Skocz do zawartości
emilooos

Gigabyte 6600 Turbo Force Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Witam all. Nic na temat tej karty graficznej nie znalazlem, a sam jestem jej posiadaczem i chcialem sie o niej nieco dowiedziec.

 

Oto ta karta - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16092 Komputrnik drozyzna bleee :P

 

Moze mala recka odemnie :) Karte uzywam z zestawikiem podanym w sygnaturce.

 

Otrzymalem pudeleczko, na ktorym odrazu w oczy rzucily mi sie wyniki 3dmark03...Niby ma uzyskać ponad 5600pkt (po mocnym OC juz ponad 7k). Płytka ze sterami i dołączonym miłym w obsludze programem Vtuner2, gierka Thief Deadly Shadows na DVD i progz Power DVD.

Po ropawkowaniu czeka nas miły widok - to chłodzenieee achhhh :D Co do Silent Pipe'a slyszalem wiele opini - i swientych i gorszych (ja lubie tą "silent" :P) No to odpalamy....

 

Barwy si, gierki smigają Doom3 - High,All efects, 4xAA || NFS:U2 - 1024x768, All Max, Half-Life2 1024x768 All Max, nie śmie zaciąć (co do rozdzialek wyzej pewnie sie sypią, ale po co komu 1600x1200 ?? Dziwna sytuacja z FarCry'em jakieś buble ale chyba dlatego ze do 6600 potrzebny patch 1.2 czy 1.3 ? To tyle na temat gier.

Upd. Tak, patch 1.3 rozwiązuje problem :)

 

Cena ~500zł myśle ze jest baaardzo przyzwoita. Co do zegarków....miło jeśli chodzi o rdzonek - 450mhz :wow: pamiątki natomiast 500mhz. Arty obejrzalem dopiero przy 600/700....ale to spory hardcore....Dla mojej to chyba max.

Karta ma wyrazna przewagę nad zwyklym 6600. Nie znam czasu dostępu pamiątek (juz znam - 4ns) Kartę serdecznie polecam wszystkim dysponującym zakresem ~500zł i MoBo z PCI-E :) A jej posiadaczy, lub "coś o niej wiedzących" proszę o odpisy. Pozdrawiam

 

Zegarki 550/650 ---------> 3dmark03 - 7000 --------> 3dmark05 - 3000 :) Chyba si te wyniki...

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad zakupem tej karty. Moje obawy budzi jej najwieksza zaleta - pasywne chlodzenie. Czy karta sie nie przegrzewa oraz czy podkrecanie na dluzsza mete jest mozliwe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takze przymierzam sie do kupna tej karty (tylko ze wzgledu na pasywne chłodzenie)

 

link (ps. prosze nie psioczyc ze to z tej strony)

dla porównania wersja GF link popatrzcie o ile wieksze zegary i jaka cena tylko te pamieci w pierwszej samsungi 4.0 w GT 1.6

Edytowane przez Cloperflake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

hmmm zastanawiam sie własnie na d ta, albo wersja z wentylem, tylko ze wg tego co czytałem na benchamrku wrsja z wentylem ma pamieci 4ns a ta 5ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"jesli bym mial gwarancje to bym krecil ile fabryka dala"

 

 

 

 

 

Taaa i potem czekal 3tyg albo miesiac bez grafy w kompie albo z gf 2mx jako zamiennikiem :) spoko :D

Edytowane przez Sewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"jesli bym mial gwarancje to bym krecil ile fabryka dala"

Taaa i potem czekal  3tyg albo miesiac bez grafy w kompie albo z gf 2mx jako zamiennikiem :)  spoko :D

1332812[/snapback]

A ja mam watpliwosci czy po przetaktowaniu karty wogole przyjeto by reklamacje...

 

Z kolei jesli chodzi o tego Gygabyta to jedyna rzecza ktorej podkrecaniem mozna by sie zajac to pamieci. Nie ma na nich zadnych radiatorow, ale to tak jak w wiekszosci GF 6600. Wiec mozna poprobowac... Inna sprawa jest to ze na karcie sa zamontowane pamieci 4.0 ns. Do jakiej wartosci takie mozna wykrecic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze ze wzrósł popyt na tą grafę, temacik ożył :)

No to moze kilka słow odemnie - posiadacza tego stworka. W sumie to juz napisalem ale lekki update :P

 

Karta wyposazona w pamięci 4ns. Z 450/500 poszła mi na 550/675 na stand. chlodznku. Jak dla mnie bajer, szczegolnie wartosc dla rdzonka ktora po OC daje wydajnosc rzędu 4200Mp/s. Kupowalem w cenie 530zł teraz mozna ją dostać ~480. Wynika w markach w ustawieniach 575/675 (probowałem 575/700 ale artów z lekka....)

01-17000

03-7200

05-3100

To calkiem good chyba :wink:

Ogolnie jestem zadowolniony, doom3 w 1024 high aax4 pomyka, hl2 i tautaj zaskoczenie...brawa za optymalizacje gry - 1024 (1280 tyż), wszystko HIGH (czyli max) AAx4 AFx16 :rolleyes:

 

Co do pasywa to nie wiem....nawet nie sprawdzalem jak sie grzeje po OC, ale kilko godzin grania wystarczylo zeby potwierdzić stabilność. A cisza jak makiem zasiał :]

 

Jak coś słuze pomocą, pozdrawiam

 

Edit: Co do radiatorów, to o co Wam chodzi ? Jeden na górze połączony rurką Heat Pipe z drugim na dole i juz! GPU ma fajną temp. pamiątki tez nie tak zle !

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajne a co :] Poważnie, temp. poki co nie określę. Narazie metodą "na dotyk" to po kręceniu i benchach jeden radiator jest ledwo ciepły (ten z kotrego hot jest odprowadzane) a drugi radiatorek troszke mocniej - mozna powiedzieć cieply. Pamiątki - ciepłe i tyle !

 

 

Temp. podam niedlugo ^^ Pozdro

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie pozytywnie zaskoczyło - z tego co czytam to wynika ze radiator spisuje sie calkiem dobrze :) Z kolei jak ustawiacie ta karte na codzien do pracy z aplikacjami biurowymi ?? Ja pierwsze co bym zrobil podczas pracy z edytoram tekstowym to potraktowal bym rdzen w sposob 450@300. Wtedy karta powinna byc maksymalnie chlodna. A gdy bedzie trzeba odpalic jakos gre to zawsze paroma kliknieciami mozna przestawic na 450+ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

phiii :P Ja tam nie narzekam, wczoraj wlasnie bylem po takich pięciu godzinkach w hl2 :] A co do letnich upałów......Wg. mnie dobrze wentylowana buda powinna wystarczyć. Ja mam w srodku 22C a w planach mam jeszcze jednego nawiewa :)

 

Żeby nie było - karty nie przechwalam ;) chcialem zwyklego 6600 od gigabyte'a, nie bylo dostalem tego :> I nie narzekam.

 

Co do ustawień 3D i 2D to rzeczywiscie trza by to zastosować :) Poki co, tak jak mowie - ani razy mnie nie wyje*** z gierki ani nic, więc si ;)

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie tego Waszego stwora w sobotę. Obraz ładny, wyniki 3dm na defalut ładne. Tylko mi karta trzeszczy O_o, przesuwam rolkę to trzeszczy :| Ma ktoś takie jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napeno ci grafa czeszczy ?? moze to na mobo cewki z wysilku wyja ??

1341128[/snapback]

Grafa, grafa, w obydwu slotach to samo. Na starej poczciwej rivce się nic nie działo ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o TurboForce to mam tę kartę od kilku tygodni (Gigabyte GV-NX66128DP) i ją odradzam. Wogóle to radzę kupić wersję "D" a nie "DP" - chłodzenie pasywne to porażka.

 

 

Wyniki 3DMark GV-NX66128DP:

3dMark03: 7365 (540/650Mhz, bez artefaktów, FSB241, sterownik XG_75.90A)

3dMark05: 3298 (540/650Mhz)

3dMark05: 2480 (450/500MHz)

Od 550/660 już są artefakty.

 

Lepiej już dołozyć do GT, chociaż do pełni szczęścia to HIS X850 Excalibur może nie wystarczyć.

 

Spostrzeżenia odnośnie GV-NX66128DP "TURBO FORCE":

1) Jeśli ktoś pisze że na tej karcie da się grać w więcej niż 800x600 (z AAx2) to mamy inne odczucia. Dla mnie się nie da grać komfortowo w 1024x768. Dotyczy to HalfLife2, Doom3, MaxPayne2, UnrealTournament (szczegóły High).

 

Jak się w danej grze "stoi w miejscu" to wszystko OK.

Ale przy ruchu ja wymagam aby była płynna grafika czyli co najmniej 40klatek/sekundę ( a odświeżanie w Doom3 jest standardowo 60 klatek na sekundę - więc optymalnie karta powinna tyle generować jak dla mnie). Dla mnie to jest zauważalna różnica 35 klatek/s (za mało) a 45 klatek/s (nie osiągalne na tej karcie w 1024/768 w czasie ruchu i z AA)

2) W czasie spoczynku karta się grzeje w normie, ale jak w coś gram to tak daje, że musiałem dokupić wiatrak 12x12cm na bok obudowy. Wogóle na razie jeszcze nie zamknąłem obudowy, bo się zastanawiam jak zrobić regulację obrotów tego wiatraka ( w grarfice 2D wiatrak nie musi się kręcić).

Także : Chłodzenie pasywne grafiki to SYF !! Będzie dwa razy tyle chałasu jak się dokupi dodatkowe wentylatory do obudowy kompa !

 

Jak już ktoś kupi tę kartę to:

1) wypada wyedytować BIOS (ręcznie), ponieważ standardowo nie pokazuje temperatury w żadnym programie. Tutaj działająca instrukcja tej operacji:http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=2379

2) Zakup wiatraczka na bok obudowy. U mnie to wiatrak Akasa 12x12 cm podwójnie łożyskowany, podwyższa cenę karty

3) Sterowniki poprawiające wyniki karty: http://download.guru3d.com/detonator/ >> Xtreme G 75.90a (ForceWare) / Ale może już są nowsze - nie sprawdzałem/

 

Ja swoją kartę zamierzam sprzedac i celuję przynajmniej w GF6600GT.

Edytowane przez marianb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się w danej grze "stoi w miejscu" to wszystko OK.

hahahah to ladnie :D

 

Nie wiem jak jesteś wyczuolny na spadki fps, ale jak mi w doomie zjedzie z 35 na 20 (jakaś sieczka albo efekty ogniowe) to szczerze Ci powiem, że mam to w pupie.

 

Jeśli ktoś pisze że na tej karcie da się grać w więcej niż 800x600 (z AAx2) to mamy inne odczucia

..... aaaa maxpayne2 w 800x600 mowisz nie da rady ? hmmm

 

lepiej już dołożyć do GT

yhy, o każdym 6600 mozesz tak powiedzieć...To jest roznica 200zł, dla niektorych mało dla innych dużo.

 

i teraz pasywne chłodzenie

Dla mnie bomba (doswiadczenia z Gigabyte'a 9550) Cały czas nie mam temperatur dla Was, ale zauważ, że ze stand. 450/500 podjechać na (w moim przypadku) 575/675 bez artów (raczej bez - 4h of workin') na bezgłośnym chłodzeniu to źle ?

Powiem Ci, że musisz mieć niezle hell w budzie.

A co do wiatraków do obudowy, to ja mam 2xArctici FAN PRO TC i jest tak jak podaje producent ~10db (uslyszysz :>)

Może trafiłeś na wspomniane wyzej pamiątki 5ns :D?

 

Kończąc, mamy po jednym uzytkowniku tej karty "ZA" i jednym "PRZECIW"

(Cro też widze ją ma ale czy jest zadowolony to nie wiem)

I kondelencje dla niezadowolonych. Ja i tak nie brałem jej jako zakup na przyszlość, wiedzialem czego można się spodziewać po zwykłym 6600. TYLE

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ja mam odczucia? Nawet pozytywne gdyby nie trzeszczała przy byle przeglądaniu stron www :D Jutro może uda mi się ją wymienić na "nówkę-sztukę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czym sie rozni wersja box od bulk oprocz tego ze ta druga nie ma pudelka??

1350492[/snapback]

Gwarancja?

 

Edit: jesli chodzi o Gigabyte'a z topicu, to nawet gwarancja sie nie rózni. Ztego co widze box 5 złociszy drozszy...chyba fajnie miec pudełko :>

Przeważnie bulk to mnniejsza gwara (np.procki - brak wiatraka)

 

Pozdro

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm widze ze na komputronik patrzysz ale np tutaj

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=1786

a tutaj

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=1898

 

nie roznia sie gwaracnja tylko cene 29zl :P to ze pudelka nie ma to wiem ale czego jeszcze moze nie miec?gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie są:

- cd z driverami, programem v-tuner2 i powerDVD 5

- dvd z grą Thief Deadly Shadow

- przejściówka s-video na jakieś 4 wyjścia -> mega bajer :P -> hdtv

- przejściówka do dvi

- instrukcja

- piękne różowe pudło ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No myslalem ze brak pudełko nasunął Ci na myśl brak wszystkiego w nim zawartego (oprocz grafy ofkorz)

29 zeta hmm....ja bym brał boxa :) Mozesz sie napalac na pudełeczko (rózowe a jak ;) ! ) no i masz tego Theifa (wczoraj widzialem w sklepie - 100zł ;o)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...