Skocz do zawartości
.icy

Komputer Naścienny

Rekomendowane odpowiedzi

Oto moj komputerek:

http://artemis.wszib.edu.pl/~mdudek/k1.jpg

http://artemis.wszib.edu.pl/~mdudek/k2.jpg

Plyta glowna abit bh6, zasilacz 250W (tajwan) i dysk twardy przykrecone do metalowej plyty. Calosc zawieszona na scianie - nie zajmuje miejsca i nieziemsko cieszy oko komputerowego swira.

Chlodzenie 100% pasywne: 0 wentylatorow, 9 radiatorow. Totalna cisza. Procek PIII 750@841 na napieciu 1.55V zamiast 1.65 nominalnego. Temperatury przy 22 stopniach w pokoju: 34 stopnie na procku jalowym, 50 gdy go przycisnac na maxa (program prime95 - jak ktos zna cos bardziej meczacego procesor dajcie znac) Zasilacz 40-50 stopni.

RAM SD-133 768 MB - temperatury kosci okolo 45 stopni.

Grafika Radeon 9100 - radiator z wentylatorem zamieniony na sluszny duzy radiator z amd typu P1 - 60 stopni gdy mocno przycisniety. Radiatory na pamieci mocowane spinaczem do suszenia gaci.

Karta muzyczna na slocie ISA - pol metrowy Sound Blaster AWE32 z 2MB pamieci RAM (to antyk - nie sprzedaje nawet za gory zlota).

DVD-RW na metrowej smyczy lezy na ziemi lub na biurku.

100% stabilnosci - 3 radiatory pochodza z pentiumow II 233 (3.84 PLN / szt. na allegro - procesor zostaje jako brelok) dwa dla procesora jeden dla zasilacza. Miedziana plyta wazaca ze cwierc kilo odprowadza cieplo z rdzenia coppermine do 3 radiatorow, a jak ktos mnie wkurzy moze sie na nia nadziac bo wystaje 15 cm ze sciany.

Brak katodowych lamp oraz promieni UV w poblizu, jedyne zrodlo promieniowania swietlnego to czerwona dioda hdd oswietlajaca w nocy moj komputerowy obraz. Duzy, ogniscie czerwony ale dyskretny guzik power po prawej stronie.

W nastepnym odcinku - moj komputer akwariowy i jego glony chlodzace :)

 

Dla leniwcow podlaczam ostatnie foty do pierwszego posta:

 

Radeon w mobo

frontalnie

Termometr

Z perspektywy

 

I zawieszam ten topic, bo sie robi bydlo; jak cos zmienie i bede mial foty to wrzuce.

Edytowane przez .icy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no fajna opcja :D Po co się męczyć z wciskaniem na złość zalmanów 120mm skoro można wbić mobo na ściane i przyczepić mega radiatory :D 9/10 ziom :)

 

-1 dlatego że kable troche za bardzo porozwalane, wszystko zakurzone :D no i edna z wtyczek na listwie zasilającej wygląda na 100 letnią ( chyba nie musze mówić że to niezbyt ambitny pomysł :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Ta karta muzyczna to musi być dłuższa od GF 7800GTX ;)

W twoim przypadku można sobie pozwolić na same radiatory...

u niektórych raczej nie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że komp włożony do kartonu po ciastkach (kiedyś to widziałem) to szczyt ...ale widzę że sie myliłem :-|

Skoro twierdzisz że to ciche :huh: ale czy to nie ma być praktyczne?

 

A tak w ogóle to...co tu jest "modowane"? Długość kabli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myslisz ? :D Buda jest modowana na taki clean style że całkowicie znikneła :P

BTW ja zamiast chować kable to bym wszystkie równiutko upioł przy ścianie :) wtedy to by wyglądało jak pożądna instalacja, a teraz ? przypomina krzaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziweczyna by mnie zabiła jakbym taki syf w pokoju zrobił....sorry ale pasywne chłodzenie może być ładnie zamknięte i upchane w obudowie:)

do mnie to nie trafia....

1617834[/snapback]

 

Tu chyba nie chodzi o to żeby było cicho tylko o prestiż :D wiesz...wchodzi kolo do Twojego pokoju a tam komp na ścianie i szczena opada :o! a te kable to są poprostu...no brak mi słów xDDDDDDDDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takim configu pasyw to zaden problem, zrob tak jakiegos a64 i grafe typu 6800 to bedzie cos :)

A jak juz sie to robi to mozna elegancko poukrywac kabelki, zeby po scianie szla 1 listwa z wszystkim a erszta poprzypinana na maxa ze widac kompa a nie klebowisko kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam gołe płyty na biurku średnio 4 miesiące w roku.. i już mi się to znudziło... :) kurzy sie to... i wogle.. klepniesz w coś i juz wisi... :).. nawet spokojnie se oblac brata wodą nie można.. no bo komputer leży na biurku :lol:

 

jestem na NIE... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Efekt wizualny jest taki jakbyś na.... zrobił kupe na ścianę. No sorry, ale paskudzctwo. Gdyby to jakos ogarnąć i pospinać kable to by mogło byc ładne. Moznaby np. odsunąć płytę na dystansach od ściany i z tyłu jakieś LEDY (mały koszt a efekt może być ciekawy).

Teraz :kijem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie pomysł się podoba :) Chciałbym mieć takich kilka w pokoju na ścianach oczywiście bo nie ma gdzie postawić następnego :)

Żeby to jakoś wyglądało mógłbyś walnąć tam jakąś katodkę albo inne fajne świecidełko. Może dałoby się coś z kablami jeszcze zrobić... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...