Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Yesterday
  3. Z tymi nowymi konsolami jest jeden problem. Muszą zastąpić stare ;)
  4. Rival 310 - przy 1080p dla mnie 400dpi to już za szybko :D a 600 to kosmos. Ewentualnie coś z Logi - G403 lub G502.
  5. @maxmaster027 Bo porównano procesory i jest jak w teście. A nie, jak jest w rzeczywistości zestaw. Bardzo kluczową rolę odgrywa tu RAM. I to on w bardzo dużym stopniu przyspiesza i polepsza komfort działania PC. ddr3 vs ddr4
  6. Szybciej. Jak nowa konsolka wyjdzie pod koniec 2020 to gry bd w 2021 . z
  7. Nie wiem kiedy ma być premiera płyt głównych z układem B550, ale mogę poczekać tak do połowy listopada. Tanio i rozsądnie - jak najbardziej - "MSI B450 Gaming Plus MAX" rozważałem i to jest jak dla mnie ta sama półka cenowa co Tomahawk. Zależy mi w pierwszej kolejności na stabilności systemu, w drugiej na obsłudze ARGB. Wiem że Aorus Elite nie obsługuje ARGB, a w MSI na chipsecie B450 tylko GAMING PRO CARBON ma taką możliwość. Akurat nowe MSI B450 GAMING PRO CARBON kosztuje więcej niż te używane X470 GAMING PRO CARBON. Dziękuje za odpowiedź i porady.
  8. Ciekawe czy teraz tez będzie różnica między procesorem np 9700k a nwm i7 za 4 lata czy może już ten postęp technologiczny będzie mniejszy niż ten co był
  9. Tu jest SoTR 1,51m naprawdę niewielka różnica miedzy tymi procesorami, a rzeczywista różnica wydajności miedzy tymi jednostkami jest olbrzymia. To tylko pokazuje . Zależy jak program w tym wypadku gra jest napisana. xD
  10. https://www.purepc.pl/procesory/test_procesorow_intel_core_i5_9400f_vs_amd_ryzen_2600?page=0,40 108% 8700 111% 9700 a gra mocno bazuje na procku tak samo jest loteria. Wszystko zależy jak programiści gre napiszą. Tutaj 8/8 vs 4/8 wiekszość gier +50% fps, jednak battlefiled daje tylko 19% i to przy niższym IPC czyli pewnie z 10%
  11. Witam jako że posiadałem mysz dm 1 pro s która była dla mnie niemal idealną myszą, to ją sprzedałem gdyż zachciało mi się chcieć czegoś lepszego i tak oto wybór padł na cm mm710 i wszystko było by ok gdyby nie to że mysz jest dla mnie za mała. Mysz została zakupiona na amerykańskim amazonie więc nie opłaca mi się jej zwracać. Potem z kolei zakupiłem corsair nightsword rgb i po dwóch dniach ją zwróciłem ponieważ była to najgorsza mysz jaką używałem. Co w takim razie polecacie do 400 zł, chwyt jakiego używam to fingertip grip, dpi to 700 w windowsie na 6, rozdzielczość na jakiej gram to 1080p.
  12. Porównaj sobie przyrost wydajności z tytułu HT w W_D i SoTr. Jak, nie? W_D 9600k 100% 9700k 122% 8700k 116% SoTR 9600k 100% 9700k 121% 8700k 129%
  13. "więcej fizycznych rdzeni da ci efekt zawsze" czyli sam sobie zaprzeczasz xD bo efektu nie dalo w SoTR
  14. No, zrozumiałem. SoTR to właśnie świetny przykład.
  15. Procesor zajmuje się bardzo specyficznymi rzeczami. Generalnie się przyjmuje, że miasta, zatłoczone ulice, albo od cholery generowanych elementów świata będzie siadać na procesorze.
  16. No ale Ty nie zrozumiales co on napisal. Weź przyczytaj ze zrozumieniem jeszcze raz. No generalnie to 6 rdzeni wystarczy z dobrą kartą jak narazie. Chyba, źe grasz w jakieś cities skylines, gdzie gra zajeżdża procesor. Odziwo na AMD tam jest straszna lipa. Gra lubi intele. Lokacja procesorowa czyli predkosc ramu i ilosc i predkosc rdzeni procesora. Graficzna to że wystarczy jakieś minimum procesora i fps by nie spadł
  17. Siemanko, ostatnio zastanawiam się nad wyborem płyty głównej i zakupem lepszego procesora(akutalnie ryzen 1200), która poradzi sobie z g.skillam aegis(f4-3000c16d016gisb). Aktualnie posiadam asrocka b450 k4 gaming, który nie radzi sobie ze wspomnianymi ramami, korzysta z połowy pamięci, a sama pracuje na 2133mhz, obniżanie opóźnień nic nie daje, jak i aktualizacja biosu, próbowałem 90% sposobów. Aktualnie jest promocja asusa z cash back jeśli zamówimy procesory z płytą. Wiecie może czy ta płytka nie będzie miała problemów z tymi pamięciami?
  18. W_D 9600 100% 9700 122% 8700k 116% SoTR 9600k 100% 9700k 121% 8700k 129%
  19. No jak "więcej fizycznych rdzeni da ci efekt zawsze,to jak działa HT/SMT to zawsze jest loteria." Chyba napisałeś odwrotnie. On pisze o pełnych rdzeniach a ty potwierdzasz i piszesz o HT i SMT czyli zupełna odwrotność
  20. Jestem w tym wszystkim zielony i mam pytanie czy można jakoś szybko zwięźle powiedzieć czym odróżnia się lokacja np procesorową od graficznej bądź która gra ogółem stawia bardziej na wydajność GPU nizeli CPU ?
  21. Da. SoTR to przykład, że HT/SMT daje więcej w nim więcej, niż w W_D i dlatego 8700k jest szybszy.
  22. Nie da. Przeca o tym piszemy cały czas. Że zależy jak się gre napisze. Tomb Raider jest tego przykładem. Przyczytaj dokładnie co napisalem wczesniej
  23. No a szkoda. Bo właśnie przydałby się taki proc choćby dla ciekawskich.
  24. Dokładnie. Za to w takim Tomb Raider twój 4790 @ 5.3Ghz odpowiednik ipc caffee lake, miałby wiecej lub podobnie fps jak 9600K @5ghz. Nie mniej jednak 4790 @ 4.6ghz napewno lepiej by wypadł niż 9400F w Tomb Raider. Niestety go tam nie ma w zestawieniu
  1. Load more activity

Aktualności

Artykuły

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.