Skocz do zawartości
Darcon

Gigabyte K8ne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru dni jestem posiadaczem tej płyty i niestety niemożna znaleść o niej żadnego info , więc postanowiłem założyć ten topic by nasza wspólna wiedza pozwoliła na lepsze wykorzystanie tej mobo.

Złożyłem po dość długi czasie śmiganie na różnych złomach taką oto maszyne:

Gigabyte K8NE 289zł

Sempron 2800 box :( 310zł

6600 Sparkley 300zł

2x256 (BH-5) oraz VITESTY (z racji niskich napięć na pamięci, BH-5 - Tinmoss Spreed Premium 1A4T ida na sprzedaż 230zł)

Chiftec 360W

reszta chyba nie istotna.

Pierwsze po zainstalowaniu co mnie zdziwiło to duże możliwości o/c (po włączeniu ich "ctrl" + "F1" oraz to ze na 250 niewstają pamięci na 1T :(. I to że everest pokazuje temp proca 70C a w biosie ~26C - hmm dziwne.

Narazie to by było na tyle. Jak ktos ma taką płytę niech sie wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem chyba z 8 tych płyt i z każdą miałem mniejsze lub większe problemy. Opisałem je tutaj

 

ostatnio miałem cztery komputery złożone na tych płytach i wszystkie podkręcały się w sumie przyzwoicie - na 300 MHz chodziły, ale na nastepny dzień - nic nie ruszane - po prostu nie chciały wstawać - trzeba było wejść do BIOSu i po prostu dać F10 - i poszły - LOL i tak przy każdym restarcie komputera.

 

Nie wiem co jest z tymi płytami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie z pierwszych testów procek poszedł na 2400 Mhz 8x300 @ 1,65V pamieci tccd na 270. 3D mark 03 6500 marków niejest źle bo grafa standarodwe chłodzenie i to są ustawienia na jakich komp nonstop działa, maxa jeszcze nie testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna posiadam kompa na tej płycie i procesor Sempron 2600 i muszę powiedzieć,że psiesiadka z KT600 na 754 dała duży wzrost wydajności(co widać gołym okiem).Płyta działa mi bardzo stabilnie nie zanotowałem żadnych zwiech i przycięć.Faktycznie płyta podaje temperaturę procesora ok 70 C a chipsetu 30.W rzeczywistości jest chyba odwrotnie.Nie jestem znawcą podkręcania i z moją wiedzą udało mi się podkręcić procesor - stabilnie na 2200.A zrobiłem tylko tyle,że zjechałem w biosie z ustawieniami pamięci na 140 a procesor podkręcałem o kilka MH.Cała reszta na ustawieniach biosowskich takich jak były.Automatycznie z podnoszeniem wartości MH na procesorze wzrastało mi napięcie.I z taką częstotliwością też ful stabil.Co mógłbym zrobić jeszcze z innymi ustawieniami.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam prośbę dla użytkowników tej niezłej płytki. Możecie sprawdzić czy działa u Was zmiana mnożnika dla HTT? Mam podejrzenie, że podobnie jak dla rewizji biosu F3, i wyższych, plyty GA-K8NF-9 ta przydatna właściwość została zablokowana w każdej wersji biosów K8NE. Oczywiście odp. opcje w biosie są dostępne, ale programy diagnostyczne (ntune, CBid, AMDCpuInfo) pokazują zawsze x4. No chyba ze Sempron 3000+ tutaj sie stawia.... :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

Fidma, bo tam nie ma duala :lol:

Darcon z takim napieciam, to życze ci jeszcze udanych dni(moze i godzin) na tym configu, proca spalisz i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

help!!!!! mam tę w płytkę wsadzone dwie kości RAM DDR po 512MB (nołnejmy). komp informuje, że jest tylko jedna. czy płyta jest walnieta (dopiero co ją kupiłem :mur: ) czy to można jakoś ustawić. jeśli to jest do ustawienia to poprosze proste wyjaśnienie bo się nie znam :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok sprawa rozwiązana choć nie wyjaśniona. kości są ok. na innej płycie głownej jest 1 giga bez problemu. po wymianie kości u mnie też jest giga.

 

czyli wynika, ze płyta głowna jakieśhumory chyba ma :D

Edytowane przez uziel101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie no mam problem z podkreceniem tego sprzetu. Wczoraj zakupiłem semprona 2600 64 BIT , noi tą mobo. naciskam konfiguracje CTR+F1 mam niby wszystkie opcje ale nie moge znalec multiper (mnoznik) no poprostu przeszukałem wszystko i nie ma. Wezcie jak mozecie podajcie mi dokładna lokalizacje moze juz do konca oślepłem :(

Dwa to to ze praktycznie sie nie podkreca, moja wiedza na temat tego socketu jest naprawde mała, no ale według zalecen ustawiłem HT FREQUENCY x3 FSB ustawilem na 250, mnoznik jest chyba standardowy bo nie wiem ja k zmienic, pamiec na auto, ta kosc smigała mi na fsb 250 na socket A, no ale dolożyłem napięcie 0.2 V na pamieci i do 1.55 na procesor. Co jeszcze trzeba zmienic? panowie to na bank jest wina ustawine chyba ze mam wyjatkowego pecha i moj sprzet sie wcale nie kreci

ps. pamieci to hynix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie no mam  problem z podkreceniem tego sprzetu. Wczoraj zakupiłem semprona 2600 64 BIT , noi tą mobo. naciskam konfiguracje CTR+F1 mam niby wszystkie opcje ale nie moge znalec multiper (mnoznik) no poprostu przeszukałem wszystko i nie ma.  Wezcie jak mozecie podajcie mi dokładna lokalizacje moze juz do konca oślepłem :(

Dwa to to ze praktycznie sie nie podkreca, moja wiedza na temat tego socketu jest naprawde mała, no ale według zalecen ustawiłem HT FREQUENCY  x3 FSB ustawilem na 250, mnoznik jest chyba standardowy bo nie wiem ja k zmienic, pamiec na auto, ta kosc smigała mi na fsb 250 na socket A, no ale dolożyłem napięcie 0.2 V na pamieci i do 1.55 na procesor. Co jeszcze trzeba zmienic? panowie to na bank jest wina ustawine chyba ze mam wyjatkowego pecha i moj sprzet sie wcale nie kreci

ps. pamieci to hynix

1691009[/snapback]

Sempron 2600+ nie umożliwia zmiany mnożnika :(

 

jeśli chodzi o podkręcanie to zobacz na ten poradnik - może pomoże Ci to w czymś :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

no narazie chyba podobnie, ale k8ne ma coraz nowsze, coraz lepsze biosu

a tak szczezre to pomysl na semrponem 3000 na s939 mozna go dostac za 320zł, do tego płytki od 300 na pci-e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...