Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Z ostatniej godziny
  2. CPU-Z wygląda tak: W bios mam 3 opcje profilu, ustawiam pierwszy.
  3. W CPU-Z w zakładce Memory masz 32-38-38-76? W BIOS masz opcję wybrania predefiniowanych ustawień dla RAM? Może być to kwestia kontrolera pamięci w CPU, niekoniecznie RAMu.
  4. Poszukuje router z obsługą 5 g na kartę sim z wyjściami zewnętrznymi na antenę. Chce zmienić starą Neostradę której prędkość zwykle nie przekracza oszałamiających 2 mb na coś innego koniecznie bez limitów transferu. Generalnie łapie tu bez problemu LTE+ ale na bts jest już pozwolenie na 5g więc wole już wejść z zapsem. W orengę do abonamentu 120 pln oferują za 30 zł extra ZTE MC889 5G i ZTE T5400 (30 zł x 24msc) kwota naprawdę dobra ale mam sporę obawy przed powieszeniem całej jednostki ZTE MC889 na dachu , warunki atmosferyczne na pewno w dłuższej perspektywie czasu będą miały wpływ na urządzenie. abonament 120 zł + 1 karta sim do telefonu bez limitu (+30 za urządzenie) w play oferują za podobna kwotę tylko wypożyczenie sprzętu H352-381 + HUAWEI WiFi AX3 abonament 150 zł w t-mobile wypożyczenie 5g box odu za 155 zł
  5. Domyślne ustawienia, test 80%. Rzuca błędami:
  6. Dzisiaj
  7. No cóż ... powinny. Ale jest taki próg taktowania (nie pamiętam ile to dokładnie MHz), jak go przekroczysz to nikt ci nie daje gwarancji, że zadziała mimo iż pisze w specyfikacji, że jest tyle MHz i tyle opóźnień. Po prostu jest to uznawane za OC (może na innym setupie zadziała). Ja bym spróbował zbić troszkę taktowanie, albo poluzować opóźnienia, powinno to pomóc
  8. Powinien być z XMP. W OCCT zrób Memory Test z XMP.
  9. Cześć, Czy RAM z zestawu za 6k (intel) z zestawienia kwietniowego powinien działać z profilem XMP? https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-kwiecien-2024-gotowe-konfiguracje-w-roznych-cenach?page=0,13 Domyślnie pamięć ma 4800Mhz (takie wsparcie ma procesor Intel-14500). Po włączeniu profilu XMP mam 6400Mhz, ale komputer nie działa stabilnie. Bardziej wymagające gry (RDR2, Bannerlord) crashują się po 5-20 minutach. Komputer potrafi się nawet zrestartować. Bez proflu XMP wszystko działa ok.
  10. Takie dziwne zachowanie czasem się pojawia jak za mocno dociśniesz CPU i w specyficznych warunkach RAM się krzaczy (dokładnie połączenie RAM <-> CPU)
  11. Płyta na gwarancji, ale najpierw trzeba zdiagnozować mniej więcej co odsyłać.
  12. Wczoraj
  13. Każdy powinien skorzystać z produktu takiego jak flowerboxy. Pomagają one nam w pakowaniu prezentu. Obdarowani zawsze będę zadowoleni.
  14. A płytka nie szła na jakąś reklamację? Faktycznie średnio w takim razie. Wyglądałoby na padniętą płytę 😕
  15. Wymiana płyty głównej na asrok b450m sprzęt zachowuje się od dwóch godzin bez problemu. Na domyślny ustawieniach bios, a także z profilem pamięci na 3600Mhz.
  16. Kabel DVI-D -> HDMI ale wtedy max 60Hz wyciągniesz. Jaki ma cel wyświetlanie 1 obraz na 2 monitorach?
  17. No i elegancko, na powietrzu z tym GPU cudów nie będzie. Nawet w testach sponsorowanych przy najlepszych wydaniach powietrznych tej karty temperatury hotspot często przekraczają 90-95 stopni. Osobiście uważam, że to GPU nie jest gotowe na 4k. Idealnie za to nadaje się do 1440p, jest wtedy wydajnie, cicho i chłodno.
  18. Do wyboru są następujące płyty główne tj. Gigabyte h310M S2H 2.0 mATX , MSI B250 PC MATE i MSI H410M-PRO. Jaką najtańszą kartę graficzną powinienem kupić aby uzyskać odświeżanie 100 Hz na obu monitorach i 1 obraz wyświetlany na 2 monitorach ?
  19. Posiadam 2 monitory MSI PRO MP251 (max 100 Hz) z kablami HDMI i komputer stacjonarny z płytą główną posiadającą 1 wejście HDMI. Nie ma gniazda displayport, są VGA i DVI-D. Zależy mi aby oba monitory po podłączeniu ich do płyty głównej mogły pracować w maksymalnej częstotliwości odświeżania 100 Hz. W jaki sposób podłączyć 2 monitory do komputera stacjonarnego abym mógł pracować na 2 monitorach jednocześnie ?
  20. sprzedałem go, ale naprawdę wątpię że to wina procesora, bo procesor odpowiada za poszczególne porty USB oraz gdyby były uszkodzone to by wogole nie działały, zdenerwowalem się i kupiłem nową płytę główną.. dam znać czy to była wina płyty kupiłem Asus Strixa b550-F
  21. A masz jeszcze tego poprzedniego Ryzena ? Ja bym je podmienił, może to faktycznie nowy procesor jest wadliwy. Ewentualnie tego Ryzena 5 5600 sprawdzić w innym komputerze.
  22. A jaki to system? GPT się nie robi samo z siebie, może nawet nie wiesz jak był stawiany system i próbujesz postawić w MBR win 10 czy 11 czy jakiś tam bo nawet nie napisałeś jaki system i nic odnośnie sprzętu. Co to znaczy że się wysypał? nie działa, wywala blue czy inna przypadłość którą może spowodować wadliwy dysk, pamięć czy błędny sterownik. Jak chcesz uratować dane z dysku to trzeba skopiować na coś innego, nawet pena i można to zrobić za pomocą boot płytki np. hirensboot i odpaleniu z niej bootowalnego windowsa. System da się zainstalować nawet jak podpiety jest drugi dysk tylko najpewniej jest usunięcie z niego sytemu aby instalka nie widziała no może tam zrobić (wykorzystać) sobie partycje uruchamiania o i później jak to skasujesz to system się nie podniesie. Proponuję najpierw testy pamięci i dysku zrobić a dopiero później zrobienie odpowiedniego pena z systemem np za pomocą rufusa.
  23. włączyłem, klawiaturę działa tak samo jak na filmie który podeslalem wyżej
  24. Przy wciskaniu "Uruchom ponownie" musisz przytrzymać shift (a przynajmniej tak to wygląda w Windows 11)
  25. a jak włączyć tryb awaryjny ? za czasów win 7 samemu się wybierało jak ma zabootowac a teraz wszystko jest ukryte..
  26. A gdybyś spróbował innego softu do sterowania oświetleniem ? Tak żeby sprawdzić czy nadal dzieją się takie "cyrki". Albo możesz też włączyć system w trybie awaryjnym bez sterowników i programów w tle i sprawdzić czy problem nadal występuje, potem włączyć Razer Synapse i też sprawdzić czy jak nie ma włączonych sterowników i programów to czy nadal się psuje USB.
  27. hej, dzięki za odpowiedź bo już włosy wyrywam z nerwów.. w10 64 pro, zamówiłem nowy zasilacz jak wspomniałem - nic nie dał, problem identyczny, dam ci rozpiskę czego próbowałem z części hardware: próbowałem na jednej kości RAM, to samo próbowałem bez karty graficznej, to samo próbowałem poruszać radiatorem i procesorem, nic to nie dało próbowałem poodłączać wszystko co możliwe (jakieś światełka, 6 wentow, kontrolery kto) i uruchomić pc tylko z podstawowymi podeszpolami i klawiaturą,monitorem I również to samo próbowałem bios zaktualizować - to samo teraz z softa: pozmieniałem ustawienia w biosie, czytałem że XHCI blokuje nieraz USB, oraz PCIe ma być ustawione na gen 3, zrobiłem to i bez skutku odinstalowywalem kontrolery USB, bez skutku ustawiłem plan zasilania re instalowałem i instalowałem najnowsze stery od chipsetu dodam jeszcze żeby było prościej - nie chodzi o podświetlenie tylko o to że jak włączę jakiekolwiek podświetlenie to wypierdala mi porty losowo każdy jeden ALE gdy wyłączę podświetlenie to działa , nawet jeśli ten port jest jakimś pendrive lub czymś co nie ma w ogóle związku z niczym również ulega wyłączeniu i włączeniu, czuje się jak chory psychicznie słuchając dźwięku odpinanego USB w windowsie 100 razy pod rząd w biosie się dzieje to samo, jak i przy bootowaniu, na starej klawiaturze ten problem nie występuje ale i tak rozłącza porty pod obciążeniem - na nowej to robi bez obciążenia o ile można nazwać włączenie podświetlenia klawiatury jako obciążenie
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
  • Dodaj nową pozycję...