Skocz do zawartości
fenir

Tanie Panoramy 20"

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie wasza opinia o różnych modelach panoramicznych monitorów 20" pojawiających się na rynku.

Chciałbym żeby to był zbiorczy post o tego typu monitorach na tym forum, który ułatwi osobom zainteresowanym zakup własciwego monitora.

Obecnie dość ciekawymi modelami są:

1. Belinea 102035

Dołączona grafika

Specyfikacja :

Nazwa Belinea 102035

Przekątna 20"

Matryca PVA

Rozdzielczość 1680 x 1050

Plamka 0,258 x 0,258 [mm]

Jasność 320 cd/m2

Kontrast 1000:1

Czas reakcji 8 ms (szary do szarego)

Kąty widzenia 178/178

Paleta 16,7 mln

Złącza D-SUB, DVI

Wyposażenie HUB USB, głośniki

Gwarancja 3 lata "door to door"

Cena okolo 2.300 zł

http://www.maxdata.pl/?site=productInfo&id=111972

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22267

2.Acer AL2016W

Dołączona grafika

Specyfikacja :

Nazwa Acer 1951Bs

Przekątna 20"

Matryca TN

Rozdzielczość 1650 x 1050

Plamka 0,258 x 0,258 [mm]

Jasność 300 cd/m2

Kontrast 600:1

Czas reakcji 8 ms

Kąty widzenia 140/130

Paleta 16,7 mln

Złącza D-SUB

Wyposażenie ściana

Gwarancja 2 lata "door to door"

Cena okolo 1.696 zł

http://w2.sirius.pl/news_wiecej.php?PubId=6035

3. Philips 200W6CS

Dołączona grafika

Specyfikacja :

przekątna 20,1 cali

rozdzielczość nominalna 1680 x 1050 piksele

kontrast 600:1

jasność 300 cd/m²

maks. częst. odchylania poziomego 93 kHz

maks. częst. odchylania pionowego 85 Hz

wielkość plamki 0,258 mm

czas reakcji plamki 16 ms

kąt widzenia pion 176 °

kąt widzenia poziom 176 °

ilość wyświetlanych kolorów 16,7 mln

analogowe złącze D-Sub 15-pin tak

cyfrowe złącze DVI tak (DVI-D)

głośniki tak (2x 2W)

Gwarancja/rękojmia: Gwarancja producenta 36 msc

Cena okolo 2330 zł

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20137

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/59592

6. DELL 2005FPW

Dołączona grafika

Specyfikacja :

Typ wyświetlacza: Active matrix TFT LCD, panoramiczny

Obszar aktywny (VIS): Przekątna 20.1 cali (51.0cm)

Plamka: 0.258 mm

Typowy czas odpowiedzi: 16 ms

Zakres częstotliwości odświeżania poziomego: od 30 kHz do 81 kHz

Zakres częstotliwości odświeżania pionowego: od 56 Hz do 75 Hz (1680x1050 tylko @ 60Hz)

Rozdzielczość maksymalna: 1680 x 1050 @ 60 Hz

4 porty USB 2.0

Wejścia VGA, DVI, S-video, composite

Certyfikaty: TCO99 (obudowa koloru Midnight Grey)

Gwarancja: 3 lata

cena: około 2600 zł

http://tola.allegro.pl/show_item.php?item=68147727

http://commerce.euro.dell.com/

5. BenQ FP202W

Dołączona grafika

Specyfikacja :

Matryca: AUOptronics

przekątna 20" wide-screen

8ms czas reakcji

1680x1050 Rozdzielczość

600:1 kontrast

kąty widzenia 140 stopni w poziomie i 130 w pionie

Złącza D-Sub, DVI

BenQ FP202W ma trafić do sprzedaży w październiku ale jego cena nie została jeszcze ustalona.(w Niemczech około 800 euro).

Edytowane przez fenir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wiekszosci grach beda problemy malo ktora obsluguje te pozmieniane rozdzielki :/

1701091[/snapback]

Nie rozumiem jak mało która gra? Ogromna większość obsługuje ten format ( 16:10 ). Ponadto każda nowa szanująca się gra obsługiwać ją powinna. Z moich starych gier na 3 gry - 2 obsługują proporcje panoramiczne.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. BenQ FP202W

Dołączona grafika

Specyfikacja :

Matryca: AUOptronics

przekątna 20" wide-screen

8ms czas reakcji

1680x1050 Rozdzielczość

600:1 kontrast

kąty widzenia 140 stopni w poziomie i 130 w pionie

Złącza D-Sub, DVI 

BenQ FP202W ma trafić do sprzedaży w październiku ale jego cena nie została jeszcze ustalona.(w Niemczech około 800 euro).

1685981[/snapback]

To dziwne że ten monitor ma 16,7 mln kolorów (jak P-MVA) a kąty 140/130 CR10-170/170 CR5 ( jak TN ). Ciekawy jestem jaką ma naprawdę matrycę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena tego benq mnie rozwalila  :lol:

1705071[/snapback]

Jeśli ma matrycę ostatecznie MVA i kąty 170/170 to 600 € można dać (max), jeśli to jest to tandetne TN+ to cena nie ma prawa przekroczyć wiele ponad 400 €. 800 € to nikt nie zapłaci mając pod ręką Belinea czy Philips na P-MVA za ok. 600 €.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie troche lamowate, ale co sie dzieje, jak sie ustawi na takim monitorze rozdzilczosc z monitora 4:3 (czyli takiego "zwyklego")? Poza tym czy grajac na takim ponoramicznym monitorze mamy doczynienia ze znieksztalceniami czy np. w FPP mamy szersze spektrum widocznosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie troche lamowate, ale co sie dzieje, jak sie ustawi na takim monitorze rozdzilczosc z monitora 4:3 (czyli takiego "zwyklego")?

Nic - masz trochę ściśnięty obraz no i zwykłe zniekształcenia przy nieodpowiedniej rozdzielczości.

 

Poza tym czy grajac na takim ponoramicznym monitorze mamy doczynienia ze znieksztalceniami czy np. w FPP mamy szersze spektrum widocznosci?

Jeżeli gra przewiduje monitor panoramiczny i obsługuje stosowną rozdzielczość, to zniekształceń nie ma, a czy będzie szersze pole widzenia, to zależy od gry - w Q3 jest.

 

Widzę, że coraz większe zainteresowanie monitorami panoramicznymi - i dobrze, im więcej ludzi się nimi zainteresuje, tym szybciej będzie pełny support producentów softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie troche lamowate, ale co sie dzieje, jak sie ustawi na takim monitorze rozdzilczosc z monitora 4:3 (czyli takiego "zwyklego")? Poza tym czy grajac na takim ponoramicznym monitorze mamy doczynienia ze znieksztalceniami czy np. w FPP mamy szersze spektrum widocznosci?

1709334[/snapback]

Jest tak jak pisze Dijkstra. Co do zniekształceń dodam że gra która nie obsługuje panoramy (bez zniekształceń) jest albo bardzo stara (chociaż Unreal Tournament pracuje poprawnie bez żadnych modyfikacji) albo błędnie napisana i autorzy powinni zrobić patch.

 

Link w którym są potrzebne informacje do uzyskania w "trudnych" grach poprawnego wyświetlania obrazu panoramicznego.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przymierzam sie do kupienia belineii 102035w ale nie wiem jak wyglada sprawa z rozdzielczosciami w grach. Na stronce maxdata pisze ze monitor obsluguje rozdzielczosci 640x480, 800x600, 1024x768, 1152x864, 1280x1024 i 1680x1050 ale to nie sa 16:10 oprocztej ostatniej. Jak to bedzie sie wyswietlac, czarne pasy z boku albo obraz bedzie rozciagniety i czy ten monitor wyswietli rozdzielczosci 16:10 jak 1280x800 i 960x600. Jestem zielony w tych sprawach wiec piszcie co wiecie bo na polskich forach jest na ten temat tyle co nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to kiepsko z recenzjami tej Belinei, np. na www.mva.pl, test planują dopiero w przyszłym roku. :? Tak jak ty zaczynam poważnie rozważać kupno 102035W, aczkolwiek wpierw muszę ujrzeć rzetelne testy. Monitorów LCD nie można kupować w ciemno. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba go zamowie i sam sie przekoman bo nie chce mi sie czekac na testy. Tylko moj kobitka nie moze sie dowiedziec bo mnie ze skory obedrze ze na glupotyydaje ale one sie na niczym nie znaja hehe.

 

a i za ile mozesz go miec Corso bo ja za 2199zl i pokombinuje zeby go wziac przez znajomego na firme to daje 1802zl hehe i do tego 7800gt juz do mnie jedzie (o tym tez dziewczyna nie wie)

Edytowane przez Tserof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien że monitor wyświetli 1280x800 i 960x600 i inne mieszczące się w granicach dopuszczalbych max parametrów (np.1366x768). Jednak najlepsza jakość obrazu będzie tylko w 1680x1050 i walczę o to aby każda gierka obsługiwała 16:10 - te które mam i nie obsługują mogę zliczyć na palcach jednej ręki. Uwaga: zgodnie ze spec. monitor skaluje każdą rozdzielczość na pełen ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak na razie to widziałem tylko ofertę w Komputroniku (dość drogo).

A o kobitkę się nie martw, zrobi Ci awanturę a następnego dnia już będzie jakby nic się nie stało. :D Pozdrawiam.

1710816[/snapback]

Eeee - napewno zachwyci się wyglądem, ale lepiej nie mów o cenie bo jak się nie zna to powie że dużo i będzie marudziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1680x1050 to dosyc duza rozdzialka do grania i sprzecik moze nie wydalac, 1280x800 to chyba najlepszy wybor tylko jaka bedzie roznica w jakosci obrazu. Czytalem na zachodnich forach ze na dell'u 2005FPW skalowanie jest swietne i ze w grach nie ma duzej roznicy moze tu bedzie tak samo. winda oczywiscie w 1680x1050 zobaczylbym jakies zdjecia na ktorych moglbym poroznac jakosc w rozdzielczosci natywnej i mniejszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kobitki to mi leb urwie i pewnie cos jeszcze hehe

ale sciema i tak pojdzie ze monitorek za 800zl a jak chodzi o karte to nie pozna ze inna bo sie na tym nie zna (okienko w budzie)

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/69167

Edytowane przez Tserof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1680x1050 to dosyc duza rozdzialka do grania i sprzecik moze nie wydalac, 1280x800 to chyba najlepszy wybor tylko jaka bedzie roznica w jakosci obrazu. Czytalem na zachodnich forach ze na dell'u 2005FPW skalowanie jest swietne i ze w grach nie ma duzej roznicy moze tu bedzie tak samo. winda oczywiscie w 1680x1050  zobaczylbym jakies zdjecia na ktorych moglbym poroznac jakosc w rozdzielczosci natywnej i mniejszej.

1710843[/snapback]

Mam radeona 9700 i w rozdziałce 1280x800 gram w Doom3 4xAA 16xAF wyłączone cienie i jedna opcja co nie daje różnicy w jakości, detale na High i gra chodzi 30-40 fps (pamięć wirtualna wyłączona, 1GB ram) - jakość foto, BattleField2 2 detale na środek i chodzi nawet płynniej. Jeśli masz GF 7800 20 potoków to się nie martw - wszystko będzie chodzić płynnie w 1680x1050 , wystarczy poprawna konfuguracja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...