Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Taki mam plan- patrzec na okazje, ale musze wiedziec na co mam patrzec, wiec od tego jest ten post. To chyba dosc logiczne. Ostatnio wlasnie pare CPU było na promocji to teraz wiem na jakie konkretne polować.
  3. na komputer mam gwarancje do przyszłego roku do lipca 2020, kompa składał mi komputronik, możne oni coś pokręcili (żadnych pudełek nie mam do podzespołów nie wiem tak ma być? jak sklep składa kompa?) tam były cyrki to mi zasilacz wmontowali inny to czekałem na podzespoły chyba z ponad miesiąc, nie wiem nie da się coś z ta karta zrobić czy po prostu odesłać im? Do karty nie mam pudełka, reszta kal do wszystkiego prócz płyty głównej i ramu. Aha ja gram w 2560 x 1440 (WQHD)
  4. 2242 RPM - brzydko mówiąc karta "drze ryja". Coś jest nie tak bo przejrzałem stare testy na youtube z których wynika, że ta karta osiąga ok. 68 stopni pod obciążeniem przy standardowych ustawieniach wentylatorów. Powiem więcej w testach u niektórych youtuberów ta karta robiła maks 50 stopni! I to przy takim zestawie jak masz u siebie. Znając życie pewnie już nie masz gwarancji, a jeśli masz "końcówkę" to pomyśl nad sprzedażą GPU i zakupem nowej karty.
  5. @GrzegorzBy tutaj masz tego GTXa 1650 taniej :) i brałbym tą kartę przez wzgląd na to, że miała premierę stosunkowo niedawno i producent zapewni wsparcie sterowników jeszcze przez wiele kolejnych lat, a w przypadku RXa 570 od AMD jest to mała niewiadoma, pewnie rok-dwa i przestaną wychodzić nowe sterowniki. https://www.x-kom.pl/p/492790-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-gtx-1650-gaming-x-4gb-gddr5.html Karta jest też "mniejsza" fizycznie co pewnie będzie miało znaczenie bo komputery biurowe zwykle nie mają wielkich obudów. Jakbyś potrzebował pomocy w sprawie wyboru monitora to pisz śmiało.
  6. Podczas gry w fornite nie wspomnę już o cod 4 takie są temperatury na karcie ponad 85C obudowa dark base 700, wentylator be quiet dark rock pro 4 Zasilacz be quiet! Straight Power 11 750W i karta msi 1080 ti trio i I7 8700k nie podkręcany ani karta, co może być nie tak, komputer słychać na korytarz to jest katastrofa, karta robi taki szum? da się coś tu pogrzebać zęby to ciszej chodziło?
  7. Arctic MX 4, ale upewnij się w google, poszukaj zdjęć.
  8. Nie wiem jak morele albo xkom ale komputronik to porażka, zamontują Ci co będą chcieli i to bez twojej wiedzy. Lepiej daj jakiemuś specjaliście niż im, ja już dziękuję za ich montaż.
  9. Today
  10. Ewentualnie na Amazonie, Focus 550 był do wyrwania za 270zł. Co jakiś czas robią ciekawą promocje.
  11. Przepraszam za nieobecność na forum ale praca pochlanie bardzo duzo mojego czasu nie mialem glowy do tego , dziekuje za pomoc , mam wszystkie informacje które potrzebowałem . pozdrawiam
  12. Do tej pory używałem kryonauta od thermal grizzly ale strasznie porysowała mi podstawkę chłodzenia i procesor. Polecicie coś porównywalnego do thermal grizzly ale bez drobinek metalu?
  13. nie ma co debatować,3600(x)+b550 jak wyjdzie+16gb w miarę szybkiego ddr4 to jest opcja nie do przebicia.Jedynie jakbyś gdzieś wypatrzył 9700F po super cenie ale to mało prawdopodobne.9600K nie kupuj bo 6c/6t JUŻ się dusi na wielowątkowych grach momentami.Cyberpunk go zamorduje. Jak chcesz wymienić zasilacz (polecam jak ma 5 lat albo więcej,pomimo że jest niezły) to poluj na headshota na proline.Mają najniższe ceny na zasilacze seasonica a często jeszcze je dają na promocję,na pewno niedługo się trafi taki focus plus gold 550w.
  14. A wiesz może, jak z głośnością tych kart? W pracy lubię ciszę :) Biorąc pod uwagę, że Radeon jest tańszy, to jeśli jest cichy to chyba będzie lepszy. Zwłaszcza, że pewnie programy do obróbki zdjęć zaczną w końcu korzystać i z mocy GPU. Chociaż z drugiej strony, ciekawy jestem, po ilu godzinach ceny się wyrównają, biorąc pod uwagę różnicę w poborze mocy. W specyfikacji na morele jest tylko rekomendowana moc zasilacza, a czy gdzieś jest jakaś informacja, lub porównanie typowego poboru mocy tych kart? Przyzwoity monitor i karta, to się już niestety robi wydatek. Dobrze, że nic więcej nie muszę zmieniać :) Dzięki!
  15. Yesterday
  16. To raczej nie wina zasilacza (600 W), po tym jak zresetuje ustawienia karty to wszystko jest normalnie, zegary od razu działają na maksa, spróbuję po prostu zainstalować jeszcze raz sterowniki, przy instalacji pamiętam, że były podane tak jakby 2 rodzaje najnowszych do wyboru i zainstalowałem te najwcześniej dodane
  17. @GrzegorzBy Z nówek dostępnych w sklepach - GTX 1650 lub RX 570 przykładowe karty: https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1650-gaming-x-4g-4gb-gddr5-gtx-1650-gaming-x-4g-5887878/ https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-rx-570-nitro-4gb-gddr5-256-bit-dvi-d-2xhdmi-2xdisplayport-box-11266-14-20g-977193/ GTX 1650 jest mniej prądożerna, ale również mniej wydajna. RX 570 może nawet posłużyć do grania, jakbyś miał chęć jednak jakąś grę odpalić :)
  18. Pełna losowosc, zalezy kto tam się trafi do składania, w większości przypadków raczej będzie dobrze. Z xkom jest ten plus że bez słowa do dwóch tygodni wymienia ci co chcesz na inny model albo przyjmą zwrot, 0 problemów, wysyłania gdzieś o ile masz salon blisko itd. Z morele nie wiem jaka jest polityka
  19. Witam, Komputera używam do pracy biurowej i do obróbki zdjęć. Moja obecna konfiguracja to i5-3570k , na płycie Asus P8 Z77-V LX. Nie posiadam karty graficznej, bo do tej pory integra intela wystarczała do jednego monitora 1950x1200. Chcę rozbudować system do dwóch monitorów 4k@60hz, tylko do zdjęć, żadnych gier. Moje pytanie, to jaką tanią i dobrą kartę graficzną powinienem kupić? Chciałbym żeby: - miała minimum 2x display port, bo jak mi się wydaję to jest lepszy sposób komunikacji z monitorami, niż hdmi, - monitory działały bezproblemowo przy 60hz, - nie wysiadła zbyt szybko i nie pobierała zbyt dużo prądu, Nie pamiętam, jaką mam moc zasilacza, ale był chyba liczony na "standardową" do takiej konfiguracji sprzed prawie 6 lat kartę. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, również cenowe. Pozdrawiam! Edit: Na razie nie planuję zakupu dwóch monitorów 4k, tylko jednego, którego będę używał razem z obecnym monitorem 1950x1200. Jeśli taka konfiguracja zadowoli się tańszą kartą, to też jest to dla mnie jakaś opcja.
  20. na razie to zbieraj kasę bo widzę że chcesz przyjanuszować
  21. W wyniku przemyśleń, doszedłem do wniosku że dorzucę parę "stów" i kupię monitor 27", poszperałem trochę po sklepach i wybrałem dwa modele: https://www.x-kom.pl/p/457733-monitor-led-27-iiyama-g-master-gb2760hsu-red-eagle.html https://www.x-kom.pl/p/443389-monitor-led-27-msi-optix-mag271c-curved-czarny.html Pewnie ktoś powie, że 27" to przydałoby się WQHD, ale jakość obrazu przy FHD jest zadowalająca. Za iiyamą przemawia: to że jest płaski, większe możliwości regulacji (dochodzi góra , dół) , wbudowane głośniki (rezygnuję z grabbera tv na rzecz bezpośredniego podpięcia dekodera tv do monitora jako drugie źródło sygnału) Z kolei msi oferuje matrycę z lepszym odwzorowaniem barw i lepsze kąty widzenia, ale jest zakrzywiony (czego nie chciałem), a telewizję musiałbym oglądać na słuchawkach albo przepinać głośniki od kompa do monitora i jest trochę droższy. Czekam na opinie, który wybrać, a może na jakąś inną propozycję w zbliżonych pieniądzach, spełniającą główne założenia (doszedł wymóg głośników lub wyjścia audio).
  22. moim zdaniem jak nie potrzebujesz na teraz to patrz na okazje,jak się pokaże np. 3600x za 850zl jak był na proline to cyk kupuj,tak samo z grafiką typu rtx 2060/5700 po promocji i ramem co najmniej 3200 c16 16gb.płytę kup dopiero na końcu jak wyjdzie b550,z b450 było zamieszanie już przy 3000,a chcesz mieć taką co ci obsłuży ryzena 4000 na przyszłość.
  23. Przede wszystkim chciałbym o opinie osób zamawiających na morelach. Nie tylko te negatywne, pozytywne też można napisać. W tym sklepie jest najtaniej. Potem jest x-kom, w którym części kosztują o 130 złotych więcej.
  24. To niestety nie ten wątek, ale nie chcę tworzyć nowego. A jaką tanią polecasz?
  25. Polecam doczytać reszte postu. Co do zasilacza to ten: http://www.xfxforce.com/en-us/products/pro-series/pro-series-550w-psu-p1-550s-xxb9 Dokladnie ze zdjecia "core pro 550w full wired"
  26. to przyjdź w październiku !
  1. Load more activity

Aktualności

Artykuły

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.