Skocz do zawartości
mlun

9800se@9800pro Vs 6600

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej otórz przymierzaż sie nareszcie do kupna grafiki i nie wiem co na dzień dzisiejszy sie bardziej opłaca.Niby radek ma 256 bit co da lepszy efekt w wyższych rozdziałkach ale geforce trzoszke nowszy technologicznie. No i w koću w tym radku jest zawsze obawa że to jednak nie jest do końca czysty pro tylko mod i co sie żadko zdarza coś moze być z potokami po jakimś czasie.Więc prosiłbym o jakies konkretne komentarze zwłaszcza ludzi którz już posiadaja takie geforce.

Edytowane przez mlun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz caly topic odnosnie GF6600 i tam napewno znajdziesz odp na swoje pytanie.....troche inwencji czlowieku wszystko bys chcial zeby ci pod nos podawano:lol:

Pozdro!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja wiem czytałem ten topic ale jak zwylke są podzielone decyzje jednni mówią że woleli by radka inni geforca i tak można bez końca.Sam osobiście bym brał geforca ale wolałem sie zapytać forumowiczów co o tym sądzą żeby nie żałować potem.

Edytowane przez mlun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to:

Radeon 9800Se z 256bit kosztuje tyle (pomijajac wachania +/- ok.20zł) tyle co GeForce 6600,

GF nie trzeba przerabiac modowac itd, wystarczy podkrecic i wcale nie jest gorszy od R9800Pro.

Test porownawczy:

http://www.overclockers.ru/news/newsitem.s...2&id=1106601141

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy Wy wiecie jaka jest wydajnosc takiego 6600 :rolleyes: Skoro rodzina kart 9800 jest porownywalna z 6600GT to jak myslicie jak wypadnie w pojedynek 6600vs9800 :rolleyes: IMHO zwykly 6600 dostanie takie lanie ze az bedzie huczalo :wink: Poczytajcie temat o 6600 jest tam duzo porownan 6600GT i 9800 i zdania sa podzielone... Tak wiec taki 6600 jako ze jest z definicji slabszy od GT nie ma co szukac w porownaniu z 9800 :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz niekręcony 9800 dostaje lanie od 6600gt(tak wynika z testów jak jest naprawdę to nie wiem)a 6600 niekrecony az tak duzo nie odstaje skoro ma ok.4800 pkt w marku 03 a radek ma kolo 5500 ptk.Do tego 6600 ładnie sie da podkręcić i mozna uzyskać karte na pozimie gt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz niekręcony 9800 dostaje lanie od 6600gt(tak wynika z testów jak jest naprawdę to nie wiem)a 6600 niekrecony az tak duzo nie odstaje skoro ma ok.4800 pkt w marku 03 a radek ma kolo 5500 ptk.Do tego 6600 ładnie sie da podkręcić i mozna uzyskać karte na pozimie gt.

1266255[/snapback]

Specjalnie napisalem ze rodzina 9800 bo nawet na najslabszym modelu mozna uzyskac taktowanie XT :wink: Co do podkrecenia 6600 do poziomy GT to na rdzeniu jak najbardziej ale na pamieciach juz nie... I nawet taki wykrecony na maksa 6600 nie dorowna GT na standardzie... Reasumujac GT jest porownywalny do rodziny 9800 a 6600 po podkreceniu niestety odstaje,mowie tutaj przede wszystkim o grach bo w nie sie gra... Ale za to 6600 oferuje pare nowych efektow :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie - kumpel z servisu ma 6600 - 560/355(710) mhz - w Kazdej chwili mozemy Robic Testy W czymkolwiek porownujac go do 9800 pro ;]

jest ktos Odwazny ? :D

 

Widzialem jak chodzi zarowno zmodowany 6200 jak i podkrecony na maxa 6600 - Karta ma OGROMNY potencial ;]

Zrob ktorys na dziendobry blisko 8000ptk w 2003 na 9800 :D

Sam poluje na 6600 ale poczekam az cena AGP spadnie jeszcze nieco w Dol ;]

 

Bardzo prosze testy - ja nie wiem czy taki Zwykly 6600 taki slabszy od 9800 XT :lol:

http://www.hardinfo.dk/show.asp?page=5132

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie - kumpel z servisu ma 6600 - 560/355(710) mhz - w Kazdej chwili mozemy Robic Testy W czymkolwiek porownujac go do 9800 pro ;]

jest ktos Odwazny ?  :D

 

Widzialem jak chodzi zarowno zmodowany 6200  jak i podkrecony na maxa 6600 - Karta ma OGROMNY potencial ;]

Zrob ktorys na dziendobry blisko 8000ptk  w 2003 na 9800  :D

Sam poluje na 6600 ale poczekam az cena AGP spadnie jeszcze nieco w Dol ;]

1266330[/snapback]

Och i znowu te marki :mur: Marki tu marki tam i goowno macie z tych markow :oops:

Robcie porownanie w grach ja niestety nie posiadam tych kart ale z racjonalnych powodow sprawa wyglada tak:

 

6600<9800pro~6600GT :wink:

 

Nie wiem dlaczego ktos chce wmowic tutaj obecnym nowa nierownosc czyli:

 

9800<6600<6600GT

 

Nie neguje tego ze karta ma ogromny potencjal bo ma i nawet ja tego nie zmienie ale nawet to nie zmienia faktu ze do 9800 jej troche brakuje :rolleyes:

Panowie opamietajcie sie bo zaczyna sie tu robic bardzo nieciekawie :? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

Yyy a czy nie jest tak ?

6600 = 9800/9700PRO

6600GT = 9800PRO/9800XT

Jak się mylę to mnie poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w takim razie opłacas sie 50-60zł do takiego radka dozucic i go brać zamiast geforca?No włsnie nie wiem jeszcze jak ten geforce nowy sie w grach sprawdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wez zalatw 9800 i mozemy Robic TESTY w kazdej Chwili !

inny znajomy ma 9800se@9800xt z pcservice kupiny pol roku temu za 679zl

i - ROBILISMY testy ! tych 2 kart w przeciwienstwie do OSOB ktore ich nie robily

- a pisza ze 9800 lepsze !!!... z testow jasno wynika co wydajniejsze !! (naprawde Roznice Widac nie jest ONA kolosalna ale jednak jest )

GRY DOOM3 / FAR CRY / NFS u2 = chodzily Szybciej/lepiej na 6600 podkreconym )

nie mowiac juz o 3dmarkach 2003 i 2005

 

Podalem Linka z TESTAMI ! tam sa nie tylko 3d marki ale tez gry (na kolejnych stronach)

 

Nie jestem FANATYKIEM NV bo ostatnia karte tej firmy jaka mialem to , w 99 roku TNT2 Ultra (no i obecnie)

... zawsze mialem ATI 8500/9500pro/9700pro bo byly doskonale produkty lepsze na tamten czas od NV

Ale w obecnej sytuacji , Widzialem jak chodzi ten 6600 podkrecony , jak rowniez prece 9800XT (jakies 10%-15%max szybciej od mojego bylego 9700pro)

 

Poza tym Nikt nie Wspomnial o Aspekcie TECHNOLOGICZNYM (6600 ma nowe funkcje ) Oraz Cena 6600 LAdateka(tego polecam) mozna juz kupic za 530 zl , kiedy to za 9800se@xt trza dac teraz juz 600 zl + dodatkowe Chlodzenie na Rdzen

 

T/j pisze szczerze to Wali mnie to- co kto Kupi - i nie zalezy mi na tym - bo i tak Nic z tego nie mam - NV nie placi mi za reklamowanie ich produktow - Pisze tylko co Testowalem i co widzialem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem wlasnie ( tak jak przedmówca ) czemu wy nagle wepchneliscie 6600GT jak w temacie jest jasno albo radek9800 albo 6600...a z tego porównania jasno wynika ze lepszym wyborem jest radek9800 porównajcie wyniki w farcrayu na obu kartach 6600 co prawda na PCi ma w 1024x768 + 4AA i 4xAnizo 20fpsów a radek na agp ma 30fpsow

 

jednaj ja teraz bym nie kupowal juz radka ani 6600 tylko cos lepszaego ... wiem ze lepsze najczesciej oznacza drozsze no ale takie zycie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - powtarzam jeszcze raz Testowalismy karte Radeona 9800SE@9800XT z Pc Service i GF 6600 ustawionego 560/710 mhz - w DOOM3 / FARCRY / NFS U2

I w tych Grach Wypadal Lepiej 6600 ...

Jednak Paradoksalnie co zauwazylismy to W rozdzielczosci 1600x1200 i aa fsaa ( co prawda w obu kartach liczba fps byla zalosna , jednak) 9800 mial np w Far CRY 9 fps a 6600 4 ;P

 

Ale w w/w grach przy 1024x768 z AA i FSAA x 4 lepiej wypadal 6600 podkrecony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mniej wiecej 430/720 bo wiecej isc nie chciala - mozliwe ze taki mu sie Model trafil - chodz pamieci mial HYNIXA 2,5

 

tzn Rdzen napewno poszedl by wiecej - tylko ze przy 450 komp sie restartowal ( byc moze slaby zasilacz Chieftec 360 wiec dziwne)

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz bede wredny :twisted: porownales 6600 wykreconego na maxa ze srednio udanym radkiem, moj na R360 i samsungach :? 2,8 poszedl na 480/385 ale to maz co z niem moge wyciagnac bo ram juz wiecej nie wytrzymuje, isadze ze tak wyzylowany radek mialby lepsze wyniki i lepiej by wypadal przy tym "maxwykret" 6600 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde nie sadze - ale coz kazdy ma swoje zdanie i bedzie bronil swojego .

ja nie mam 6600 swojego jak i 9800xt - pisze jako osoba bezstrona -

Wybor i tak nalezy do Was

Jednak NAWET W NAJGORSZYM wypadku kiedy to uznamy ze 9800=6600 (oba podkrecone na maxa)

To po 1 CENA 6600 tanszy od 9800XT

to po 2 - 6600 nowa Technologia , nowe Funkcje = przyszlosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po 1 CENA 6600 tanszy od 9800XT

to po 2  - 6600 nowa Technologia , nowe Funkcje = przyszlosc

1266507[/snapback]

no to bezsprzecznie musze sie zgodzic,co dziwne radki powinny staniec wiecej a nie tak kichowato, co jest bardzo dziwne, ze strony ati, chociaz juz przestali produkowac 9800 wiec wola sprzeac resztki po "okazyjnej" cenie

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie ten szal na 6600, odczekiwanie, naglasnianie calego tematu i oglne podneicenie tymi kartami 6600 stanialby w znacznie krotszym czasie niz to jest obecnie. Wg mnie juz porownanie tej karty z 9800 z wygladu rzuca pewne swiatlo na sprawe. 6600 bez urazy ale oprzypomina bardziej 9550 :) ze swoimi tsopami, rozmiarem i prostota wykonania / mala iloscia elementow. Oczywiscio to tylko z wygladu, ale widac ze ta karta jest tansza w produkcji niz 9800 i przeznaczona zostala na rynek low-end. Narazie moze tego nie widac po cenach, ale w polsce niestety tak sie dzieje :) Oczyweiscie to porownanie wizualne to taki maly przykladzik i gdyby trafialy sie super wydajne karty zbudowane jak vodoo1 to nie mialbym nic przeciwko. Ale to po czesci tlumaczy wydajnosc w najnowszych testach 2k3/2k5. Miazdzace wyniki w 2k3 kart nvidii robia sporo zamieszania, a jak juz sie porowna np 2k1 (na podobnych platformach) uklad sil wydaje sie byc inny. Tutaj ta przewage robi po czesci optymalizacja pod te marki jak i lepsza obsluga "efektow" ktora nie jest wprost zwiazana z moca obliczeniowa karty.

Wazen jest tez w co chcemy grac. Posiadacze takich kar dziela sie naogol w takich co graja w 1 gre (hl2 - w tymw syztkie mody) czy np d3/ Chociaz hl2 zdecydowanie rzadzi pod wzgledem ilosci gracyz multiplayer. Sa tez ludzie ktorzy graja w mase roznych "nowosci" instaluja co chwile nowe gierki i ciesza sie wystzkim po trosze. Wtedy 6600 jest dla nich stworzony, bo tak jak przy 9550 nie beda widziec problemu w drastycznych spadkach fps do 20-30 (to juz plynnosc) i bede mogli probowac wszytkich nwosci.

Wg mnie jesli zalezy nam na nowych grach pakowanie sie w 6200/6600 a nawet 6600GT nie jest najlepszym pomyslem, bo te karty sa za slabe na nowosci. Pdobnie jest z 9550, chociaz to ZUPELNIE inna skala porownawcza. 6600 jako nizsze modele seri 6XXX prezentuja lepsza wydajnosc w porownaniu do kart innej generacji, ale znowu dzieli je spora przepasc miedzy najlepszymi modelami z tej serii. Porownanie ich z 9550 wydajnosciowo sensu nie ma, ale porownanie ich z perspektywy ukladu wydajnosci kart z danej serii kar jest juz bardziej logiczne.

Oczywiscie jak juz wspomnialem zawsze znajda sie cale rzesze ludzi ktorzy nie maja kasy na lepsze karty, chca grac w nowosci i jeszcze do tego 30fps ich w zupelnosci zadowala i nie widza czy cos "przycina" - wtedy te karty sa dla nich stworzone.

A kupno radka 9800 moze dzis byc kierowane checia pogrania jako tako w hl2 bo i ceny leca w dol. Ogolnie rzecz biorac gdyby wybrac ktora z tych kart patrzac na to jak zachowa sie w nowych grach to ciezko tu cokolwiek poradzic, bo obie beda radzily sobie slabo. Napewno 9800 bedzie mial wyraznie wyzsza srednia minimalna fps co jest dla niekotrych wazne. No i kierowac sie jak powiedzialem - w co chcemy grac. (hl2/d3 i rozne inne dowiadujac sie co lepiej na czym chodzi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kurde klops w takim razie szukam taniego radka może na wgk mi sie uda wyrwac takiego modowalnego radona za dobrą cene.A i jeszcze jedno nigdzie nie widziałem leadteka za 530zł na agp?!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Strongmen napisałes ze przeprowadzaliscie testy na GRY DOOM3 / FAR CRY / NFS u2 = chodzily Szybciej/lepiej na 6600 podkreconym) a moze tak testy na HL2 bo wszysy w sieci wiedza ze te 3 tytuly byly pisane pode GF-y i proponuje zapodac filtrowania na max i wtedy porównac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a tez mam ten dylemat 6600 czy 9800 :blink: no ale na całe szczescie mowa "Aerial-a" mnie skutecznie powstrzymała od pakowania sie w gf 6600 bo to faktycznie denny syf (pamięci z czasami rzedu 3,3 do 3,6ns :lol: ) ,

6600gt jest mocny ale w tej chwili nie wart swojej ceny , zaczekajmy do czerwca cena tych kart pewnie poleci w dół o jakies 100zł :D OBYY :rolleyes:

 

r9800 tez nie jest dobrym wyborem w tej chwili pomimo ceny około 600zł

Edytowane przez Dudumaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy tu wypisujecie że 6600 jest słaba a w porównaniu do 9800 brakuje jej kilka fps które i tak wyprzedza cena czy wy troche nie przesadzacie z tym wszystkim moim zdaniem karta 6600 jest dobra i spokojnie wystarczy gracza którym zalezy na cenie i wydajnosci bezporównywalnie najlepsza karta do 600zł (proline 539zł :) )pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

No i kurde klops w takim razie szukam taniego radka może na wgk mi sie uda wyrwac takiego modowalnego radona za dobrą cene.

Po co ?

Weź 6600 i nie pierdziel się z modowaniem itp.

A i jeszcze jedno nigdzie nie widziałem leadteka za 530zł na agp?!?!

1266802[/snapback]

http://proline.pl/shop.php?prodid=57494e46...0305f3132385f41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...