Skocz do zawartości
Amayan

9700 TX

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!!

Posiadam sprzet dell-a, w ktorym mam zainstalowana wlasnie to karte Ati Radeon 9700tx. Spotkac ja mozna tylko w sprzecie dell-a, a rozni sie od wersji podstawowej tym, ze ma nie co slabszy zegar 263mhz.

No i sami pewnie teraz rozumiecir dlaczego pisze ten post :)

Probowalem wgrac inny bios z tego serwisu http://softmod.ocfaq.com/bios.php ale zmian zadnych nie odczulem 3dmark zreszta tez!

Czy ktos sie kiedys spotkal z ta karta i czy mozna cokolwiek z niej wiecej wycisnac?

Dzieki za ewentualne porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!!!

W linku ktory podalem trzeba szukac producenta Dell a karta oznaczona jest 9700 tx 128 MB!(263/263) Znajduja sie tam chyba najwazniejsze informacje o tej karcie! Wiem, ze w Polsce nie jest ona zbyt popularna tak samo jak sam dell, a kupujac ja ponad rok temu sugerowalem sie cena o polowe nizsza niz wersja pro (teraz troszke zaluje). W roznych benchmarkach nie wypada najgorzej ale rzecz jasna przydaloby sie lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś co za płyty wsadza do swoich kompów HP/Compaq - do starego kompa kupiłem taką płytke na VIA Apollo133A i nie wiem co to dokładnie jest... z tego co wiem to takie markowe płytki nie maja rzdnych możliwości o/c ale za to super stabilne tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobile 9700 TX= Radeon 9600

Mobile Radeon 9700 = Radeon 9600 XT

Nie wiem jak sie ma do tego mobility, ale ten radeon 9700tx nie ma za bardzo nic wspolnego chyba z 9600, a raczej z 9500.

Moj system wykrywa ja jako radeon 9500/9700!

Na kompa mozna zeknac np tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz laptopa, to jest to na 100% karta "na bazie" 9600, 9500 i 9700 za duzo ciagną prądu. Poczytaj Tomshardware- tam jest test tego żekomego 9700. B. dobry układ, ale to nie jest żaden rdzeń R 300. Zainstaluj sobie Omega Drivers, a będziesz miał poprawne wyświetlanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie mam laptopa(dalem linka aby sobie zerknac), tylko desktop!!!

Moja karta wyswietla jak najbardziej poprawnie, nawet w grze jak farcry na detalach high mailem problem tylko w jednej planszy, wszystko jest z nia ok, po prostu chcialbym wiedziec czy moglbym z niej wycisnac ciut wiecej. Zastanawialem sie nad wgraniem biosu od zwyklej 9700 ale nie wiem czy nie moge w ten sposob jej uszkodzic, dlatego pytam o rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Obudowy faktycznie sa spoko, zadnych wkretow wszystko na zatrzaskach.

A wracajac do karty, wlasnie uzylem atiTool, wybralem opcje find max core, kiedy doszlo do okolo 276 wylaczyla mi sie grafa, windows zasygnalizowal o bledzie grafiki i klapa, oj chiba nic sie nie da z nia zrobic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź powerstripem podkręć o np 5Mhz rdzeń i przetestuj 3dmarkiem, jak będzie dobrze (żadnych błędów) to kręc dalej (możesz robić większe przeskoki, ale ta karta jest jakaś niepewna), a co do kręcenia pamięci podaj oznaczenia jakie ma, to zobazymy mniejwiecej na co je stać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, to z mojej strony PLUM ! ;) :D

 

A co do karty- masz zablokowaną możliwość podkręcania w biosie karty. Spróbuj sterowniki DNA,a jak to nic nie da, to kombinuj z biosem do karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Sytuacja wyglada nastepujaco, znalazlem w koncu bios do zwyklej 9700 nie tx, ktory ma te sane ID co karta czyli 0x4E45

Po z-flashowaniu, komputer ciagle identyfikuje to karte jako radeon 9500pro/9700 (i tutaj pytanie, czy posiadacze 9700 maja taki sam wpis w wlasciwosciach)

Atitool widzi juz nie 263/263 ale 277/270 czyli chyba prawidlowo, no ale zdziwil mnie 3dmark

po uruchomieniu w 2003 z 4300 spadlo do 4150 a w 2001 z okolo 12000 na 11500.

No i poprawy nie widac :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u bios do zwyklej 9700 nie tx, ktory ma te sane ID co karta czyli 0x4E45

Po z-flashowaniu, komputer ciagle identyfikuje to karte jako radeon 9500pro/9700 (i tutaj pytanie, czy posiadacze 9700 maja taki sam wpis w wlasciwosciach)

Tak ma być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ave!

 

Wiec tak, w tej sprawie jestem laikiem i wlasciwie nie jestem pewien ktore oznaczenia sa wlasciwe, podam wiec wszystkie!

 

Infineon

DDR SGRAM

hyb25D128323C 3.3A

4 kosci maja 0310 SUU13910

i 4 0304 SUU08804

 

Co do testu 3dmarkiem, podalem chyba zly wynik, jednak mam okolo13000, kilka programow w tle mulilo mi chyba kompa, wiec jestem odrobine happy :)

Dziwna sparwa z biosem, bo ten co wgralem nazywa sie ATI.9700NP.128.Hynix36 a ten od infineon mial inne ID, wlasciwie to ja nic juz nie rozumiem :?

Tak juz przy okazji, czym rozni sie wlasciwie 9700 od 9700pro bo chyba nie tylko biosem?

Dzieki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz specyfikacje twoich pamięci:

http://www.infineon.com/cgi/ecrm.dll/ecrm/...parent_oid=9801

wyglada że masz pamięci o dostępie 3.3 ns czyli teoretyczna maks. częstotliwość pracy 300 MHz. Twoja karta wyglada na zwykłego 9700 z zaniżonymi zegarami.

Żeby sie dowiedzieć jak wycisnąć jak najwięcej z tej karty zapraszam do kompendium wiedzy o 9700 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...