Skocz do zawartości
marcin_groen

--msi K8n Neo2 - Nforce3 Ultra--

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zamierzam kupić tą płytę i A64 3000+ i z chęcią bym się dowiedział jakie są mozliwości OC. Opis można znaleźć w temacie o A64 ale chciałbym opinie z pierwszej ręki thx. @marcin_groen możesz cos na ten temat powiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde temat tej plyty juz przelecial ze trzy razy na tym forum, jak ktos chce opis jak krecic i jakies tipsy

to polecam xtremesystems forum, juz raz przeklejalem te tipsy i drugi raz mi sie niechce :)

 

Co do Zasilek to slyszalem(czytalem) ze maja problemy z botowaniem na zimno, glownie serie antec'a true i neo.

 

Plyta ma faktycznie troche wad, np umiejscowienie North Bridga, bardziej syfiatego miejsca nie bylo,

Zasilanie tez moglo by byc w innym miejscu, ale do OC chyba najlepsza Mobo na nf3,

zreszta przekonam sie moze w tym tygodniu jak sobie ja kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do oc to mi udalo sie podniesc fsb do 230mhz, wyzej nie jest stabilnie ale wydaje mi sie ze to kwestia pamieci :)

Umiejscowienie elementow na laminacie faktycznie nie jest zbyt szczesliwe, socket jak dla mnie jest za blisko portu agp, zalman 7000 i chlodzenie radka 9800 artic cooling wchodza na styk :):)

To juz moja druga płyta z serii k8n neo2, wczesniejszy model zachowywal sie niestablinie niebieskie ekrany nie nalezaly do rzadkosci, co dziwne u kolegi plyta smiga ladnie i nie narzeka osiagnal fsb 240 na a643000 ale moze to tylko kwestia przypadku :)

Problem z jakim sie spotkalem jest dosc dziwny mianowicie:

Niebieski ekran i komenda stop w momecie odpalania np nero, sandra2005 rzado ale sie zdarzaja. Na forum msi wyczytalem zeby nie instalowac sterownikow nvidia ide z paczki nforce poniewaz to one powoduja problemy, sypia sie tylko aplikacje ktore w jakis tam sposob odwoluja sie do urzadzen ide (nero skanuje przy starcie urzadzenia ide, sandra podobnie). Co wiecej podobne problemy ma kolega na MSI K8N Neo (socket 745). Tylko jak tu nie instalowac sterownikow ide od nvidia skoro mam 2xwdraptor raid0 i przy instalce windowsa musze wgrac z fdd sterowniki nvraid class driver oraz nvidia nforce storage controller ktore sa wymagade do instalacji systemu.

Jeszcze jedno sterwoniki na dyskietce dolaczonej do plyty "nforce 3 sata driver" sa jakies stare i windows nie rozpoznaje urzadzenia przynajmniej u mnie, pomoglo skopiowanie na dyskietke sterwonikow z plytki cd ze sterwonikami z kat. \\nvidia\system\ck8s\win2k-xp\ide\winxp , moze w w nowszych wersjach plyty msi dolaczy dyskietke z najnowsza wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma byc nie tak z TruePowerem??

Plyta czasami nie wstaje. Wymaga resetu biosu. Kombinowalem juz z 3 roznymi i to samo.

Komp montowany juz ze 4 razy ;/

1232982[/snapback]

A to ma byc nie tak z TP, ze tylko z tym PSU to mobo ma problemy z bootowaniem. Poczytaj troche na zachodnich forach i sprawdz, ktory bios bedzie najlepszy (jednak na zadnym nie osiagniesz 100% stabilnosci)

 

Wymieniaj plyte lub zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ma byc nie tak z TP, ze tylko z tym PSU to mobo ma problemy z bootowaniem. Poczytaj troche na zachodnich forach i sprawdz, ktory bios bedzie najlepszy (jednak na zadnym nie osiagniesz 100% stabilnosci)

 

Wymieniaj plyte lub zasilacz.

1233150[/snapback]

Ja mam TC550 (czyli TP z panelem) i zero problemów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na stronie msi ze ta plyta nie daje rady z dualem na dwóstronnych pamięciach 400 jest tylko 333. I czy to jest wina mobo czy roca bo ma zintegrowany kontroler? Bo jesli tak to czekać na nowy rev proca (gdzieś wyczytalem) ze ma ten problem naprawiony i bez problemu duala na 2 stronnych uciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Siedzisz" w tym temacie, to musiales sie spotkac z takimi opiniami odnosnie TP/K8 Neo2.

 

Tak jak ktos pisal powyzej- ludki najczesciej maja problemy z zimnym boot'em, czasem restartem.

 

Na 1szy rzut oka tez nie widze logicznego zwiazku miedzy typem PSU, a takim zachowaniem mobo ale... po prostu za duzo bylo takich zgloszen.

 

Dlatego niech Jon poprobuje najpierw poguglowac- a noz sie uda ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Newidzę sensu wywalania 500zł na płytę jak można mieć taką jak ja GIGABYTE którą kyupiłem na giełdzie za 285zł

I wtej chwili procek leci mi na niej 2500Mhz

Mam Hynixy moduły obustronne i niema jakich kolwiek problemów z nimi !

i niema z nią innych dziwnych problemów z botowaniem na zimno itp, itd...

Jedynym mankamentem jest skaczące napięcie :?

 

A cha a jaka jest dopuszczalna temperatura pracy A64 ?

W Athlonach XP było to wazleżności od procesorów 80~90 stopni

Tak z ciekawości puściłem Prime95 przy 2500Mhz z 1,55V na boxowym chłodzeniu i jest 47 stopni :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Newidzę sensu wywalania 500zł  na płytę jak można mieć taką jak ja 1233218[/snapback]

Roznica cenowa nie jest az tak duza pozatym Ty moze nie widzisz sensu tak jak niektorzy nie widza sensu w wywalaniu kasy na tego gigabyta i wybiora ECS'a ale ta plyta jako jedyna wsrod nf3 pozwala osiagnac 1:1 przy 1T na pameciach HT >300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno to wina procka że obsługuje tylko 1 moduł 512 400Mhz dwustronny, jak chce sie mieć 2 to muszą chodzić na 333 dlatego wychodzi druga rev AMD 64 co ma być tego błędu pozbawiona!!

Czy na MSI macie skaczące zasilanie bo często się na tych płytach z tym spotkałem i to ostro skakało???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na stronie msi ze ta plyta nie daje rady z dualem na dwóstronnych pamięciach 400 jest tylko 333. I czy to jest wina mobo czy roca bo ma zintegrowany kontroler? Bo jesli tak to czekać na nowy rev proca (gdzieś wyczytalem) ze ma ten problem naprawiony i bez problemu duala na 2 stronnych uciągnie.

1233201[/snapback]

 

To szkoda że nie czytałeś DOKŁADNIE ...

przy obsadzeniu 4 banków kośćmi 512 dwustronnymi jest 333 ...

Przy 2 kościach dwustronnych nie ma problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie na 2x512 twinmos da sie ustawic na 400 i na tym samym idzie bezproblemowo.Ale jak krece na FSB250MHz to idzie stabilnie i w primie leci kilka godzin bezproblemowo,a na 270fsb tez mi idzie tylko w primie mnie juz wywala po sekundzie ale 3d mark przechodzi caly??????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 1,41 1,51 1,37 1,36b ... zero problemów z zasiłką

1233591[/snapback]

Podobno jest poprawiona wersja tych sasilaczy, ja niestety mam ta co ma problemy z bootowaniem.

I tak nie jest zle bo nie musze restartowac biosu ! u mnie komp nie wstaje tylko jak robie restart z windowsa i to nie zawsze mam ten problem na 3 restarty 1 mam freeze.

Jesli nie wstanie to wylaczam zasilacz przelacznikiem na tylnim panelu... zalaczam i juz dziala ....

Ty nie masz problemow ja mam czesciowe a niektorzy maja straszne problemy... ciagle musza restartowac bios bo w ogole plyta odmawia wspolpracy :mad:

Ciekawe czy cos wymysla - czy pozosatnie zmiana zasialcza albo mobo.

Biosy sprawdzalem 1.37, 1.41, 1.51 - na kazdym ten sam objaw ciagle szukam na zagranicznych forach i nie ma narazie lekarstwa :sad:

Edytowane przez KruK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szkoda że nie czytałeś DOKŁADNIE ...

przy obsadzeniu 4 banków kośćmi 512 dwustronnymi jest 333 ...

Przy 2 kościach dwustronnych nie ma problemu

1233288[/snapback]

Hm.... dziwne bo ja w tej tabeli widzę w pozycji 6 od góry nie licząc opisów jest D - D - =333 i jak wspominales na koncu DDDD=333 czyli jednak problemy. Ale to procek. Tyle że kiedy go wypuszczą.

Edytowane przez Ulv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest poprawiona wersja tych sasilaczy, ja niestety mam ta co ma problemy z bootowaniem.

I tak nie jest zle bo nie musze restartowac biosu ! u mnie komp nie wstaje tylko jak robie restart z windowsa i to nie zawsze mam ten problem na 3 restarty 1 mam freeze.

Jesli nie wstanie to wylaczam zasilacz przelacznikiem na tylnim panelu... zalaczam i juz dziala ....

Ty nie masz problemow ja mam czesciowe a niektorzy maja straszne problemy... ciagle musza restartowac bios bo w ogole plyta odmawia wspolpracy  :mad:

Ciekawe czy cos wymysla - czy pozosatnie zmiana zasialcza albo mobo.

Biosy sprawdzalem 1.37, 1.41, 1.51 - na kazdym ten sam objaw ciagle szukam na zagranicznych forach i nie ma narazie lekarstwa  :sad:

1233888[/snapback]

Pamiętam że miałem podobny problem na MSI Kt400 po restarcie w Winowsie nie wstawał kąp, po zainstalowaniu najnowszych sterów i wszystkich łatek do Windowsa SP 2 itd. wszystko wruciło do normy :) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...