Skocz do zawartości
model3100

Jaka Winda Na Dziś?

Rekomendowane odpowiedzi

Windows Server 2003 to jak sama nazwa wskazuje system serwerowy, czyli przeznaczony raczej dla przedsiebiorstw, firm etc...

Tutaj mozesz poczytac co nieco na jego temat :

http://www.xp.net.pl/2003/info2003.html

Wedlug niektorych system ten jest bardziej stabilny i mniej sie zamula niz XP.

 

Windows 2000 - jesli chodzi o stabilnosc sprawa wyglada podobnie jak w XP, jednak system ten pozbawiony jest wszelkich wodotryskow i bajerow... Microsoft postawil raczej na prostote i niezawodnosc a nie na obsluge multimediow.

 

Na dzien dzisiejszy mimo wszystko polecalbym XP'ka (najlepiej w wersji PRO)... IMO system bardzo stabilny (napisany w oparciu o jadro WIN2K) i dajacy sie dobrze skonfigurowac i zoptymalizowac jesli wlozy sie w to troche pracy i czasu. Z gierkami i innymi multimediami takze bardzo dobrze sobie radzi (chyba ze ktos lubi pograc stare DOS'owki) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uniwersalny jest XP. Teoretycznie najlepszy dla malo rozgarnietych urzytkownikow. Na wstepie mamy wieksszosc rzeczy do prawidlowego dzialania programow.

 

Serwer 2003 wedlug mnie najlepszy system. Ale trzeba troszke posiedziec przy nim zeby chodzilo jak zwykly system. W podstawowych zastosowaniach niesprawia zadnych problemow.

 

Win 2000 najbardziej stabilny system. Ale ma juz swoje lata i tez trzeba go dopieszczac.

 

98 to tylko do starych kompow. na nowych moze byc uzywany jako 2 system jezeli musimy uzywac programow dosowych.

 

Do nowego kompa najlepszy bedzie Win 2003 serwer. Jezli ktos troszke zna to znajdzie kilka instrukcji jak go przerobic na system codziennego uzytku.

 

Dla mniej doswiadczonych zostaje XP SP2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takze polecam 2003... system naprawde stabilny.. i nie zamula mi sie tak po calym dniu pracy jak xp :) tylko trzeba pamietac ze trzeba przy nim posiedziec zeby go przystosowac do pracy w domu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może jakies linki i opisy jak go oprzystosowac?? Chętnie bym sobie go zainstalował. BO mam go tylko własnie nie wiem jak go poprawnie skonfigurowac.

Jak macie jakies info to zapodajcie.

 

P.S Wszystkie gry które chodza na XP i programy bedą chodzić na Server 2003??

 

 

THX za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gry beda chodzic jak pouruchamiasz uslugi i zainstalujesz nowego Dx'a natomiast wiekszosc firewall'i i czesc programow moze nie chodzic, bedzie wymagana wersja oprogramowania Corporate/Server Edition, nie bedzie chodzic, co do wyboru to stawiam na XP'ka albo wlasnie na win 2003, sam uzywam jednego i drugiego

Edytowane przez yasin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może jakies linki i opisy jak go oprzystosowac?? Chętnie bym sobie go zainstalował. BO mam go tylko własnie nie wiem jak go poprawnie skonfigurowac.

Jak macie jakies info to zapodajcie.

P.S Wszystkie gry które chodza na XP i programy bedą chodzić na Server 2003??

THX za pomoc.

1387315[/snapback]

 

masz przyklejony topic

 

co do niedzialajacych gier i programow... gry jak narazie mi wszystkie dzialaj... jedynie co to problem z antyvirem... antyvir personal ani avg 7 free nie chca sie instalwoac bo pluja sie ze sa tylko do uzytku domowego... kodeki.. no to jest dobra sprawa... z ffdshow walczylem dlugo zeby mi dzialaly.. niestety nic nie wymyslilem... i zainstalowalem Codecs6025_allin1.exe + real alternative nowe + quick time alternative... i nie ma problemu :) antyvira uzywam nod32 (z przymysu ale spelnia swoja role :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszy system z wymienionych to Win 2003 Server - a co do jego przystosowania do pracy jako zwykła stacja robocza lub do domowego użytkowania to w sieci jest mnustwo materiałów na ten temat :)

 

nawet w sieci torrent albo na kazie można znaleźć dokumenty tekstowe gotowe do druku na temat przeróbki tego systemu na domowe potrzeby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...