Skocz do zawartości
Kaeres

Pochwaly I

Rekomendowane odpowiedzi

Proponowalbym aby przy avartarze pojawilo sie cos takiego jak pochwaly od innych uzytkownikow jezeli czyms sie przysluzylismy.

Ewentualnie mogloby byc cos takiego, ze bylby jeszcze drugi wspolczynnik, ktory wypelnialby sie gdy komus wyraznie nie podpasujemy.

Oczywiscie wszystko musialoby byc tak dopracowane aby sobie nie wystawiac bezpodstawnie negatywow czy pozytywow. Moze poprzez modera byloby to przyznawane po interwencji danego uzytkownika.

 

Eg.

 

Pomoglem komus uruchomic kompa. Koles tak jest mi wdzieczny, ze chce mi to wynagrodzic wiec idzie do mnie pkt. po tym jak moder widzi, ze faktycznie poradzilem cos co mu pomoglo.

 

Lub cos bezpodstawnie przygadalem kolesiowi i sie poczul dotkniety wiec zglasza chce wreczenia mi negatywa i albo moderator mu wypersfaduje zeby sie nie obrazal albo faktycznie przesadzilem i nalezy mi sie minusik.

 

W ten sposob bedziemy wiedzieli, ktory user ma powazanie w srod uczestnikow forum i ktory sie najbardizej nadaje na pomocna dlon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były już takie pomysły z gwiazdkami. IMO: odpada. Za dużo roboty, pozatym są teraz ważniejsze sprawy niż jakieś pochwały. Inny powód nie wprowadzania pochwał to to, że dochodziło by do takich przypadków, że ktoś daje komuś pochwałe, bo go zna i lubi. Inni proponowaliby coś w zamian za pochwałe itp. Ogromne pole do korupcji.

 

Jeżeli ktoś pomaga innym, to jest szanowany i myślę, że nie potrzeba wprowadzać czegoś takiego. Wiedzę userów widać po postach jakie piszą.

 

Moje zdanie - nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu zacznie sie walka o to kto zbierze najwiecej pochwał, achow i ochow. Jak dla mnie wystacza to jak ktoś sie wypowiada i jak pomaga i nie potrzebne są moim zdaniem jakies rangi. Jak ktos chce pomoc to pomoże a stali uzytkownicy wiedza mniej wiecej kto co potrafi. A nowi się dowiedzą jak im ktoś pomoże i osobiście sądzę że rangi to zbędny badziew.

 

Tak jak napisał Crosis - znajomy znajomemu by dawał. Osobiscie wydaje mi się że obecnie są ważniejsze sprawy do wykonania niż jakiś system pochwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO bad idea.

Coś takiego funkcjonuje na forum CDRInfo. Gdy Tweak był padnięty z nudów sobie tam wlazłem i popełniłem wszystkiego ze trzy posty na odpowiedniku naszej Oślej łączki. Od razu załapałem pozytywa, dowiadując się jednocześnie, że jestem fajny gość.

No, po raptem trzech postach zdobyłem sobie markę coolman'a. Ale nie ma nic darmo. :twisted2: Z informacją o moich niesamowitych zaletach otrzymałem jednocześnie propozycję odwzajemnienia pozytywa.

Na Tweak'u byłoby to samo. Powstałyby towarzystwa wzajemnej adoracji i ich członkowie tłukliby między sobą pozytywy, od czasu do czasu organizując akcję pod kryptonimem negatyw, atakując jakiegoś user'a, który im podpadł.

Po co kolejne wojenki? I tych, co się zdarzają wystarczy.

 

UPDATE:

Nie twierdzę, że wszyscy robiliby w ten sposób, ale znaczna ilość trolli by się znalazła.

I oczywiście wypaczyłoby to całkowicie ocenę niektórych użytkowników.

Edytowane przez Sikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres bardzo zły pomysł, ja nie widze tego na tym forum.

Wielki pole do korupcji i wykorzystywania znajomości.

Crosis wymienił też jeden ważny powód. Moderzy mieli by za dużo roboty odpowiadając dlaczego user dostał negatywa od innego, tłumacząc mu o co w tym wszystkim chodzi, czy są jakieś nagrody za bycie bardzo lubianym/szanowanym.

 

 

Kaeres trzeci rok ci bije na tym forum a ty jeszcze nie wiesz kto się zna z userów na danym sprzęcie. Napisałeś w tym czasie ponad 10000 postów i co za tym idzie myślę, że trochę poczytłeś topici i wiesz kto jest dobry z zasilaczy a kto się zna i pomaga w dziale karty graficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzilo mi o nowych userow.

Zeby wiedzieli mniej wiecej gdzie szukac pomocy.

Poza tym nie byloby postojebstwa tylko konkretne i rzetelne podpowiedzi i pomoc jak to bylo na poczatku tego forum.

 

Mysle, ze to tylko ze wzgledu na lenistwo nie mogloby takie cos powstac.

Wzamian nie mogloby byc pozytywow bo zaden moder by na to nie pozwolil.

I jakies kryteria moznaby wprowadzic.

Nie za pomoc "jak tego kolesia rozwalic" ale np. za opracowanie moda karty graficznej wlasnego pomyslu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzilo mi o nowych userow.

Zeby wiedzieli mniej wiecej gdzie szukac pomocy.

Poza tym nie byloby postojebstwa tylko konkretne i rzetelne podpowiedzi i pomoc jak to bylo na poczatku tego forum.

 

Mysle, ze to tylko ze wzgledu na lenistwo nie mogloby takie cos powstac.

Wzamian nie mogloby byc pozytywow bo zaden moder by na to nie pozwolil.

I jakies kryteria moznaby wprowadzic.

Nie za pomoc "jak tego kolesia rozwalic" ale np. za opracowanie moda karty graficznej wlasnego pomyslu.

1214216[/snapback]

Moderatorzy nie mają na to czasu. Nie dociera do Ciebie?

Samo zapewnienie użytkownika: "ktoś mi pomógł", to za mało. Trzeba się w temat wczytać i ocenić czy faktycznie pomógł. To zabiera czas.

Wystarczy już pilnowanie porządku, aby nie mieć możliwości normalnego funkcjonowania na forum (czytaj udzielać pomocy, polemizować i takie tam).

Poza tym, co rozumiesz pod pojęciem "mniej więcej wiedzieli, gdzie szukać pomocy"?

Na PW, mail'a lub na komunikator do tzw. porządnego user'a? Przecież to wypacza zasadę funkcjonowania forum dyskusyjnego.

Masz problem? Najpierw szukasz. Nie znajdujesz? Zakładasz topic z pytaniem lub dopisujesz się do jakiegoś istniejącego. Tak, to, IMO, ma działać, a nie przez korespondencję do konkretnego user'a. Pomoc udzielona jednemu użytkownikowi powinna być upubliczniona. Może się przydać jeszcze komuś innemu. A porządny user i tak napisze w topic'u bez oglądania się na jakieś pozytywy.

Osobiście nie lubię pytań z problemami komputerowymi skierowanych bezpośrednio do mnie przez użytkowników forum. Od tego jest właśnie forum.

Na GG, to możemy poGGadać sobie o doopie Maryni, albo innych sprawach. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moderatorzy nie mają na to czasu. Nie dociera do Ciebie?

...

Osobiście nie lubię pytań z problemami komputerowymi skierowanych bezpośrednio do mnie przez użytkowników forum. Od tego jest właśnie forum.

Na GG, to możemy poGGadać sobie o doopie Maryni, albo innych sprawach. :razz:

1214295[/snapback]

Jak zawsze dosadny :D

 

Czasu nie mamy bo próbujemy utrzymać to forum w całości, chyba byś nie chciał widzieć jakby to wszystko wyglądało bez naszej ingerencji.

Nawet chyba sobie nie zdajesz sprawy ile postów zostało już w tym tygodniu usuniętych, ile tematów powtarzających poszło do kosza a ilu userów dostało upomnienia na PW za ewidetne łamanie regulaminu (warez, postfuckerstwo, idiot-post).

I ty myślisz, że nam się nie chce :angry:

 

Kaeres OK

*****************

Dobra możemy to zrobić dla testu, tylko znajdź osobę, która napiszę ci kod do takich punktacji, przedstaw w tym temacie jak to ma dokładnie wyglądać, czyli za co by się dostawało pozytywa a za co negatywy. Musisz jeszcze ustalić co by dawały te pozytywy a co negatywy, jakąś rangę, bo jeśli tak to trzeba ustalić jakie będą rangi i jak rozpoznasz, że ten user pomaga w dziale Karty graficzne a mniej na Modyfikacjach!

Musisz też przemyśleć jak sobię poradzić z koleżeńskimi punktami, za to, że się kogoś zna i lubi a negatywy za to, że się kogoś nie lubi !

Myślę, że już wszystko zawarłem do testu takich punktów, jak będziesz już miał gotowy kod to zapodaj na PW do mnie, przedstawię go grupie moderującej i zastanowimy się czy zda to egzamin na tak dużym forum.

*****************

 

Ok czekam na wyniki prac...

moderator - romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem skad od razu takie przypuszczenia ze wytworza sie kulka wzajemnej adoracji. Podobny system jest na forum phpBB.pl . Pkt. "pomogl mi" moze tylko przyznawac autor topica. Przez co post ktory pomogl zmienia kolor i wszyscy wiedza za co jest ten pozytyw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, a co z user'ami, którzy się dopisali w temacie z podobnym pytaniem i też im ktoś pomógł? Właścicielami topic'u przecież nie są.

 

Poca przeczytaj wyżej, co mnie spotkało na CDRInfo. Kółka się stworzą, prędzej niż później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie totalnie nietrafiony pomysl(bez obrazy).

Pomiajac wszytko to,co zostalo juz wyzej powiedziane moge dodac,ze:

-jesli ktos sie zna to pisze i tyle

-jesli ktos jest bardzo dobry z danej dziedziny,zostaje moderatorem

-lub otrzymuje od moderatora zaszczytny napis pod avatarem.

A nie jakies gwiazki,slaczki,punkty.

Zapewne juz z samymi punktami kary jest prze***ane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres zapomniałeś o jednej ważnej rzeczy np jak byś pomógł dużej ilości osób i miał duży że tak to nazwe "ranking" to co chwila byś dostawał dziesiątki priv-ów z prośbą o pomoc i myśle że to prędzej czy póżniej by ci się znudziło i pewnie miałbyś już dość 10 kolesia który pisze do ciebie w tej samej sprawie bo 9 wcześniejszych dało ci punkta że im w tym pomogłeś.

chyba by cie zdenerwowało np w ciągu jakiegoś czasu kilka tych samych problemów.

Jednak myśle że lepszym pomysłem byłoby założenie nowego działu na forum dla nowych potrzebujących pomocy pomocy ale to jest raczej denny pomysł,bo ja tego czego nie wiedziałem zapytałem sie moderatora lub tutaj napisałem ale były to sprawy dotyczące regulaminu.

A pozatym ja nie zwracam uwagi na to kto jaki spoko jest tylko wale temat ktoś mi pomoże jest cool i nie będe musiał mu dawać żadnych punktów być może kiedyś ja jemu będe mógł pomóc i w ten sposób sie odwdzięcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punktacja to niedobry pomysł. W serwisie www.plfoto.com były prowadzone rankingi i prowadziło to jedynie do kłótni. Pojawiło się też zjawisko TWA (towarzystwo wzajemnej adoracji), co zupełnie rozwalało obiektywizm ocen. W końcu prowadzący zlikwidowali rankingi (może tymczasowo?) i teraz jest spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, od pomyslu do patentu droga jest bardzo dluga i kreta.

Jednka nie wsyzstkie pomysly musza byc odrazu trafione.

Chcialem wykorzystac zmiany na forum do wprowadzenia troche swoich pomyslow.

Jezeli bede cos jeszcze mial na mysli lub jakies pomysly zapytam znow o zdanie :)

 

Watek do zamkniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...