Skocz do zawartości
melonowy

Vf700 Alcu Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Zmodowałem swojego 6600 za pomoca innego biosu i odblokowalem sobie czujnik oraz zwiekszylem Vcore dla GPU. Na firmowym chlodzeniu leadteka mialem temp 49-51 * w spoczynku, a potczas stressu dochodzilo do 70. Kiedy temperatura tak znacznie rosła nic sie nie działo z karta, a ostatnio wywala mnie z kazdej gry po pewnym czasie.

 

Kupiłem zalmana vf700 alcu z mysla o cichym i wydajnym zchlodzeniu tego grzejniczka - zamontowalem wszystko poprawnie, wyczyscilem rdzen i dalem nowa paste, odpalam kompa i co widze - temp 48* !! Płacic 100 zl za cos ci nie dziala ?

 

Nie wiem co z tym fantem zrobic. Radiator jest zamocowany na takich kołkach i pod nimi sa gumki - moze by to zdjac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja posiadam GF6600 GT + Zalman V700 AlCu - przed zmiana chlodzenia mialem w idle 45-47 stopni (podbnie jak TY) w grach tak do 60-62. Zmienilem sobie chlodzenie karty na zalmana (pasta AC 5) i teraz w idle mam 35-38 (wentyl chodzi na najmniejszych obrotach) a w stresie 50-53. zaznaczam ze teraz troche sie cieplej zrobilo jak bylo chlodniej to te teperaturki byly troche nizzsze. Wiec albo masz slabo zwentylowana bude i cieple powietrze krazy w srodku i wentyle miela w kólko to samo gorace powietrze (nawet najlepszy cooler nic ci wtedy nie da), albo radiator zle przylega do rdzenia, zagrupa warstwa pasty, sprawdz to, ewentualnie czujnik moze zle podawac temperature, sprobuj zmiezyc temperature jakims miernikiem temperatury.

 

Szem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie mam za bardzo czym zmierzyc - ale wywala mnie z gier przy temp 50-52* C - wczesniej tego nie bylo... nie mam pojecia co zle zrobilem... pasty jest chyba w sam raz.... ale jeszcze dzis to sprawdze....

 

A czy moze to byc wina ukruszonego rdzenia ?? Bo w wypadku procow tak czesto jest ze gwaltownie temp rosnie

Edytowane przez melonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

winą obarczył bym bios, jakoś tak mi pasuje ze mogłeś przypadkiem coś w biose namieszać i albo zła temp podaje (ale wtedy co ten zalman odpieprza) albo coś nei tak biosem (ale co?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż się wystraszyłem :mur: bo sam chcem założyć Zalmana na grafike, i teraz to się zaczołem zastanawiać czy robić to samemu czy lepiej oddać komus kto się zna perfekt na kompach ;) ale chyba zaryzykuje i sam to złoze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj, panowie. Instalacja vf700 to banał. Robiłem to w 5 minut, w przerwie między 1szym, a drugim daniem ;) Nie ma potrzeby oddawania vga w ręce fachowców...lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No instalacja to banal - ale sam juz nie wiem co jest nie tak, czy jest w ogole opcja ze moglem ukruszyc jakos GPU ? bo ciezko byloby chyba to zrobic...

 

**EDIT** Zrobilem dzis format dysku, sprawdzalem tez karte u brata na kompie, u niego nie bylo problemow.. Jak dzis ja montowalem to zauwazylem ze jedna kostka ramu byla wysunięta - moze to powodowalo problemy ??

Edytowane przez melonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem standardowy bios, zrobilem format dysku, sciagnolem program diskeeper ktory zaalarmowal mi ze wydajnosc dysku znacznie spadla z powodu braku wolnego miejsca - totez wyczyscilem doszczetnie dysk (ponagrywalem polowe na cd-r), zdefragmentowałem i..........WSZYSTKO DZIAŁA :D jestem naprawde szczesliwy bo myslalem ze dzieje sie cos zlego z moim kompem. Mam teraz troche kasy (~200 zł) i nie wiem w co zainwestować .. myslalem zeby kupić ram bo zawsze sie przyda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...