Skocz do zawartości
Bomarek

Wc Rev2

Rekomendowane odpowiedzi

A można wiedzieć dlaczego cie to odraza?Według mnie praktyczne napełnianie układu,lejeczek kawałek wężyka i wlewamy wode.Ale musze Cie pocieszyć ten zbiorniczek wykonałem z tego co miałem pod ręką docelowy będzie wykonany z rury mosiężnej o średnicy 40mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie sie bardzo rece czesa ;) i nie widzial bym czy jeszcze moge lac czy nie, a powietrze w ukladzie moze sie okazac bardzo zdradliwe i wyrzucic wode :| i wiem ze przy takich operacjach roznie bywa

tak z ciekawosci jak oprozniasz uklad ?

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Linoge

Jak opróżniam-podstawiam mały pojemniczek i odkręcam wężyk który idzie do bloku na karcie grafiki a zbiorniczek będzie wyglądał tak jak na fotce widać chyba wodowskaz.

Dołączona grafika

 

A tak wyglądał stary układ:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Strasznie mnie złosciły te Atmany ,Hydory że powiedziałem dość cisza nade wszystko.

Edytowane przez Bomarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zabaczylem autora topicu, to wiedzialem ze bedzie cos fajnego, hehe :) Bardzo ladne WC, fajnie wyglada. Widze, ze wciaz nie przemalowales tego fioletu, bo to jedyna rzecz ktora mi sie nie podoba ;) Ale to oczywiscie kwestia gustu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi się podoba. konstrukcja zoptymalizowana do maksimum. gdy już upchniesz resztę elementów kompa do obudowy, to wrzuć jakieś fotki. ciekaw jestem, jak to wszystko będzie się prezentować razem...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem zbiornik wyrównawczy.

Dołączona grafika

Teraz już nie będzie niewiadomej z poziomem wody w trakcie napełniania układu.

To po prawej to mój palnik do lutowania,sprawuje się wyśmienicie.

Edytowane przez Bomarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WC jak zawsze kapitalne i wzór do naśladowania... widać, że wkładasz w to dużo serca i pomyślunku :) gratulacje...

 

jedno pytanie... na tej ostaniej focie... wąż wsadziłeś w kolanko od wewnatrz... zabezpieczałeś albo uszczelniałeś... ? też tak raz miałem... lekko coś ruszyłem... a potem tylko obserwowałem jak cała woda "przez przypadek" wylewa się na mobo... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się troche namęczyć żeby wyciągnąć ten kawałek wężyka,siedzi bardzo mocno,ale na wszelki wypadek wkleje go cjanopanem.

1611830[/snapback]

Na tym zdjeciu myslalem, ze ten waz wlozony tylko na probe..... :-| Nie polecam tego rozwiazania - koniecznie wkleic go, albo nalozyc na krocce + zacisk/opaska.

 

Tez kiedys na etapie miedzianych rurek zamiast wezy (gdzie tylko sie dalo) stosowalem rozwiazanie weze w rurkach - nic dobrego z tego nie wyszlo - nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam awersje do cybantów,bardzo mi się nie podobają.Wężyk wkleiłem cjanopanem.

Dzisiaj skończyłem,oto końcowe efekty mojej zabawy.

Dołączona grafika

Plątanina kabli niewidoczna po założeniu bocznej pokrywy.

Dołączona grafika

Widok na całość.

Dołączona grafika

Bloczek samoróbka na geafice.

Dołączona grafika

I to by było na tyle.

Zostało mi troche pompek chłodnic,chyba będe musiał wystawić na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pięknego :D Ale nie moge zrozumieć w jaki sposób układa się kierunek przepływu wody O_o przez to miejsce gdzie sie rozdziela na CPU i GPU :mur:

1613562[/snapback]

Na zdjęciu widać,ze na wyjsciu z chłodnicy woda rozdzielana jest na dwa obiegi:górą idzie na CPU a dołem ten cięki wężyk na grafike a z niej na mostek poł.Mam dwa obiegi połączone równolegle.Ot i cała filozofia.Robiłem testy różnych układów i tak naprawde jest niewielka różnica w wydajności.Dla mnie najważniejsze było osiągnięcie efektu takiego jak widać na załączonych zdjęciach.Kiedyś napisałem że walka o 1,2-a stopnie to absurd.Nawet teraz nie mierze temperatur.Everest pokazuje 45st a pod obciążeniem 50 a proc 3,75GHz,na Asusie miałem 10 st mniej.

Wentylatorem steruje Q-Fan Abita ustawiony na 60%.Także mam ograniczony dopływ powietrza,obudowa Skorpio Chiefteca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...