Skocz do zawartości
w1wlodek

oceńcie moją modyfikacje obudowy Chieftek BX

Rekomendowane odpowiedzi

:wink: Cześć, witam wszystkich gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum.Niejestem taki poczontkujący ponieważ forum czytam od ok 2 lat (!)

W moim pierszym poście chciałbym przedstawić moding jaki przeprowadziłem na obudowie chieftek z serii BX, moding polegał na :

- wycieciu okienka w bocznych dzwiczkach

- wyłożeniu budy matą wygłuszającom firmy Akasa

- zamontowaniu dwóch wentyli 120x120mm też Aksa model AK-183-L2B (1400rpm,3pin-regulacja obr.)odpowiednio z przodu i z tyłu

- zmontowania WC w składie :D :

Cpu-Uriel multi 16/22/16

Gpu-Abadon 16/16

pompka-Eheim 1048 zanurzona w zbiorniku

chłodnica-nagrzewnica kadet+FAN 120x120mm

wenże Eheim 16/22 i 12/16

- nietypowe położenie zasiłki a dokładnie pod wierzą napędów 5'25 cala(mnóstwo roboty i kombinowania ale efekt jest supera) wszystko to poto żeby kadet mógł sie zmieścić na miejcu orginalnie montowanego zasilacza. B) B) :lol: :lol: nad kadetem w górnej ściance obudowy jest wycięty otwór do wydmuchiwania cipłego powietrza (krwadrat ok 20cm)wyłorzony kratką "TiuningowĄ"

- aha no i zimne katodydo oświetlenia wnentrza 2x 30cm niebieska ustawione w układzie litery "L" i jedna czerwona 10cm zamontowana w przednim panelu B) B) :lol: :lol: :twisted:

teraz czas na kilka fotek(po kliknięciu dostęne powiekszenia)

 

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

B) B) B) B)

 

jedno foto jest bez WC - na radku jet Seilencer rev.2.0

komentujcie/oceniajcie/może jakies rady?

 

pozdro for all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie jakis calkiem ladny modzik - widze ze 2005 zapowiada sie niezle ;]

Dwie rzeczy troche mi sie nie podobaja: mianowicie weze wchodzace do pojemnika - moze go w jakies króćce wyposazyc bo tak troche mi to wizerunek psuje :wink:

I rzecz druga, to to czego Ci nie daruje [;]] czyli przerwa w uszczelce okna - fotka nr 2

 

Poza tymi szczegolami zarabiscie Ci to wyszlo 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modzik całkiem fajny :]

 

Powiedz teraz:

1) Ile kasy na wszystko, poszło.. tzn. mod +wc

2) Jak się sprawują te maty aksa?

3) Całkiem dobry pomysl z zasilaczem, rozumiem, że druga strona budy na dziure wywaoną?

4) Jak "chałas" z kompa słychac go wogole?

5) Może tak jak wyżej ktoś pisal, zrób coś ze zbiorniczkiem i wężami do niego wchodzącymi.

 

Efekt bardzo ciekawy, schludnie i czysto :)

Tylko okno było trzeba na klej a nie na uszczelkę, i matowe boki okienka, co by nie widać cietej blachy :)

 

Pozdrawiam :>

Hapi Nju Jer :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz teraz:

1) Ile kasy na wszystko, poszło.. tzn. mod +wc

2) Jak się sprawują te maty aksa?

3) Całkiem dobry pomysl z zasilaczem, rozumiem, że druga strona budy na dziure wywaoną?

4) Jak "chałas" z kompa słychac go wogole?

5) Może tak jak wyżej ktoś pisal, zrób coś ze zbiorniczkiem i wężami do niego wchodzącymi.

 

Efekt bardzo ciekawy, schludnie i czysto :)

Tylko okno było trzeba na klej a nie na uszczelkę

:D thx :D

ad.1 nie liczyłem, troche zabuliłem za to ... ale warto było

ad.2 ładnie wygłądają/łatwo sie je czyści (odkurza B) )/ dobrze wygłuszja pompke

ad3. tak, aczkolwiek w Chieftekach BX jest tam orginalne miejsce na wentyl 92x92mm i z niego zkorzystałem

ad.4 dość cicho lecz można jeszcze zejść w dół :twisted: ale marazie to dysk troche mnie chamuje

ad.5 to jetk ok pomieważ wenże sie tak niezaginają jak to było przy kriućcach ale niedługo planuje przerobić system na zamknienty i mam plan.. B)

z okienkiem jest tak:na krawęć ciętej blach drzwiczek nałorzona jet uszczelka typu "U" i od wewnetrznej strony jest posmarowana klejem polimerowym i nato nałożona jest szybka.

 

pozdro w nowym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1: ni lubie tych co sie chwala

po2; niezły MOD (fajnie wyglada)

po3: nic...

Ogólnie całkiem fajnie tylko po jakiego grzyba zaśmiecać forum ???[w1wlodek] bez obrazy

co to nowego wnosi ... zapodaj te zdjątka na dzikie moze zapodadza je do galerii(tam jest ich miejsce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko brakuje foty ogolnej - trudno sie ywpowiedziec o calosci, pomijajac fakt ze nie lubie choinek, to yglada nie tak tragicznie, jak zobaczylem topic to juz sie balem ze ktos skrzywdzil obudowe :) ale jest oki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1: ni lubie tych co sie chwala

po2; niezły MOD (fajnie wyglada)

po3: nic...

Ogólnie całkiem fajnie tylko po jakiego grzyba zaśmiecać forum ???[w1wlodek] bez obrazy

co to nowego wnosi ... zapodaj te zdjątka na dzikie moze zapodadza je do galerii(tam jest ich miejsce)

co ty za głupoty piszesz :|

tu każdy sie chwali swoimi modyfikacjami :!: po to jest forum :!:

Co do tematu...widać, że sie starałeś :D jako jedyny ostatnimi czasy poukładałes kable 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko brakuje foty ogolnej - trudno sie ywpowiedziec o calosci

oki prosze tu kilka fotek, może one rozjaśnią sprawę :D

(po kliknieciu dostepne powiększmie)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

:twisted: :twisted: :twisted:

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO nic szczególnego wg. mnie - okno+woda +podswietlenie - standard ;)

Ale mimo wszystko widze ze jest dosc starannie zrobiony(ciekawe rozwiązanie z zagrzewnicą i zasiłką ) i za to plus - po prostu jeden z tysiaca niewyróżniających się szczególnie modów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie duza zaleta jest tai mod zeby nie utrudnial codziennego uzywania kompa - po co mi buda do ktorej zeby cos zrobic wewnatrz musze rozpizyc cala modyfikacje - ogolnie jesli mog nie razi po oczach (w sensie nie psuje budy) to jest oki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko - toz produ to osobna czerona katoda czy wiatrak czerowny a moze tylko male LEDY?

to tak jak pisałem w pierszym poście na samej górze

aha no i zimne katodydo oświetlenia wnentrza 2x 30cm niebieska ustawione w układzie litery "L" i  jedna czerwona 10cm zamontowana w przednim panelu  B) B) :lol:

(żaden wiatrak nie jest poświetlany bo to są te AK-183-L2B)

a wygląda to tak:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

w między czasie UPDATE bo mam nowy zasilacz(TopPower P6 420W - a TU jest więcej info o nim ) wypucowany na lustro :D B) i chce zademostrować pewien efekt :

(odrazu dla jasności dodam że w obudowie z przodu jest jeden wentyl B) )

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...