Skocz do zawartości
Ouara

% Za Ortografię

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przeczytałem sobie dwa jakieś tematy, nieważne jakie i się załamałem.

[ciach!]a! nikt tu nie dba o ortografię!

i proszę mi nie mówić że dyslekcja, bo to jest najwygodniejsze stwierdzenie. Ile osob ma udokumentowaną dysleksję, a ile samych stwierdziło, że ją ma?

 

Zauważyłem, że przez czytanie takich masakralnych wypowiedzi sam zaczynam gorzej pisać.

 

Dlatego wnoszę wniosek o zaostrzenie kar za rażące błedy ort. na forum

 

i mówię serio:

ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>

prubuwka

przywruć

prubować

usunełem

 

OMG - do podstawówki z Wami

 

a teraz możecie sobie po mnie jechać...

 

EDIT: poprawilem literówkę (SIC!)

Edytowane przez Ouara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do akcji i popieram kolegę aktywistę!!!!

 

Czasem aż razi widząc TAKIE byki w słowach powszechnie i codziennie używanych. Nawet trudno to czytać :)

A ludziska, którzy nie przejmują sie ortografami też na tym skorzystają, bo szczerze mówiąc, jak widzę, że ktoś ma naprwdę konkretny problem, ale zaczyna post "pomurzcie muj procesor sie za bardzo gżeje" to aż nie chce się człowiekowi wypowiadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich ludzików można spokojnie raportować ;]

1488378[/snapback]

niby tak, ale przecież nie będę zawracał głowy moderom za każdym razem jak zobaczę taki rażący błąd bo sie biedni nie wyrobią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem za! Jak napisał Ouara czytanie tekstów w których roi sie od błędów wpływa negatywnie także na czytajacego. Wpływa też na zdrowie psychiczne jak i fizyczne! Bo komu nie podniosło sie cisnienie gdy czytał posta, w którym to w co drugim wyrazie był ort :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby tak, ale przecież nie będę zawracał głowy moderom za każdym razem jak zobaczę taki rażący błąd bo sie biedni nie wyrobią...

1488391[/snapback]

Jeśli błędów jeslt kilka, to zgłaszaj. Jeśli jest jeden, dwa to można jeszcze odpuścić karanie, ale gdy sytuacja powtarza się i user pisze posty z błędami, to wtedy są %.

Wiele osób dostało już odemnie % za błędy ortograficzne, a przecież wystarczy "wrzucić" tekst do worda albo zajrzeć do słownika (słownik jest pod tym wgzlędem lepszy, bo zapamiętujemy dany wyraz).

 

właśnie o to mi chodzi...

% za ostre błędy ortograficzne ! niech to będzie motywacją do nauki polskiego  :D

1488487[/snapback]

% ofcors są - patrz system ostrzezen...

1488503[/snapback]

System ostrzeżeń:

15. Rażące błędy lub ich duża liczba w poście.

( regulamin IV-7) :arrow: 10% +2 dni ZPP

ZPP - zakaz pisania postów jakby ktoś nie wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie mozecie zrobić skryptu, ktory automatycznie bedzie poprawiał najczesciej popelniane orty? Przeciez bylo juz cos takiego ze słowem "wziąć". Mozna zrobic liste najpopularniejszych bledow i poprawiac je z automatu.

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak tak. Niedlugo zechcecie naprawiac swiat jak hitler. Suuuper.

 

Sam nie mam problemow z pisaniem i bledami ale sory ale dla mnie to przesada.

W ogole to jeszcze proponuje zeby dyslektycy i dysraficy wysylali wam oswiadczenia od lekarza ze maja prawo popelniac bledy. Mauhahahaha

 

Szczerze? To moze od razu za bledy stylistyczne Pp + zpp?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Ale wtedy taki jeden, czy drugi nie nauczy się, że "który" pisze się przez "ó" .

1488533[/snapback]

no własnie- %% będą najlepszym lekarstwem na dyslekcję i te inne bajery

 

BTW: kiedyś było tak, że na całą klasę w podstawówce przypadało 2-3 osoby które mają dyslekcje albo coś takiego, a teraz jest to przeważnie kilka osób które nie mają :?

 

po prostu jest taka moda i łatwiej jest mówić, ze ma się dysgrafię niż pisać poprawnie- tak sie po prostu zachowują tylko PUSTAKI !!

 

aurora- po to mieszkam w polse i gadam na polskim forum, żeby top sie odbywało w polskim języku. Nie jest trudno nacisnąć guzik "sprawdź tekst" - trwa to chwilkę, a przy okazji można sie nauczyć pisowni itp ale lepiej powiedzieć że sie ma dys**** ,prawda ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu jest taka moda i łatwiej jest mówić, ze ma się dysgrafię niż pisać poprawnie

Zgadzm się, co do tej mody. Bardzo wygodna wymówka.

 

Nie powinno być wstydem, albo faszyzmem (ja porównuje Aurora001) dbanie o język ojczysty.

Mnie osobiście razi nawet czytanie wypowiedzi, w których zdanie zbudowane jest na przemian ze zwrotów polskich i angielskich, coraz więcej śmieci wkrada się do naszego codziennego języka. Można więc zadbać, żeby chociaż w piśmie ich nie było.

 

Zaraz zrobi się podobnie bezzsensowna dyskusja, jak w temacie dot. sygnatur.

A przecież od początku mowa o procentowaniu rażących błędów, które się bardzo często powtarzają użytkownikowi, lub kilka rażących błedów w jednym poście.

Nie uważam, żeby było to piętnowanie osób rzeczywiście dotkniętych dysleksją, tym bardziej, że jak już wspomniano, istnieją słowniki internetowe.

A jeżeli dla kogoś choroba jest wymówką i dzięki procentom nauczy się pisać poprawnie dwa lub trzy słowa, to raczej przysługa dla niego.

 

A co z ludźmi, którzy mają fotograficzną pamięć i częściej korzystają ze słowa pisanego na forum niż z książek?? Przecież z góry będą skazani na sadzenie błędów, jeżeli nie dopilnuje się, żeby było "czysto" na forum.

 

Dodam jeszcze, że może to być jedynym utrudnieniem dla osób faktycznie cierpiących na dysleksję, tylko myślę, że tacy ludzie raczej wolą walczyć z przypadłością niż używać jako wygodnej wymówki.

Edytowane przez Mastiff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zgadzam aby, tępić przerażające błędy;/. Jednak mam pytanie co ma dyzgrafia do dysleksji :>? ewentualnie dysortografi :>? Polecam wikipedię ;). I poznajcie "delikatne" różnice w znaczeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Ja też się zgadzam aby, tępić przerażające błędy;/. Jednak mam pytanie co ma dyzgrafia do dysleksji :>? ewentualnie dysortografi :>? Polecam wikipedię ;). I poznajcie "delikatne" różnice w znaczeniach.

1488677[/snapback]

tak, tak- przejęzyczyłem sie

a różnice znam, bo mam psychologię do zaliczenia :-P

 

A co z ludźmi, którzy mają fotograficzną pamięć i częściej korzystają ze słowa pisanego na forum niż z książek?? Przecież z góry będą skazani na sadzenie błędów, jeżeli nie dopilnuje się, żeby było "czysto" na forum.

no własnie ja do takich należe i zauważyłem, że popełniam coraz więcej błędów. Kiedyś wiedziałem jak napisać słowo a teraz mam poważne wątpliwości- i to na pewno wynika właśnie z czytania takich pustackich postów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja widziałem czasami błędy, u moderatorów - czy na nich też trzeba donosić?

Ale mówiąc realnie,nigdy nie napiszę słowa, co do którego pisowni nie jestem pewny.Można popełniać błędy składniowe, czy logiczne (nie każdy jest filologiem), lecz dobrzeby było, gdyby każdy upominał pacjentów piszących choćby takie słowo:

 

wogule

:mur:

 

Na takie coś nie można patrzeć.Nie mówię by dawać procenty po każdym błędzie ,ale wysyłać ostrzeżenie takiemu człowiekowi - może się nauczy....

Edytowane przez andrewthx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zgadzam aby, tępić przerażające błędy;/. Jednak mam pytanie co ma dyzgrafia do dysleksji :>? ewentualnie dysortografi :>? Polecam wikipedię ;). I poznajcie "delikatne" różnice w znaczeniach.

1488677[/snapback]

...I tutaj mnie masz... żebym tylko za dyswiedzę % nie nałapał! :)

Dzięki za zwrócenie uwagi poprawiam pomyłkę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym mógł to bym kazał przepisać 1000 razy ręcznie słownik ortograficzny jakbym spotkał takiego wielbłąda (wielbłąd- wiele + błąd).

 

a teraz ciekawe kiedy się zjawią ci, o których mowa ;)

 

P.S. Dysleksja pisze się dysleksja, a nie dyslekcja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytykacie innym błędy, a sami mylicie pojęcia :?

 

co ma do tego dysgrafia, skoro wszystkie pisze sie na kompie z klawiatury?

 

z własnego doświadczenia wiem, że dostać papiery nie jest łatwo (chodzi o legale oczywiście). Kilka godzin testów na początek i co 2 lata uaktualniać opinię :/

 

Pozdro dla wszystkich dyslektyków :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie irytują bardziej skróty, których znaczenia trzeba szukać nie wiadomo gdzie. Najczęściej pochodzą z j. angielskiego, a to chyba forum w języku polskim...

Jak tak dalej pójdzie, to będziemy się porozumiewać alfabetem Morse'a :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy taki jeden, czy drugi nie nauczy się, że "który" pisze się przez "ó" .

Właśnie wręcz przeciwnie. Gdyby skrypt zamieniał "ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury" na "który", jednoczesnie kolorujac wyraz na czerwono, to efekt byłby lepszy niz danie %, ponieważ

1) taka osoba natychmiast po napisaniu postu zobaczy, gdzie zrobiła bład

2) wyrazy na czerwono beda rzucały sie w oczy w kazdym poscie, w przeciwienstwie do procentow, ktorych nikt nie widzi.

 

Zreszta było juz cos takiego na forum phpbb (na tym tez jest, ale sie chrzanią tagi i nikomu nie spieszy sie, zeby to naprawic) i imho jest to bardzo skuteczne rozwiazanie.

 

EDIT:

O własnie! Widzicie - jest taki skrypt, ale zamiast zmienic slowo na czerwono, wyświetla tagi. Należy zrobic liste najczesciej popelnianych bledow i naprawic ten skrypt :)

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...