Skocz do zawartości
luk.drob

Lg L1740p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy ktoś z osób odwiedzających to forum jest może właścicielem wyświetlacza LG L1740P? Jeśli tak, to prosiłbym o opinię na jego temat. Czy warto go kupować, jak jest z czasem reakcji, odzwierciedleniem kolorów, kątami i pracą w rozdzielczości innej niż natywna. Ja sam mam starego, wysłużonego CRT Philipsa 105S, więc po kilku godzinach spędzonych przed kompem oczy zaczynają mnie boleć. Rozważam kupno LCD, ale wciąż się waham. Wyświetlacz będzie używany do dynamicznych gier i filmów, także muszę się poważnie zastanowić nad wyborem, żeby potem nie żałować wydania 1700 zł.

Firmę LG wybrałem głównie ze względu na możliwość wymiany panelu nawet z jednym uszkodzonym pikselem. ( A tak swoją drogą, czy nie działające prawidłowo piksele są faktycznie aż tak zauważalne i denerwujace?) Będę wdzięczny za opinie na temat tego modelu. Wiecie, co innego przeczytać specyfikację techniczną, a co innego usłyszeć jak dany sprzęt sprawdza się w praktyce. Z góry dziękuję! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te piksele to przeszkadzają i to bardzo przy stabilnych obrazach np: oglądanie zdięć, szczególnie czerwone (miałem jeden ale zaraz wymienili na gwarancji) czyli ta gwarancja to nie jest lipa..

Mój model jest starszy, ale chyba na tej samej matrycy, działa bardzo dobrze... może troche za małe kąty przy patrzeniu od dołu, ale kolory, podświetlanie i stabilność obrazu jest OK.

 

Chyba ze względu na cenę ok 400zł różnicy między tym modelem http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16426

a np: moim http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12464 nie znajdziecie chyba zbyt wielu nabywców... Porównując parametry to ma minimalnie lepsze kąty, normę tco2003 i jakieś tam bajery w ustawieniach obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem sobie ten monitorek, a miałem w domu wiele (1730 / 1720 / samsung 720) nad innym nawet się nie zastanawiałem bo odpadały z miejsca po szybkich testach w pracy i powiem wam, że jestem megazadowolony.

Modelowi temu bliżej do 1720 niż 1730, panel nie smuży, jest znakomity do filmów i gier.

Rewewlacja design monitorka, a kupiłem go po okazyjnen cenie 1600zł.

Powiem szczerze, że nie żałuje, ale tak jak wspomniałem wiedziałem co kupuje, wiedziałem na co stać ten model po tym jak miałem okazje potestować 1720.

Według mnie najlepszy monitorek w tej klasie cenowej i nie rzucam tych słów ot tak, sprawdziłem wiele paneli i ten przypadł mi najbardziej do gustu, ze względu na wygląd, czas reakcji i jakość wyświetlanego obrazu (dvi) .

Polecam, nie będziesz żałował. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po testach w NFS:U2 i jedyne słowo jakie przychodzi mi na myśl to - REWELACJA

W 800x600 i 1024x768 gra wygląda ślicznie, a do tego brak jakiegokolwiek smużenia...

Polecam po raz drugi B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kucyk napisz nam trochę więcej o wrażeniach po styknięciu z tym monitorkiem-jak np. jak jest:

1) z tą nieszczęsną czernią,

2) jak kolorki,

3) faktycznie nie jest zauważalne smużenie?

4) czy nie ma zdechlaków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.1

czerń typowa dla matryc TN, czyli delikatnie siwa, ale jak dla mnie jak najbardziej ok, osobiście spędzam mnóstwo czasu przed kompem i nie przeszkadza mi to w ogóle...

ad.2

kolorki śliczne, ale nie ma co ukrywać, że żaden LCD nie wyśiwetla pełnej palety, dlatego tu standardzik, który mi wystarcza w zupełności

ad.3

smużenie faktycznie jest niezauważalne, nawet przy przewijaniu stron tekst jest czytelny

ad.3

brak martwych pikseli i subpikseli

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanka:

5. Jak jest z kątami? Czy ten panel nadaje się do oglądania filmów w kilka osób?

6. Czy podświetlenie ekranu jest równomierne?

 

(powoli zaczynam się przekonywać co do zakupu :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 5.

co do kątów to są ok, gram z bratem często w pro evolution soccer i ten monitor nie sprawia nam żadnych problemów, a siedzimy oddaleni obok siebie około pół metra, przy odległości metra od monitora

 

ad 6.

podświetlenie charakterystyczne dla tego typu monitorów, równomierne, tylko przy zgaszonym świetle i ustawieniu na monitorze ciemnej planszy np. przy wgrywaniu gry u góry i na dole widać delikatne podświetlenie BTW w niczym nie przeszkadzające, nie wpływające na komfort pracy, gry...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jako plusik - dioda podświetlająca przyciks power w modelu 1720 była bardzo denewująca, ponieważ świeciła ostrym światłem ściągając wzrok, w modelu 1740 tego efektu już nie ma co widać na zdjęciu numer 1, podświetlenie nie jest już tak iintensywne i punktowe jak w 1720.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten przód jest strasznie czarny, czy tylko taki się wydaje?? Bo żona mówi, że nie chce czarnego :-(

 

kucyk jak masz cyfrówkę to byś popykał kilka zdjęć i wrzucił :)

Edytowane przez Dru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok popykam, jak sprzątne na biurku :-D

monitorek nie jest czarny jakiś tam :blink: tylko ramka...

za jakieś 30 minut powinny być podlinkowane B)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem o co Jej chodzi, bo mi ten monitorek strasznie się podoba, pewnie i tak zrobię, że akurat jego kupimy :-)

 

a no i trzeba będzie kupić obudowę pod kolorek ( z czarnymi wstawkami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie  to w monitorach to najwazniejsza jest jakosc obrazu a design jest drugorzedny ;)

1340901[/snapback]

no tak, ale chyba nie wiesz nic o właściwościach tego monitora dlatego tak piszesz <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie design jest fantastyczny! W końcu widzę jakieś zdjęcia, które pokazują jak to naprawdę wygląda. Dzięki Kucyk!

 

A tak poza tym, to czy czarna obudowa nie kontrastuje zbytnio z wyświetlanym jasnym obrazem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie przez ten czarny przód ma TCO`99 a nie TCO'2003, bo przez to, że jest czarna ramka to kontrastuje z wyświetlanym obrazem i wtedy podobnież oczy bardziej się męczą niż przy monitorach z jasnym przodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no sorry za czasem może głupie pytania, ale to będzie mój pierwszy LCD i nie chciałbym wyrzucić w błoto 1600 zł. Wolę nie mieć niespodzinek wynikających z tego, że zapomniałem o coś zapytać.

 

A tak na marginesie: dzięki za wytrwałość w pisaniu odpowiedzi! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupujc czesci komputerowe zawsze jakos wyrzucadsz w bloto kase bo ceny leca w dół, pamietac nalezy ze technologia OLED za jakis czas wyprze lcd jak sie im zwroca koszty przejscia na lcd - bo w sumei gdyby chceili to juz moga robic oled dla desktopów - nie wiem czy juz testy trwalosci przeszlo, ale w komorkach juz montują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, produkcję OLED-ów mają rozpocząć w 2006 albo 2007 roku, a to oznacza że dla przeciętnego Polaka OLED będzie osiągalny w 2009 roku :) To oznaczałoby, że czekając na tą technologię przez 9 lat pracowałbym na 15 calowym CRT... Nie wiem czy moje oczy tyle wytrzymają. Mam dobry wzrok i chciałbym mieć go w takim stanie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie: dzięki za wytrwałość w pisaniu odpowiedzi! :D

1341781[/snapback]

Spoko, ja miałem możliwość przetestowania monitorka przed zakupem, skoro nie macie takiej możlwości to pytacje, bo szkoda by było tyle kasy w błoto wyrzucić...

Patrząc z perspektywy czasu spędzonego z 1740p nie zmieniam zdania, według mnie monitorek jest super i mogę go ze spokojnym sumieniem polecić B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...