Skocz do zawartości
Obidion

2x6600gt Na Sli Czy 6800gtx1?

Rekomendowane odpowiedzi

Co według was bardziej warto kupić? 2x6600GT na SLI (co wiąże się z większym poborem prądu i większą temp, oraz tym że nie wszystkie gry obsługują ten tryb (napiszcie jeśli się mylę), czy też 1x6800 GT (mniejsza wydajność)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja sie wylamie i sie nie zgodze :)

 

Look on this:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jak znajde porownanie z 6800 to wstawie.

 

A tak apropo wypowiedzi Hamil_Hamster. Chlopie chyba nie wiesz co mowisz. Lookaj na to.

 

chip potoki GPU pamiec

Radeon X800 R420 12 400 350

Radeon X800 Pro R420 12 475 450

Radeon X800 XL R430 16 400 500

Radeon X800 XT R423 16 500 500

Radeon X800 XT Platinum Edition R423 16 520 560

Radeon X850 Pro R480 12 520 540

Radeon X850 XT R480 16 520 540

Radeon X850 XT Platinum Edition R480 16 540 590

 

 

I wszystko jasne. Twoje X800 XL sie chowa przed X850XT.

X850 XT kosztuje ponad 2200 a nie dorownuje dwom 6600GT za okolo 1600zl !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne. Twoje X800 XL sie chowa przed X850XT.

X850 XT kosztuje ponad 2200 a nie dorownuje dwom 6600GT za okolo 1600zl !

1307263[/snapback]

 

Tylko X800XL kosztuje 1200-1300 pln co szyni ja moim zdaniem najciekawsza pozycja pod pci-e

Edytowane przez klmn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem różne testy i wychodzi na to że tylko bodajże w pc marku 6600 GT sli ma lepsze wyniki niż np. 6800 czy x850... A w takich tytułach jak doom 3 czy Hal Life nie ma już żadnej różnicy...  :blink:

1307298[/snapback]

Dziwne <-- patrz moj post wyzej.

 

Waszym zdaniem wszystkie testy klamia? I nie nalezy wierzyc ze 2x6600GT jest lepsze od wszystkiegp co 1x ?

 

A co do cen... 6600 gt gigabajta mozna juz kupic za okolo 750 zeta wiec chyba warto wydac 200 zeta wiecej i miec lepsza wydajnosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miecio -

Pierwsza sprawa (pomine już tego "chłopa" :P) : wykres z benchmarku, jest dla mnie całkowicie bezwartościowy :) Aquamark grą? :) Gry które korzystają z SLI można policzyć na palcach jednej ręki, w wiekszości masz po prostu jednego powolnego GF 6600 GT...

 

Druga - Ładnie, że się postarałeś żeby wypisać parametry tych wszystkich kart, jednak nie raczyłeś spojrzeć na cene :)

X800 XL jest aktualnie, jak już ktoś wspomniał wyżej, najciekwaszą kartą na PCIE i gdy pojawi się na AGP to będzie najciekawszą w ogóle...

Cena jak za GF 6800 tańszej firmy, wydajność GF 6800 GT.

 

BTW. SLI pewnie równie szybko umrze jak narodziło się po raz drugi. Z założenia ma to być zestaw "benchmarkowy", aby tworzyć prestiż firmy, a nie by nadawał się do codziennego użytku.

 

To już chyba wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne <-- patrz moj post wyzej.

 

Waszym zdaniem wszystkie testy klamia? I nie nalezy wierzyc ze 2x6600GT jest lepsze od wszystkiegp co 1x ?

 

A co do cen... 6600 gt gigabajta mozna juz kupic za okolo 750 zeta wiec chyba warto wydac 200 zeta wiecej i miec lepsza wydajnosc?

1307355[/snapback]

TESTY nie kłamią, to są TYLKO TESTY :D

Gry to całkiem inna bajka. Wybacz, że Ci na zarzuce linkiem do artykułu z testowaniem paru gier na SLI, może później uda mi się znaleść, na razie przepadł z moich "ulubionych". Na razie chyba możesz jedynie wierzyć na słowo, że gier obsługujących SLI jest tyle co nic :D I nawet najnowsze produkcje z programu wspierania NV nie są wyjątkiem, np. Kroniki Riddika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co według was bardziej warto kupić? 2x6600GT na SLI (co wiąże się z większym poborem prądu i większą temp, oraz tym że nie wszystkie gry obsługują ten tryb (napiszcie jeśli się mylę), czy też 1x6800 GT (mniejsza wydajność)

1x6800GT ma porównywalną wydajność do 2x6600GT w SLI, więc polecibym 1x6800GT, a w przyszłości jak zabraknie powera dokupić drugą taką samą i połączyć w SLI (za rok ta karta bedzie już tania).

 

EDIT:

Źle spojżałem, na tych wykresach 11k w 3dmarku jest przy rozdzialce 1280/1024, a na 1024/760 jest ok 14k, wiec jest spora roznica (3tys 3dmarków) jednak ja bym i tak zrobił tak, że najpierw 1x6800GT, a po roku dokupienie drugiej...

Edytowane przez krzychoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ediee

miecio a nie widac co tam pisze gigabyte 3d1? :mur: x800xl jest super karta jak za 1100zł, a za tyle mozna juz kupic. 6600gtx2 nie jest oplacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś czy są jakiekolwiek różnice na riddicku z jedną a dwoma kartami?

Jeśli są to chyba musaiło się zmienić wraz z jakimś patchem lub nowymi sterownikami, bo w artykule jakie przeglądałem jakiś czas temu nie odnotowano żadnego wzrostu wydajności w Riddicku po puszczeniu kart w SLI.

 

/EDIT - To chyba był ten tekst http://hardocp.com/article.html?art=NzExLDE=

Edytowane przez Hamil_Hamster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś czy są jakiekolwiek różnice na riddicku z jedną a dwoma kartami?

oczywiscie, ze tak...

 

Jeśli są to chyba musaiło się zmienić wraz z jakimś patchem lub nowymi sterownikami, bo w artykule jakie przeglądałem jakiś czas temu nie odnotowano żadnego wzrostu wydajności w Riddicku po puszczeniu kart w SLI.

nie odnotowano, bo uparli sie na SM2.0++, zupelnie bez sensu. riddick b.dobrze sobie radzi w SLi, a przyrost framerate jest na poziomie 70-90%...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco - Skoro tak...Ty wiesz lepiej, nie mam powodu by nie wierzyć w to co piszesz. Ja, niestety, musze swoje opinnie w tej kwesti opierać na tym co przeczytam/zobacze, więc różnie bywa... :)

 

Jakoś mimo to jestem dość spceptyczny jeśli chodzi o takie SLI jakie planuje autor tego topicu, jednak wolał bym jedną kartę. Gdy w wypadku Sulaco ciężko mówić aby znalazło się coś porównywalnego wydjanością i niższego ceną na jednej karcie od jego zestawu, to 2xGF6600 GT to troche inna sprawa :)

Edytowane przez Hamil_Hamster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że ja też jestem steptycznie nastawiony odnośnie SLI... Przedewszystkim jest to nowa technologia, nie ufam temu co nowe i niesprawdzone. Ktoś musiałby mnie przekonać, że rzeczywiście wszytko chodzi tak szybko, nawet szybciej niż na 6800 Ultra... co wyczytałem z jednego artykułu. Artykuł na www.znak.pl... czysto komercyjny uważam, podomnie jak sama karta. Dopiero potem dowiedziałem się że nie jest tak różowo i same karty nie wystarczą (3dmark może sobie hulać) ale trzeba mieć wspracie od strony gier. To pierwszy minus. Temteratura i pobór prądu to dwa. I po trzecie... związane także z marketingiem... sprzedawcy proponują zadowolenie się narazie jedną 6600GT a w przyszłości dokupienie drugiej jak jej wydajność na nowe gry będzie zbyt mała... tu nie widzę sensu... bo przecież na to samo wyjdzie wymieniając karte na nowszą... z tym że ta nowsza obsługiwała by już nowe technologie, ba, sama była by wykonana w nowej technologii, a więc - nowe efekty graficzne, dużo większa wydajność (pozatym jak jeden 6600 GT będzie za wolny to wtedy w tej cenie będą karty już nie dwa tylko ze 3 razy szybsze), niższe zużycie prądu/temp.

Co do karty za rozsądną cenę powyżej 1000 zł... to musze polookać tego 800XL bo szczerze przyznam że do tej pory z sentymentu interesowałem się tylko GF (lepsze z tego co widziałem z testów nowych gierek na benchmarku Anizo i pełna zgodność w odróżnieniu z Radkiem z DirectX 9c (radki nie mają bo coś tam w obliczeniach mają ograniczone do iluś tam, a standardem 9c jest brak ograniczenia:) ale nie pamiętam o co dokładnie chodzi- raczej chodzi tu o liczby i trzymanie się reguł niż o coś co przekłada się na wydajność/jakość) Mam nadzieje tylko że zamawiając tego 800 XL nie przyślą mi Atari...

Edytowane przez Obidion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz mam to SLI i nie palam optymizmem. Zdecydowanie lepszym wyborem jest jedna karta posiadajaca 80% mocy SLI niz wlasnie sprzet w SLI. Problemow sporawo - od zajmowania potrzebnej czasami przestrzeni (dolna karta zaslania minumum 1 slot PCI), przez wymagania energetyczne (moc pobierana i oddawana) poprzez koniecznosc wsparcia ze strony drivera konczac (a to ostatnie jest klopotliwe i co tu duzo mowic - stery sa powalone). Wlasnie jakosc sterownika NV mnie rozwalila. Same klopoty i wiecej pierdzielenia sie niz pozytku :?

 

Panie Mieciu. Nie wyskakuj z tym porownaniem bo nijak nie ma sie do rzeczywistosci. Po pierwsze-klamie. Poczytaj sobie normalne recki, a poznasz prawde. Wlacz AA i AF a ten GB zostanie daleko w tyle. Po drugie 1 dobra karta jest znacznie lepszym wyborem niz 2 srednie. Po trzecie nie w kazdym programie wykozystasz moc SLI, a po czwarte nie na kazdym sprzecie SLI dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz mam to SLI i nie palam optymizmem. Zdecydowanie lepszym wyborem jest jedna karta posiadajaca 80% mocy SLI niz wlasnie sprzet w SLI.

oczywiscie w przypadku 6600...bo na inne przypadki bedzie trzeba jesccze poczekac...

 

Wlasnie jakosc sterownika NV mnie rozwalila. Same klopoty i wiecej pierdzielenia sie niz pozytku :?

to faktycznie porazka, a co stery to jescze wieksza :( no , ale widac, ze walcza bo w najnowszych sterach przybylo sporo profilii SLi...osobiscie nie moge sie wstrzelic w jakies konkretne stery...teraz testuje 71.84 i jak na razie srednio to wyglada...

 

Panie Mieciu. Nie wyskakuj z tym porownaniem bo nijak nie ma sie do rzeczywistosci. Po pierwsze-klamie

moze nie klamie, ale testy sa bardzo wybiorcze - testuje sie tylko to co dziala w SLi, chyba tylko na hardocp widzialem testy GB na tytulach majacych problemy s SLi...ten GB to imho kiszka totalan...zreszta jakich testow mozna sie spodziewac po sklepie, ktory sprzedaje te karty...

 

..a po czwarte nie na kazdym sprzecie SLI dziala.

ale tu chyba masz na mysli tylko tego dziwolaga GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Otoz to. Czekac. W tej chwili na SLI jeszcze za wczesnie, no chyba ze ktos lubi zabawe z milionem dennych, nieoficjalny sterownikow, ciagle ghostowanie systemu i ma blisko do przycisku reset. Skoro teraz jeszcze do doskonalosci daleko, to co sie dzialo 4 miesiace temu, gdy SLI wchodzilo na rynek :blink:

 

2. Alleluja! W koncu. Ten driver 71.84 wyglada niezle. Nareszcie sporo problemow zostalo rozwiazanych :) i od kliku godzin nie musialem resetowac kompiszona :D Czekamy na ciag dalszy. W zanadrzu jest jeszcze 71.90, bo 75.90 to totalne dno i kaszan calkowity. Juz stery od XGI sa o niebo lepsze.

 

3. Kto gra na takich kartach bez AA i AF? Pomylka. W tych trybach normlne karty zostawiaja w tyle dziwolagi GB.

 

4. Tak :) Choc co ciekawe DFI ma w BIOSie mozliwosc wlaczenia trybu kompatybilnosci z tymi hybrydami wiec mozliwe ze wymysl GB bedzie dzialac nie tylko na ichnich plytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Otoz to. Czekac. W tej chwili na SLI jeszcze za wczesnie, no chyba ze ktos lubi zabawe z milionem dennych, nieoficjalny sterownikow, ciagle ghostowanie systemu i ma blisko do przycisku reset. Skoro teraz jeszcze do doskonalosci daleko, to co sie dzialo 4 miesiace temu, gdy SLI wchodzilo na rynek  :blink:

 

2. Alleluja! W koncu. Ten driver 71.84 wyglada niezle. Nareszcie sporo problemow zostalo rozwiazanych :) i od kliku godzin nie musialem resetowac kompiszona  :D  Czekamy na ciag dalszy. W zanadrzu jest jeszcze 71.90, bo 75.90 to totalne dno i kaszan calkowity. Juz stery od XGI sa o niebo lepsze.

 

3. Kto gra na takich kartach bez AA i AF? Pomylka. W tych trybach normlne karty zostawiaja w tyle dziwolagi GB.

 

4. Tak :) Choc co ciekawe DFI ma w BIOSie mozliwosc wlaczenia trybu kompatybilnosci z tymi hybrydami wiec mozliwe ze wymysl GB bedzie dzialac nie tylko na ichnich plytach.

1309116[/snapback]

 

No właśnie - a zdaje się że 6600 w SLI dalej działa jak karta ze 128MB ramu ??

Zatem wysokie rozdziałki i AA nie za bardzo ... nie mówiąc o Doomopodobnych z teksturami >500MB :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Looknijcie sobie na ten test: http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=249

Jak widać2*6600 SLI sprawdza sie tylko w małych rozdzielczościach i bez "ulepszaczy", a skoro jedna karta 6800GT jest lepsza od 2*6600 SLI, to X800XL bedzie lepszym rozwiazaniem...

Polecam zakup http://www.znak.pl/index.php

Poza tym zmieniłem swego czasu R9700@pro na FX 5900XT..wprawdzie pieknie sie podkreca, ale...generalnie to pomyłka...i takie zdania mam o Nvidii...

Co Radek, to Radek

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...