Skocz do zawartości
konio68

Arctic Cooling Frezzer 4

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40998310 cena przystępna z opisu wynika że git.

A co Wy o tym sadzicie - bo ta Boxowa suszarka od PIV 3.06 mnie zabija.

Warto go kupić.

Moze gdzieś dorwaliscie jakąs strone z porównaniem do innych ?

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie jest bardzo cichy. Skrecony na 1500 obr/min. Nie slychac go. Temperatury proca to IDLE 40 stopni a STRESS 60 stopni. Za te pieniadze nic lepszego nie znajdziesz, Podjales sluszna decyzje.

1259420[/snapback]

u mnie dmucha od zasilki w dol. Zastanawiam sie tylko czy to dobrze? Moze lepiej by bylo odwrotnie? Wszystko zalezy ile masz miejsca w budzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odwrotnie było bylepiej bo ciepłe powietrze i tak pcha sie samo do góry. A twój wentyl dmucha "pod prąd". Powinno siemontować albo tak żeby dmuchał w tył - w wentyl wylotowy albo żeby dmuchał do góry - w zasilacz

1263629[/snapback]

Tez o tym myslalem i z tego samego zalozenia wychodzilem. Bede musial przelozyc. Z tego co zauwazylem to ty tez masz zamontowany ze dmucha do gory. Nie wiem dlaczego ale ja przy 1500obr/min mam 40 st. Na freezer 7 np u ciebie masz 40 st w Idle przy 800obr/min . ciekawe skad ta roznica temperatur, skoro witrak i cooler jest ten sam, rozni sie tylko mocowaniem podstawki, moze dlatego ze moj proc jest podkrecony z 3GHz na 3,4GHz. ale to by o tyl zwiekszylo sie wydawanie ciepla.

 

edit

Zmienilem ustawienie freezera, teraz dmucha do gory. 1300 obr/min, temp procka w idle 37st , ale jeszcze poczekam bo pasta musi sie wygrzac. Chyba rzeczywiscie takie ustawienie jest lepsze.

Edytowane przez gralmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie jeszcze kwestia tego jak płyta podaje temp i jak wiatrakami zarządza.

Jak mówie wg mnie na asusie zachowuje sie gorzej - tzn mógłby wolniej bo u mnie może. A jest zamontowany tak że dmucha w tył. Jak nakładasz tą paste co do niego dodaja? Bo o "wygodnym nałożeniu jej" to nie ma mowy. jest strasznie nierozprowadzalna - jak lekko mokry piach :)

 

Poza tym nie przejmował bym sie temperaturami w stanie bez obciązenia. Ważne że obciążony nie przekracza fabrycznie wyznaczonych granic

Edytowane przez Informatoł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie jeszcze kwestia tego jak płyta podaje temp i jak wiatrakami zarządza.

Jak mówie wg mnie na asusie zachowuje sie gorzej - tzn mógłby wolniej bo u mnie może. A jest zamontowany tak że dmucha w tył. Jak nakładasz tą paste co do niego dodaja? Bo o "wygodnym nałożeniu jej" to nie ma mowy. jest strasznie nierozprowadzalna - jak lekko mokry piach :)

 

Poza tym nie przejmował bym sie temperaturami w stanie bez obciązenia. Ważne że obciążony nie przekracza fabrycznie wyznaczonych granic

1264141[/snapback]

No konsystencja pasty jest troche upierdliwa , ale zrób tak:

Nałóż małe placki równo w 4 miejscach i na środku troszke wiecej - dociśnij wentylem - odpal kompa i zapodaj - 100 % pbciązenia proca na 5 godzin - efekt pasta się pięknie rozprowadzi sama.

Co do sposobu montażu wentyka to powinien być on tak zamontowany aby strumienie przepływu wentylatorów sie nie znosiły:

czyli: jak masz zasiłke duala i wentyl w zasilaczu od spodu który zasysa powietrze do góry to wentylator od frezzera powinien miec ten sam kierunek przepływ - ok 3C róznicy jak zrobisz odwrotnie.

 

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe jak jest z wydajnoscia jak ktos ma duuuzy wentyl nad prockiem w zasilce i wentyl na tylnej sciance ( jak ja na przyklad ;) ). Chyba powinno byc ok, nie? Bo z tym freezerem to jest chyba tak ze mozna go montowac jak koszyczek pozwala, raz poziomo raz pionowo, zaleznie od plyty. Jak sie myle to mnie poprawcie

 

Errorx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe jak jest z wydajnoscia jak ktos ma duuuzy wentyl nad prockiem w zasilce i wentyl na tylnej sciance ( jak ja na przyklad ;) ). Chyba powinno byc ok, nie? Bo z tym freezerem to jest chyba tak ze mozna go montowac jak koszyczek pozwala, raz poziomo raz pionowo, zaleznie od plyty. Jak sie myle to mnie poprawcie

 

Errorx

1269380[/snapback]

Nie mylisz się - zalezne od położenia kosza.

U mnie buja teraz na 1400 obrotów.

2x120 na ok700 i 90 na 900 do tego 2x w zasiłce + podkrecony i modowany gf6800 4 kosci ramu i 2 dyski

w budzie jak w podpisie i proc ma 41/55.

po 5 dniach pasta się " dotarła" i mam 39/52 przy 1300 .

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, również zakupiłem tego coolerka. Podłączyłem pod płyte nie montując na procesorze i.. byłem prawie przerażony, w porównaniu do boxowego w stresie gdy płytka daje mu max obrotów, to tutaj nie słyszę nic nawet przystawiając ucho do niego.. zobaczymy jak schłodzi ;-)

 

btw. Używa(ł) ktoś Artcic Cooling Arctic Fan Pro TC ? Takie 80 mm wentylki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyhy ;)

A potem jak z głośnością?

No i, czy znasz jakąś www z jakimś krótkim howto czy czymś takim? ;)

1397574[/snapback]

Z głośnością różnie, może być go słychać, ale zmniejszasz napięcie np. na 7V i chodzi cichutko.

A co do linków howto to poszukaj na forach, o tym wentylatorze są całe legendy :lol:

Edytowane przez brucek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zainwestować w tego coolera (arctic cooling freezer 4), poczytałem pare recenzji itp...

 

zastanawia mnie tylko czy może być jakikolwiek problem ze zmieszczeniem go w obudowie ?? bo nie jestem pewny czy mam wystarczającą ilość miejsca... a wydaje mi sie że nie powinien np: stykać się z zasiaczem. Narazie mam zwykłe boxowe intelowskie chłodzenie takie jak w tym artykule http://tweak.pl/artykul/coolery_04_5 ten pierwszy z góry, i jest on dość spory...

 

jakieś rady ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi tam dysk zagłusza wszystko. Czy te nowe dyski są naprawde takie ciche że musicie zwalniac obroty wentylatorów??

 

Fsl: powinien wejść - ten cooler jest wysoki ale nie szeroki, wymiary radiatora z pudełka: 92x72x120(h).

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak założę cooler to mam zlikwidować tą tubę czy ją zostawić ?? I jak ustawić cooler jeżeli chcę pod zasiłkę wstawić jeszcze wiatrak wyciągający powietrze(jakiej firmy)?? Jeżeli miałbym likwidować tubę to na jej miejsce wstawić jakiś wiatrak?? jak tak to jakiej firmy i jakiego rodzaju??

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to mowicie, ze on jest taki cichy?

 

nawet Arctic Cooling podaje ze

Hałas 1.0 Sone

 

a 1 son to jest dzwiek 1000hz i 40decybeli,

czyli dosc glosno :/

 

u mnie naprzyklad chodzi jak suszarka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...