Skocz do zawartości
janus7

Dziwne Tykanie Dysku?

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch dni mam Acera 4001LMI i w czasie oglądania filmu usłyszałem dźwięk przypominający właśnie ciche tyknięcia, jakby załączanie się modemu komputerowego. Dobiegały one jednak od strony dysku twardego. Słychać to w zasadzie tylko, gdy jest bardzo cicho, ale jest to dosyć denerwujące. Zastanawiam się, czy to jest normalne czy nie. Dodam, że te "tyknięcia" są regularne. Osobiście uważam, że coś jest nie tak, ale to mój pierwszy laptop więc pewności nie mam. Na koniec jeszcze jedno pytanie, a mianowicie, czy mogę wyciągnąć dysk twardy nie narażając się na utratę gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni mam Acera 4001LMI i w czasie oglądania filmu usłyszałem dźwięk przypominający właśnie ciche tyknięcia, jakby załączanie się modemu komputerowego. Dobiegały one jednak od strony dysku twardego. Słychać to w zasadzie tylko, gdy jest bardzo cicho, ale jest to dosyć denerwujące. Zastanawiam się, czy to jest normalne czy nie. Dodam, że te "tyknięcia" są regularne. Osobiście uważam, że coś jest nie tak, ale to mój pierwszy laptop więc pewności nie mam. Na koniec jeszcze jedno pytanie, a mianowicie, czy mogę wyciągnąć dysk twardy nie narażając się na utratę gwarancji?

1478124[/snapback]

Sadze, ze przydaloby sie zdefragmentowac wojego twardziela...

 

Co do wyciagania hdd, to w ACerach nie powoduje to utraty gwarancji, ale skoro jestes newbie, to sobie to podaruj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk zaraz po instalacji potraktowałem Diskeeperem. Wyciąganie dysku to będzi ostateczność, ale z pewnością sobie poradzę z tymi 2 śrubami :) Może to rzeczywiście modem tak tyka, bo gdyby dysk zaczynał się psuć to byłyby też chyba inne objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dysk tez tyka, czesciej gdy laptop lezy nieuzywany, oczywicie wlaczony, u kumpla ktory ma ten sam model jest identyko. przez pierwszy tydzien mialem pietra, nawet robilem backup'y, teraz juz sie przyzwyczailem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka

 

jak koledzy wspomnieli to normalny dzwiek, po wymianie dysku w mojej toshibce na wd caviara 40gb 5200rpm tez mialem ostrego schiza czy przypadkiem nie trafil mi sie padniety hdd. podczas spoczynku ciagle bylo slychac to tykanie, jak w zegrku, male obciazenie i przestawalo.

Jesli Acer daje w swoje lapki dyski WD caviar to juz masz 100% pewnosc ze tak musi byc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stacjonarnym mam Seagate i głowicę ma bezgłośną. Miałem już kilka dysków twardych i dopiero w laptopie pierwszy raz usłyszałem to "tykanie". Skoro jednak jest to normalne to myślę, że temat można zamknąć. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to was postrasze ;) ;P

mialem tak w 3,5 calowej barracudzie, diagnoza - padniety silnik krokowy :P

 

oczywiscie w laptopie tez mi to wystepuje, tylko sytuacja w jakiej to sie dzieje i czestotliwosc wystepowania zupelnie inna - wiec raczej nie ma sie co martwic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...