem jako ostatnią kartę AMD chyba nie było pomiaru średni i HotSpot). Tak oglądam tą kartę i chłodzenie jest na wypasie (10 ciepłowodów, kawał kloca). Cóż - może nieudany egzemplarz?
  5. Brzmi jak tablica alokacji 😕 w sensie, windows przestał widzieć partycje chociaż fizycznie pewnie wciąż na nim są. Jak wyżej pisał @rafa appka do odzyskiwania danych Ci została, bo jak nie bardzo wiesz co robisz to nie ma Ci co pisać jak próbować przywrócić widoczność partycji dla windowsa - jeszcze bardziej namieszasz.
  6. Cześć, zakładając budżet w okolicach 6 tyś to od siebie polecam Ci następujący zestaw 6000, wyszedłem nieco ponad budżet, ale wystarczy, że napiszesz w tym temacie, aby uzyskać kod rabatowy. W zestawie dobrałem RTX 4070 Super z R5 7600, 32RAM z dobrą płytą główną i przewiewną obudową, dodatkowo sprawdzona Adata legend 960 z wysokimi prędkościami odczyt/zapis. Ten budżet to spory rozstrzał 😄 więc jak chcesz coś bliżej 3-4 tyś to daj znać.
  7. Sprobuj oprogramowania GetDataBack https://www.runtime.org/data-recovery-software.htm W wersji trial mozna zobaczyc czy widzi/znajduje jakies dane na dysku. Platna wersja dopiero odzyska dane ale wiedzac ze sie da mozna swiadomie kupic co jest mysle bardzo fair
  8. Witam wszystkich! Mój zewnętrzny dysk twardy przestał działać. Nie można już odczytać dysku. Kiedy podłączam dysk do komputera, system prosi mnie o sformatowanie go. Jest to dysk HHD, który był w formacie FAT, ale teraz pojawia się jako RAW w menedżerze dysków. Mam na nim ważne pliki. Czy ktoś może mi pomóc?
  9. Cześć, Proszę o pomoc w złożeniu PC, który będzie pracował z monitorem GIGABYTE G24F 2 23.8" 1920x1080px IPS 165Hz i służył głównie do grania. Od razu zaznaczam, że nie planuje zmieniać monitora. Wspomnę również, że nie zamierzam robić overclockingu. "Bardziej wymagajace" tytuły, które planuję ograć i zależy mi, by działały i wyglądały jak najlepiej to w większości pozycje już kilkuletnie - m.in.: RDR 2, GTA V, Elden Ring, Baldur's Gate 3, Sekiro, Kingdom Come: Deliverance, M&B II: Bannerlord, gry z serii Total War + różne gry indie lub mniej wymagające produkcje. Ważne jest dla mnie, żeby obudowa była bez żadnego podświetlenia itp., o prostym kształcie, ale funkcjonalna oraz o ile to możliwe kompaktowa. Będę wdzięczny za Waszą pomoc.
  10. Postępuj zgodnie z tym filmem: Doszlifowałem sobie na jego podstawie kartę i śmiga luks.
  11. Ja dałem na full żeby go nic nie blokowało, ale realnie nie dobije do tego bo go przyblokuje taktowanie. Ale gdyby jakaś gra wymagała więcej to ten PL nie zaszkodzi. No i sprawdź czy na 100% u Ciebie to zadziała, ja mam blok wodny na karcie więc zauważyłem że trochę mniej napięcia potrzebuje, najwyżej daj 1120mV i powinno działać. Druga kwestia jest taka, gdzieś to już tutaj na forum pisałem, na paście Alphacool SubZero (coś jak Thermal Grizzly Kryonaut) mój XTX po 3 msc łapał pod 105*C na HotSpot (gdzie rdzeń nie przekracza 50*C) przy load 420-450W. Na reddit i na innym forum ludzie potwierdzają że coś jest na rzeczy że pasta wycieka punktowo z GCD i on tak podbija temp HotSpot. Ja zastosowałem ptm7950 i problem zniknął (jak na razie). Więc niestety ale trzymam kciuki żeby to u Ciebie dłużej działało, a jak się skończy gwarancja to zmieniasz pastę na PTM albo coś monolitycznego i będzie gitara 😉
  12. No to weź Cudy wr3000, wrzuć tam OpenWRT i po sprawie.
  13. chodziło mi o to ze jak już kupuje sprzęt to ma działać w swoich pełnych możliwościach a nie zmuszać mnie do płacenia za dlc... zgadzam się tylko weź pod uwagę ze takiego tp linka często dają w komplecie do internetu/tv kablowej i niektóre modele są przez to bardzo popularne (ba nawet haseł standardowych czasami nie zmieniają... jak mnie za sponsorujesz to wezmę cisco i po problemie :-) a tak na serio to musi być to jedno uniwersalne urządzenie niestety...
  14. Wczoraj
  15. A co z Power limits (%) zmniejszyć czy nie ruszać?
  16. W AMD to nic nie da, prędzej będzie niestabilnie. Raczej taktowanie zrzuć, napięcie sobie sama karta dobierze. Ja mam 2300-2800 1100mV i RAM na 2714 MHz i karta nie przekracza 380W.
  17. Możesz też profilaktycznie zrobić delikatny UV do 1100mv, to powinno pomóc. Te karty bardzo lubia jak im się zrzuci trochę z mocy. Ładnie na to reagują i do 1100mv można to przeważnie zrobić bezkarnie.
  18. To jest całkiem spoko temperatura na HotSpot. Problem w tym, że rdzeń nie jest monolitem i pasta lubi wyciekać spod niego z czasem.
  19. Sprawdź w graniu 1h. Test może nie zdarzyć napełnić budy gazami.jak hot spot poniżej 100 to nic z tym nie zrobisz.nie warto odsyłać na gw bo mogą nic przy tym nie zrobić
  20. Cyberpunk 2077 na Ultra bez Ray tracing Ten test wydajności Wiatraki już słychać, ale nie wyją na 100% ja na początku
  21. Obserwuj, jeśli nie będzie gorzej niż te wartości, to według mnie nie ma tragedii. W prawdzie w moim nitro+ Delta jest przeważnie ok 20 stopni, ale maks 88 miewam i nie zauważyłem przy takiej temperaturze spadku wydajności. Jeszcze kwestia jak z kulturą pracy? Ile wiatraki dają przy takich temperaturach które pokazałeś? Jeśli do 1500 obrotów to uznałbym to za normę.
  22. Dociazasz choć ja?Jest tam z 400 wat? Bo 57 to bardzo mało jak na 7900xtx.jakby tak miało zostać to cię mogą olać na rma bo się mieści poniżej trotlingu Co innego jakby GPU urosło do 70 to może znowu będzie trotling na hot spot
  23. Kurde dalej różnica kosmos 😕 w dowolnej nV to jakieś 10-15C a tutaj masz prawie 30C, rdzeń leci na chłodzie ale hotspot już sie gotuje. 😕
  24. W porównaniu do 57 jak było poprzednio i tak jest lepiej.
  25. Cześć, można jakiś rabacik na taki zestaw? https://www.x-kom.pl/lista/bm9e6amf5
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
  • Dodaj nową pozycję...